Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Stevia - gyerekeknek fórum

Stevia - gyerekeknek (beszélgetős fórum)


2009. dec. 10. 12:22

Ma jöttek meg a növénykéim. A kisfiam cukorbeteg, így gondoltam megpróbáljuk magát a növényt gondozni.


Ha vannak valakinek tapasztalatai, szívesen fogadom!:)

9. Cand Ida (válaszként erre: 8. - Cand Ida)
2009. máj. 25. 17:14
Mármint nem hízlal és nem allergizál :)
8. Cand Ida (válaszként erre: 7. - Koppanya)
2009. máj. 25. 17:14

Nagyon jó és egészséges a méz, de nem mindent lehet pl. sütni vele és sok a mézre allergiás és cukorbetegek sem fogyaszthatják.

A sztíviában az a jó, hogy nem hízlal és allergizál, candida diétába is belefér, nincs szénhidrát tartalma és lúgosít. Tehát tökéletes lenne...csak a mellékíz.

2009. máj. 25. 16:42
mi a cukrot mézre cseréltük le, azt nem próbáltátok még?- azt 2 éves kortól lehet adni és mindenbe finom
6. Cand Ida (válaszként erre: 4. - Hnora)
2009. máj. 25. 16:31
A növénynél a levelekre gondolsz? Azt nem tudom, hogy lehetne pl. süteménybe használni...van belőle itthon, szárított, de ki se bontottam. Én a port és a tablettát ismerem, mindkettőnek van mellékíze. Nekem túl édes, átható, csak azt az ízt érzem, bármibe teszem. Igaz édesebb, mint a cukor, így kevés kell belőle...engem kevésbé zavar, de a gyerekeket isgen. Állítólag külföldön kapható egy mellékízmentes, jóval drágább is.
2009. máj. 25. 16:29
Szia!Én csak a port ismerem és sajnos,ahogy mondják,nekem nem jött be.
2009. máj. 25. 16:25
Sziasztok! Én csak most szeretném beszerezni, és nem hallottam még a mellékízről! Melyiknek van a növénynek, vagy a boltban kapható por/cseppnek?
3. Cand Ida (válaszként erre: 1. - Anyabab)
2009. máj. 25. 16:18
Nincs semmi kikötés ez egy teljesen természetes édesítőszer, én is szívesen használnám, évekig kisérleteztem is vele, de sajnos a mellékízét nem tudtam elvenni semmivel, mindenen átérezték a gyerekeim. Állítólag van olyan, ami teljesen olyan, mint a cukor, mellékíz nélkül.
2009. máj. 25. 16:17
Szia!Az jó szerintem,ha már gyerekkortól megszokja ezt az ízt.Késöbb már nehéz vele megszeretetni.Én sem tudom már megszeretni,keserünek érzem.A fiam(17 év)egyenesen undorítónak mondja.Talán védönö,gyerekorvos tudná megmondani,hogy árthat-e a gyereknek.
2009. máj. 25. 16:10

Sziasztok!


Én már régóta ismerem a Steviát, de mostanában gondoltam arra, hogy a sütéshez-főzéshez ezt használnám, és kiváltanám a cukrot. Nem tudja valaki, hogy mennyi idős kortól adható gyerekeknek? Van-e egyáltalán valami kikötés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook