Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol lehet megnézetni, hogy a napszemüveg valóban UV szűrős-e? Optikus? fórum

Hol lehet megnézetni, hogy a napszemüveg valóban UV szűrős-e? Optikus? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 27. 14:00
Ez nagyszerű, nagyon érdekelne mit tudnak ezek a szemüvegek. Az a helyzet, hogy sose veszek drága szemüvegeket, mert úgy vagyok vele, hogy úgyis csak eltöröm, vagy elhagyom, most kiderül megéri-e azt venni.
2011. ápr. 26. 17:04

Egy másik fórumon kérdeztem, de ott nem válaszoltak ,így egy "kis" kutatás után megtaláltam...

Az idén is indít a Magyar Látszerész Szövetség egy akciót ami keretén belül kb. 300 optikai szaküzletben vizsgálják meg a szemüvegek UV szűrőképességét. ezen az oldalon további információkat találhattok: [link]

15. 2ae22ec7bb (válaszként erre: 14. - 970b8b8d62)
2011. ápr. 26. 13:08
én úgy tudom hogy van ilyen érték és elvileg mióta Európai Uniós tagok vagyunk azóta nem is lehet sehol árulni olyan szemüvegeket amik nem felelnek meg ennek a szabványnak....aztán hogy nem árulnak e az jó kérdés:D...én nem tudok róla hogy volt vagy lesz ilyen...azt tudom hogy a márkaboltokban szokták ellenőrizni....
2011. ápr. 26. 12:22

Sziasztok!

Egy másik topicban már kérdeztem, hogy a napszemüvegeknél, vagy bármilyen szemüvegnél, van-e valamilyen egészségügyi határérték, ami alá nem mehet a lencse UV-szűrő képessége? Visszaolvasva pedig írtatok valamilyen országos akcióról, ahol megmérik ezt a szűrőképességet. Ez idén is van, vagy csak egy ilyen egyszeri fellángolás volt?

13. d879a0c5b4 (válaszként erre: 8. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 29. 07:45
Elméletileg lapos monitor előtt is működik ez a módszer, és akkor elég egy szemüveg. Én még nem próbáltam.
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Eunuch)
2009. máj. 28. 21:38

elég felületes a követkeytetés!


A majdnem mindegy-mit csak arra vonatkozik, hogy nem az ártól függ a védelem.


De azt nem jelenthetjük ki, hogy elég ,ha valaminek napszemüveg formája van!


Ha egy napszemüvegen nincs UV szűrés , akkor "csak" annyi történik, hogy a sötét lencse kitágítja a pupillát és azon még több káros sugár bejut a szembe!!!

11. eunuch
2009. máj. 28. 21:29
Egyszer régebben kezembe akadt egy napszemüveg-teszt valamelyik újságban. A legolcsóbb pár száz forintos kínai vackoktól kezdve a hiper-szuper UV szűrősig (sokezer Ft) vizsgálták a szűrésüket. A kína vacak kb 96%-ban szűrte ki az UV sugarakat, a hiper-szuper meg - ha jól emlékszem - valahol 99% körül teljesített. A konzekvencia az volt a cikk végén, hogy valamit tegyünk a szemünk elé, ha süt a nap, majdnem mindegy, mit!
2009. máj. 28. 21:19

Ezzel nem hiszem, hogy visszaélnek. Ha ilyesmi kiderülne, az nagy erkölcsi veszteség lenne a cégnek.

A szem egészsége nagyon fontos, és szinte összenőttem a napszemüvegemmel. (dioptriás, és végre tudtam csináltatni nagy keretest!!!)

9. c42aaaac41 (válaszként erre: 5. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 28. 21:19
bocs,de ez hazugság!én mint optikus,tudom,hogy nem hazudtunk soha erről!miért ez a rosszindulat?
2009. máj. 28. 21:15
Megfogunk 2 db polarizálónak mondott szemüveget (lencsét), egymás mögé tesszük, hogy átlássunk mind a kettőn. Ezután az egyiket 90 fokkal elfordítjuk. Ha a lencsék valóban polarizálnak, akkor ebben a helyzetben nem láthatunk át rajtuk (a válasz a miértre ott van a középiskolás fizika könyvekben, de a neten is rákereshetünk a "polarizáció" vagy mondjuk a "rezgésirány" szavakra). A módszer hátránya, hogy ha csak 1 szemüvegünk van, nem tudjuk ezzel a módszerrel ellenőrizni (ha csak ki nem vesszük a lencséit).
7. emagdi (válaszként erre: 5. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 28. 21:10

na nem... ez azért durva lenne...

én voltam pár éve beméretni a szemüvegeim, csak a biztonság kedvéért, és még véletlenül sem hazudtak, hogy rossz lenne.


azért ennyire ne tételezzünk fel róluk rosszindulatot (vagy etikátlanságot).

6. Napra_forgó (válaszként erre: 5. - 2f4fe453b8)
2009. máj. 28. 21:06

Én dolgoztam ilyen helyen, és nem mondják azt...

Ha tényleg UV szűrős, azt fogják mondani.

Ha meg nem, akkor sem mondják, hogy vegyél másikat.

5. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 2. - D879a0c5b4)
2009. máj. 28. 21:05
Nem jó. Azt fogják mondani vegyél másikat. Az a jó ami náluk kapható.
2009. máj. 28. 21:05

május végéig (az már csak pár nap) a legtöbb optikában ingyen bemérik a napszemüveged. (nagy plakátokkal ki is van ragasztva, ez valami országos akció, tavaly is volt ilyen)

a nagy optika láncok (ofotért, vision expressz stb) mind részt vesznek az akcióban, szóval elég sok helyen meg tudod ingyen nézetni:)) legalábbis még pár napig...

3. 89b99f816e (válaszként erre: 2. - D879a0c5b4)
2009. máj. 28. 21:02
Az jó, köszi.
2009. máj. 28. 21:02
Az arena plázában láttam a múlt héten valamelyik szemüveges boltban kirakva, hogy ingyen megnézik neked.
2009. máj. 28. 21:01
Hol lehet megnézetni, hogy a napszemüveg valóban UV szűrős-e? Optikus?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook