Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves lányom mostanában sokat fájlalja a lábát.Vajon mitől? fórum

Két éves lányom mostanában sokat fájlalja a lábát.Vajon mitől? (tudásbázis kérdés)


14. Ágota 77 (válaszként erre: 13. - Kacago325)
2010. jún. 25. 10:19

Szia

Ajánlottak valamit a fájdalomra?


Az én kislányomnál is előfordul, hogy éjjel fájlalja a lábát. Aztán hetekig semmi.

2010. jún. 24. 22:12
Az én kisfiam 4 éves lesz,és nálunk is előfordul a lábfájás,ami érdekes módon éjjel jelentkezik.Elmentünk orvoshoz,tetőtöl talpig kivizsgáltattuk a kicsit,de hál istennek nekünk is azt mondták hogy a növekedéssel kapcsolatos a dolog.
12. ari64
2010. ápr. 27. 06:03

Egy ismerősöm kislányának is fájt éjjelente a lába és a Heim Pálban azt mondták, hogy a veséje miatt fáj a lába.

Nekem is sokat fájt a lábam gyerekkoromban és egyszer egy röntgen felvétel után azt mondta az orvos, hogy látszik, hogy volt valamikor egy vesemedence gyülladásom.

2009. okt. 13. 23:11

Sziasztok!

Kislányom (4,5 éves), 2 éves kora óta éjjel felébred, és fájlalja a lábát, lábfejét. Nem rendszeres időközönként, kb. 2 havonta 1x. Én is úgy gondolom, hogy a növekedéshez van köze, mert ha nagyobb baj lenne akkor több alkalommal fájna, mint hébe-hóba.

2009. máj. 27. 07:44
Nálunk is fennáll ez a probléma, évek óta, a nagylányom már 6 éves elmúlt. Ő lúdtalpas volt és nagyon gyorsan nő is (már most 132 cm magas), rendszeresen fájt régebben a lába, most már szerencsére csak ritkán. Algoflex vagy Diclofenac gélt ajánlottak rá, azt bemasszírozom neki és pár perc múlva vissza is alszik.
9. Rea69 (válaszként erre: 7. - Pné Veronika)
2009. máj. 26. 17:06

Az én lányom is mindig ha lefekszik, mindig mondja, anya simogatja a lábikám, és attól egy kicsit jobb, de nem sokáig.

Remélem tényleg csak nőni fog, és nincs komoly probléma, de ha még a héten is ez van, elviszem az orvosunkhoz.

2009. máj. 25. 22:21
Estleg izomgörcs lehet még Kalcium ,Magnézium,Kalium adásásval ,ha az akkor elmúlik.
7. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - 2d5a00656a)
2009. máj. 25. 22:16
Ez ismerős:-), a fiamnak is volt nem olyan rég...Szenvedett szegény rendesen miatta, de a masszírozás sokat segített neki. Bár lehet, hogy csak pszichésen segített neki, de jó volt és élvezte a kényeztetést. :-)
2009. máj. 25. 20:43

Növekedési fázisban van.A csontok gyorsabban nőnek mint a porcok a tetejükön,így ha összeérnek fájnak,elmúlik ha egybeesik a fejlődési fázisuk:)

Lesz még 12-13 éves korban mégegy iyen szakasz.

2009. máj. 25. 20:38
lehet,hogy éppen nőni fog,de nálunk a laktóz intolarenciának is van ilyen tünete.Ebből a tünetből is tudom,hogy került a szervezetbe laktóz.ha máskor is fordult elő ilyen,kivizsgálást megér.
4. kejdzsej (válaszként erre: 2. - Rea69)
2009. máj. 25. 20:38
Az én kisfiamnak időszakonként előjön a "lábfájása", ami mindig meg is rémít,mivel mindig éjjel, lefekvéskor jelentkezik.És szerintem nem csak szimulálja,mert alig tud tőle elaludni,sőt még sírdogál is. Remélem növési fájdalom...
2009. máj. 25. 20:37
Szerintem nő... az én lányom is sokat fájlalta a lábacskáit anno, de semmi baj nem volt. Esetleg a cipője nem nyomhatja?
2009. máj. 25. 20:36

Az utóbbi időben egyre gyakrabban mondogatja, hogy fáj a lába, de csak inkább reggel és este.

Tényleg fájhat neki, vagy csak látja a nagypapát akinek tényleg fáj, és masszirozni szokja, és ezért mondogatja?

2009. máj. 25. 20:35
Két éves lányom mostanában sokat fájlalja a lábát.Vajon mitől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook