Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiscica, ivartalanítás fórum

Kiscica, ivartalanítás (beszélgetős fórum)


8. 99279bb06f (válaszként erre: 6. - Cyca07)
2009. máj. 26. 13:52

A cicának rendben kell tartani a körmeit, ugyanúgy, mint a sajátodat!

Ha ez a cica karmol, akkor hegyes a körme, nincs levágva.

Ha harap, az azért van, mert "ingerszegény" környezetben van, és játszik!

A macska a karmaival fogja meg az "áldozatát" és közben harap. Így vadászik, és így is játszik...ez természetes a macskánál.

Semmi köze a műtétnek ehhez a tulajdonságához.


Az, hogy begerjed a cica, ez is természetes, az is, hogy rajtuk van az "őrült félóra", amikor rohangálnak, nyávognak, szórakoztatják magukat. Ha naponta foglalkoznak a cicával, akkor a játéka nem lesz durva, mert kicsi korától szoktatni kell, hogy ne engedje ki a karmait (finoman visszatologatni, ha kiengedi, és szépen beszélni hozzá), ne harapjon (azt is hasonlóan csöndesen, kedves hangon, nem kiabálva, mert az ingerli a cicát).


Az én cicámat az anyukája 16 évesen szülte. Utána még két évig élt anyukája. A cicusom most volt 15 éves. Semmi komolyabb baja nincs, csak kicsit többet alszik. Kicsit komótosabb lett - mint egy ember.

A 20 éves cicák nagyon ritkák, "A macska" újságban évente talán egy-kettőt mutatnak be.

7. Cloe08 (válaszként erre: 6. - Cyca07)
2009. máj. 23. 08:06

[link]


itt sok minden fent van, sok érdekesség, tanács... böngéssz nyugodtan:)

2009. máj. 22. 22:57
köszönöm a válaszokat :) ismerőstől hallottam h a cicájuk karmol, meg harap azóta h meg lett műtve. a kicsik még nincsenek egy hetesek, szal van még idejük :) egy cicus mennyi ideig él? és hány éves koráig szül egy anyamacska?
5. emagdi (válaszként erre: 1. - Cyca07)
2009. máj. 22. 20:39

elválasztásra legideálisabb a 12. hét, vagy utána.

addig fontos, hogy az anyjukkal legyenek a kiscicák, hiszen meg kell tanulniuk minden fontos, a macskaélethez szükséges dolgot. (felelős tenyésztők nem is szokták a 12. hét előtt odaadni a kicsiket az új gazdinak).


ivartalanítás: pont hogy nyugodtabbak lesznek utána, hiszen nem lesz rajtuk az udvarlási láz:)))

ivartalanítani kb fél éves kor után lehet.

4. Cloe08 (válaszként erre: 3. - 99279bb06f)
2009. máj. 22. 20:37

Tnap indítottam fórumot, ha érdekel, nézz be! Teendők ivartalanítás után című


Amúgy mikor cicák már tudnak enni, nem cucliznak, nincsenek rászorulva az anyjukra, akkor már elválaszthatók. Sztem ez változó. Nálam kiscicák már 1hónapos koruktól esznek maguktól (igaz, csak kettőt szült anyacicám, így több kaja jutott nekik, mintha pl.5lett vna... ). Sztem 3-4hónaptól már lehet.

Ivartalanítás után pedig inkább bújósabbak lesznek, legalábbis én ezt hallottam.

2009. máj. 22. 17:05
Írd be itt a hoxán a keresőbe, hogy cica, vagy macska, és nagyon sok mindent el tudsz olvasni, mint jövendő cicatartó. Rengeteg fórum, hozzászólás van cica témában!
2009. máj. 22. 17:03

Miért vadulnának meg? Amelyik cica durva, az azért, mert arra nevelték, úgy bántak vele, hogy védekeznie kelljen.

Amelyik cica szeretetben él, nem bántják, akkor ő sem fog senkit sem bántani.

2009. máj. 22. 15:57
Sziasztok! Két kérdésem lenne, az egyik hogy mennyi idősen lehet a kiscicákat elválasztani az anya macskától? A másik h az igaz h a macskák megvadulnak ivartalanítás után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook