Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 13 hónapos baba ehet vacsorára tojásrántottát? fórum

13 hónapos baba ehet vacsorára tojásrántottát? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 28. 06:49
Igen.
8. csilla80 (válaszként erre: 7. - Agibabus)
2009. máj. 27. 21:37

Szio!

Elhiszem Neked,hogy tevedett... tevedhet... nem ez az elso eset. :-) Koszi a tanacsokat!

2009. máj. 26. 17:21

A legújabb irányelvek szerint 4 hótól el lehet kezdeni anyatejes babáknál is a hozzátáplálást bizonyos gyümölcslékkel, főzelékekkel.

A tojás sárgáját korábban 8-9 hónapos kortól ajánlott, a fehérjét az allergiaveszély miatt egy éves kor után. A babapiskóták többségében tojásfehérje, vagy fehérje por van, ami allergizálhat, vagy a későbbi allergiás hajlamot megalapozhatja.

Holnap megyek gyakorlati államvizsgázni, nemrég néztem át a táplálást, a védőnői szakmai irányelvek azt ajánlják jelenleg, amit leírtam nektek. Sztem a gyermekgyógyászoknak nem érkezett új táplálási irányelv, a dokinénid kicsit tévedett csilla90.

2009. máj. 26. 17:01
Ha már adtál neki korábban is tojásfehérjés ételt, akkor szerintem egy keveset megkóstoltathatsz a tojásrántottából is. Két nap egymásután kóstoltasd meg, és ha nem jönnek kiütések, akkor apránként növelheted a mennyiséget. (Az allergiáról azt mondják, hogy az étellel való ismételt találkozás hozza ki.)
5. csilla80 (válaszként erre: 4. - Csilla80)
2009. máj. 26. 16:51
O negy es fel honapos kortol ajanlotta,en meg 4 honapos kortol elkezdtem... marmint a hozzataplalast.
2009. máj. 26. 16:49
Nekem a dokineni azt mondta,hogy 6 honapos kortol lehet adni tojassargajat es 7 honapos kor utan babapiskotat is... pedig nagyon szigoru,leszidott mikor elmondtam,hogy elkezdtem a hozzataplalasdt.
2009. máj. 26. 16:40

A tojásfehérje tartalmú ételeket fokozatosan kell bevezetni 13 hónapos kor körül.(babapiskóta is!)

Csak keveset egyetek egyszerre, és figyeld, nem lesznek-e allergiás légúti- vagy bőrtünetei. Kóstolgassátok :)

2009. máj. 26. 16:35
már evett tojást, de csak pl. egy kevés főtt tojást spenóthoz, vagy nokedliben, tésztában, sütiben. nem volt baja tőle.
2009. máj. 26. 16:33
13 hónapos baba ehet vacsorára tojásrántottát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook