Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gombapörkölt. Te, hogy csinálod? fórum

Gombapörkölt. Te, hogy csinálod? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 26. 20:52

Először is ügyelek arra, hogy a gomba a lehető legkevesebb vizet kapja. Ez a gombától is függ, hiszen a galambgombát pélául mosni célszerű.

Próbálom több fajta gombából készíteni. Számomra a sárga rókagomba és a vargányák adják a legnagyobb élvezeti értéket. (Néha ha úgy kívánom- szívesen készítek fenyőtinóruból is pörköltet.

Sok zsiradék

Nem sok hagyma (hiszen ez gombapörkölt lesz, nem hagymapörkölt)

sót a hagymához

félkész hagymánál - kevés zöldpaprikát hozzá (esetleg kevés túlérett paradicsom)

mehet hozzá a gomba

levet enged

só, bors, paprikaőrlemény

és kész (esetleg tejföl)

Ámen

12. Edusch
2010. febr. 26. 20:19
megpörkölöm a gombát :)))))) (csak vicceltem, ne sértődj meg, csak ez jutott először eszembe)
11. Kmeli
2009. júl. 5. 18:01
Én csakis és kizárólag tejszinesen-tejfölösen.Olaj,pici vaj,rá a hagyma apró kockára vágva.Só,pici víz,zsírjára visszasütni.Bele a gomba,pár percig párolni,és hagyni hogy saját levet eresszen.Vegeta,petrezselyem,bors,pici bazsalikom és pici kakukkfű(tényleg csak pici mert nagyon intenziv ízü füszerek!)?felönteni kevés vizzel,ha szükséges.Aztán bele a tejszint meg egy kevés tejfölt,és jól összerottyantani.Így nagyon fincsi.Én szarvacskatésztát szoktam kifőzni hozzá.
2009. máj. 26. 13:49
Énis úgy készítem mint RLindi, csupán a petrezselyem helyett majorannával ízesítem.
9. csutika100 (válaszként erre: 8. - RLindi)
2009. máj. 24. 18:21
Úgyan igy készitem csak olajon.
2009. máj. 23. 20:44

Vöröshagyma olivaolaj és vaj keverékén megsütögetve, sampion és laskagomba vegyesen. Fűszer csak só és pirospaprika (édesnemes, csípős is)

Vizet egyáltalán nem rakok rá mert a gomba sok levet enged. Végül főzőtejszín és liszt keverékével besűrítem, tálaláskor tejföl és apróra vágott petrezselyem kerül rá.

2009. máj. 23. 20:43
hagymát olajba üvegesre, bele a gomba és az apróra vágott paprika paradicsom só bors pici paradicsomlevet öntök bele, ha kész tejföllel és galuskávan tálalom.
2009. máj. 23. 20:40
Vöröshagyma, zöldpaprika, pici paradicsom, piros arany, ugye gomba :), só, bors, pirospaprika, végén pici tejföl.
2009. máj. 23. 20:38
tejfölössen,habarással,Persze hagyma foghagyma és a végén a habarás.
2009. máj. 23. 20:38
Jó sok hagymát vágok alá. Szeretem ha jó sok szaftja van. Sóval, borssal, pirospaprikával, fokhagymával fűszerezem.
2009. máj. 23. 20:38
ugyanúgy, mint a húsost
2009. máj. 23. 20:37
Pörköltalap, és sok tejföllel
2009. máj. 23. 20:36
Gombapörkölt. Te, hogy csinálod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook