Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elköltözés otthonról fórum

Elköltözés otthonról (beszélgetős fórum)


1 2
31. bared (válaszként erre: 27. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 29. 21:34
ha falun laksz, előnyös a helyzeted...jön majd a borsó, a tök, stb, és lehet friss dolgokkal kísérletezni))
30. bared (válaszként erre: 27. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 29. 21:33
és rohadt drága is...((
2009. máj. 29. 18:21
De mindent meg lehet oldani, már nagyon szeretnék megtanulni főzni érdekel is. Eddig csak sütni tudtam.
28. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 25. - 73000ceac6)
2009. máj. 29. 18:20
Ez az, nálunk se szokott sok minden lenni és én ráadásul faluban lakom szóval nem úgy megy hogy leugrok a sarki közértbe. A rántott tojást nem szeretem, palacsintát ehetek. De mi lenne ha pl lisztérzékeny lennék? Az is kiesne..
27. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 24. - Franc22)
2009. máj. 29. 18:14
A levesporokat és szószokat hanyagolni szeretném mert ezek nagyon károsak az egészségre nézve és eddig is csak ártottak. Tönkreteszik a bélflórát, és az immunrendszert. Részben ezeknek köszönhetem a szénanáthámat. A zacskós levesekben (a többiben is) ízfokozó van ami nálam mindig migrént okoz. Úgyhogy mű kaják kilőve, de friss ételekkel próbálkozom tovább ahogy eddig is tettem. Köszi szépen a tanácsokat!
2009. máj. 29. 16:52
ó mit nem adnák egy elköltözésért. Semmi értelme itt laknom, szörnyű ami itt folyik
2009. máj. 29. 13:54

Én is tudok főzni, bár kényszerből tanultam meg, ahhoz képest elég jól megy. Ha az alapokat el tudod sajátítani a többi már menni fog utána és rá is érzel majd a dolgokra.

A napokban az tette be nálam a kaput, h hazaértem és se főtt, se száraz kaja nem volt otthon. Tök üres volt a hűtő. Mert ha még van pár hozzávaló abból tudok főzni, de ha nincs, a semmiből nem tudok vmit csinálni.

A rafinériák nagyon jók. Habár én nem vagyok híve az ilyen gyors kajáknak mégis egyik-másik nagyon finom és könnyen elkészíthető.

24. Franc22 (válaszként erre: 13. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 29. 13:46

tudod szakácskönyvből vagy a netről mindenki megtanulhat főzni. Csak a hozzá valók kellenek, mert minden le van írva, hogy hogyan kell csinálni! Én 9hónapja költöztem el anyukáméktól, én a páromhoz költöztem, mert anyuval nem jöttünk ki jól. Főzni előtte már főzöcskéztem, szakácskönyvből. És vannak most már rafinéria alapok és leves alapok, amikhez nem kell sok ördöngösség! Érdemes kipróbálni/megpróbálni. Biztos neked is menne, ha nem vagy hozzá lusta és érdekel is.

Sok sikert hozzá. És lehet te s megszereted úgy a főzést, mint én!

2009. máj. 29. 12:59
Ma reggel megkérdeztem papától, h nem-e gond ha odaköltözök. Mondta h nem!! Elekzdtem összeszedni a cuccaimat...nem gondoltam volna h ennyi van...de sztem ő sem. De szorítottam nekik helyet...csak a gát h még apám nem tudja h elköltöztem...majd leesik neki..
22. H.Ancsi (válaszként erre: 20. - 73000ceac6)
2009. máj. 28. 20:09
Szerintem fantasztikus ötlet, menj gyorsan. Nagyapádnak biztos, hogy örömet okozol vele, ha pedig még segíteni is tudsz neki az csak hab a tortán. Sok sikert!!!
21. bared (válaszként erre: 20. - 73000ceac6)
2009. máj. 28. 18:20

Neked pedig kitartást, erőt, és nagyon szépen kérlek, írj ide néha, hogyan alakul az életed?)))

engem érdekel...

2009. máj. 28. 17:42
Köszi h megerősítetek abban, amit régóta tervezgettem! Arra gondoltam, h nagypapámhoz(kertes ház) költözök. Ő sem lenne egyedül és mikor nincs otthon ellátnám az állatokat meg vigyáznék a házra. Felajánlotta már régebben is, de akkor még azt hittem bírni fogom idegekkel, de mostmár besokkaltam.Mégegyszer köszi nektek! Legyen szép napotok!
2009. máj. 28. 13:32

Kedves Pannita!

Én teljesen normális családban éltem, onnan mentem az egyetemre koliba, és mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy ne maradjon otthon az egyetem alatt. Huszonévesen otthon lakni szerintem nem jó, az önállóvá váláshoz jobb messze lenni.

Szociális alapon szerintem felvesznek bármilyen kollégiumba, én nagyon élveztem ezeket az éveket. A diákhitel is megoldást jelenthet, hitelnek hitel, de most nem szakadunk bele a törlesztésbe. Meg diákmunkával is jól lehet keresni.

Éppen jó volt, hogy 1-2 hetente találkoztam a családdal:)

18. H.Ancsi (válaszként erre: 17. - Bared)
2009. máj. 28. 12:54
:)
17. bared (válaszként erre: 16. - H.Ancsi)
2009. máj. 28. 12:39
úgy ám))
16. H.Ancsi (válaszként erre: 13. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 28. 12:37
Ezt most komolyan mondtad? 21 éves vagy és azért vagy sovány, mert nem főz rád senki? Ne haragudj ez nekem magas, nekem a fiam 11 éves és simán főz magának egy rántottát vagy palacsintát süt.
15. bared (válaszként erre: 13. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 28. 12:30

sőt mondok mást: kénytelen vagyok napi 11-14 órát dolgozni mostanában...12 lesz a lányom augusztusban, képet találsz róla a képeim között...szombaton délben érek haza, addigra kitakarít, berakja a gépet, és megmelegíti az ebédet)) így időt spórolunk egymás számára...a férjem is befut ugyanakkor, eszünk , megszeretgetjük, és mienk a délután.... de pl említhetném, amikor 2 hete szombat vasárnap 10 óráztam, sé a picúrom lesütött 30 palacsintát, felét itthonra, felét le, és azért ennyit, mert gondolt a velem lévő gyerekekre is))

mielőtt lehurrogtok: nem dicsekedni, fényezni akarom a kölköm! mindössze azt akartam érzékeltetni, hogyha 12 évesen valaki meg tudja csinálni, neked is menni fog!))

14. bared (válaszként erre: 12. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 28. 12:27
hát, ebben az esetben igen..nem nehéz, hidd el!
2009. máj. 28. 12:11

Azért az a napi 450-600 ft sem semmi kiadás amennyiben a menü kerül. :S

Nem volt olcsóbb az élet, sőt.. ezért vagyok most levelezőn és itthon.

12. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 9. - Bared)
2009. máj. 28. 12:08
Az én szüleim teljesen normálisak, csak anyám este ér haza a melóból és nincs ideje semmire így bizony sokszor üres a hűtő. A takarítást meg a többi házimunkát megoldom. Laktam albérletben ott se volt főtt kaja bár akkor a suliban tudtam enni. Szerintem a megoldás hogy megtanuljak főzni.
11. 88e297a0b8 (válaszként erre: 8. - Marjann)
2009. máj. 28. 12:05
Alkoholistákkal sajnos nem lehet leülni beszélni...
10. 88e297a0b8 (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. máj. 28. 12:04

Össze kellene költöznös más lányokkal, rengeteg hirdetés van ilyen, hogy értelmiségiek lakótársat keresnek. Nem vagy egyedül!!! Csökkenne a kiadás is.

Kellene munkát keresned, ha nem dolgozol. Elmenni minnél előbb, mert tönkre fogsz menni. És ott állsz majd diplomával és tönkrement idegekkel.

9. bared (válaszként erre: 5. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 28. 12:03
neked nincs lehetőséged kitörni onnan???(((((((((
2009. máj. 28. 12:03

Ha anyagilag meg tudod oldani, akkor biztos jót tenne neked!

Talán érdemes lenne leülni a szüleiddel és megmondani nekik, hogy miért mész el, persze úgy, hogy ha szükségük van rá, akkor segítesz nekik, de ne várják, hogy továbbra is rád támaszkodhatnak, hogy mindent megcsinálsz helyettük.

7. bared (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. máj. 28. 12:02
valamelyik barátod hátha befogad, és nem kell albérletre költened, de ha mégsem, keress diák albérletet, az olcsóbb, vagy fogj össze másokkal akik hasonló cipőben járnak...sajnos a problémád nem egyedi((
2009. máj. 28. 12:00
Ha tudsz,akkor mindenképpen.
2009. máj. 28. 11:58

Ha tényleg ilyen körülmények közt élsz akkor lehet, hogy hasznos lenne. A kaja meg a takarítást nálunk is így megy. És én már tök sovány vagyok mert sajnos főzni még nem tudok. Neked ez nem gond, hogy oldod meg?

Ha egyetemista vagy akkor koleszbe mehetnél, vagy albérletbe. Vannak hátrányai, de valahol lakni kell.

4. H.Ancsi (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. máj. 28. 11:57
Ha lehetőséged van rá, akkor minél előbb, szerintem. Az az ő életük, ez pedig a Tiéd
3. Giii (válaszként erre: 1. - 73000ceac6)
2009. máj. 28. 11:57
Költözz,de gyorsan...
2009. máj. 28. 11:56
Minél előbb, ha van rá módod!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook