Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért nem bírom ki, hogy ne egyek egy napig? fórum

Miért nem bírom ki, hogy ne egyek egy napig? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. szept. 24. 09:45
Két oka van annak,hogy nem bírod ki egy napig.Az egyik,hogy a gyomrod "összeszűkül" és ez iszonyatos éhséggel jár együtt... A másik ok a vércukor... Leeseik a vércukor szinted,erre,pedig a szervezet úgy "reagál",hogy (k..va) gyorsan egyél,mert különben meghalsz.Ki lehet kerülni...légy nyugodt. Langyos vízben szódabikarbonát feloldva(egy púpozott evőkanál)ez legyen a reggeli.Délben dettó és a vacsi is ez legyen.Egy nap "böjt" még senkinek nem ártott...sőt!A bélcsatorna ürül és a káros anyagoktól is megszabadulsz(persze,csak kis mértékben).Ezen a napon viszont szedjél komplett vitaminkészítményeket,mert különben úgy kiüríted a raktáraid,hogy fél év is kevés lesz a "visszatöltéshez".Javasolt még két kanál lenmag(ez a jobb),vagy olivaolaj is.Így komplett a "dolog".
2008. szept. 24. 08:55
Én sem bírom!
2008. szept. 24. 00:40
Szerintem a szervezeted, tudja a hiányát és azt add meg neki.Természetesen mértékkel.
54. 0c97fbb607 (válaszként erre: 50. - 4726e582cf)
2007. okt. 10. 18:04

Persze ,ha fizikai,kémiai magyarázatok kellenek,bármire lehet találni érvet és ellenérvet.

De tudod Ha Jézusnak tetszett az ötlet akkor nekem se árthat.Amúgy már a második napomon vagyok túl.10 naposat csinálok.

2007. okt. 10. 17:46
ilyen még a fogyókúrában sincs.enni kell, enni jó.
2007. okt. 10. 15:27
Szerintem ne is próbáld ki, hogy ne egyél egy teljes napig. Ha fogyni akarsz, ne egyél gyorsan és sokat. De ha koplalsz, leeshet a vércukor szinted, elájulsz stb.
51. 4726e582cf (válaszként erre: 50. - 4726e582cf)
2007. jún. 14. 21:32

ez kimaradt:


*azért érzel váradságot is, ha..."

50. 4726e582cf (válaszként erre: 49. - 0c97fbb607)
2007. jún. 14. 21:31

Akkor úgy fogalmazok, hogy kaja nélküli nap, amikor csak iszol és megfelelő tápanyagok nem kerülnek a szervezetbe.

Ezt levezette a kémia tanárom (mellesleg nem csak kémia szakos volt) annó, nem tudom visszaadni a szavait sajnálom, a lényegét megpróbáltam leírni.


A szervezet pánikot kap, hogy hírtelen nincs miből megélnie, nem a zsírhoz nyúl, hanem az izomszövetkez, azonnal. Ezért érzel fáradtságot, ha rossz a fogyókúra, amit választottál.


Nem kell elhinned, bár így van, azért rosszak azok a fogyókúrák, amikben nem viszed be a megfelelő tápanyagot a szervezetbe, és itt nem pusztán a vitaminokra gondolok.

49. 0c97fbb607 (válaszként erre: 48. - 4726e582cf)
2007. jún. 14. 21:18

Na ne már!:)))Lehet ,hogy igazuk van a táplálkozás szakértőknek,meg minden,de azért nem kell minden hülyeségüknek bedőlni?

Ne keverjük a fogalmakat,a böjt ,az böjt!Víz,max tea ízesítés nélkül!!!!!!

Az összes többi csak divatos léböjt,amit fogyi célokra használnak és reklámoznak,kiemelve a méregtelenítő hatást.

Abban igazuk van,hogy a böjt nem alkalmas hosszútávon fogyásra.Viszont a böjtnek nem is ez a célja!!!!?A léböjt..vagyis a BÖJT,arra való,hogy magunkra figyeljünk,hogy pihentessük a testünket,lelkünket....ha minden körülmény adva van,persze!

Amit egy ilyen böjt ad,az nem kilókban mérhető,és a testünk csak örül a pihentetésnek,nem pedig betámadja magát!!!!!

48. 4726e582cf (válaszként erre: 47. - Edb6c38cef)
2007. jún. 14. 17:37

Lébőjt alatt nagy a valószínűsége, hogy betámad a szervezet, azaz saját magát emészti fel, mivel tápanyagot nem kap, vagy minimálisat.

Léböjt után mindenképpen felszedsz, szerintem, de ezt már laikusként mondom, mert nem tudom biztosan, és mondjuk örülhetsz, ha nem azonnal zsírpárnát növel a szervezet...


Igen, a léböjt lelassítja az anyagcserét.


Természetgyogyi jót mondott, bár nem tudnék naponta 7-8szor enni, a három sincs meg :S, de igaza van szerintem. A lényeg a kajában van, de ez is szerintem, sok sok rostos zöldséget kell enni, kerülni a cukros lisztes dolgokat.

47. edb6c38cef (válaszként erre: 46. - 4726e582cf)
2007. jún. 14. 17:30

Nem semmi! Ilyen értelemben a többnapos léböjt kúrákkal sem igazán a kívánt célt érjük el? Mondjuk lelassul az anyagcsere, utána meg, ha rendesen kajálok, akkor felszedek?

Hétfőn egy természetgyogyi mondta nekem, ha fogyni akarok, egyek olyan gyakorisággal, mint a cukorbetegek: 7-8 alkalommal naponta, kicsikét. Ez felpörgeti az anyagcserét állítólag, mert az jön le a szervezetnek, hogy kap enni, tehát nem kell raktározni.

46. 4726e582cf (válaszként erre: 45. - Betty24)
2007. jún. 14. 16:59

Sokáig kerestem és válogattam a diéták között, ha lényegesen legyengültem, az nem jó diéta.


De hála a szipirtyó kémiatanáromnak, ő világított rá, hogy hogyan működik a fogyókúra, és hogyan a nem jó fogyókúra. Hiába nem szerettem, azóta már vagy 10× felhívtam (nem is rossz arány évente egyszer), hogy mennyi mindent köszönhetek neki és utólag is bocsánat, hogy nem voltam hajlandó aktívan résztvenni az óráin, naná, mert ki nem álhattam, mint tanár, de nagyon nagy koponya az öreglány :).


A lényeg ő mesélte el, hogy ha nem megfelelő tápanyagokat viszünk be a szervezetbe, akkor akár hízhatunk is mégis megtámadja a szervezet saját magát, tehát nekitámad az izmoknak és fáradtnak és gyengének érezzük magunkat.

45. Betty24 (válaszként erre: 44. - 4726e582cf)
2007. jún. 14. 16:56
Végre valaki, aki így gondolja!!!:)
44. 4726e582cf (válaszként erre: 43. - Betty24)
2007. jún. 13. 17:51
Igen ez így van! Ezért gáz aki nem eszik napokig vagy alig...
2007. jún. 13. 17:44

Szia!


Azért nem bírod ki mert a korai, nem adaptált éhezés utáni adaptált éhezési időszakban a szervezeted mindent elkövet annak érdekében, hogy tápanyaghoz jusson.

Egyébként éhezés közben a szervezet nem elsősorban a zsírt bontja, hanem a fehérjéket!!!!

Az alapanyagcsere pedig töredékére csökken!!!!!

2007. jún. 13. 17:20

mert a kajára gondolsz!

símán 3-4 napig vízen el lehet élni, lásd, bady-sok, verseny előtt, aztán a víz is elmarad,!

pusztán akarterő kérdése!

41. 4726e582cf (válaszként erre: 40. - 0c97fbb607)
2007. jún. 13. 15:46
ok, ha Te mondod...
40. 0c97fbb607 (válaszként erre: 39. - 4726e582cf)
2007. jún. 13. 15:46
Hidd el.....:((((
39. 4726e582cf (válaszként erre: 38. - 0c97fbb607)
2007. jún. 13. 15:44
:))))))) nálam nem vagy lustább... addig van jó dolgom, míg nem kerülok végleg a párom mellé... addig tudok lébecolázni, meg elsunnyogni a tornát időnként, bár így is van számonkérés :)
38. 0c97fbb607 (válaszként erre: 37. - 4726e582cf)
2007. jún. 13. 15:41
he-he....annak, aki nem olyan lusta mint én....
37. 4726e582cf (válaszként erre: 36. - 0c97fbb607)
2007. jún. 13. 15:37

Értelek... elvagyok vele :), sőt élvezem is :), de ez a lényeg, nem? :)


Életmódnak megmarad majd a hús rengeteg zöldséggel, kizárva a cukrot, lisztet, krumplit, rizst az életemből, illetve odafigyelve hogy mikor és mennyit. Jah, és kell mozogni is :).

2007. jún. 13. 15:35

Szerintem is csak annak a diétának van értelme,amit a saját szájízedre szabhatsz,külömben a fene megette az egészet.:()))))

Na épp ez az ami nem tetszett nekem benne,hogy a fajta is meg van határozva!Miért kellene nekem épp húst ennem,ha én inkább a spagettit kívánom???

Ezzel nem voltam kibékülve.

Így inkább gyártottam magamnak saját módszert ami nem is fogyókúra,hanem életmód(?)....ja valami ilyesmi!

De az viszont már tényleg nem hat meg ,hogy épp nem túl egészségesen étkezem!:))))))Azt eszem ami izlik,nekem ez a lényeg,mégha kicsit sűrűbben is kell böjt napot,vagy gyümölcs napokat tartanom is ahoz,hogy esetleg fogyogassak!:)))))

35. 4726e582cf (válaszként erre: 34. - 0c97fbb607)
2007. jún. 13. 15:06

Nincs egyikben sem előírva, hogy mit ehetek csak a fajta :).

90 napos megy most, kíváncsi vagyok, mikor ingok meg...

húsnapon is ehetek zöldet :)

keményítő napon nagyon sok párolt zöldséget

tésztás napon - ez a gyengenap... itt is eszek zöldséget, bár nem lehetne, de kell a rost

gyüminap a halálom, ki nem állhatom, általában eszem is valamennyi gyümölcsöt, de főként víznap lesz belőle.

Reggel pl nem tudok gyümölcsöt enni, a 90 napos alatt is elhagyom, kávé az jöhet, de a gyümölcs nem kedvenc, úgyhogy nem eszek gyümit :(, csak ananászt, ha van, epret, ha van, körtét, ha van, sárgadinnyét ha van, cseresznyét, ha van és sárgabarackot, ha van, a többi hidegen hagy, mint gyümölcs. Jah, még a fekete áfonyát is szeretem, de az arany árban van :((((

34. 0c97fbb607 (válaszként erre: 33. - 4726e582cf)
2007. jún. 13. 15:02

Te azt csinálod épp???Az is jó ,tulképp a tk.egyszerűsített változata.Nekem azért nem jött be,mert nem vagyok elég fegyelmezett hozzá:))))))

Nem szeretem az előírt dolgokat!

Viszont aki tudja csinálni,annak tuti használ ,mivel a tk az alapja!

33. 4726e582cf (válaszként erre: 32. - 0c97fbb607)
2007. jún. 13. 14:55

Nem csinálom az Atkins diétát már, de az volt a legsikeresebb fogyókúrám, 25 kg :) minuszban!! Szóval van benne valami, soha nem voltam éhes, a gyümölcsöt nem kívántam, zöldséget lehet enni, de figyelni kell a ch tartalmát a zöldségnek.

Az ami aggasztott, hogy rostot alig vittem be a szervezetbe, azaz nem megfelelő mennyiséget. Tehát valami mégis hiányzott belőle számomra.


Krumpli, akkor chips :D nekem legalább is, ugyan nem szeretem különösebben az édességeket, de a chips... na az kemény dió. Amúgy nem rajongok a krumpliért.


Nem ettem több húst Atkins alatt, mint normális kajálás alatt :), jóval kevesebbet ettem és mégis jól voltam lakva, vérképem is szuper volt az orvosom szerint, nem is értette igazán, hogy hogy lehetséges. Tehát még a megfelelő tápanyagokat is megadtam a szervezetemnek :). Bár nem csinálnám még egyszer! Vannak azért mellékhatásai, amit a szervezet elsavasodása vagy ellugosodása (már nem tudom) okoz.


Helyes, az a jó fogyi, ahol úgy ehetsz, ahogy szeretsz és ráadásképpen nem hízol, hanem fogysz. Nekem ezt adja a 90 napos :)

2007. jún. 13. 14:49

Az Atkins diéta azért nem tetszik nekem,mert olyan dolgokat tílt ami szerintem balgaság! (gyümölcsöt ,zöldségféléket).Nem vagyok nagy húsevő,a szalámikat sem szeretem,viszont a ch-kat igen:))))))Mindegyik fajtáját,kivétel talán az ,hogy nem vagyok édesszájú egyáltalán.

Szóval én nem bírnék nyakra főre húst enni,viszont a zöldség gyümölcs az kevés lenne folyamatosan.

Hát ez van!!!De fogyok így is ,lassan de biztosan!:)))))És olyanokat eszem amiket szeretek is!

31. 0c97fbb607 (válaszként erre: 30. - 4726e582cf)
2007. jún. 13. 14:44

Na azért én a krumplievésen nem a chipsre,hasábra gondoltam:)))))))!

Imádom héjában megfőzni,kis olívaolajjal nyakon burítani,no és saláta,vagy csak simán paprika ,paradicsom mellé...isteni finom!

30. 4726e582cf (válaszként erre: 29. - 0c97fbb607)
2007. jún. 13. 14:36

A testkonroll nekem nem vált be, de más a hormonháztartásom, tehát nekem nem mindegy, hogy miből mennyit eszek :), 1000 kcal az amivel fogyni tudok, és ezt nem krumpliból fogom kitölteni :D bár imádom a chipset, de mégsem :). 1500 kcal-lal már hízok, tehát igen csak meg kell gondolnom, hogy mit eszem.


A ch-tól híznak az emberek, azt alakítja át a szervezet valahogy... itt megált a tudományom, mert nem emlékszem már rá, hogy is van, de a lényeg, hogy a végén abból lesz a zsírlerakódás a szervezetben. Atkins diéta erre épül.

A 90 napos az tulajdonképpen a testkontrolt fejlesztette tovább valahogy, hogy szétválasztja a kajákat. Mégis a szénhidrátból kevés van itt is jelen, kivéve azt az egy napot, amikor ch alapú a kajálás.


Örülj, hogy neked beválik a testkontrol :D.

29. 0c97fbb607 (válaszként erre: 28. - 4726e582cf)
2007. jún. 13. 14:31
Én nem étkezem enyire tudományosan és nem is igazán érdekel ,hogy miből mennyire van szüksége a szervezetemnek egy nap.Nem félek a ch tól,mert ha testkontrollosan kajálsz akkor teljesen lényegtelen kérdés,még a kalória is!Nem kell számolgatni.
28. 4726e582cf (válaszként erre: 27. - 0c97fbb607)
2007. jún. 13. 14:24

Nézzükcsak a burgonyát 100 g-ra levetítve:


nyári 85 kcal, 18,4 g ch

téli 95 kcal, 20 g ch

rost igazán egyikben sincs, csak a héjukban némi


10 dkg meg igen kevés :(. Ha meg azt nézem a ch tartalma igen magas... Gondolj bele, hogy átlagosn 60-70 g ch-ra van egy nap az emberi szervezetnek szüksége, ha meg 30 dkg krumpliból beszerzed ezt, akkor a többi hízlal :S.


Maradok a nem krumpli evésnél :).

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook