Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zugbölcsi veszély? - GYES-rövidítés, hova tegyük a picit? fórum

Zugbölcsi veszély? - GYES-rövidítés, hova tegyük a picit? (beszélgetős fórum)


12. Ani-ko (válaszként erre: 1. - Zsgzs)
2009. jún. 4. 01:35

Szia!


Elég érdekes nevet adtál neki, mint "zugbölcsi".


Jövőre, szóval egy év múlva szeretnék én is ilyet csinálni, amikor is már gyesen leszek a kicsimmel. Most csak a gondolat érlelődik bennem, és nézelődök. Időben el kell kezdeni a szervezést, éppen egy témát készültem nyitni rá. Most találtam erre. Budapesten lenne, pontosan még nincs meg a hely.

11. McKenzi (válaszként erre: 7. - 6c5f346e46)
2009. máj. 28. 14:01

igen - itt a fórumon már máshol is olvastam, hogy 30eFt, és felhívtam egy magánovit is (a két családi napközi 70e) ez a magánovi meg 90e +kaja volt havonta..

nagyon drága.

2009. máj. 28. 13:15

Szerintem nem az a baj,hogy vissza kell menni dolgozni,hanem az a baj,hogy legtöbbször nincs hova.Nincsenek 4 órás munkák,vagy normális távmunkák.A főnökök nem tolerálják,ha a gyerek állandóan beteg az első időszakban.Nekem minden szempontból szerencsém van,mert "minden jó és szép".én a gyerek 1 éves kora óta dolgozom,heti 3 napot(de akkor reggeltől-estig).A főnököm bármikor bejön ha bajom van.de ez mázli.a bölcsibe protekcióval kerültünk.de én egyedül nevelem a gyereket,albérletben.

Viszont bárkinek szívesen segítek,mikor szabad vagyok,mert tudom,hogy milyen nehéz azoknak,akiknek nincs a közelükben segítség!

9. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - VTünde)
2009. máj. 28. 10:34

sajnálom...nagyon nehéz tényleg...

szerintem egyébként nem vagy egyedűl a problémával,amit mondtak,hogy 1400 új férőhelyet biztositanak a bőlcsikben,az sovány,az semmi,szerintem csak budapesten többre lenne szükség,és akkor mi van a vidékkel?????

kellett nekünk Bajnai kormány,megszivattak rendessen minket,és akkor még van pofájuk azt mondani,hogy ez majd növeli a családok gyerekvállalási kedvét...meg az annyuk p.csáját...már bocsánat....nekem nem mindegy,hogy már két évessen beadom a gyereket a bőlcsibe,ha tudom!!!!ugye...vagy maradhatok vele 3 évig otthon,az nagylányommal otthon voltunk 3 évig,és szerintem még akkor is korai az elválasztás,nem,hogy két évessen....menjenek ahova gondolom....

8. VTünde (válaszként erre: 6. - McKenzi)
2009. máj. 28. 10:33
Jézusom! Akkor mindegy ha nem megyek el dolgozni, hanem itthon maradok vele.
7. 6c5f346e46 (válaszként erre: 6. - McKenzi)
2009. máj. 28. 10:27
akkor nálunk még "ingyen" van,hozzátok képest....
2009. máj. 28. 09:31
a mi kerületünkben a családi napközi 70.000 Forint..
2009. máj. 28. 09:25

Szia!


Nálunk sajnos nem. 1,5 éve költöztünk ide és a nagyszülők 300km-re laknak Borsod megyében:(

Nem tudom mi lesz...


zsgzs: a családi napköziknek hol tudnék utána nézni? Bár az a sejtésem, amit meezy is írt, hogy azt nem bírnánk megfizetni:(

4. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Zsgzs)
2009. máj. 28. 09:06

sziasztok...


család nem tud segiteni???én most vagyok a finisben,lassan megszületik a 2. lánykám,és én sem tudok majd itthon maradni addig vele,ameddig szeretnék,de itt Szekszárdon is sajna egy bőlcsi van,200%os telitetséggel,vannak családi napközik,havi 30ért,de ki a franc tudja azt kifizetni???ugyhogy nálunk szerintem maradnak a nagyik,akik még aktivan dolgoznak ugyan,de majd meglátjuk...

3. zsgzs (válaszként erre: 2. - VTünde)
2009. máj. 27. 21:49

hát, sajnálom. úgy tűnik, a fórum sem hoz majd túl sok infót :-(

a családi napköziknek még utánanézhetnél, ha hallok valamit, üzenek

2009. máj. 27. 15:43

Szia!


Én hallottam erről, de nem ismerek senkit.Mi Fóton lakunk és éppen hétfőn utasították vissza a kérelmünket a bölcsiből helyhiány miatt.Felírták várólistára, de októbertől hamarabb nem tudnak mit mondani. Nóri januárban lesz 2 éves, akkor lenne muszáj beadni, különben a magas összegű lakáshitelünk mellett nem fogunk tudni megélni, ha nem megyek dolgozni:( Engem is érdekelne a dolog, mennyiért vállalnak gyerek vigyázást, hogy működik a dolog...

2009. máj. 27. 13:46
állítólag anyukák közt szájról szájra terjednek olyan telefonszámok, akik vállalnak - néha a sajátjuk mellett - gyerekre vigyázást, hogy az anyuka vissza tudjon menni dolgozni. Ti hallottatok ilyenről? ismer valaki ilyen lehetőséget? vagy legális családi napközit? nagyon fontos lenne, előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook