Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Országos Kompetenciamérés...Tanulói kérdőív: 6. osztályos fiamnak adták ma. fórum

Országos Kompetenciamérés...Tanulói kérdőív: 6. osztályos fiamnak adták ma. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
102. Fille
2011. aug. 15. 14:25
bár régi oldal, de én dolgoztam azon a helyen ahol a kompetencia felmérésnek a tesztetjeit és a szociális kérdőiveit is feldolgozzák. én s egyikk feldolgozó volt. adatvédelmi nyilatkozat van, és egyébként is, hozánk név nélkül kerül. értelme nem tudom h mennyi van, m elég sokszor volt olyan h nem lehetett eldönbteni h mit jelölt a gyerek/szülő, tehát nem a valós eredmény jött ki. de azért vmennyi képet lehet róla kapni. ennél több infót nem mondhatok, na ne mintha ezt olvasná még vki...
2009. jún. 6. 10:41

Nyitottam egy másik fórumot, ha van kedvetek, gyertek:


[link]

2009. máj. 29. 15:57
Ez az egész kompetencia felmérés úgy ahogy van, egy nagy marhaság!
99. Pné Veronika (válaszként erre: 97. - Porc)
2009. máj. 29. 15:51
Aaaaz jóóóóóó.... :-))
2009. máj. 29. 09:32

Egy (szerintem) jó poszt a mérésről:

[link]

97. Porc (válaszként erre: 96. - Pné Veronika)
2009. máj. 29. 09:09
Olyasmi, kicsit rosszabb :) Tanítom, hogy kéne tanítani... :))
96. Pné Veronika (válaszként erre: 90. - Porc)
2009. máj. 28. 22:58

Köszönöm a szép, színes, hosszú beszámolót. :-) Már nem is izgatom magam... :-))

Esetleg pedagógust tisztelhetünk benned? :-))

95. az álarcos (válaszként erre: 94. - Az álarcos)
2009. máj. 28. 19:41
Ismétlés 29. péntek, 08:05.
2009. máj. 28. 19:35

FIGYELEM! Akit érdekel:

Ma este 8-kor a Hír Tv-n, a Rájátszásban erről az otthoni kérdőívről is fognak beszélni.

93. az álarcos (válaszként erre: 92. - F32049905f)
2009. máj. 28. 07:54
Örülök, hogy megvan! :-)
92. f32049905f (válaszként erre: 89. - Az álarcos)
2009. máj. 27. 22:00

ez egyszerűen hihetetlen! NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM....már hónapok óta próbálom megnézni, de nekem nem sikerült. és most megvan!!!!!!!!!!!

KÖSZÖNÖM,,,KÖSZÖNÖM

91. az álarcos (válaszként erre: 90. - Porc)
2009. máj. 27. 19:23
Jaj, de jó, hogy így összefoglaltad! Teljesen egyetértek veled.
90. Porc
2009. máj. 27. 18:37

Kedves izgatott szülők!

Ne akadjatok ki ezeken a kérdőíveken. A gyerekek képességeit, tudását fontos mérni, ha javítani akarunk az oktatás minőségén. Ehhez pedig önmagában a gyerek teljesítménye viszonylag kevésbé informatív, ha nem tudjuk az előzményeit, nem ismerjük a gyerek családi hátterét. Nagyon szomorú, de az a helyzet, hogy a gyerekek iskolai teljesítménye, majd a további továbbtanulásuk, iskolai sikerességük és részben az életben, munkában elért sikerességük, pl. a majdani jövedelmük NAGYON ERŐSEN összefügg azzal, hogy milyen a családi hátterük. Ez részben anyagi hátteret, körülményeket, felszereltséget, családi jövedelmet, jelent, részben pedig a szülők kulturális hátterét, iskolázottságát, stb., vagyis egyetlen feltett kérdés sem felesleges és nem indiszkréció. Természetesen meg lehet tagadni a választ, de mivel a kérdőívek a feldolgozás szintjén tökéletesen névtelenek, senki semmilyen szinten nem tud a gyerek személyére következtetni belőle, nem fog az adóhivatalhoz szaladni. Nagyon fontos viszont tudni, hogy egy-egy iskola az adott eredményét milyen "hozott anyaggal" éri el, ezt hívják az oktatásban hozzáadott értéknek (leegyszerűsítve, hogy amit a gyerek hatodik, nyolcadik vagy akárhányadik osztályban produkál, annak mekkora része köszönhető az iskola munkájának, és mennyi része van benne a családi háttérnek.

Szóval meg lehet tagadni a választ, soha nem kötelező az ilyenekben való részvétel (az más kérdés, hogy az osztályfőnök, vagy a mérést koordináló tanár ferde szemmel fog nézni, na bumm. Viszont az egész iskolaügy szempontjából fontosak ezek az adatok. Márpedig, hogy hogyan működik az iskola, az nemcsak addig fontos, amíg Nektek iskolás gyereketek van, hiszen az utcán az iskola "termékeivel" találkozunk, ők lesznek az orvosaink, a közérteseink, a vízvezetékszerelőink... Arra gondoljátok, amikor ezeken a kérdőíveken bosszankodtok, hogy ezzel Ti is hozzájárulhattok ahhoz, hogy az iskolák és az oktatásirányítás többet tudjon az iskolák működéséről, és jobb döntéseket hozhasson.

89. az álarcos (válaszként erre: 82. - F32049905f)
2009. máj. 27. 18:26

Szia:

[link]

Jobboldalon rákattintasz a "tanulói jelentés"-re, és ott tudod beírni az azonosítót.

2009. máj. 27. 18:24
Nekünk azt mondta a tanárnö szülöin ,hogy ezeket az eredményeket továbtanulásnál elöveszik a megjelölt iskolák :( Egy másikiskola igazgatója szerint pedig ez nem igaz ! Na most kinek higgyek ? Lehet hogy csak azért riogatnak bennünket mert tavaly szégyenletes lett a suli átlaga ,és attol félnek hogy kapnak valami ellenörzést :(
87. ibolya1971.01 (válaszként erre: 62. - Akymo)
2009. máj. 27. 18:16
Nekem a 19-éves nagy fiam van igy. 4.osztályban derültki a probléma. Megkapta öis ugyan ezeket a kedvezményeket persze nem mindig ugy ahogy nekem tetszet :( Közép iskolában még enyire se törödnek velük sajnos. Ne hagyd magad te vagy az anyja neked kell mindenér megharcolni ! Sajnos a tanárok nem szeretik a problémás eseteket mert erre nem képezték ki öket. Plusz jár a gyereknek heti szinten szakember aki külön foglalkozik vele !! Mivel hogy ez maradando sérülés az iskola dupla pénzt kap minden ilyen gyerek után !!! Volt mikor engem sem szerettek ha kiáltam a gyerekem mellet ,de ezek megjárnak !A kicsi fiam 6.as neki már az ovodában volt szürés ez miatt, neki nics ilyen ,de azért tesz rola hogy ne unatkozzak :D
86. Pné Veronika (válaszként erre: 83. - Vvicus)
2009. máj. 27. 18:01
Ugye, ugye?! :-) Idén hol fogsz nyaralni? A fiam azt mondta, hogy azzal hülyíti majd meg a nagyokosokat, hogy azt mondja: Kubában volt. A kishúga úgyis mindig azt mondja, hogy oda megyünk nyaralni... :-)Pedig tudtommal nem... Vagy mégis?! :-))
85. 95897bc429 (válaszként erre: 82. - F32049905f)
2009. máj. 27. 17:50
Sajna, ebben nem tudok segíteni. 2 évvel ezelőtt még erre nme volt lehetőség, hogy netn meg lehesen nézni.
84. Pné Veronika (válaszként erre: 81. - 95897bc429)
2009. máj. 27. 17:49

Szerintem is, de biztos, hogy némelyik azt sem tudja, merre van Debrecen, nemhogy még a kisebb helységek. :-(


Már azon a ponton voltam a múltkor, hogy elbeszélgetek egyik-másik anyukával.:-( De tudom, hogy csak a gyereknek lenne rosszabb. Ezért tudok kiakadni az ilyesfajta "tesztekkel" kapcsolatosan. :-(

83. vvicus (válaszként erre: 74. - Pné Veronika)
2009. máj. 27. 17:48
Tényleg, ezt el is felejtettem. PEdig ez is nagyon bántó volt, mert az én szüleim nem egy nagy utazgatósak, ha volt egy kis pénzük, akkor azt mindig valami hasznosba forgatták. Így mindig csak a rokonoknál voltunk, egyik ilyen hely Szekszárd, mindig cikiztek miatta a kezdő szótag miatt, és mondtam is kicsinként anyukámnak, hogy annyira szégyellem, hogy mi nem nyaralunk. :-(Aztán, miután pár kedvence a tanárnéninek szeptemberben mesélte, hogy hol járt külföldön, én azt hazudtam a tanárnéninek, hogy a nővéremékkel voltam Görögországban, mert akkor ők ott voltak nászúton. Mit ne mondjak, megnőtt a tekintélyem, máris máshogy bánt velem a tanárnéni. :-S Akkor voltam azt hiszem harmadikos. Milyen emlékeket hoznak fel ezek a fórumok az emberből?! :-D
2009. máj. 27. 17:46

sziasztok!

tudna nekem valaki segíteni? tavaly volt 4.osztályos a fiam, és akkor ő is részt vett ilyen mérésen. az a problémám, hogy nem tudom megnézni a teljesítményét itt az interneten. az azonosítónk meg van, de sehova nem tudom beírni.

előre is köszönöm

81. 95897bc429 (válaszként erre: 79. - Pné Veronika)
2009. máj. 27. 17:41
És ezt a nagyzolást, otthonról hozk. Ezt hallják otthon, és azt hiszik ez a termszetes.
80. Pné Veronika (válaszként erre: 78. - 95897bc429)
2009. máj. 27. 17:36
Akkor jó... :-) Megnyugtattál... :-)
79. Pné Veronika (válaszként erre: 77. - 95897bc429)
2009. máj. 27. 17:35
Amikor az én fiam elmesélte, hogy nem voltunk külföldön,már akkor közölték vele, hogy "gagyi vagy", úgyhogy ezzel be is fejeztük a nagy haverkodást. Pedig már pár éve ezzel az osztállyal van, (3.óta) mégsem tudják elfogadni, hogy nem egy balhés jó tanuló gyerek.
78. 95897bc429 (válaszként erre: 76. - Pné Veronika)
2009. máj. 27. 17:33
Ó ezért nem kell!
77. 95897bc429 (válaszként erre: 74. - Pné Veronika)
2009. máj. 27. 17:33

Ez tényleg így van. Mindenntanár azzal kezdi a sulit, merre voltál a nyáron?

Na szegény nagylányom tavaly nem tudott semmivel sem büszkélkedni, mert a hugicája áprilisban született, és pár hetes, hjónapos babával nem akartunk sehová sem menni.

76. Pné Veronika (válaszként erre: 75. - 95897bc429)
2009. máj. 27. 17:32
Köszi:-) Mániákus vagyok... :-)) Lehet, hogy nekem is kéne egy pszichológus!? :-P :-D
2009. máj. 27. 17:31
Veronika, most néztem milyen jó kis receptes naplóid vannak.
74. Pné Veronika (válaszként erre: 71. - Vvicus)
2009. máj. 27. 17:30
Most az iskolában a nyaralás után kezdődik a kérdezgetés... :-( Aki minimum nem két hétig külföldön volt, annak arra az évre vége van, már szeptemberben kialakulnak a "hátrányosan indulók". :-(
73. Pné Veronika (válaszként erre: 69. - 95897bc429)
2009. máj. 27. 17:28
Szerintem is sulit kéne váltani...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook