Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » HPV elleni védőoltás fórum

HPV elleni védőoltás (beszélgetős fórum)


1 2 3
87. Mártinka81 (válaszként erre: 86. - NagyKata75)
2023. szept. 19. 13:08

Kedves Kata!


Sajnálattal

Olvasom a történteket. Hogy van azóta a lányod? Menstrual?

Most állunk 12 éves lányommal döntés előtt. Oltani vagy sem..


Marti

2021. jún. 24. 08:59

Sziasztok,

Nem tudom, olvassa e még valaki a topikot...

Az érdekelne, hogy 14 évesen rendszeresen menstruáló lánynak a második Gardasil9 után megszűnt a menstruációja... Szervi és hormonális problémát nem találtak, 2x is próbálták gyógyszerrel visszahozni. Ennek már több, mint egy éve és el vagyunk keseredve. Gyerek orvos szerint nincs összefüggésben a HPV oltással, de azt nem tudja, mi okozhatha.

Köszönöm, ha van infótok, hallottatok másnál, hogyan hozható vissza a rendszeres menstruáció.

2020. okt. 22. 19:27
Sziasztok! Ma kapták meg az ikreim /7.osztályos tanulók/ a HPV elleni védőoltást./Veszprém megye/
2020. szept. 8. 18:18

Nemrég elhangzott a rádióban, hogy biztosított a 7. osztályos fiúk részére is a HPV elleni védőoltás. Rendelkeznek a védőoltással, már csak egy aláírás szükséges ahhoz, hogy a fiúkat is oltsák 2020 október hónapban.

Sajnos újabb hírt nem hallottam, valóban elkezdik az oltást.

Tud valaki hiteles információt ?

83. 7e2ad775d0 (válaszként erre: 82. - Bmwenzel)
2016. okt. 3. 14:03

Szia,


Mostanra, hogy vagy ? Elmúlt a mellékhatás? Én 30 éves férfi vagyok és be kell adatnom sajnos :( Igazából 1 éve küzdök szemölcsökkel, de az orvos szerint más megoldás nincs. 4 orvos is az oltás mellett dönt... Remélem nem lesz bajom tőle:(

2016. aug. 15. 07:25

Sziasztok, júliusban kaptam meg az oltást. ( gardasil 9)


Az első héten bőrpír jelentkezett a szúrás helyén, érzékeny nem volt. A 2.-3. héten kék-zöld színekben popmázott, az érintett terület nyomásra érzékeny volt, és kis dudort lehetett kitapintani, mely első ránézésre is észrevehető volt.


Holnap lesz négy hete, hogy megkaptam, és már csak kicsi dudor van, a többi tünet megszűnt.

Előzmények, amiért megkaptam az oltást.


1. P3 ASC-US 2016.01

2. P3 LSIL CIN1 2016.04

3. P3 LSIL CIN1 2016.07

HPV: 33,16,18 :(

2014. szept. 4. 21:39

Ez az írás nagyon érdekes...


[link]

80. unom
2014. szept. 4. 13:23

[link]

Érdemes elolvasni a vitát, mindkét oldal képviselve van. Aztán mindenki eldöntheti, melyiknek hisz.

79. tücsimücsi (válaszként erre: 76. - Ezoangie)
2014. szept. 4. 13:15
Kifejtenéd bővebben?
2012. okt. 15. 12:05
Mindenképpen be kell adatni, a rémtörténeteket pedig nem szabad elhinni!!! A kislányom az első két injekciót már megkapta, a 3-ra novemberben fogunk menni.
77. temmp
2012. okt. 15. 12:02

olvassátok el, mielőtt oltattok!!

[link]

2012. jan. 31. 20:55

Kedves Mindenki!


Az oltással kapcsolatban ajánlom a tájékozódást, ezt megtehetitek a Nebáncsvirág egyesület oldalán a védőoltások linkre kattintva!


Én megkaptam, mert nem voltam elég tájékozott 2007 elején, az orvosom kifejezetten ajánlotta.

Már bánom, azóta sajnos egyre rosszabb egészségnek (nem) örvendek.


Legyetek körültekintőek és ne hagyjátok becsapni magatokat!


Minden jót, jó döntést!

2011. nov. 21. 20:09

Én túl vagyok a rákon hordozó vagyok terhesség alatt után műtöttek. 2 gyönyörű egészséges fiam van. Én most azt mondom hogy még így sem adatnám be a lányomnak ha lenne.

De ez csak az én véleményem. szerintem ezeknek a fele sem igaz.

2011. nov. 21. 18:13
Van köztetek olyan akinek van hpv vírúsa de be adatta az oltást??és hogy használ e??
73. ecsina
2011. okt. 1. 12:49
Aki tudja, adassa be!!! A naplómban olvashatjátok a kisfiam történetét, aki 2 hónaposan némult meg, most 15 hónapos és 5 műtéten vagyunk túl. Nemcsak a lányokat, nőket segíti az oltás, de gyermekedet, leendő unokádat és megvédheted vele! Mindenhol kampányolok ezerrel, nehogy más is úgy járjon mint az én kisfiam.
72. ecsina
2011. okt. 1. 12:44

A Tedd meg ma a holnapért! HPV védőoltási kampány keretében 2011. december 29-ig. Az akció ideje alatt a négykomponensű HPV elleni védőoltás 30.000 helyett 15.900 Ft-ért hozzáférhető ampullánként. A védőoltás beadása előtt lehetőség van HPV szűrés és citologiai vizsgálat elvégzésére.

Bízom benne,hogy ezt nem veszik reklámnak, védőoltásról van szó, és nem írtam honlapot...ja, és nekem nincsen hozzá érdekeltségem,csak tudok róla....

71. ived
2011. máj. 3. 13:18

willi,

ha esetleg nem vetted volna még meg, fel tudom ajánlani a tegnap kiváltott 2 db cervarix injekciót 2*16.000 Ft-ért, mivel terhesség miatt mégsem kell egyelőre felhasználnom.

2011. márc. 3. 10:59

Sziasztok!

Van Valakinek árakkal kapcsolatos friss tapasztalata?

A lányomat szeretném beoltatni.Jó lenne találni valami kedvező megoldást.ez a 3x30e Ft. elég borsos.

2010. okt. 13. 11:42
koszonom
68. youlcsi (válaszként erre: 67. - ViroActiveTesztetKeresek)
2010. okt. 13. 07:19

nem kell falni a pasikat hozzá... a hpv nem csak nemi úton terjed.


az immunrendszer a betegséget le tudja győzni, de a fertőzöttséget nem!


a párod méhének semmi köze nincs a hpv-hez. még fertőzötten is szülhet neked focicsapatnyi makk egészséges gyereket... és fertőzötten is simán meghalhat 100évesen, mert elüti egy busz ;)

2010. okt. 13. 00:46

Párom volt szurésen előtte, és nem volt neki soha.

A pasikat sem ette két kanállal. Tiszta volt.

Ha ven benne valami, akkor az tőlem van, az én lelkemen szárad!


Makk egészségesnek nem mondanám magam, így marad az immunerősítés.


VÉDŐOLTÁS:

azt olvastam, hogy fiuknak 9-15 kozt, noknek meg szintén csak fiatalon adják be ezt..

De én nem vagyok 15 év alatti... Bajom nem lehet tőle?


HIV AIDS virusfertozottek mit kapnak?

Valami immun-szuri, vagy bazi erős immunerősítés nincs a piacon?

Szerintem aki rákos az is valami hatalmas dózis immunerősítőket fogyaszthat..


Kerül amibe kerül, ha az immunrendszer legyőzi, hát én ráerősítek ezerrel!


A párom méhe, születendő gyermekeink bölcsője lesz a jövőben.

Szeretném, ha tiszta és makulátlan lenne (már ahogy ebben a helyzetben nevezhetjük annak)

66. youlcsi (válaszként erre: 65. - ViroActiveTesztetKeresek)
2010. okt. 12. 07:07

ha olyan törzzsel vagy fertőzött, ami ellen való az oltás, akkor felesleges beadatni. nem védhet az ellen, ami már benned van.


egyébként sztem ha kifizeted, akkor beadják... a dokiknak tök mindegy.


ha az immunrendszered jól működik, az csak benned nem engedi a vírust szabadon garázdálkodni. tehát nem vagy beteg csak hordozó... és bmikor tovább adhatod... az a partner immunrsz-étől függ.

de honnan tudod, hogy ő nem beteg már régóta?

magyarország lakosságának kb 70%a hordozó... a vírust nőknél meg csak akkor nézik, ha a rákszűrésnél van elváltozás.


egyébként én tuti nem ölnék vagyonokat sem az oltásba, sem az immunerősítőbe. normál táplálkozás (sok zöldség, gyümölcs -> vitaminok), és a nőnek rendszeres rákszűrés... így nem lehet baj.

65. ViroActiveTesztetKeresek (válaszként erre: 64. - Youlcsi)
2010. okt. 11. 23:57

a védőoltás beadható neke? (33 éves fertozott férfi)

Nem hat, vagy kockázatos valamiért?


Ha eros immunrendszert segítő kiegészitoket eszek (amiket itt olvasni) az elnyomja a virust ugy tudom.

Ez azt jelenti, hogy bennem marad, de fertozni nem tudok?


Vagy fertozni is tudok? A páromnak is ennie kell az immunerositot, meg nekem is, és akkor nem jon elő semmi tunet soha?


Ezt életem végéig szednem kell??

64. youlcsi (válaszként erre: 63. - ViroActiveTesztetKeresek)
2010. okt. 10. 17:30

a hpv nem irtható ki a szervezetből!

ha egyszer bekerült, az ember mindig hordozó lesz. nem beteg, de hordozó!!!

2010. okt. 10. 12:02

koszomom, megkaptam!


Kozben olvasgattam a régi irásokat is..

Ha jol látom fél éves intenziv kurával kihajthato a szervezetbol ez a virus?


ELSOSORBAN MAGAS RIZIKOFAKTORUAKTOL KÉRDEZEM EZEKET!


OLYANOKTOL AKIKNEK A MÉHNYAKRÁKOT OKOZO VIRUSUK VAN MEG (mert nekem is ez van, nem a szemolcsos változat)


Aki meggyogyult az tovább eszi az immunerositoket?

Nem gyengul le a szervezetem ha hirtelen abbahagyom a szedését?


Nem akarom hazavágni a szervezetemet tuladagolással:-S


Aki meggyogyult mennyi ido alatt? ÉS tartott szunetet a szedésben, vagy végig szedte?


És mai napig szedi, vagy abbahagyta a mikor a lelete azt mutatta, hogy nincs benne a virus?

2010. okt. 10. 09:25
Én megírtam még tegnap reggel.
2010. okt. 9. 23:17

koszonom! privátban várom a készitmény nevét.


És jo tanácsokat is, hogy miket kell egyek, szedjek, hogy erpsebb legyen az immunrendszerem!


HIV betegek mit esznek az immunerősítésre? Ők valoszinuleg elég erős immunerősítést kell végezzenek...

60. youlcsi (válaszként erre: 58. - ViroActiveTesztetKeresek)
2010. okt. 9. 18:00
a vírustól nem lehet megszabadulni. olyan, mint a herpesz. ha egyszer elkaptad, mindig is hordozni fogod. tehát ha már benned van, a védőoltás hiába való (megjegyzem, ha kapnál is oltást, az nem jelentené azt, hogy nem fertőződhetsz meg újabb hpv-törzsekkel, ugyanis a védőoltás csak néhány ellen véd)
2010. okt. 9. 09:20
Neked nem fog méhnyakrákot okozni legalább de viszont más bajt okozhat és megfertőzheted a partnered.Nagyon nehéz kiirtani valóban az erős immunrendszer a kulcs.Nekem bő fél év alatt sikerült egy készítménnyel priviben megírom a nevét nem merem itt, viszont az ezüst kolloid is csodákat tesz, azt ettől függetlenül is érdemes szedni.Németországban például sok helyen ezüst kolloiddal gyógyítják a HPV-s és méhnyakrákos nőket.
2010. okt. 8. 23:39

30 év feletti férfi kaphat e oltást, ha már megvan a vírus a szervezetében?


33 éves vagyok, és valoszinuleg a méhnyakrákot okozo virus van bennem.

Szemolcsom, és elváltozásom semmi nincsen, csak tudom, hogy bennem van a virus.

2006ban kaptam el, és azt olvastam, hogy ez nem távozik az emberbol, hanem ottmarad, csak eros immunrendszerrel kuzdheto le.


Szoval 33 éves FÉRFI hpv hordozo hogyan szabadul meg a virustol?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook