Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire jó a rézkolloid? fórum

Mire jó a rézkolloid? (tudásbázis kérdés)


17. Gabi50
2020. ápr. 30. 05:46
A rézkolloidot fogyasztottam kb 5 héten át. Megszüntette az alsó lábszári fájdalmamat ami már hosszú időn át kínzott. Ez a fájdalom mindig éjszaka jött be és hasogató jellegű volt. A rézkolloid fogyasztás másnapján már megszűnt. Mostmár 3 hete nem iszom, egyenlőre még nem jelentkezett a fájdalom.
16. grizus
2013. jún. 28. 02:45
Jó, hogy eszembe juttattad. Állítólag bőrre jó, fiatalít. Fogok venni.
2013. jún. 23. 11:13

Sziasztok!


Kíváncsi lennék rézkolloiddal kapcsolatos véleményekre. Sok jót írnak róla, de fogyasztói tapasztalatokat nem nagyon találtam.


Már 2 hete iszom, úgy vettem észre a lábdagadáson segít.


A rosszindulatúaknak írom, nem árulom a terméket, herbáriában vettem.

14. gyongyike68 (válaszként erre: 10. - Haney99)
2009. jún. 27. 10:12
Csak egy megjegyzest fuznek ide neked es mindenkinek.En megvagyok mutve porckorongservel 3-szor ami nem sikerult es mar benulasnak indult a labam.Raakadtam a neten az arany-ezust-rez kolloidra februartol szedem naponta 2-szer es nincsen fajdalam nem kell segedeszkoz es zoknit is tudok huzni meg WC-re is tudok meni egyedul.Ha mergeznem magamat akkor se foglalkoznek vele mert az orvostudomany csodod mondot es segitetek ezek az oldatok nekem hogy legyen normalis eletem Elnezest akit megbantotam a szemelyes tapasztalatommal
13. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Funky_b)
2008. máj. 20. 18:58

Szia, Funky!


Ez hogy jön ide?:-)

12. funky_b (válaszként erre: 9. - Pirosalma)
2008. máj. 20. 18:53

Katód:


Negatív elektród, ahonnan a negatív áram kiindul....


Valamely elektronikus eszköz (pl. elektroncső, ívkisüléses fényforrás) negatív elektródja. Az elektroncsövek legnagyobbrészt izzókatódot tartalmaznak, amely termikus emisszió által szolgáltatja az elektroncső működéséhez szükséges katód elektronokat;...

2008. máj. 9. 23:52

Fontos, hogy a réz- cink megfelelő egyensúlyban legyen.Már így is a legtöbb embernél megemelkedett réz, és csökkent cink szint tapasztalható.A stressz miatt a szervezetünk visszatartja a rezet, és cinket választ ki a vizelettel.Ezen kívül a táplálékunkban sokkal több réz van, mint cink.A réz növekedés fokozó anyag, és a műtrágyákban használják.Szintén többlet rezet viszünk be, amikor csapvizet iszunk, amely rézcsövekből érkezik.

A táplálék kiegészítőket gyártó cégeknek minden eladó, és valószínűleg leírják a réz jótékony hatását,ami igaz is, csak nincs szükség pótlásra.Én csak abban az esetben vinnék be direkt nehézfémet a szervezetembe, ha orvosilag indokolt, ellenkező esetben inkább kerülni szeretném.Szeretnék sokáig élni.

2008. máj. 7. 14:43

Pirosalma te már lassan nyithatnál 1 "mindeféle kolloidot ellenzek" fórumot!

Most néztem én is utána ezeknek de mindenhol ott vagy mint negatív vélemény!

Próbáltad már vmelyiket és ebből ez a nagy ellenzés vagy csak úgy nem hiszel benne!

Azt ne mond h. utána olvastál mert én is és én is láttam jót és rosszat is 1aránt de mégsem írom így le a terméket hacsak nem a saját bőrömön tapasztaltam!

9. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Gabesz62)
2008. márc. 20. 16:29

Meg ezüstöt sem.


Az ezüstös az nem tudom, hogy csinál. Van egy ezüstelektród (Tényleg, a katód - a másik elektród - micsoda? Milyen fém?), meg egy áramforrás, ebből ismereteim szerint nem lesz kolloidális fémezüst, csak ezüstiontartalmú oldat. Jó, nyilván a marketingeseket nem érdekli a fizika és a kémia, meg a biológia sem:-)

2008. márc. 20. 16:27

Egyébiránt réz van az élelmiszerekben, fölösleges önmérgezéssel próbálkozni:-)


Szóval, Gabesz: én nem csinálnék, nincs értelme.

7. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Tibike)
2008. márc. 20. 16:26

A kolloid egy mérettartományt (1-500 nanométer) jelöl.

A natriumot ha szilárdan tárolod (levegőtől elzárva, természetesen, petróleum alatt szokták), az nem éppen kolloid; ha meg oldatban van nátriumionként, akkor szintén nem.


"az egészség szempontjából fontos ásványi anyagot megfelelő módon juttassa a be a szervezetbe, anélkül, hogy mérgezést okozna, mint az elemi réz és egyes vegyületei egyébként." - a kolloid ez esetben szilárd (fémréz)(nem mindegyik kolloid szilárd, vannak makromolekuláris vagy asszociácios kolloidok is). A szilárd nem mérgező, az ion igen (nagyobb mennyiségben). A szilárd nem is "hat" (baktériumot sem öl), a szilárdból oldódik az ion a vízbe.

2008. márc. 20. 14:24

Üdvözlök mindenkit!


Tudna-e valaki segíteni nekem, hogyan lehet házilag rézkolloidot előállítani? Az ezüstkolloidot előállító áramforrás megfelelő-e?


Előre is kösz a segítséget!

2007. márc. 12. 20:29

Kolloidokról akkor beszélünk, ha egy anyag nagyon kis részei finom eloszlásban szerepelnek egy másik anyagban, de nem tekinthető oldatnak, vegyületnek, vagy ötvözetnek és ezáltal megváltoztatják annak fizikai tulajdonságait. Pl szerintem az üveg ahogyan tartalmazza mondjuk a nátriumot, az is kolloidnak tekinthető. A fémek finom por-szerkezetével rengeteg kolloid készíthető, krémek, füstök, gázok, gőzök,és még számtalan formában, így pl festékeknél is nélkülözhetetlen.

Valószínűleg a boltban kapható réz-kolloid azt a funkciót hivatott ellátni, hogy az egyébként az egészség szempontjából fontos ásványi anyagot megfelelő módon juttassa a be a szervezetbe, anélkül, hogy mérgezést okozna, mint az elemi réz és egyes vegyületei egyébként.

2006. dec. 27. 17:29
Természetesen semmi sem szent írás. Van akinek beválik, van akinek nem.
2006. dec. 26. 22:26
Én is csupa jót hallottam róla.
2006. dec. 26. 20:40

A rézkolloid egy nagyon hatásos szer. Immunerősítő, nagyon jó az ilyenkor szokásos felsőlégúti megbetegedések elkerülésére, megelőzésére.Az egyik kolléganőm amikor tudomást szerzett erről a dologról, azonnal elkezdte szedni, és azóta sem (2 hónapja) beteg. Azelőtt minden évben novembertől február-márciusig egyfolytában hurutos, köhögéses tüsszögéses szokott lenni, amióta szedi még csak nem is köhentett. Pedig szegény már szeptemberben előre rettegett hogy majd megint jön a szokásos "megfázása".

Nagyon tudom ajánlani. Inkább a megelőzés mint a betegség. És ami nagyon fontos, a gyógyszer sokkal többe kerül mint az ezüst kolloid, ráadásul nem mérgezi a szervezetet fölöslegesen.

1. Hoxa
2006. dec. 26. 17:00
Mire jó a rézkolloid?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook