Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a legjobb kenőcs, krém vagy akár spray kidurrant vízhólyagra? Hogy ne fertőződjön el! fórum

Mi a legjobb kenőcs, krém vagy akár spray kidurrant vízhólyagra? Hogy ne fertőződjön el! (tudásbázis kérdés)

2009. jún. 11. 14:01

Hát nem nagyon rohant senki, hogy segítsen! :(


Tegnap lekezeltük Betadine-nal, és estére bekötöttük, hogy tisztuljon. Reggelre sokkal jobb lett, aztán levettem a kötést, és bekentem Neugranormonnal, hogy hámosítsa. Elég sokat járkálok a gyerekek miatt itthon, meg főztem, és már megint nagyon fáj. A dagadás meg feljebb is jött!

2009. jún. 10. 08:14

Segítséget kérnék! 2 napja egy új papucs iszonyúan feltörte a lábamat a lábfejemen a lábujjaimnál. Sajnos mire haza értem benne, már rég nem vízhólyagok voltak, hanem sebek. A legnagyobb úgy néz ki, hogy begyulladt, levedzik, és nagyon fáj. Menni is alig bírok. Semmit nem tudok a lábamra húzni, így tegnap vettem egy olyan most nagyon divatos puha, könnyű, habklumpát, vagy minek hívják. Azt is csak úgy tudom felhúzni, ha tele rakom a lábam sebtapasszal, és zoknit húzok.


Kérdés: mivel kezeljem, hogy minnél gyorsabban meggyógyuljon?

11. becseiagi (válaszként erre: 10. - Bnemonika)
2009. jún. 9. 09:45
Akkor nem vízhólyag volt! Hanem égési sérülés, ami teljesen más. A vízhólyag az kidörzsöléstől jön létre! Nem?
10. bnemonika (válaszként erre: 7. - Cini1)
2009. jún. 1. 18:54
Igen, a csuklómon volt, levettem a virslit a gázról, vittem az étkezőbe és kicsúszott a lábos egyik füle a kezemből. Utánakaptam, de ráömlött a forró víz. Aznap éjjel csak úgy tudtam elaludni, hogy vízbe lógott a kezem, ha kivettem, úgy éreztem, mintha alágyújtottak volna. A másnapi sebészetet meg már leírtam. brrr...
2009. máj. 25. 09:41

Oxycort spray!

A legjobb bármilyen sebre.

2009. máj. 25. 00:03

apámmm ennyi agodolm.

nem kell rá semmi!!!!! sok mosogatás éás lugos víz..

:-) ennyi a titok

3 -nap és elmulik az egész.

7. cini1 (válaszként erre: 5. - Bnemonika)
2009. máj. 24. 23:08
Hogy sikerült egy ekorát összehozni?A csuklódon?
6. Roni24 (válaszként erre: 5. - Bnemonika)
2009. máj. 24. 23:02
:S Jesszus :S
2009. máj. 24. 23:00

Ha már kidurrant, akkor jó. Szerintem semmit sem szabad a nyílt sebbe kenni, csak fertőtlenítsd le Betadin oldattal (higítva) és hagyd a szabad levegőn gyógyulni. És ne érjen hozzá semmi. Persze, ha nagy kiterjedésű, akkor a szennyeződések miatt be kell kötni.

Nekem egyszer 5 cm átmérőjű volt a csuklómon, sajnos nem kurrasztottam ki, besűrűsödött, a sebészeten levágták, leöntötték jóddal és bekötötték. Nagyon durva volt, nem kívánom senkinek.

2009. máj. 24. 22:57

Tyűha! :s Sose gondoltam rá, hogy vízhólyagra akármit is kéne kenni...

Nem egyszer volt már vízhólyag a lábamon, de soha nem sikerült elfertőződnie. Ha fájt, általában csak leragasztottam, hogy közvetlenül ne dörzsölje a cipő, de ha pl. nyár volt, akkor le se ragasztottam, nem is foglalkoztam vele és elmúlt! Soha nem volt nagyobb bajom vele! Szerintem bőven elég, ha lekezeled valami fertőtlenítő cuccal, Betadine, vagy sebhintőpor és leragasztod! Legalábbis amíg közlekedsz, éjszakára nem hinném hogy kellene, akkor szellőzhet! :)

3. dee
2009. máj. 24. 22:17

Lehet kapni speciális vízhólyag tapaszt. Ha már eldurrant akkor a sebellátás szabályai szerint kell kezelni.

Ha kell fertőtlenítsd majd egy kis Bepanthen plus krémmel kend be. (ez is fertőtlenít,hámosít).

Később jó a Neogranormon kenőcs.

2009. máj. 24. 22:15

Körömvirág-krém, előtte langyos vízzel, esetleg fertőtlenítő jellegű szappannal lemosod a hólyag helyét.


Fontos a gyógyulásnál, hogy levegő érje, cipő, szandál pántja ne dörzsölje.


Amikor már szépen hegesedik, neogranormonnal tudod felgyorsítani a gyógyulását.

2009. máj. 24. 22:13
Mi a legjobb kenőcs, krém vagy akár spray kidurrant vízhólyagra? Hogy ne fertőződjön el!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook