Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Két éves lányom mostanában sokat fájlalja a lábát.Vajon mitől?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Óvodások, iskolások

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

14. Ágota 772010-06-25 10:19
Szia
Ajánlottak valamit a fájdalomra?

Az én kislányomnál is előfordul, hogy éjjel fájlalja a lábát. Aztán hetekig semmi.
(válasz kacago325 13. hozzászólására)

13. kacago3252010-06-24 22:12
Az én kisfiam 4 éves lesz,és nálunk is előfordul a lábfájás,ami érdekes módon éjjel jelentkezik.Elmentünk orvoshoz,tetőtöl talpig kivizsgáltattuk a kicsit,de hál istennek nekünk is azt mondták hogy a növekedéssel kapcsolatos a dolog.

12. ari642010-04-27 06:03
Egy ismerősöm kislányának is fájt éjjelente a lába és a Heim Pálban azt mondták, hogy a veséje miatt fáj a lába.
Nekem is sokat fájt a lábam gyerekkoromban és egyszer egy röntgen felvétel után azt mondta az orvos, hogy látszik, hogy volt valamikor egy vesemedence gyülladásom.

11. Ágota 772009-10-13 23:11
Sziasztok!
Kislányom (4,5 éves), 2 éves kora óta éjjel felébred, és fájlalja a lábát, lábfejét. Nem rendszeres időközönként, kb. 2 havonta 1x. Én is úgy gondolom, hogy a növekedéshez van köze, mert ha nagyobb baj lenne akkor több alkalommal fájna, mint hébe-hóba.

10. nagyreni2009-05-27 07:44
Nálunk is fennáll ez a probléma, évek óta, a nagylányom már 6 éves elmúlt. Ő lúdtalpas volt és nagyon gyorsan nő is (már most 132 cm magas), rendszeresen fájt régebben a lába, most már szerencsére csak ritkán. Algoflex vagy Diclofenac gélt ajánlottak rá, azt bemasszírozom neki és pár perc múlva vissza is alszik.

9. Rea692009-05-26 17:06
Az én lányom is mindig ha lefekszik, mindig mondja, anya simogatja a lábikám, és attól egy kicsit jobb, de nem sokáig.
Remélem tényleg csak nőni fog, és nincs komoly probléma, de ha még a héten is ez van, elviszem az orvosunkhoz.
(válasz Pné Veronika 7. hozzászólására)

8. csalánlevél2009-05-25 22:21
Estleg izomgörcs lehet még Kalcium ,Magnézium,Kalium adásásval ,ha az akkor elmúlik.

7. Pné Veronika2009-05-25 22:16
Ez ismerős:-), a fiamnak is volt nem olyan rég...Szenvedett szegény rendesen miatta, de a masszírozás sokat segített neki. Bár lehet, hogy csak pszichésen segített neki, de jó volt és élvezte a kényeztetést. :-)
(válasz csalánlevél 6. hozzászólására)

6. csalánlevél2009-05-25 20:43
Növekedési fázisban van.A csontok gyorsabban nőnek mint a porcok a tetejükön,így ha összeérnek fájnak,elmúlik ha egybeesik a fejlődési fázisuk:)
Lesz még 12-13 éves korban mégegy iyen szakasz.

5. Van de Titok2009-05-25 20:38
lehet,hogy éppen nőni fog,de nálunk a laktóz intolarenciának is van ilyen tünete.Ebből a tünetből is tudom,hogy került a szervezetbe laktóz.ha máskor is fordult elő ilyen,kivizsgálást megér.

4. kejdzsej2009-05-25 20:38
Az én kisfiamnak időszakonként előjön a "lábfájása", ami mindig meg is rémít,mivel mindig éjjel, lefekvéskor jelentkezik.És szerintem nem csak szimulálja,mert alig tud tőle elaludni,sőt még sírdogál is. Remélem növési fájdalom...
(válasz Rea69 2. hozzászólására)

3. Pné Veronika2009-05-25 20:37
Szerintem nő... az én lányom is sokat fájlalta a lábacskáit anno, de semmi baj nem volt. Esetleg a cipője nem nyomhatja?

2. Rea692009-05-25 20:36
Az utóbbi időben egyre gyakrabban mondogatja, hogy fáj a lába, de csak inkább reggel és este.
Tényleg fájhat neki, vagy csak látja a nagypapát akinek tényleg fáj, és masszirozni szokja, és ezért mondogatja?

1. Rea692009-05-25 20:35
Két éves lányom mostanában sokat fájlalja a lábát.Vajon mitől?