Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 8 általános után is jár az ingyenes első szakma? fórum

8 általános után is jár az ingyenes első szakma? (tudásbázis kérdés)

1 2
34. Krilion (válaszként erre: 33. - Captonne)
2011. okt. 20. 07:35
:)
33. captonne (válaszként erre: 31. - Krilion)
2011. okt. 19. 21:53

Bocsánat,ha megbántottalak,az a baj ,hogy a környezetemben a többség nem a tandíjra vesz fel hitelt hanem azért mert kell ez meg az!!

Gratula,hogy 3 baba mellet fő sulizol,nem semmi!!

Akinek nem inge ne vegye magára létszi,látod akinek az az nem is ír ide :)

2011. okt. 19. 18:42
Ja, és azért is mentem főiskolára, mert miután már túlkoros vagyok kissé, ezért egy sima okj-s szakma sem lett volna ingyen, persze ez csak az egyik indok volt.
31. Krilion (válaszként erre: 29. - Captonne)
2011. okt. 19. 18:40
Persze, de azért azt vissza is kell fizetni, nem csak úgy pottyan az ember ölébe, nem adomány. Mindegy, csak én pillnatnyilag nyögöm még azt is, és rossz volt látni, hogy úgy írsz róla, mintha ingyen lenne, pedig én nem laptopot vettem belőle, hanem a tandíjat fizettem ki, mert 3 gyerek és két hitel mellett nem könnyű kifizetni azt a 150 ezret egy félévre...és ha tehetném én is kimennék külföldre, nem mintha oda szeretnék adót fizetni, de sajnos itt még diplomával sem fizetnek meg normálisan.
2011. okt. 19. 18:33
Itt a városban van a TISZK itt igen!Az első szakma megszerzése,ingyenes!
29. captonne (válaszként erre: 28. - Krilion)
2011. okt. 19. 18:23
Tisztába vagyok vele,de amikor igényli valaki nem kérnek munkáltatói igazolást,és azt is letolják mire költöd az unoka tesóm fullos laptopot vett és már 3szora kezdi az utolsó félévét!
28. Krilion (válaszként erre: 26. - Captonne)
2011. okt. 12. 13:22
Azért azt hozzátenném, hogy a Diákhitelt azt vissza kell fizetni, nem csak úgy kapja az ember.
27. captonne (válaszként erre: 25. - Babszibobó)
2011. okt. 12. 12:00
Köszönöm,a segítséget!!!!!
26. captonne (válaszként erre: 21. - FormulaGirl)
2011. okt. 12. 12:00

Ugyan már régen szóltál hozzá a kiírt témámhoz,de eddig nem vettem észre,mert volt épp jobb dolgom (3gyerkőc)

Képzeld én Pestről költöztem ide "falura" és látom a helyzet változatlan ahogy pesti lesz valaki egyértelműen bunkóvá is válik.A pesti hozzáállás?A leszarom te ki vagy és honnan jöttél a koldusok és a többi???

Hihetetlenül hangzik,de tudatosan szültem 18 évesen nem felcsináltak vagy ilyesmi előbb házasodtunk aztán jöhetett a baba,ugyanis nem akartam vénasszony lenni mire érettségizik a gyerek,Az ingyenes képzéseket azért keresem,mert nehogy már fizessek,amikor más a nagy büdös semmire diákhitelt kap,és a többi aztán(családban van rá példa)a jó kis szakmával kihúz külföldre,és adó ide nuku ,de a hitelt azt felélte meg ingyen tanult több félévig,én meg magyar babákat szültem tisztességgel nevelem,taníttatom őket,és még dobál mindenki,hogy korán szültem, kezd unalmas lenni a sok okoska!!!

Szeretek anya lenni,ez akkora bűn???

Egyb. mire kijárod a sulit meló stb. kb. 30as vagy és az életedet elunod otthon a gyerekkel bevágod a bölcsibe 1 évesen,hogy bizonyítsd te tudsz anya és melós is lenni egyszerre,de elárulom ez csak a gyereknek rossz!!Persze nincs ezzel gond mert tudom milyen nehéz a mai világban a nőknek de nem ítélek el senkit,nem ugy mint te engem,ha utána jársz rájössz sehogy nem jó ,mert az élet többségében sz@r!!!

25. babszibobó (válaszként erre: 8. - Captonne)
2010. márc. 13. 18:50

A manikűr-pedikür-műkörömépítés érettségihez kötött lesz elviekben a 2010-11 tanévtől.

minden első szakma ingyenes 24 korig, de csak akkor, ha az egy szakközépiskolán belül indul, a magán képzésekre nem vonatkozik!

2010. márc. 13. 14:48
Akkor Te egy szerencsés ember vagy.
2010. márc. 13. 13:57
Öhm... talán az az egyetlen hátrány, hogy sajnos az egyik külső kerületben lakunk, a belvárosban kényelmesebb lene az tény...de egyéb negatív dolgot nem tudok elmondani.
2010. márc. 13. 13:44

Persze, nyilván megváltoznak a lehetőségek, ha faluról városba költözik az ember. Nem is kell éppen a fővárosba, elég egy nagyobb vidéki városban is.

Ám, biztosan találsz a saját volt kisvárosodban is olyan embereket, akiket hatökrös szekérrel sem tudnál elvontatni nagyvárosba. Megvan mindennek az előnye és a hátránya is. A városnak is. Gondolom mivel itt élsz, már tudod.

2010. márc. 13. 13:37

Én is laktam falun...vagyis nem pont falu volt hanem inkább "kisváros". 2006-ban költöztünk fel Pestre és minden sokkal másabb, egyszerűbb és jobb itt mint ott volt. Gondolok itt az emberek mentalitására, a dolgokhoz való hozzáállásra és még ezernyi apró dologra.

A korán szülés pedig egyértelmű...előbb legyen az embernek normális végzettsége, munkája, és utána jöhetnek a gyerekek...

2010. márc. 13. 13:32

Talán a második részével még egyet is értek, inkább idejében kell tanulni, sokkal könnyebb. Bár nem lehet senkinek előírni, hogy hogyan élje az életét.

A falun lakni állítás, pedig ... hát gondolom azért Te is érzed, hogy mit is irtál.

19. FormulaGirl (válaszként erre: 18. - Laszlozsu)
2010. márc. 13. 13:27
Senki nem szerettem volna megbántani...de ez a véleményem...
18. laszlozsu (válaszként erre: 17. - FormulaGirl)
2010. márc. 13. 08:58
Jujjuj! Nagyon hamar kicsúszott az az ítélet.
2010. márc. 12. 21:29
Nem kell falun lakni, meg korán szülni = nincs probléma...
2009. máj. 29. 10:29

Az egyik ismerősöm ma írt,és azt mondta az ő lánya ingyen rakta le,ill. támogatva ,csak írnia kellet kérvényt a polgármesteri hivatalba, és ha a tanfolyamot az állam elismeri akkor nyert ügyem van,majd jövő héten beszélek a polgármesterrel ,meglátjuk mit mond!!

Lehet itt falun ez nem megy ilyen könnyen!

15. Manon
2009. máj. 28. 11:31
Esetleg ha a munkanélküli központban is érdeklődnél, mert hogy szoktak átképezni gyesenlévőket, hátha nálad is tudnak segíteni.
2009. máj. 28. 11:13

Köszönöm szépen a válaszokat.

Akkor lesek valami más szakmát amit még most letudnék rakni,de ha jól értem nekem nem sok esélyem van ingyen lerakni akármit is.

Lehet akkor megpróbálok gyes alatt valami mást,de nem tudom miket lehetne úgymond ingyen,mert most vagyok 22.

Nem akarom,hogy elvesszen a lehetőség. :)

13. Manon
2009. máj. 27. 14:59

Szia!

Mivel engem is érdekel a műköröm építés, ezért én is nézelődök folyton ez ügyben.

De a lényeg, hogy ez a szakmát kéz- és lábápoló, műkörömépítő, hiába ad OKJ-s bizonyítványt, nem oktatják kimondott szakmunkásképző iskolákban. Csak felnőtt tanfolyami képzésben.

Tehát ezt azért nem finanszírozza az állam.


Szakmunkásképző iskolákban nézz körül, és inkább oda írj levelet, hogy a te esetedben van-e még mód egyáltalán erre.

Fodrász, kozmetikus, eladó stb...

Remélem tudtam segíteni.

Bocsi, ha nem szakszerüen fogalmaztam meg!


Manon

12. Edi67
2009. máj. 27. 14:41
Csak a nappali oktatás munkarendje szerinti oktatásban ingyenes az első szakképesítés megszerzése.Attól az évtől kezdődően, amiben valaki a 23. életévét betölti,kizárólag felnőttoktatás keretében tanulhat, amiért térítési ill. tandíjat kell fizetni.
11. **Rita** (válaszként erre: 10. - Captonne)
2009. máj. 27. 12:22

Úgy tudom 23 éves korig ingyenes.

Nem az oktatóval kéne felvenned a kapcsolatot, hanem az iskolával.

2009. máj. 27. 12:02

Írtam egy levelet az egyik oktatónak,miszerint mivel első szakmám lenne le-e rakhatnám náluk ingyen ill. államilag finanszírozva?

Ez volt a válasz:

-Mivel felnőttoktatásról van szó, így sajnos erre nincs lehetőség, mivel a felnőttoktatást az Állam nem finanszírozza.

Akkor mit finanszíroz??????Mi van ingyen???

2009. máj. 25. 20:33

Olvasgatok olvasgatok,de nem értem én ezt ,hogy működik??

Bemegyek az oktatóhoz jelentkezem és utána??

Ingyen az oké ,de gyes mellet is ingyen lesz??

Tudom az lenne a legegyszerűbb ha tényleg bemennék,de nem szeretnék teljesen hülyének tűnni ,legalábbis személyesen.

2009. máj. 25. 09:39

Köszönöm mindenkinek!!!!!

Speciel a műköröm építés érdekel,akkor megpróbálok pár e-mailt küldeni a környékbeli sulikba :)

2009. máj. 25. 09:10
Ingyenes
2009. máj. 24. 23:58
..ingyen...
2009. máj. 24. 23:47
Jár, de korlátozva van, hogy hány éves korig lehet igénybe venni bizonyos képzéseket...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook