Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nappal nem igazán alszunk 3 hetesen.... fórum

Nappal nem igazán alszunk 3 hetesen.... (beszélgetős fórum)


2009. máj. 29. 15:08
Hát...akkor ez a néha nem alvás úgy látszik bizonyos formában normális...csak azért ijedtem meg az elején, mert ugye a pici mindenük alvás közben fejlődik a leginkább. Kicsit lazábbra kell vennem ezt az egészet...eléggé aggódós vagyok :) Az mondjuk biztosan jót fog tenni neki, most szereztem be netről ilyen hordozó erszényt, szóval ha nyügis akkor így velem lehet egyfolytában közben legalább én is tudok itthon házimunkázni. Remélem szeretni fogja.
10. Szilvóca (válaszként erre: 9. - Angel85)
2009. máj. 29. 11:13
Én a bogyókat egy kiskanál vízben oldottam fel,és úgy adtam neki,de csak műanyag kanálban szabad feloldani.Mindíg oda volt készítve feloldva és akkor adtam neki amikor kezdtem érzékelni,hogy fáj a pocija,de jó ez a 3x5 módszer is.Mi köszönjük megvagyunk.Mi már túl vagyunk a hasfájós időszakon.Dominik már 7 hónapos.1 hónapja kezdtük a mellétáplálást.Arra nagyon figyelek,hogy egyenlőre fogós kaját ne egyen/pl:répa/.Múltkor anyósom adott neki 2 kiskanál répát.4 napig megint nem volt kaki.Az elmúlt pár napban kissé nyűgös,a hülye idő miatt,meg időnként a foga miatt.De lekopogom,azért az éjszakák egész jók,csak enni kel fel,de a büfi előtt,közben,de legkésőbb egyből utána már alszik is.Napközben kicsit problémásabb,de nem vészes.Dominak is volt olyan időszaka,hogy nem igazán aludt,sőt volt olyan nap,hogy egyáltalán nem bírt aludni,pedig elkövettem mindent.
2009. máj. 28. 16:31
Szilvóca szeretném megkérdezni, hogy a Colocynthis 9 CH-t hogyan használtad a babádnál? Nekem a védőnőm azt mondta h napi 3x5 golyó 1-2 dl vízben feloldva...dehát az evési mennyiség mellett ez nekem brutálsok folyadéknak tűnik...hogy vagytok amúgy? csak a hidegfront miatt...nálunk nem javul a helyzet...most mennyi idős a picid?
2009. máj. 26. 17:18

Bizony :)

Hát, amúgy a helyzet nem javul...a védőnőm mondta, hogy még az lehet, hogy most van (bár egy kicsit előbb jött) egy ilyen megemelkedett növekedési szakasz, azért szeretne egyfolytában enni-csak hát ez egy ördögi kör, mert iszonyatosan bekajál (tényleg 100-120-akat eszik meg) és így a pocija is fáj és rossz a közérzete...fogyókúrára akart fogni minket, azt mondta hogy elég ha csak 60-70eket eszik, de nem értek vele egyet, annyit egyen, amennyi jól esik neki szerintem...

7. Szilvóca (válaszként erre: 6. - Angel85)
2009. máj. 24. 20:56
Na de legalább te is pihentél egy kicsit.Nálunk is előfordult,hogy együtt aludtunk,mert én is bealudtam szopiztatás közben.Elképzelhető egyébként,hogy a hülye idő,ezzel mi is megszenvedtünk.Ma Domi is kissé nyűgös volt,de nem csodálom.Éjszaka iszonyú szél,reggel hűvös,délután meg szikrázó napsütés és meleg.Nem csodálom,hogy kivannak a csöpségek.Korábban Domi főleg akkor volt nyügi amikor jött egy hidegfront,és,ha fújt a szél.Nem baj ha babakocsiban alszik.Mi elég sűrűn megyünk sétálni,és akkor egy rövid idő után be is veri a szunyát,ha nyűgös és nem bír elaludni akkor aztán pláne be a babakocsiba és irány egy kis séta.Ez mindenkinek jót tesz.
2009. máj. 24. 14:34

Persze, adok eleget inni, amikor felsír, mindig megkínálom vízzel vagy teával (attól függ éppen mit köp ki:) a mai délelőttünk már egész jól alakult, kipróbáltuk a fekve szopizást, aminek mondjuk az lett az eredménye hogy együtt aludtunk kb fél 12ig :)) aztán elkezdett nyűgösködni, de most már egy huzamban alszik 3 órája (a babakocsiban, de már az sem érdekel csak pihenje ki magát)...lehet hogy valami front is rátett egy lapáttal a hasfájáshoz.

Majd kipróbálom a homeopátiást. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

5. Szilvóca (válaszként erre: 3. - C42aaaac41)
2009. máj. 23. 14:10
Sajna nem minden esetben.Nálunk nappal is fájt a poci!
2009. máj. 23. 14:09

Szia!Előfordulhat,hogy fáj a hasa és ezért akar szopni állandóan.Minden csecsemőnek van egy szopásiszükséglete,ami nem feltétlenül jelenti azt,hogy éhes.A cumizás megnyugtatja őket.Ha fáj a hasa ajánlom a Colocynthis 9 CH nevű homeopátiás bogyót.De a napközbeni nem alvást okozhatja front is.A mellede kenjél garmastan kenőcsöt.

Próbáltad úgy szoptatni,hogy te is fekszel az ágyon és ő is?Mert általában így elalszanak evés közban,és ha elaludt csempészd be a játszós cumit.Én is így csináltam,sőt a mai napig is működik,ha már nagyon fáradt és képtelen elaludni.Ha elaludt cumi bent akkor óvatosan felveszem a vállamra,ringatom,közben jön a büfi,és amikor pár perc ringatás után tutira elaludt berakom az ágyába,ha kicsit felébred simogatom még a hátát egy kicsit és vissza alszik.A poci fájásnál még segíthet egy kis popsi veregetés.

3. c42aaaac41 (válaszként erre: 1. - Angel85)
2009. máj. 23. 13:54
Szia!Biztos,hogy nem a hasa fáj,mert az este szokott.Inkább a frontok és a nagy meleg az ami kínozhatja!Ők olyan érzékenyek,mint a barométer.Minden apró változásra nyűglődéssel reagálnak.Adj neki vizet,ha nem akarod állandóan szoptatni!Énekelj neki,ha fent van.vedd nyugodtan ölbe,ringasd,szeretgesd!Gondolj bele eddig egy burokban élt és most kikerült a nagy világba,ahol mindennel meg kell küzdenie.
2009. máj. 23. 13:52
Adsz eleget inni a babának?
2009. máj. 23. 13:44

Sziasztok!

Szeretném ha valaki tudna nekem tanácsot adni. Három hetes a kislányom és e hét csütörtök óta minden napunk számomra eléggé szokatlanul telik. Az éjszakák nyugodtak, 2szer kel fel enni és utána nyugodtan visszaalszik. A gond a reggel 8 órási etetésnél kezdődik, amikor is szopizás után szegénykém nyüglődik össze-vissza (mintha fájna a hasa) és nem tud elaludni. Közben folyamatosan nyújtogatja a száját, mintha éhes lenne. A csütörtök volt az a napunk, amikor először nem tudtam mire vélni a dolgot, adtam neki folyamatosan enni amikor kérte...(mondjuk főleg csak cuclizott rajtam)ennek az lett az eredménye, hogy estig összességében aludt talán 3 órát, én teljesen kimerültem hiszen enni is alig volt időm, és a mellbimbóm is eléggé megsínylette...egy nyugodt éjszaka után, mikor másnap reggel mintha kezdődött volna az egész elölről, délutánra anyukám tanácsára (bár nagyon ellene voltam) de adtam neki játszó cumit. Így elalszik nagy nehezen (a nappaliban velünk a babakocsiban, az ágyában így sem hajlandó) mondjuk többször fel kel így is,és ha kiesik félálomba a cumi a szájából, egyből elkezd nyüglődni... nem értem ezt az egészet. A cumizástól elmúlik a hasfájása? Vagy más lehet a baja? És akkor éjszaka miért nincs vele probléma....(ennek persze örülök, csak nem látom az összefüggést)

Van bárkinek bármilyen ötlete?

Köszönöm előre is...!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook