Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiúkérés fórum

Fiúkérés (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 29. 14:48

Van olyan 20 éves aki bulizni szeretne, van aki férjhez menni, mi ezzel a gond?

amennyire érzelmileg felkészültek az emberek manapság a legutolsó dolog az életkoruk ami szétszakíthatja őket.

Az már komolyabb tényező, hogy egy távkapcsolatban eléég erősre forrta ki-e magát a két fél ahhoz, hogy szorosabban folytassák.

2009. máj. 29. 14:40

Szerintem Kiwa(bocs,de a gépem nem ir hosszú i-t) sem bántani vagy kioktatni akarta,csak megállapitotta,hogy 20 évesen még ráér,és inkább használja ki a fiatalságát,és szórakozzon.

Persze,ha megtalálta az igazit,és a férje lesz,akkor is ugyanúgy eljárhatnak szórakozni,vagy bárhova,együtt.(vagy ha mindketten úgy gondolják,akár külön-külön is,bár én ennek nem vagyok hive).

Amúgy 20 évesen meg tök normális,hogy az ember férjhez akar menni.Szerintem szinte minden lány erről álmodozik,csak az a kérdés,hogy ki mikor találja meg hozzá a megfelelő párt.Ha "emelint" úgy érzi,hogy már megtalálta,akkor semmi gond,nyugodtan férjhez mehet(azt,hogy meddig fog tartani a házasság,úgysem lehet előre tudni.Későn kötött házasság is végződhet válással).A kérdés csak az,hogy az a 24 éves srác is akarja-e?

És ha még nem akarja,az nem azt jelenti,hogy nem szereti,csak a pasik nem nagyon szeretnek ilyen korán házasodni.

A koroddal,"emelint",csak arra céloztunk,hogy adj időt a párodnak,hiszen még neked is van időd bőven.Persze,ha úgy gondolod,megsürgetheted,csak nehogy a visszájára süljön el a dolog!

55. Ágica2188 (válaszként erre: 54. - Kíwa)
2009. máj. 29. 14:21
Nem azt mondom hogy nincs igazad, csak nem értek veled egyet. 20évesen úgy érzi, megtalálta azt akivel el tudja képzelni az életét, és? Akkor mi van? Nem azt kérdezte korai-e, hanem hogy mit tegyen? Ne haragudj, de nem látok ebben semmi rosszat, ő így is ugyan ugy dolgozhat, járhat suliba, mint bárki más, ha dolgoznak egymásért a közös jövőjükért teszik. Sokkal több értelme van így az életének mintha dolgozna csak mert kell és elbulizná, elinná, vagy eldrogozná a fizetését ahogy sok huszonéves teszi. Amit ő szeretne szerintem komoly gondolkodásra vall.
54. Kíwa
2009. máj. 29. 13:45

Na haragudj, nem akartalak megbántani.. csak a tapasztalat az, főleg a 21. században, hogy az ilyen korán kötött esküvők általában válással végződnek..


A szüleink valóban huszonévesen, meg még az egyetem alatt házasodtak, de a mai emancipáltabb világban én ezzel egyáltalán nem tudok egyet érteni.. 20 éves vagy!!! Tudod milyen fiatal? Élvezd az életet!!!!! Saját magadnak is adj időt!!!


Szerintem még mindkettőtöknek élnetek kell.. és ha tényleg egymás számára Ti vagytok az igaziak, akkor majd pár év múlva ott lesz a lánykérés.. egy 24 éves fiút szerintem nem lehet bele kényszeríteni ebbe.. Tényleg várj vele.. és NE TE KÉRD MEG!!!! Szerintem ha Ő a NAGY Ő akkor megéri kivárni..:-) időd rengeteg van..:-))))

53. Ágica2188 (válaszként erre: 52. - Emelint)
2009. máj. 29. 13:44
remélem sikerül, de ha így lesz azért dobj egy üzit, akár privátba is!
52. emelint (válaszként erre: 51. - Ágica2188)
2009. máj. 29. 13:42

Köszi az egyetértést, és köszi a tanácsot is. Meglátjuk mire megyek vele.


Amúgy nem tudom miért fáj egyeseknek, hogy 20 évesen ilyen gondjaim vannak. Egyszerűen ezt sosem fogom megérteni. Minden ember más és más, ismerek olyan 35 évest, aki gyerekesebb, és komolytalanabb bármely tizenévesnél. Ez nem a kortól, hanem az embertől függ.

51. Ágica2188 (válaszként erre: 50. - Emelint)
2009. máj. 29. 13:33
igazad van!! Ez nem kortól függ, ha azt érzed hogy ő az igazi lehetsz 18 vagy akár 80éves is! Ebben neked van igazad!! Én is csak 21 vagyok, de szeretem a párom, vele tervezem a jövőm és kész, ha 16 lennék is ezt érezném. (szóval megértem amit írsz). Szerintem lazíts kicsit, ne rágódj rajta, biztos hogy a párod megkéri a kezed, de (és ez tapasztalat) a pasiknak ez nem megy csak úgy, azt írod ő is még csak 24, szerintem várj még kicsit. Gondolj bele, ha csak mondjuk 1-2 év múlva kér meg, még akkor sincs veszve semmi. De azzal hogy ennyire akarod, talán csak megrémíted. Válts taktikát, vedd egy kicsit félvállról a dolgot. Persze csak látszólag, hitesd el vele hogy nem olyan fontos ez még. akkor talán elgondolkodik és ő is taktikát vált és már el is érted amit akartál. Sok sikert és ne szomorkodj! :):)
50. emelint (válaszként erre: 49. - Kíwa)
2009. máj. 29. 13:07
Nem kioktatást kértem! És ez egy kicsit rosszul esett. Igen 20 éves vagyok. Igen férjhez akarok menni. Párom 24 éves. De ne ítélj meg az alapján, hogy hány éves vagyok.
49. Kíwa
2009. máj. 29. 10:00

Most olvasom, tényleg még csak 20 éves vagy??????


Inkább végezd el az egyetemet, teremts magadnak egzisztenciát, és ha majd 10 év múlva is együtt lesztek, és még akkor sem jut eszébe megkérni a kezed térjünk vissza a kérdésre!


A pasid hány éves?


Ilyen fiatalon egyáltalán miért is akarsz férjhez menni???????

2009. máj. 28. 12:13
Nem is láttam hogy még csak 20éves vagy. Ez esetben kár aggódnod, akkor gondolom még a párod sincs túl a 30-on. Akkor elmesélek valamit, az én párom idén lett 30 én 21 vagyok. Szóval várj, nem minden pasi akar huszonévesen jegygyűrűt és ez igy van jól, a jó döntéshez idő kell :) nem? Add meg neki ezt az időt, ne stresszelj ezen. még bőven van idő..
2009. máj. 28. 11:45

Igy van!Lehet,hogy egyszer mégis megtörténik a csoda.De addig szerintem,ha elfogadod igy,akkor hagyd békén,és ne is beszélj ilyesmiről neki.A pasik nem szeretik,ha házasságot próbálnak rájuk tukmálni,amig ők ezt nem akarják.Aztán,ha azt látja,hogy téged már nem is érdekel ez a téma,akkor lehet,magától is észbe kap.(Mondjuk,nálunk ez nem igy történt,de ki tudja,lehet nálatok igy lesz).

Amúgy,láttam az adatlapodon,hogy még nagyon fiatal vagy,20 évesen még ráérsz bőven várni.

Mindenestre majd számolj be nekünk a fejleményekről mindenképpen,bármi is lesz.

2009. máj. 28. 11:44
Nagyon köszönöm! :)
2009. máj. 28. 11:35
emelint,ne szomorkodj! És szerintem gabilive-nek van igaza, ha szeretitek egymást és jól megvagytok, papír nélkül is boldogok lesztek (ezután is), Aztán még az is lehet hogy egyszer, amikor már feladtad, letérdel eléd és felteszi azt a bizonyos kérdést!! :):) Én mindenesetre drukkolok neked (nektek), mint ahogyan itt sokan mások is, szerintem!
44. emelint (válaszként erre: 43. - Gabilive)
2009. máj. 28. 11:08
Nha igen! :)
43. gabilive (válaszként erre: 42. - Emelint)
2009. máj. 28. 11:04

Ha ezeket már mind végigjátszottad,akkor szerintem már csodára ne várj.Akkor neked olyan pasid van,mint nekem.Lehet,te is itt fogsz tartani még 11 év után is,mint én.Vagy elfogadod igy,és megpróbálsz papir nélkül boldog lenni,vagy...

Én ezt tettem.Azt nem mondom,hogy nincs hiányérzetem amiatt,hogy kimaradt az életemből a romantikus lánykérés,stb.,de ha amúgy jól megvagyunk,akkor mégis inkább ezt választom,mint azt hogy valaki térdenállva megkér,feleségül vesz,aztán ki tudja...lehet vele mégsem leszek boldog.

Abban igazuk van a pasiknak,hogy nem a papir tesz boldoggá.

De azért megerőltethetnék magukat!:)Főleg,ha tudják,hogy ez nekünk fontos lenne.

2009. máj. 28. 10:50
Hát várom a csodát, már ezeket mind végig játszottam,sőt még az is igaz, hogy igaz, hogy együtt élünk, de mindig van az évnek olyan szakasza amikor távkapcsolatban élünk, mert nem engedik haza a kiképzésről... Szal már nekem sincs ölletem:(
41. Ágica2188 (válaszként erre: 38. - Cyntia)
2009. máj. 28. 09:39

Nem minden pasi ilyen, ki kell fogni ilyet is, olyat is. Persze van aki gyűrű, papír és hivatalos kötelék nélkül is elégedett, boldog. A nőknek ez sokkal fontosabb mint a férfiaknak, szerintem. Én gyűrű nélkül is szerettem a barátomat, akkor is boldog lennék vele, ha soha nem kérte volna meg a kezem, így is boldog vagyok, neki ez fontos volt. Azt szerette volna ha tudom mennyire fontos vagyok neki.

Külföldön fogunk dolgozni mindketten, egymástól nem túl távol, de mégsem fogunk tudni csak hetente találkozni, ezért kérte meg a kezem, hogy tudjam, nincs az a távolság vagy, probléma, egymás nélkül eltöltött idő ami megváltoztatná az érzéseit. Ebben a helyzetben bármelyik pasi átértékelné a dolgokat. Ez már nálunk szóba került korábban is, de még nem vagyunk együtt túl rég és ez felgyorsította az eseményeket....

2009. máj. 28. 09:25

Éreztesd vele, ez mennyire fontos neked.......

Ha még nem tudja. Ha már ezen is túl vagy, sajnos kifogytam az ötletekből...

39. Ágica2188 (válaszként erre: 37. - Emelint)
2009. máj. 28. 09:16

Igen, ez sem egy rossz ötlet! De ebben az esetben talán tényleg az a legjobb ha a kezedbe veszed az irányítást és egy adandó alkalommal te állsz elő a gyűrűvel. Az a helyzet hogy a legtöbb pasi fél a következményektől, fél hogy ha rászánja magát, megváltozik az élete, megszűnnek a baráti sörözések, a bulizások, a hétvégi eresszük ki a gőzt bulik, az összeülős kocsmázós meccsnézés. Amikor a nő felvilágosítja hogy ez nem szűnik meg igazából nem változik semmi, csak egy gyűrű lesz az ujján, az a válasz hogy ha ugysem változik semmi , mi értelme? Csak arról nem vesznek tudomást, milyen fontos ez egy nőnek......

Talán ez a lényeg,

38. Cyntia (válaszként erre: 36. - Ágica2188)
2009. máj. 27. 21:31

Sajnos sok pasi ugyanolyan tutyimutyi, döntésképtelen, és féltik a sz..-os feneküket elkötelezni magukat. Ez a nagy helyzet kérlek.

Az mindegy, hogy az én pasim mit reagálna, mert majdnem mindegyik ilyen.

37. emelint (válaszként erre: 36. - Ágica2188)
2009. máj. 27. 19:31
Köszi a tanácsot, de ez az, ha ennél komolyabban szeretnék célozni, akkor nekem kéne megkérnem a kezét, már mutattam milyen menyasszonyi ruhát csokrot szeretnék, hogy mikor szeretnénk az is meg van, meg hogy milyen gyűrűnk lesz, meg poénosan hetente megkérjük egymás kezét... De hogy komoly legye... szerintem lassan rákérdezek, hogy nem-e akarja megkérni a kezem... Nha ez milyen ötlet?
36. Ágica2188 (válaszként erre: 35. - Cyntia)
2009. máj. 27. 19:09
az lehet, de ha nem tévedek, nem a te pasidról van szó. én írtam egy ötletet, ha akarja megfogadja, ha nem ,nem. Ő tudja hogy az ő pasija hogyan reagálna. Lehet észre venné magát, lehet ki lenne tőle, talán megrémülne. De az illetékes biztosan tudja hogyan reagálna a pasija és biztosan jól fog dönteni abban hogy mit tegyen. Leírtam én mit tettem volna ha a pasim nem kérte volna meg a kezem.
35. Cyntia (válaszként erre: 32. - Ágica2188)
2009. máj. 27. 18:00

Az enyém ezeket kifejezetten utája egyébként.

Negatív hatáskeltésnek jók.

34. survivor3 (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. máj. 27. 16:32

Á

Nem ciki.

Nyugodtan gyűrűzd meg! Nincs abban semmi rossz.

El ne felejts kísérő ékszereket venni neki!

33. Fiatal nő (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. máj. 27. 16:29
Szerintem ez elég hülye ötlet. :-S
32. Ágica2188 (válaszként erre: 30. - Emelint)
2009. máj. 27. 15:42
vezesd rá arra amit szeretnél. nincs az a pasi aki ne venné a lapot ha "véletlen" rajtakap hogy jegygyűrűket nézegetsz a neten. De néhány férre nem érthető mondat is hatásos lehet, pl: romantikus gyertyafényes vacsora után ha azt mondod neki "a barátnőm mesélte, hogy a vőlegénye pont egy ilyen vacsorán kérte meg a kezét, milyen romantikus". na és persze hasonló megjegyzésből számtalan van...........
31. gabilive (válaszként erre: 30. - Emelint)
2009. máj. 27. 11:37
Amúgy pont a napokban mondtam neki,hogy egy karikagyűrűvel meglephetne,ha már papirt nem akar,akkor legalább ennyit.Ezen a ciki-nem ciki kérdésen mi már túl vagyunk,ennyi idő után.
2009. máj. 27. 11:32
Hát igen... Ezek a pasik... :)
29. gabilive (válaszként erre: 10. - Cyntia)
2009. máj. 27. 11:14

Nálunk is pont ugyanez a helyzet.Már 11(!) éve együtt vagyunk,van egy 2 éves kislányunk,de még mindig nem kérte meg a kezem.Persze beszéltünk már róla sokszor,de mindig azt mondja,hogy ő nem házasságpárti,merthogy papir nélkül is ...bla-bla-bla,amit ilyenkor mondani szoktak.Igaz,hogy azt is mondta,hogy ha én nagyon akarom,akkor mondjak egy dátumot,és ő akkor elvesz.Hát kösz szépen,de igy nem kell.Azért ennél egy kicsit romantikusabban szeretném.Vagy sehogy.Amúgy gyűrűt már kaptam tőle(nem karikát),a 4. évben,pont a születésnapomon,és mondta is,hogy ez "olyan" gyűrű,de később már másnak úgy adta elő,hogy szülinapomra kaptam.Ami ugye,igaz is,csak egy apró részletet elfelejtett hozzátenni.

Most jut eszembe,hogy egyszer réges-régen,egy éjszaka(akció után:) )mondta,hogy legyek a felesége,de ez szépen elfelejtődőtt.

2009. máj. 27. 09:28

Szerintem, nem ciki, ha te kéred meg a kezét. Most amikor a világon mindenki az egyenjogúságért küzd, miért ne lehetne hogy egy nő kérje meg a kiszemeltje kezét. Ezenkívül szerintem, nagyon ötletes, egyedi és kreatív ötlet. De ha te nem szeretnél csatlakozni az egyenlőségért küzdő nőkhöz, és szeretnél ragaszkodni a megszokott (és eddig jól bevált), dolgokhoz, szerintem várj, megéri. Az én barátom(már vőlegényem), tegnap kérte meg, a kezem, pedig nem az a típus. Amikor elmeséltem a barátnőmnek, azt mondta ezt soha nem gondolta, szóval nem igy ismerik, de megtette, szóval szerintem megéri várni.

De ha nem bízol a csodákban,(amik amugy vannak), vezesd rá a dologra, mondjuk, tölts le pár neked tetsző, jegygyűrű vagy mennyasszonyi ruha képét, "véletlenül" hagy olyan helyen ahol a párod biztosan megtalálja! Érteni fogja. Sok sikert!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook