Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Letapadt fütyi ismét fórum

Letapadt fütyi ismét (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. máj. 4. 08:03

Sziasztok!

Szuper, hogy rátok találtam, bár még nem tudtam mindent vissza olvasni. Sajnos nálunk is fütyiprobléma van, a kisfiam még csak 11 hónapos, de nagyon aggódom. Én is mindenhol mást hallok, és mást olvasok. De az biztos, hogy szeretném őt megkímélni a drasztikus megoldásoktól. Nekünk csak a doktornéni próbálta 1X visszahúzni, elég csúnyán nézett ki. Pár nappal később már gyulladt volt. Kamilláztam és szép lett.

89. 3a7a317934 (válaszként erre: 86. - Ágota 77)
2010. márc. 3. 14:07
SZia az én fiam is igy volt a pisiléssel nem volt gondja a szomszédom fia 6-hónappal idősebb az enyémtöl neki is le volt tapadva az ő annya ugy döntött hogy lézerrel felvágatta a bört a gyerek mindenhova odapisilt de már csak akkor ha nem birta vissza tartani mert fájt neki a vizelés vissza tapadt neki idén ujjra mütik a gyerekét én azt mondtam a sebésznek metélje meg és azota sincs bajunk a pisilés se fájt neki a mütét után igaz csunya látvány és nyáron jobb hogy szabadon maradjon a sebb kammiláztam neki minden nap és két hét mulva nyoma se volt a mütétnek és nem is fájt neki
88. Ágota 77 (válaszként erre: 87. - Laszlozsu)
2010. febr. 21. 19:13
Köszönjük! Jó hallani, hogy volt gond, de megoldódott.
2010. febr. 21. 15:17

Sziasztok!

Két fiúgyermekem van. Mindkettővel ilyen problémák voltak. Teljesen letapadt nekik is a fütyijükön a bőr. Nekünk azt tanácsolta a dokinénink anno, hogy hagyjuk, mert a bőr redőzete elég bő, tehát idővel ez teljesen helyre fog állni magától. Próbáljuk húzogatni, amig a bőr engedi, de ne feszítsük. Tényleg csak akkora nyílás volt, hogy a vizelet kijött mindkettőnél. Kb. 6-7 éves korukra teljesen levált a bőr a makkról.Fokozatosan, lassan, de helyrejött magától. Ezidő alatt soha egyszersem volt begyulladva. Ma már nagyok, és minden teljesen rendben működik.

2010. febr. 21. 13:54

Sziasztok Lányok! Mi újság nálatok? Megoldódott a fütyis probléma?

Kisfiam 2,5 éves, neki sem lehet hátrahúzni, csak a makk hegyét lehet látni. Pár hónapja még a lerakódás is ott volt, az már elmúlt.

A gyerekorvos azt mondta, ne tegyek semmit, majd 3 évesen visszatérünk a problémára.

2010. febr. 20. 22:43
Ennek a húzogatásnak éveken át programnak kell lennie minden esti fürdésnél, hogy ne szaporodjon fel a smegma, meg táguljon is. Később már akkor is fogja csinálni, amikor nem kellene...
84. ében11 (válaszként erre: 82. - Nagyreni)
2009. aug. 5. 11:45
nekem meg simán kérés nélkül kiírta-még meg is kérdeztem hogy nem baj hogy le van tapadva akkor is ér valamit és azt mondta igen.fél évig minden este kenni kell vékonyan.mozgatni mozgatni sokat-ez megoldott mert félmeztelen van a melegben a pelusról is leszokott és a kukiját most fedezi fel-szóval naponta többször is húzogatja magának-én meg hagyom mert hátha segít saját magán is.
83. csapoari (válaszként erre: 82. - Nagyreni)
2009. aug. 4. 22:45

Igen, a Ftorocortot a mi dokink sem írta fel, úgy kellett szerezni idegen helyről. Bár jelzem, ő már 35 éve doki és csak most kezdte el, hogy nem ír azonnal antibiotikumot mindenre!

A Ftorocortot nem mertem sokáig használni, mert állítólag a mellékvesekéregben hamar felszívódik, de nagyon sok helyen én is azt olvastam, hogy huzamosabb ideig is lehet használni, ha vékonyan kenjük be, mert annyira keveset használsz belőle egyszerre, hogy azzal már egy ekkora gyerek szervezete elbír. Remélem..

de azért maradok a teánál.

82. nagyreni (válaszként erre: 81. - Ében11)
2009. aug. 4. 13:33
Én is kértem a gyerekorvost, írjon fel ftorocort, nem volt oda az ötletemtől. Egy hétig engedte használni úgy, ahogy az urológus mondta, hogy vastagon kenjem. Gondolom, vékonyan sem engedte volna sokkal tovább. Nekünk a ftorocortot akkor kellett használni, amikor hátrahúzták neki, hogy ne tapadjon vissza, amíg meg nem gyógyul, de több helyen olvastam, hogy ez a kenőcs meglazítja annyira, hogy házilag is szépen finoman vissza lehet húzni majd. Ezért teázunk most először, hátha azzal is jutunk majd valamire.
2009. aug. 4. 12:33

én is ki fogom próbálni a teát.

nekünk is le van tapadva(3éves a fiam).kaptunk rá frotocort kenőcsöt fél évig azzal kell kenni-addig nem kell elvinni,nem rántja fel a doki.azt mondta vár vele-húzogassuk amennyire lehet.

80. nagyreni (válaszként erre: 79. - Csapoari)
2009. aug. 4. 06:59

Szerintem egyszerűbb, ha veszel, mert nem tudom, a papsajtnak milyen részét használják. Bár mintha azt olvastam volna, hogy a virágát és levelét is.

Fürdőbe elég nagy adagot kell készíteni, ezért egyszerűbb, ha inkább egy kis pohárba csinálod és abba beledugjátok a fütyit.


Teakészítés: csak hidegen áztatjuk be! 1 púpozott teáskanál füvet adunk 1/4 liter vízhez, éjszakára állni hagyjuk, reggel kicsit felmelegítjük.


Láb-és kézfürdő: jó két maréknyi papsajtot éjszakára hideg vízben beáztatunk egy 5 literes edényben. Másnap csak annyira melegítjük fel, hogy a kéz és a láb elbírja a hőfokát. Fürdési idő: 20 perc. A fürdőt még kétszer lehet használni, újbóli felmelegítéssel.


Mivel az arányok és az elkészítési mód szerintem nagyjából megegyezik, ezért én teát szoktam készíteni, és egy kis kávéspohárba két estére elosztva egyszeri melegítéssel elég. És csak 10 percig tartjuk benne a fütyit, nem hiszem, hogy sokkal többet bírna a gyerekem, de majd próbálkozunk.


Csak vigyázz, mert a tea használatijára azt írták, hogy forró vízbe kell tenni :-S

79. csapoari (válaszként erre: 78. - Nagyreni)
2009. aug. 3. 23:38

Sziasztok! Új hírek: urológushoz kellene menjünk, mert visszatapadt! De felfedeztem egy papsajtot a ház mögött, és kipróbáljuk! Pisti már retteg, ha este fürdünk, pedig azt mondja, nem fáj, ha felhúzom. Csak hát szerintem megint kezd váladék termelődni neki!

Hogyan is kell csinálni ezt a fürdőt?

Marcinak totális szűkülete volt, de ő azonnal odakap, ha leveszem a pelust, így gyakorlatilag két-három hete simán felrántotta magának egy kicsit. Persze erre berepedezett a bőr, vérzett, és lett igazi szűkületünk! Most megint én húzogatom, kez engedni neki, de hol vagyunk még attól, hogy le van-e tapadva? Csak látnám már a hegyét legalább.....

78. nagyreni (válaszként erre: 77. - Ani74)
2009. aug. 3. 16:18
Mert le volt tapadva és azt mondta a gyerekorvos, hogy csináltassuk meg.
77. Ani74 (válaszként erre: 76. - Nagyreni)
2009. aug. 3. 12:00

A mi dokink azt mondja, hogy óvatosan fürdetés után húzogassam. A barátnőmnek azt mondták, h nem kell húzogatni, majd magától rendeződik. Szóval mindenki mást mond. Kipróbálom, szerintem ártani nem árt.

Nektek miért kellett urológushoz mennetek?

76. nagyreni (válaszként erre: 75. - Ani74)
2009. aug. 3. 08:43

Mi is épp most csináljuk.

Ha rákeresel a neten, annyi található, hogy felső légúti megbetegedésekre (akár gégerákra), tüdőbetegségekre, és bőrgyulladásokra jó. Ha jól emlékszem, még törött végtagokat is lehet benne fürdetni és nagyon jót tesz neki, gyorsan múlik a fájdalom.

Gondolom ebben az esetben a bőrre gyakorolt hatása a lényeges, de igazából nem tudom, hogyan is működhet, de állítólag meglazítja annyira a bőrt, hogy szépen lassan hátra lehet majd húzni.

Mi pár napja csináljuk, mert a kisfiamnak visszatapadt, annak ellenére, hogy júniusban az urológus azt mondta, hogy ez kész van, meggyógyult és így is marad. Nem maradt. De a gyerekorvos is azt mondta, hogy most legalább egy évig ne is foglalkozzak vele, meg egy ismerős házaspár is, hogy ne görcsöljek rajta, az a jó, ha minél később nyúlnak hozzá, de még iskola előtt célszerű rendbetenni. De állítólag minél később, annál könnyebb. Úgyhogy most áztatgatjuk, az biztos nem árt, de próbálom nem stresszelni magam a dologgal.

Ha ezt a szemléletet vesszük alapul, akkor a te kisfiad fütyijét még simán békén lehetne hagyni jópár évig:-)

Én mindenesetre már teljesen összezavarodtam:-(

75. Ani74 (válaszként erre: 73. - Nagyreni)
2009. aug. 2. 13:23
Szia! Mi a funkciója a papsajtlevél fürdőnek? A kisfiam (1,5 éves) fütyikéje is nehezen alakul. MIndent szeretnék kipróbálni, amivel megúszhatjuk a "rántás" dolgot. Várom válaszod. Ani
2009. jún. 22. 20:09
Most az a tendencia , hogy nem kell nel szabad hozzányulni.Így aztán szép lassan letapad és amikor azt felszakítja az orvos hát az elég borzalmas. Én első perctől kezdve minden fürdetéskor egy kicsit háta próbáltam huzni,ez aztán mindig egy jobban ment és egyszer csak előbujt a fütykös és utána soha semmi baj nem volt vele mert ugye mindig szépen kitudtam mosni és nem szaporodott fel a rengeteg váladék a fityma alatt.
73. nagyreni (válaszként erre: 72. - Csapoari)
2009. jún. 4. 20:26

Patikában, herbáriában, bioboltban, vagy olyan helyeken, ahol nemcsak a hétköznap szükséges teák kaphatók. Ezt simán, úgy mint a kamillát, megfőzöd és kb. 10 percig lógatjátok bele a fütyit, miközben mesélsz, énekelsz, vagy ilyesmiket csinálsz:-)

Nekem bioboltban sikerült vennem, és azt hiszem, egész pontosan papsajtlevélről beszélünk.

2009. jún. 4. 18:58
Tudja valaki a papsajtos "receptet"? Még nem jött meg a kenőcs, és érdekelne.....
71. nagyreni (válaszként erre: 70. - 82a31ed4c7)
2009. jún. 3. 07:22
Eddig mindenki hirtelen rántásról beszélt.. Mindenhol ilyen "vadállatok" vannak? Mert megy másképp is. Gondolom, nem kevésbé fájdalmas, hiszen csak hátra kerül így is úgy is a fityma, de nekünk nem rántotta a doktornő, hanem tényleg húzta. Figyeltem, ahogy csinálta, semmi hirtelen nem volt a mozdulataiban, nekem inkább úgy tűnt, mintha masszírozná, vagy valami ilyen gyengédebb mozdulat. Ezért is használom rá mindig azt a szót, hogy hátrahúzták neki.
2009. jún. 2. 19:32
Még nem olvastam el minden hozzászólást, de nálunk is ez volt a probléma 16 éve. A fiamnak is le volt tapadva, és akkor sajnos én nem voltam ilyen informált, hogy a papsajt tea segíthet. Elmentünk a gyerek kórházba és ott majd elájultam mikor egy hirtelen mozdulattal felrántotta a gyerek fitymáját ami aztán vérzett neki és bekente jó nagy adag gyulladás elleni kenőccsel. Szegénykém utána egy darabig pisilni is alig tudott.De rendbe jött hála az égnek. Sok sikert mindenkinek a papsajthoz. Ha most lennék ebben a cipőben én is kipróbálnám.
69. nagyreni (válaszként erre: 67. - Csapoari)
2009. máj. 30. 11:15
Én is szeretném, ha megírnád! Nekünk a ftorocort segített, hogy miután hátrahúzták, ne tapadjon vissza.
68. ében11 (válaszként erre: 67. - Csapoari)
2009. máj. 30. 09:54
remélem!majd írd meg, hogy haladtok vele!
2009. máj. 30. 09:52

Eredeti témára visszatérve: SZEREZTEM FTOROCORT-ot!

Remélem beválik....

Szurkoljatok!

2009. máj. 29. 20:03
Egyébként ha valakit érdekel még, nálunk a védőnő azt szokta ajánlani, hogy egy hónap szteroidos kenőcs, egy hónap papsajt-tea, váltakozva. Én is ki akartam próbálni, de egyszerűen esélyem nem volt arra, hogy a kisfiam megközelítőleg 10 percet egy helyben üljön és lógassa a fütyit a teába. De sokaknak bejött a papsajt-tea is.
65. nagyreni (válaszként erre: 64. - Ritkó)
2009. máj. 29. 20:01
Ja, most hogy mondod, azt hiszem, anyu mondta, hogy kapott valami kenőcsöt, mikor meséltem neki, hogy mi most kaptunk egyet. A kórházban nem is ajánlottak semmi okosságot, nemhogy kenőcsöt, a magán urológus pedig csak úgy ideadta, mikor a beavatkozás utáni nap mentünk, mert éjjel visszatapadt.
64. Ritkó
2009. máj. 29. 18:54

Az én öcsémnek (most 17 éves) is le volt tapadva, és a gyerekorvos az egyik tanácsadáson jól megrántotta neki, persze öcsém üvöltött, de aztán nem tapadt le, de arra már nem emlékszem, hogy az anyukám kente-e neki valamivel.

A krém mint ahogy írtátok, biztos sokat segít, nekem még nem volt szükség rá a kicsi fiamnál, mert neki szépen lejön a bőr, de most meg már nem engedi hogy hozzányúljak, úgy kell lefognom.

2009. máj. 29. 17:35

amúgy most olvasom, hogy a lányos anyukáknál is van hasonló,összetapadnak a szeméremajkak.De ebben nincs tapasztalatom mert fiam van.

A Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának! [cikk] ben, azt írják a popsikenőcs miatt, bár gondolom hasonlóan hajlam kérdése.Nekem a védőnő mondta a lyuknál ne kenjem be, pláne nem vastagon.Hát majd ha lesz egy lányom...

2009. máj. 29. 16:11
Ez egyébként régebben is ugyanilyen probléma volt, csak nem volt ennyi alternatíva. Fogta magát a doki valamelyik tanácsadáson, hátrahúzta és vagy sikerült vagy nem. Ha nem, visszatapadt, és jött a következő hátrahúzás. Régen egyszerűen nem kerítettek (az orvosok sem talán) ekkora feneket ennek a dolognak. Az öcsémnek háromszor "estek neki", mert akkoriban még szó sem volt krémekről, teákról, ecsetelőkről. De most már látom, hogy a következő hátrahúzástól minket is a kenőcs mentett meg, hiszen kenőcs nélkül már másnapra visszatapadt, amit megcsináltak.
61. nagyreni (válaszként erre: 60. - Szilvóca)
2009. máj. 29. 16:10
Amiről írsz, szerintem "csak" egy rossz szokás, amire csak oda kellene figyelni, hogy ne csinálja, nem tudom, mennyi köze lehet ahhoz, hogy meg kellett csinálni a fütyijét. Már csak azért is, mert a mai férfiak nagy részének minimum 1szer hátrarántották a fitymáját, én legalábbis eddig bárkivel beszéltem ilyesmiről az ismeretségi körömből, mindenkinél gond volt ez, apáknak is, most a fiaiknak. Ilyen alapon szinte minden pasinak fogdosnia kellene magát:-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook