Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hetes babám 9 napja nem kakilt fórum

5 hetes babám 9 napja nem kakilt (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 30. 09:15
Igen ezt én is hallottam,hogy a laevolac szirup jó.Az beindítja,és a lerakódott cuccost is letisztítja.Extra pelust adjál rá,mert szerintem minden kakis lesz.Ti is "sajtgyárosok lesztek",legalább is a szimat alapján ezt lehet majd hinni.De az tuti,hogy a 9 nap az sok.Nekem azt mondta a védőnő,hogy az anyatejes babáknál az normális,ha van egy időszak amikor heti 1xjön össze csak a kaki,de annál több időnél rá kell segíteni,főleg,ha látszik,hogy zavarja a törpét.Remélem sikerül belőle "kihajtani".
2009. máj. 30. 07:55

Sziasztok,

Köszönöm szépen a sok tanácsot, aggódást. Férjem felhvta a SOTE gyerekorvosát aki állítólag nagyon jó és ő laevolac szirupot ajánlott. Azt mondta, hogy szélcsövezzük me és onnantól minden reggel adjuk a szirupot és az segíteni fog. Most itt taetunk. A saját gyerekorvosom ugyanazt mondja amit eddig, szerinte még a két hét is normális, mert felszívódik a nagyrésze...

47. OlíviaAnna (válaszként erre: 39. - RitaAnna)
2009. máj. 29. 12:45
Van már eredmény???
46. 5e48d37001 (válaszként erre: 43. - Szilvóca)
2009. máj. 29. 08:07

Nálunk is dettó ez volt.Mondjuk Én 4-5 nap után már segítettem rajta egy kis lázmérőzéssel.

Na az ,hogy az anyetej teljesen felhasználódik akkor láttam ,hogy nem igaz.Annyi Kakit.....

45. 3388f1d995 (válaszként erre: 43. - Szilvóca)
2009. máj. 29. 07:54
Ez mind jó és még a szél cső is segíthet,gyógyszertárban lehet kapni.A legfontosabb az hogy beszélj az orvossal.
44. ében11 (válaszként erre: 43. - Szilvóca)
2009. máj. 28. 20:40
nálunk is folyt utánna mindenhol, tényleg képesek a nyakuktól a lábukig elintézni magukat:)
2009. máj. 28. 20:35
Mindenképp keresd fel az orvost,vagy a védőnőt.Voltatok már koponya,hasi ultrahangon?A 9 nap nagyon sok.A kisfiam 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott.Amikor nem volt 6 napig kaki utána rásegítettem,főleg,ha láttam,hogy fáj a poci.Jó a kamilla tea,a hőmérőzés,a babamasszázs,és legvégső eset a glicerines kúp.Nálunk mikor nem volt több napig kaki utána amikor lett a lábujjától,a háta közepéig szaros volt.Készülj,mert 9 nap után mindene kakis lesz.A szimatja olyan mint amikor betér az ember egy sajtboltba.El is neveztem Sajtocskának babucit.
2009. máj. 28. 16:52
Kell, hogy legyen egy jó orvos, vagy védőnő, akiben bízol. MInden ilyen bizonytalan ponton fel kell keresni. Inkább kérdezz, mint baj legyen. És, ne az itteni embereket. Kedvesek, sokaknak van babája, de nem orvosok. Tessék jobban aggódni, és orvoshoz fordulni. Ej!
2009. máj. 28. 16:04
Szélcső vagy hőmérő a popsiba 99%, hogy meghozza az eredményt. Anyatejes babáknál, azt mondják, hogy ha napi 5-ször van kaki a pelusban vagy ha 5 napig semmi az is normális. Ez a 9 nap azért egy kicsit aggasztó. Olíviámnak annak idején a babamasszázs és a hőmérőzés oldotta meg a dolgot. Ez utóbbit rugalmas (nem törékeny) végű hőmérővel ajánlatos megpróbálni, sicher ami sicher.
40. ében11 (válaszként erre: 39. - RitaAnna)
2009. máj. 28. 15:39

nyugi bizti nemsoká kakil egy jó adaggal:)

kúpot nem adtam, szerintem olyan picinek egy egészet nem is lehet, a tea nem segített, és pont a kamillánál vettem észre inkább zavarta kicsit a pociját.

39. RitaAnna (válaszként erre: 37. - Anaterra)
2009. máj. 28. 15:03
Arra várok, hogy megtaláljam a legjobb megoldást, ugyanis a dokim azt mondta, hogy ez nem székrekedés mert híg a széklete és hogy 99%-ban felszívódik a tejem, glicerines kúpot ne adjak mert az székrekedésre van, maximum egy kis kamillatea...
2009. máj. 28. 14:43
orvos (bocsi)
2009. máj. 28. 14:42
Mire vársz? Max 5 napig hagytam, hogy ne legyen a gyereknek széklete. Utána hőmérőztem és ha az nem használt, jött a glicerines kúp. Szép a 21 nap, csak ha bélcsavarodást kap a gyerek, már nem olyan jó dolog. Ne várj, cselekedj! Annyi hozzá nem értő orovs van, hogy el sem tudnád képzelni.
2009. máj. 28. 14:31
Szia! Az én lányom is ilyen volt míg nem kezdett el enni. Azt mondják 14 napig nincs probléma. Én minden este babamasszázst alkalmaztam, és kezdett is beállni. Addig amíg a baba nem szenved, nem kell szerintem mást alkalmazni. Fölösleges erőltetni, mert akkor nem tud kialakulni nála a rendszer.
35. 5e48d37001 (válaszként erre: 32. - RitaAnna)
2009. máj. 28. 14:20
Hát a gyermek orvosok között is van ilyen és olyan.Valaki ezt mond valaki meg azt.Az Én orvosnőm,Azt mondta max 5 nap és utána rásegítés.Valahogy hittem neki,mert akkor ment vissza dolgozni,és 5 hónapos volt a babája.Úgy voltam vele biztos kapizsgálja a témát:)
34. ében11 (válaszként erre: 32. - RitaAnna)
2009. máj. 28. 14:17

szerintem a dokidban megbízhatsz,föleg ha most voltatok és látta is.

Én csak azért hőmérőztem meg, mert láttam rajta nyügös nem alszik és a kakija mire így kijött keményebb volt mint a rendes folyós kaki,utánna már nem ijedtem meg ha 3-4 nap is kimaradt!

Anyatejes babának nem kell naponta kétnaponta mindenképp kakilni.De ez is változó, az unokatesó anyatejes volt, ő meg szinte minden szopi után nyomott egy kis kakit! ne izgulj!

2009. máj. 28. 14:13
Hőmérözés glicerines kúp én sokáig szenvedttem ilyen dologgal a kisfiam szorulásos volt a kúp mindig bevált.9-nap pedig rengeteg idő minimum 2-naponta kellene ha másképp nem segítséggel
2009. máj. 28. 14:12
A gyerekorvosom azt mondta, hogy nyugi, felszívódik stb. neki az egyik anyukánál a rekord 21!!! nap volt. Lehet hogy nem jó az orvosom? Nem mondom, hogy teljesen nyugodt, de nem annyira fáj neki láthatóan hogy ne tudna aludni, vagy ellenni. Voltunk orvosnál épp aktuális hasi uh-on tegnap, aki azt mondta h szélcsövezzük meg. Vettem is, csak gondoltam kikérem a véleményeteket. Mindenki mást mond és sajnos ezért nehéz a döntés...
31. ében11 (válaszként erre: 23. - Gabb)
2009. máj. 28. 14:05
szerintem is nyugi.Próbáld megmérni a lázát hátha ...ha híg a kaki akkor semmi gond...dokit kérdezd meg...de ilyen pici babának még felesleges a gyógyszer vitamin stb. a bélrendszer is tanulja még a dolgát...meg az anyatejci miatt ilyen...rendeződni fog...6-7 hósan mikor kaphat már egy kis gyümit is szintén felesleges a vitamin meg a gyógyszer...a gyümi lazítja majd a kakit és vitamin is van benne
30. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 24. - Gabb)
2009. máj. 28. 14:05
a mi gyerekorvosunk nem osztotta ezt a véleményt. Azt mondta, hogy jól hasznosul az anyatej, de nem ennyire!
29. bebekriszti (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. máj. 28. 14:04
Adjál neki cukros teát (védőnénitől hallottam anno),tényleg beválik,azonnal kakilni fog.A cukor picit széklethajtó hatású.Semmi baja nem lesz tőla.Az én fiamnál is ez vált be.
28. gabb (válaszként erre: 25. - Kinga_so)
2009. máj. 28. 14:03
ne paráztasd már be! nincs semmi baj, hiszen írta, hogy nem nyűglődik a babája!
2009. máj. 28. 14:01
Mire varsz?
2009. máj. 28. 14:01
Nem kell megijedni, de én a helyedben azért biztos ami biztos alapon elmennék vele dokihoz.
2009. máj. 28. 13:59

ORVOS!ORVOS!ORVOS!


Túl ok a 9 nap, miért vártál eddig?

24. gabb
2009. máj. 28. 13:58
a csak anyatejes babánál azért más, mert van úgy, hogy egyszerűen mindent hasznosít a szervezet és nem képződik salakanyag
23. gabb
2009. máj. 28. 13:56

ha csak szoptatod és nem kap tápszert, nincs semmi baj, nyugi!!!!!!


nálunk 11 nap volt a negatív csúcs

én is nagyon megijedtem, de nem csináltam semmit és utána lett kaki, persze orbitális mennyiség, de az nem volt baj akkor


ha látod hogy nem feszeng és nem erőlködik és csak anyatejet kap és nem tápszert, akkor ne aggódj

2009. máj. 28. 13:56
Mindenképpen kérd ki a gyerekorvos véleményét. A 9 nap már aggodalomra ad okot. Nálunk 4 nap volt a max. de akkor már nagyon nyűgos volt a babám, enni sem tudott. Nálunk egy vitamin készítmény adagolása oldotta meg a godot, 6 hósan kezdtem el adagolni.
21. ében11 (válaszként erre: 18. - 5e48d37001)
2009. máj. 28. 13:48
nálunk is ez volt hogy a kaki vége besűrősödött, és egyedül nem bírta kinyomni, ezért segítettem be-nem szokott hozzá. Ha megméred a lázát, nagy bajt nem csinálsz, utánna beszélj a dokinővel vagy a védőnővel.
2009. máj. 28. 13:45
Nálunk is ilyen volt az anyatejcitől, nem adtunk neki semmit.A harmadik napnál kicsit nyűgös volt, akkor próbáltunk pici kamillát jócukrosan pár kanállal de nem produkált tőle,tornáztattuk de a negyedik nap sírós is lett én akkor megmértem a lázát és akkor bekakilt.Talán még egyszer kellett ehhez folyamodni, mert úgy vettem észre volt hogy besűrűsödött neki a kaki(nem híg volt), és fájt a pocija.Ehhez nem szokott hozzá, de akkor ott helyben megkönyebbült.Aztán egy idő múlva beállt neki a bélműködés. 2-3 nap kimaradt, de már nem izgultunk rajta.Kúpott gyógyszert én nem akartam neki adni, a doki se ajánlotta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook