Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartás. Mi a véleményetek? Szerintetek ez igazságos? fórum

Gyerektartás. Mi a véleményetek? Szerintetek ez igazságos? (beszélgetős fórum)

1 2 3
72. tina44
2023. márc. 19. 17:50
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A volt férjem házát árverezik, de rá van terhelve a gyerektartás. Alá szeretnének velem íratni egy lemondó nyilatkozatot hogy a gyerektartás levegyék a házról mert állítólag addig nem tudják eladni a házat. A gyermekek már nagyok. Annyi kérdésem lenne hogy a gyerekeknek akkor ebből már nem jár semmi? Alá írathatják velem ezt a lemondó nyilatkozatot? Azt mondta a volt férjem hogy hiába van ráterhelve a házra a gyerektartás mert a gyerekek felnőttek. Előre is köszönöm a válaszokat!
71. emic
2013. febr. 13. 12:59

Sziasztok!

A párommal kapcsolatos ügyben kérem ki a véleményeteket. Párom ( fiú) szülei kiskorában elváltak, apja soha nem foglalkozott vele ami neki nagyon fájt is. Édesanyja nevelte fel egyedül. 16 éves korában az anyukája egy tragikus autóbalesetben elhunyt. Az apja ekkor sem kapott észbe. A nővére lett a gyámja, nem az apja. 18 éves korában a nővére "kitette" otthonról. az örökségből vette egy kis egyszobás lakást, ott lakik azóta is. Érettségi után továbbtanult jó eredménnyel. Apjával ő próbálta sokáig tartani a kapcsolatot, de mindig fakaba ütközött. Amikor meg akarta látogatni, az apjáa sose szerette volna. Az utolsó csepp az volt mikor utoljára meglátogatta és az apja kvázi hazazavarta. Után 2 évig nem kereste, persze az apja se 1x sem. 2012. júniusában fejezte be az iskolát, szeptemberben munkába állt. a Tartásdíjat továbbra is kapta, Ő úgy gondolta biztos továbbra is jár. Az apja pert indított ellene a díj megszüntetésére és 1 évre visszamenőlegesen a megfizetésére. havi 30 000 azaz összesen 360 000 Ft-ot követel rajta. Mondván, a fia nem tartotta vele a kapcsolatot. De ez hazugság, mivel havonta csak 22 000 Ft-ot kapot és júniusig diák volt. Lezajlott egy tárgyalás, ahola bíró kioktatta a páromat, hogy szégyelje magát hogy ne kereste az apját. Lesz még egy tárgyalás mivel lekérdezik hogy mennyi lett utalva. A tárgyalás végeztével a bíró azt mondta a páromnak " kezdjen el gyűjtögetni". Páromat igazán a pénz nem érdekli, jobban bántja hogy ilyen az apja. Most felvette vele a akapcsolatot, ami nagyon nehéz volt mivel szóba se akar vele állni ( tárgyaláson sem volt ott az apja ) telefonon megbeszéltek mindent, órákon át beszéltek. az apja megígérte hogy visszavonja a pénz kérelmét, amit állítása szerint már meg is tett a bíróság felé. azt gondoltuk minden rendben van. Párom si örült hogy jó lett a viszonyuk mire a minap kapott egy fenyegető levelet hogy 15 napon bellül utaljon át neki 400 000 Ft-ot vagy végrehajtókhoz fordul! A pernek még nincs vége hozzáteszem. Leírta, hogy soha többé ne keresse, ne hívja. Fizessen és felejtse el. Párom teljesen összetört. A vélemémnyetekre lennék kíváncsi. Miért van az hogy egy ilyen hanyag apa esetében az apát védi a bíróság?? Hol az igazság??

70. Kincsek (válaszként erre: 59. - Bigiboy)
2010. okt. 30. 10:16

Ahogy elnéztem a fotókat nem lehet annyira rossz az anyagi helyzet! És hány éven keresztül kapta azt a 15 ezer ft-t? Az semmire nem elég, még az iskolát se fedezi!!! És ha a gyerekre, az Ön gyerekére lett költve, akkor miért baj mindez?


Ön elhárítja ezzel a felelősséget magáról, a gyereket, a saját GYEREKÉT okoja azzal, hogy eltávolodtak egymástól!!!


A felesége is hibás, hiszen félrelépett, de ezek szerint Ön is, hogy mindez megtörténhetett!!!


Egyet sose feledjen, a gyereke jogosan mérges Önre! Hiszen régen minden szép volt, jó volt és aztán jöttek a viták és apa nem élt Velünk többé. Azt a szerencsétlent megkellene értenie!!!


Szép napot, jó egészséget kívánok mind a 4!!! gyerekének!

69. Kincsek (válaszként erre: 67. - Kincsek)
2010. okt. 30. 10:09
Annak a gyereknek szüksége lett volna az apjára sok esetben, szerintem nem csoda ha eltávolodott, itt a szülőknek nagy szerepe van ebben! Szóval ne a gyerek legyen a hibás, mert itt Ő az áldozat!
68. Kincsek (válaszként erre: 67. - Kincsek)
2010. okt. 30. 10:07
ATTÓL
67. Kincsek (válaszként erre: 66. - Kincsek)
2010. okt. 30. 10:06
vISZONT AZ APÁNAK KUTYA KÖTELESSÉGE ÉLETE VÉGÉIG GONDOSKODNI RÓLA! ATÓL, HOGY MÁR MÁS CSALÁDJA VAN, MÉG A GYEREKE, HA TETSZIK HA NEM! ÉS BIZONY EZ A FELELŐSSÉG ÉLETRE SZÓL! NEM LEHET ELHÁRÍTANI AZZAL, HOGY 7 ÉVE ROSSZ A KAPCSOLATA AZ APJÁVAL, NE MÉRDEMLI MEG AZ ANYAGI, ÉRZELMI TÁMOGATÁST!
66. Kincsek (válaszként erre: 33. - A900f63755)
2010. okt. 30. 10:05

Itt mindig a gyerek az aki veszít! Mindegy, hogy 1 éves vagy 21. Hogy mitől romlott meg a kapcsolata az apjával, azt mi nem tudhatjuk.

De nem hibáztatnám érte a gyereket! Mit élhetett át, amikor a szülei elváltak? Akarta-e Ő, hogy erre a világra jöjjön? Nem kérte az életet, a szülők adtak Neki.

65. danama (válaszként erre: 64. - C19f5f79fa)
2009. máj. 25. 17:03
az biztos, a másik meg éli a világát, csak kicseszésből nem mond le róla, tudja, hogy a mostani férjem a nevére is venné a kislányt
64. c19f5f79fa (válaszként erre: 63. - Danama)
2009. máj. 25. 17:01
Hát igen pont ezt mondom én is.Mindig arra az emberre hárul a több felelőség akinél marad a gyermek,minden tekintetben anyagi,erkölcsi,érzelmi..és még sorolhatnám.
63. danama (válaszként erre: 60. - C19f5f79fa)
2009. máj. 25. 13:54
mondjuk én 20 évesen maradtam egyedül a kislányommal régen, szóval én hamar felnőttem
62. danama (válaszként erre: 60. - C19f5f79fa)
2009. máj. 25. 13:51

Mivel nálunk csak én állom, és szerinte fogom is.


Nincs Mo-n igazságos törvénykezés sajnos.


Igen , dolgozzon ha neki márkás cuccok kellenek és nem jó neki amit én tudok adni.


18 év felett nyugodtan van diákmunka

61. c19f5f79fa (válaszként erre: 59. - Bigiboy)
2009. máj. 25. 13:05

Köszi,hogy így kitárulkoztál.

Nem tudom elhinni,hogy gyerekek azt amit írtál eltudnak felejteni.Ha így foglalkoztál velük biztos van is nyoma.Tudod ezek annyira sokrétű és annyira bonyolult érzelmi dolgok.Az is olyan érdekes,hogy asszonyka ennyire ellened fordult....miért is??? Az egy dolog,hogy elváltok mert másba szeret bele,de nem értem a gyűlölködés részét...Vagy ilyen volt alapjáraton?Miért nem jó egy anyának,ha a gyerekének van kapcsolata az apával...esetleg be is segít..ezt miért utasítja el valaki....?

60. c19f5f79fa (válaszként erre: 58. - Danama)
2009. máj. 25. 12:59

Értem.

Ezt írtad:

"tanulás, ruha, kaja a szülő dolga állni, de ha ennél több kell egy gyereknek én arra mondtam"

kérdeztem 18 év felett írod igen,csak az óra mértékében pl...már dolgozzon.


Melyik szülő dolga a tanulás,kaja,ruha biztosítása 18 év felett...??:-)Mindkettő??

2009. máj. 25. 12:34

Talán visszanéznek az eddig hozzászólók,visszaolvasnak az új hozzászólók.7 éve az asszony hűtlensége miatt 13év házasság után adtam be a válást.A per előtt, zűrös utolsó házas év,vége felé különélés,tizenéves gyereket vitte az anyja.Válóper előtt ügyvéddel megegyeztünk vagyonmegosztás,látogatás,gyerektartásdíj/ fix 15.000 ft / + egyebek-ben. A válás 15 percig tartott.A bíróság ajtajában közölte az ex hogy elköztözik gyerekemmel a Balatonhoz / tőlem többszáz kilométer /sokszoros miliomos volt főnökével/nem is miatta váltunk/de ez nem is tartozik ide/Mindenki élte új életét.a Gyermekkel a kapcsolatot email-ben,sms-ben tartottam,próbáltam tartani de elmaradtak a válaszok,se névnapi,karácsönyi köszöntés nem érkezett a gyerektől,hiába írtam neki .Talán pár négysoros email jött,és pár személyes találkozás volt 7 év alatt.A gyererekkel sokat "törődtem"anno még a szép időkben.Játék,sétálás jártam szülői értekezletlre,kísértem suliba,reggeli-vacsi,fürdetés,lefektetés meszek meló hogy legyen pénz iskolakirándulásra,egyéb elfoglaltságok ami minden családban feladata a szülőknek.De ez a válás előtti időkben teljesen elfelejtődött,csak a zűrös részével vádol most a gyerek környezetemben,mert velem nem beszél.Ez volt rég .Közben a gyerek nagykorú lett ,tavaj szakmunkás lett.Decemberben kértem levélben az extől tájékoztasson a gyerek továbbtanulásáról,vagy hogy a tartásdíjfizetés feltételei fenn álnak e .Szitkozódó levél volt a válasz.Én bíróság által kértem a tartásdíj megszüntetését,és a jogtalanul felvett összeg visszafizetését./A tartásdíjat még most Május elején is átutaltam /törvény szerint utalni kell amíg a bírósái ítélet meg nem szünteti/ Emiatt a már 20 éves gyerekem apámnak tett szemrehányást miattam.Nekem sms-ben írta hogy nennyire "gaz vagyok"/ezt nagyon enyhén írtan/

Május közepén a bíróság a törvény szerint megszüntette a tartásdíj további fizetését./ a per 10 percig tartott/A jogtalanul felvett pénzt viszont nem kötelezi visszaadni!/ több mint 100 000ft /Mivel az ex a gyerekre költötte,és vitt papírt hogy ő rokknyugdíjas és 27000 ft-ot kap nehezen élnek meg /valóban volt szívműtéte/ de emellett dolgoznatna is,sportolhat is mondta anno a doki/A gyerek vszinüleg dolgozik,mert a netes társasági lapokon adatlapján alkalmazott/munkahely is van beírva.Ő is ott volt a tárgyaláson.A per után hiába kértem beszélgessünk pár percet/persze másról/ közölte velem "szóba sem jöhet"Egyáltalán nem is köszönt!

Szóval pénz az nincs vissza!

Mielőtt pálcát törtök...

Az eltelt évek alatt új családot alapítottam van 3 hat évesnél kisebb gyerekem /nekik is jó lenne a visszajáró pénz vagy egy jórésze./Ezekel a gyerköcökkel soha sem védekeztem.Mindig fizettem időben a tartdíjat,pedig egy ideje kevesebb járt volna.Igaz?

Az ex is tud a gyerekeimről.Mégsem ő mondott le a tartdífizetésről.Pedig neki kellett volna lépni elsősorban ez ügyben. A nagygyerekemben tudatosan szítja ellenem a győlöletet!

Felnőtt gyerekem ellen soha nem tettem semmi rosszat,kiskorában sem .Kisgyerekeim sokat emlegetik a nagytesót.Hogy mi lesz még,hogy lenne jobb ???????????????????

58. danama (válaszként erre: 57. - C19f5f79fa)
2009. máj. 24. 20:19
igen, pl ha nem jó neki a 2000,- os óra amit tudok venni, mert a divatban most 15000.- van
57. c19f5f79fa (válaszként erre: 56. - Danama)
2009. máj. 24. 19:56
Mármint 18 év felett?
56. danama (válaszként erre: 55. - C19f5f79fa)
2009. máj. 24. 18:31
tanulás, ruha, kaja a szülő dolga állni, de ha ennél több kell egy gyereknek én arra mondtam
55. c19f5f79fa (válaszként erre: 50. - Danama)
2009. máj. 24. 17:11

Igen ez nyilván így szép és jó és rengeteget tanulhat a gyerkőc és éretté válik meg mi egyebek...

Hova sietni?!

Mint szülő szeretném,ha sokáig élhetne diákként,gyerekként,mert mondjuk a tandíját tudom finanszírozni...és nem abból áll az élete hogy a suli és a meló között ingázik és azon kívül másra nem jutna ideje. Az is elég szép teljesítmény,ha jó tanulmányi eredményért kap ösztöndíjat...Aztán ráér 22-23 évesen saját kereset után nézni.Nyilván ha nem tanul nem támogatnám.Meg az is nyilván való,ha nincs miből akkor sem tudnám támogatni...

54. 40163fd81d (válaszként erre: 53. - A6d5a14c21)
2009. máj. 24. 16:34

A butaságot arra értettem,hogy kapásból pálcát törsz valaki felett.

Most is és az előbb is úgy teszel ,mintha általánosságban beszélnél,holott ítélkezel az apa felett kő keményen.

Az élet,a család,és abban lévő embereknek a viszonya soha nem ilyen egyszerű.

Amit te vázolsz ,az egy optimális gondolkodás és eset,de az emberek nem így működnek,sőt ,a gyerekek is tudnak baromi gonoszak lenni ,nem csak ártatlan angyalkák,szóval,mielőtt bárkit a pokolra küldesz,nem árt odabiggyeszteni egy "ha ez a helyzet",vagy ha Így történt"-et.


Írtad,hogy biztosan volt oka ,hogy a gyerek elutasította a közeledését többször is.......ha nem lennél elfogult,akkor pl azt is gondolhatnád,hogy ha többször elutasította a gyerek ,akkor az apa próbálkozott közelebb kerülni hozzá.


Nem bántani szerettelek volna ,hanem arra rávilágítani,hogy minden éremnek két oldala van,te csak az egyiket ecsetelted,méghozzá csak negatívan.

53. a6d5a14c21 (válaszként erre: 44. - 40163fd81d)
2009. máj. 24. 16:17

Nem azért nem akarok gyereket vállalni,mert nem vagyok elég felnőtt vagy nem akarok felelősséget vállalni.Sok ember saját magáért nem vállal felelősséget,de gyereket na azt csinál...ehhez csak "gratulálni" tudok.


Nem prédikáltam,a véleményemet mondtam el.


Semmilyen butaságot nem írtam.Ugyanis amit emberek milliói megtudnak tenni,tisztességben,szeretetben felnevelni egy gyereket,akár egy családban,akár külön élve,az nehogy már azért ne menjen valakinek,mert vele nagyon elbánt az élet és én nem tudom a részleteket.Azt nem csinálja meg az ember amit nem akar.És azon semmilyen körülmény nem módosít,ha valaki a saját gyerekétől sajnálja a pénzt...ez kicsinyes és pitiáner dolog,a lelki oldaláról nem is beszélve,de hát tudom,hogy a mai világban már ez a divat...


Nem bántottál meg,bár nem tudom,a Te lekezelő stílusodra vajon mi mentség,a tapasztalatlanságod vagy a korod?valószínűleg egyik sem,ha mégis,akkor sajnálatos.Én nem keresek a véleményemhez kibúvókat,sem a korom,sem a tapasztalatlanságom nem használom erre.Ha mégis minden véleményhez 70évnyi élet tapasztalat szükségeltetik,legközelebb jelezd a fórum indulásakor,hogy ehhez ki szólhat és ki nem:))


Egyébként pedig ez egy fórum,nem az élet.Jó,hogy vannak akik ilyen véresen komolyan vesznek itt dolgokat.De amíg nincs minden töviről hegyire leírva egy kérdés feltételekor(részletek,körülmények)addig vállalja a kérdés indítója,hogy esetleg ezekhez mérten lesz az általa feldobott téma véleményezve.

Ezzel a szlogennel,hogy "amíg nem ismered a részleteket,és nem vagy ugyanolyan helyzetekben,és ne a saját életedből indulj ki,blabla" beszüntetheted itt a fórumok 95százalékát,ugyanis véleményt mindenki az adott tényekből alkot(azokból amennyit a téma indítója ad)és az alapján ahogy ő látja/látta otthon,az életében,és élte meg...


Egyébként pedig,még egyszer mondom ez az én véleményem,a fórum indítójának is ezt írtam,és veled ellentétben sokkal intelligensebben sikerült a dolgot lereagálnia... és bár sajnálom,hogy egyre kevesebben gondolják ezt így manapság,de gyereket közben azért fognak vállalni,mer az kell,ki kell pipálni a listán ha törik,ha szakad...én mégis úgy gondolom:

nincs az a körülmény,tény nincs az a rosszindulatú/ellenem a gyerekemet hangoló másik szülő,stb amiért sajnálom a saját húsomtól-véremtől a pénzt,vagy bármi mást.

52. spinneli (válaszként erre: 51. - Danama)
2009. máj. 24. 15:56
Mondom, átlagosan 1-másfél év a lefutása.
51. danama (válaszként erre: 49. - Spinneli)
2009. máj. 24. 13:44
decemberben jelentettem fel azóta semmi nem történt :-(
50. danama
2009. máj. 24. 13:43

Egyébként az én meglátásom az és a lányommal szemben is az lesz, hogy 18 éves kora után ha nem jár a gyerektartás (mondjuk én most is annélkül nevelem), akkor nem jár.


Ha nem elég neki amit én biztosítani tudok?


Kérem szépen van diák munka is.


18 évesen már valamilyen szinten el kellene gondolkodni, hogy magamtól is előteremthetem a dolgokat és nem a szülőket nyúzni pénzért.


Most lehet, hogy sokaknak nem tetszik a véleményem .


Én anno nagyon büszke voltam 17 évesen, hogy a karácsonyi ajándékokat saját megkeresett pénzemből vettem meg, pedig nem lettem volna rászorulva a suli melletti munkára, mégis megtettem és büszke voltam magamra.

49. spinneli (válaszként erre: 48. - Danama)
2009. máj. 24. 13:40

átlagosan 1 év míg a megelőgezettet megítálik, sajnos a sorozatos végrehajtás miatt ezt még tovább is lehet húzni.

remélem hamarosan megkapod.

48. danama (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2009. máj. 24. 13:39
én is csak reménykedem
47. spinneli (válaszként erre: 46. - Danama)
2009. máj. 24. 13:38

Remélem előbb-utóbb megkapod legalább a megelőlegezett tartásdíjat.

Szomorú, hogy sok esetben idáig kell jutni.

46. danama
2009. máj. 24. 13:28

Nekem 8 éves a kislányom, én örülnék ha egyáltalán fizetne az apja gyerektartást.


Bezzeg ha én nem tartanám szépen a gyereket egyből lenne törvényes vonzata , jönne a gyámügy és elvenné.


És az apucik?


Már a sokadik körömet futom a témában, bíróság, végrehajtó stb..


És a gyerektartás? Olyan mint a k..vák havija, vagy jön vagy nem, most például 10 hónapja megint semmi, 300 ezres tartozás az előzőekkel együtt.

2009. máj. 24. 13:02

Hát nekem tököm kivan azzal, hogy mindenhol ezt olvasom, hogy "ne magadból indulj ki, ne általánosíts, nem ismered a részleteket".


Ok, akkor minden fórum kezdődjön azzal, hogy a témaindító feltölti a részletes önéletrajzát.


Hogyan mondjon akkor bárki is véleményt?!

Senki nem ismeri a valódi részleteket!

Miért csak azok a hozzászólások elfogadhatók, amit a témaindítóra vagy a nagytöbbségre bólogatnak?

44. 40163fd81d (válaszként erre: 38. - A6d5a14c21)
2009. máj. 24. 12:55

Bunny,nem tudsz semmit,mi hogyan történt,ne magadból és a te életedből indulj ki,ha pedig nem vagy még annyira felnőtt,hogy gyereket merj vállalni,vagy egyáltalán felelősséget ,akkor ne prédikálj szerintem senkinek sem,mert addig míg nem vagy ugyanolyan helyzetben ,addig fingod nincs az egészről.


Nem bántani akartalak,csak megjegyeztem,a tapasztalatlanságod és fiatalságod viszont mentség a butaságaidra:DDDDDDDD

2009. máj. 24. 12:54
Ja!A másik dolog hogy ha a gyerek szempontjából nézzük a dolgokat,akkor nem gyerektartásra van szüksége,hanem apára és anyára.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook