Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Migrénes fejfájásra van valami jó kezelés?{Már a donalgin sem használ..} fórum

Migrénes fejfájásra van valami jó kezelés?{Már a donalgin sem használ..} (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. júl. 12. 09:12
lehet vmi eteladalek,vagy szinezek okozza,okozhatja asparate/mesterseges edessegpotlo/.
34. Malbe
2013. ápr. 26. 08:11
Nekem a Flector Ep Rapid vált be.
33. klenca
2012. dec. 9. 15:53

Algopiryn+ Nospa

Algopyrin helyett Optalgin, ugyanazt tudja, csak olcsóbb.

32. f64f0d9a69 (válaszként erre: 31. - +kékszeműnő+)
2012. dec. 9. 15:02

:))

Az ugyanolyan jó!

31. +kékszeműnő+ (válaszként erre: 30. - F64f0d9a69)
2012. dec. 9. 14:53

Nem hozzá jártam.....a munkahelyemre/bölcsibe/ járt ki egy oktató minden héten 1x.

Ő tanított meg minket a gyakorlatokra.

30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 29. - +kékszeműnő+)
2012. dec. 9. 14:46

Te is jártál Dr. Eőry Ajándokhoz?

Ezt a tornát tőle tanultam meg. :)

29. +kékszeműnő+ (válaszként erre: 27. - +kékszeműnő+)
2012. dec. 9. 14:42
2012. dec. 9. 13:56

És így találod meg:

[link]

Meridián tornán én is így tanultam meg. :)

2012. dec. 9. 13:11

Keresd meg a Vastagbél meridián 4-es pontot.Neten nézd meg hogy hol található, mert nem biztos, hogy megérted ha leírom.

Nekem mindig bevállik ...ennek a pontnak a nyomogatásától hamar kiszűnik a fejfájásom.

2012. dec. 9. 11:39

A víz hiány is okozhatja többek közt. Nekem valaha a szója lecitin-kúra mulasztotta el. + ételrevízió!!!

Ásványi-anyag és vitamin hiány is lehet ok.



[link]

[link]

2012. dec. 8. 22:51

Sziasztok! Nekem már 2012 okt. 12-től fáj a fejem. kisebb nagyobb kihagyásokkal. voltam koponya CT-n, negatív, neurologus is látott, de semmi extra. minden negatív. migrénre saccol. irt fel cinnit, meg flektor port, de nem sokat használ, fáj-fáj-fáj.

Elegem van, élő halott vvagyok, állandóan fáradt, és rosszkedvű SEGÍTSETEK!!!! Mit tegyek?????? Elegem van már!!!!!!!!!!! 39 éves vagyok, de már nem bírom... már közel 3 hónapja fáj a fejem. ÍRjatok! Segítsetek!

2011. szept. 13. 12:09

Sziasztok!


Én is eléggé migrénes vagyok, eddig nekem az algoflex+nospa extra vált be.

23. 1Bee
2010. júl. 29. 09:27

Sziasztok.

A véleményeteket szeretném kérni: Kisebb kimerüléses -másodállásos-mindenes időszak után, úgy tűnt már jól vagyok. De a másodállást most ismét kezdtem rosszul bírni.Nemrég vasárnap arra ébredtem hogy felment a vérnyomásom és szédültem nagyon. Úgy mozogtam, mint egy lassított felvétel(pedíg próbálok sokat pihenni). A fejem azóta nagyon fáj (egyfojtában, olyan mint egy féltégla...) és szédülök is. Nem gondolnám, hogy idegi(pszichés) alapon ennyire erős fejfájásom lehet.

A háziorvos addíg míg kiderül mitől (ha egyáltalán....mert fizikai bajom úgy tűnik nincs, bár még a neurológus most lessz)írt fel Divaascan-t.

Szerintetek jó gyógyszer? Akkor is, ha kiderül, hogy fizikálisan semmi bajom, és esetleg mégis csak idegi eredetű (nem zárom azért ki)? Sosem voltam gyógyszerszedő, de ezt a "pudingságot" már nagyon nem bírom. Ráadásul azóta egyfolytában éhes vagyok (a gyomrom is korog stb...), állandóan ennék.... Próbálom "feltuningolni magam", de lassan nem tudom mit kellene...

Köszi....

22. totyy
2010. febr. 13. 16:18

Sziasztok! Nekem szülés után jött a migrén. Eleinte csak a hidegfrontra, de most már mindkettőre.

Voltam dokinál aki megállapította, hogy kicsit alacsony a vérnyomásom, de nem ad rá semmit - örüljek neki, mert ez a hosszú élet titka - aztán a migrénemet is "lekicsinyítette". Algópirin és kész.

A vérnyomásomról annyit, hogy eddig kétszer fordult elő ájulás. A migrénem pedig már hányásig szokott menni. Van valami ötletetek? Ha nem muszáj, nem szednék gyógyszert.

21. Lili200 (válaszként erre: 20. - Emesecske)
2009. dec. 13. 21:55
Szia. Nekem is a szemem mögött szokott rettenetesen megfájdulni, de tulajdonképpen miért nem iratsz a fejfájásambulancián rendes gyóyszert ami erre való.Nem kell tűrnöd a fájdalmat, nekem Relpaxot szoktak írni, egy óra múlva semmi bajom.Ezt is már próbáltad? Mert ha nem használt, lehet hogy nem is migréned van.
2009. nov. 12. 19:17

Nekem is és több rokonomnak van is van migrénje. Van egy ér a halántékom felett, ami belefut a szembe. Ez szokott begörcsölni. Időjárás változásra. Első jel nálam a tüsszentés. Ha elkezdek egymás után többet hapcizni, már tudom, hogy nemsokára migrénem lesz. Ilyenkor éles görcs és utána szédülést meg persze iszonyat fájdalom. Voltam már vele fejfájás központba is. Adtak több fajta gyógyszert mindig másikat(megnézték melyik használ). Gondolom nem kell mondanom, hogy nagyon drágák és egyik sem ért semmit.A legtutibb módszer a Qwarelin meg no-spa együtt. Természetesen sötét szoba, vizes ruha és teljes csend.

Ha nem akarsz rászokni a qwarelinre akkor az algopirin is jó, csak abból többet kell bevenni.

A migrén azért "jó" mert ha nem akarsz totál függő lenni tűröd a fájdalmat, mert erre igazán nincs gyógyszer. Legalább is én még nem, meg az orvosaim sem találták meg. Ha már ájulok orvos, jó kis koktél(demalgon, no-spa, algopirin, meg seduxen) ez sem mindig mulassza el a fájdalmat, de legalább kiüt és aludni tudok.

19. 3388f1d995 (válaszként erre: 18. - Csilivirag)
2009. okt. 16. 11:40
Köszi.
2009. okt. 12. 20:52
Nekem régebben a Quarelin használt a fejfájásra. Vényre adják. Csak aztán ahogy hozzászokik az ember, emelni kell a dózist. De ha nem szeded gyakran (heti rendszerességgel), akkor tényleg hatásos. :)
17. 3388f1d995 (válaszként erre: 15. - Zsumma)
2009. máj. 26. 12:28
Köszönöm.Jó tudni .hogy nem vagyok egyedül ezzel.
2009. máj. 25. 14:20
Én voltam ambulancián, a tünetek alapján mondta, hogy ez egyszerü migrén de azért volt egy koponya CT is és utána kaptam gyógyszereket. Ez 2 éve volt, azóta is mehetnék havonta iratni a gyógyszereket de nem szoktam, nem kellenek. Amíg nem volt a béres addig jártam néha relpaxért azóta egyáltalán nem járok. Pedig kontrollra kéne.
15. zsumma
2009. máj. 25. 13:58
hát sajnálom, hogy nektek nem használt...nincs több ötletem. jobbulást nektek!!!
14. 3388f1d995 (válaszként erre: 12. - Zsumma)
2009. máj. 25. 10:48
Én is voltam neurológusnál nekem is ezt írta fel,de nekem nem használt.Azt mondta ,hogy a gerinc bajaim miatt fáj ennyire.Műttessem meg,{mondani könnyű}.Fej fájás ambulancián valaki volt közületek?Vagy tényleg nem marad más csak a műtét?
2009. máj. 25. 09:23

A Divascan nekem olyan szemfájdalmakat okozott, azt hittem kiesnek a szemgolyóim. Mióta rájöttem hogy az okozza egyáltalán nem szedem pedig megelőzésre biztos jó lenne.

Nekem amúgy Relpax-ot szoktak felírni roham esetére, közel 8 ezer forint 4 darab tabletta(megjegyzem fantasztikusan hatásos) de az ára miatt hanyagoltam.. :S Összeúzza a kitágult ereket, tényleg nagyon szuper gyógyszer percek alatt hat csak hát régen minden másnap fájt a fejem. Olyankor ha volt itthon el szoktam felezni, vagy negyedelni hogy tovább tartson. De volt olyan hogy elmúlt a hatása és visszajött a migrén.

12. zsumma
2009. máj. 24. 21:25

nekem a háziorvosom felírt Divascan tablettát (3*1), plusz a neurológus pedig Teperint (este 1 tabletta). egy hétig volt még enyhe migrénem, aztán elmúlt. egy hónap múlva abbahagytam, és azóta sem fájt. (lekopogom).pedig előtte olyan éjszakáim voltak, senkinek nem kívánom...

remélem találtok megoldást,és sikerül enyhíteni a fájdalmat!!!

2009. máj. 24. 20:30

Nem tudom,hogy forgalmazzák-e még,de régebben anyukám Miralgin tablettát vett be és azt mondta nagyon hatásos volt,hamar elmúlt tőle a migrénje.

Jobbulást!

10. 3388f1d995 (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2009. máj. 24. 18:24
Én ezeken már túl vagyok mindent ki próbáltam.Kávé cukor nélkül,hideg vizes ruha a nyakra,halánték nyomkodása stb.A görcsök nagyon rosszak ha az nem lenne..Köszönöm a tanácsodat .Most legalább tudom nem vagyok egyedül ezzel a bajjal.
2009. máj. 24. 17:14
Nekem sokszor egy redbull vagy kávé többet ér mint a gyógyszer. Próbáld ki.
2009. máj. 24. 17:02
Hál istennek nállam nem túl gyakori jelenség,régebben sűrűn elő fordult,ilyenkor donalgint reggeliztem ebédeltem és vacsoráztam!Mára nekem már nemigen használ semmi,ami segíthet csend,ágy nyugalom és sötétitők be!
7. 3388f1d995 (válaszként erre: 3. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 24. 14:07
Köszi ezt is ki fogom próbálni!Hát ha ez fog be válni és nem kel napokig szenved nem .
2009. máj. 24. 13:23
Nekem is volt migrénem,hidegvizes borogatás+fejmasszázs.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook