Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Most a hétvégén vettem fatányérokat, tudtok olyan reciket amiket rá tehetek?! fórum

Most a hétvégén vettem fatányérokat, tudtok olyan reciket amiket rá tehetek?! (beszélgetős fórum)


10. Guruljka (válaszként erre: 1. - Diderke)
2012. máj. 27. 22:09

No mielőtt bármit rátennél...

Először tömyteni kell a fa pórusait, mert különben megőrzi ám az ízeket...

Kend be tiszta étkezési olajjal. Ha van, olivával, de jó a napraforgó is. Kívül-belül! Annyi rétegben, amennyit beiszik. Utána már mosogathatod is, nem fog vetemedni.

Az új fakanállal is ez az első teendő. Különben mellékíze lesz, ha máshoz használod, mint legelőször...

2010. dec. 26. 17:21

Én vendéglőben szoktam "bakonyi bicskás pecsenye"-t enni,amit fatányéron tálalnak.

Találtam receptet hozzá,de szerintem itt nálunk ,tejfölösen készítik.

Bár így is nagyon finom lehet.

Paraszt burgonyával isteni(héjában főtt krumpli,megpirítva)


Ha még nem késtem el vele,akkor itt a recept:))


Hozzávalók:

8 szelet sertéscomb

25 dkg gomba

1 db vöröshagyma

2 dl tejföl

pirospaprika

só,liszt

zöldpaprika

paradicsom


Elkészítés:

A kivert hússzeleteket enyhén besózva 15 percig állni hadjuk, majd lisztbe forgatjuk és kevés forró oljaban hirtelen elősütjük.

Abban az olajban amiben a húst sütöttük megpirítjuk az apróra vágott vöröshagymát , kevés pirospaprikával ízesítjük, hozzáadjuk a megtisztított,apróra vágott gombát,zöldpaprikát és paradicsomot.10-15 percig fedő alatt pároljuk,hozzáadjuk az elősütött húst,és együtt puhára főzzük.Amikor megpuhult kiszedjük a húst ,a levét behabarjuk 2 dl tejfölben elkevert 1 kávéskanál liszttel,visszarakjuk a húst és összeforraljuk.

Jóétvágyat!

2010. dec. 26. 16:56
A csevapot is azon tálalják lila- és vöröhagyma karikákkal...
2010. márc. 29. 08:28

nem csak a "klasszikus fatányéros" recepttel készült ételt teheted rá!!


én vmikor a rántott gombát vagy rántott húst stb-t is rajta esszük..

mkor pl cigánypecsenyét is fatányéron ettük.


régen elejink fa edényekben ettek mindent.... :-)

2009. máj. 26. 14:18

Fatányéros


Hozzávalók: sertéskaraj, só, bors, zsír, fatányér


A sertéskarajt egy darabban megmossuk, szárazra töröljük, majd szeletekre vágjuk. Húsverővel kissé kiverjük, besózzuk, borsozzuk, roston, parázs felett, mindkét oldalát szép pirosra sütjük, majd forró fatányérra tesszük, savanyúságot adunk hozzá.

5. 88e297a0b8 (válaszként erre: 4. - 88e297a0b8)
2009. máj. 26. 12:05
vagy sütött-újkrumplival, petrezselyemmel
2009. máj. 26. 12:04
grillrácson sütött csirkemell, zöldségek, sültkrumplival
2009. máj. 26. 11:56
Mi grillezéskor használjuk.
2009. máj. 26. 11:37
Nincs segítség????
2009. máj. 26. 11:28
A vásárban voltunk,és ott megláttuk a fatányérokat,és meg is vettük.De nincs semmilyen ceceptem amit rá tehetnék.Gondoltam,majd ha jönnek vendégek meglepem őket valami ujdonsággal.Ezért is kérnék itt Tőletek segítséget,ötleteket!Köszönöm aki ír!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook