Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyógyultatok-e már pszichikai és fizikai betegségeitekből alternatív módon, az energiagyógyászat segítségével? fórum

Gyógyultatok-e már pszichikai és fizikai betegségeitekből alternatív módon, az energiagyógyászat segítségével? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 0099ef8a4f (válaszként erre: 1. - Ddba37bd80)
2016. júl. 11. 21:30

Igen. A test elváltozásai gyógyíthatók, gondolati ráhatással, és szuggesztióval. Nekem ciszták és endometriózis gyógyult ilyen módon meg teljesen. Az orvosok értetlenül álltak előtte, hogy még sem kell műtét, pedig előrehaladott stádiumban volt az endo.

Tehát én egyértelműen mellette vagyok ennek a természetes típusú gyógyításnak illetve hiszek benne!

33. cvekedli (válaszként erre: 32. - Platty666)
2009. júl. 4. 10:51
Köszi a választ. Össze kell szednem magam, a bátorságot, nem fogom annyiban hagyni a dolgot. Csak erővel lehet nekikezdeni/folytatni. Majd írok, még egyszer köszi! :O)
2009. júl. 3. 23:45

Kedves Cvekedli! Nekem is volt olyan korszakom, hogy szükséges volt a gyógyszer, hogy eltávolodhassak a lelki nyavalyámtól. Én nem kárhoztatom alapból a gyógyszereket. Viszont amikor lehetőség van rá, inkább más módon - vagy ezzel párhuzamosan, terápiával - kell gyógyítani. Az a baj ebben az esetben, hogy a beteg nem ismeri föl és nem fogadja el, hogy beteg. Így nagyon nehéz. Talán az életöröm felmutatása, megtalálása hozhat változást, hogy akarja a gyógyulását. Ha szeretnél erről beszélgetni, írj bátran.

Kedves Ági! Én nem önmagamnak hiszek - hanem önmagamban. Keserves és rögös út volt megtapasztalni ezt, de ma már tudom, mindenki képes rá, és mindenki megérdemli ezt az érzést. Az önbizalom érzését, a hit érzését.

A pozitív gondolkodás szerintem is az élet alapja. Arra akartam rávilágítani, hogy a negatív gondolatokat, érzéseket nem szabad figyelmen kívül hagyni, elhessegetni - pláne emiatt bűntudatot érezni -, szembe kell nézni vele, és átfordítani pozitívba, ahogyan Te mondtad. Az én szlogenem: "minden rosszban van valami jó". Az életem igazolja ezt. Amikor nagyon sötét volt a világ, egyetlen embert okoltam miatta - most meg hálás vagyok, hogy miatta elindultam egy új úton, az önmagam megismerése útján, és visszataláltam önmagamhoz, mert sokkal nagyobb próbatétel várt rám, és eleve győztesként tudtam megélni ezt a helyzetet. Pedig akkor úgy hívtam: "életem megrontója" - most pedig úgy gondolok rá, mint újjászületésem atyjára...

2009. júl. 3. 19:47

Bocsi mindenkinek, hogy offtopic voltam talán priviben kellett volna! :(

sorry

Akkor a választ priviben szeretném kérni, ha valakinek van vmi ötlete. Köszi

30. cvekedli (válaszként erre: 28. - Ddba37bd80)
2009. júl. 3. 19:44

És arról mi a véleményed, ha valakiről az orvosok azt állítják, csak a gyógyszeres kezelés segíthet neki, de ő nem hajlandó beszedni a gyógyszereket sem a fizikai, sem a pszichikai betegségére?

Magas vérnyomása és paranoiás téveszméi vannak. A paranoiáról most értesült az orvos, pedig már hosszú évek óta tart ez....lassan 10 éve és egyre rosszabb....

Próbálok neki segíteni egy ideje, most egy időre elvonultam gondolkozni, hogyan tovább.Már bennem sem bízik. Az anyámról van szó, nem hagyhatom cserben.

29. ddba37bd80 (válaszként erre: 27. - Szimba)
2009. júl. 3. 18:38
Mivel emberek vagyunk és főleg a fizikai, anyagi síkon létezünk, ezért minden szakmában, hivatásban akadnak, akik csak az anyagiakat tekintik sikernek. Ahogyan kevés orvos van aki szívvel-lélekkel, szerény anyagiakért, vagy akár ingyen is képes a betegeinek élni, ugyanúgy a természetgyógyászoknál is vannak ilyenek. Mindenki rá fog jönni a tapasztalatai alapján ki az aki tiszta szívből akar segíteni neki. Ne félj keresni a lehetőséget,az utat.
28. ddba37bd80 (válaszként erre: 26. - Platty666)
2009. júl. 3. 18:32

Sok mindenben egyet értek veled. Nem kell egy felsőbb,eleve elrendelésben hinni. Hihetsz önmagadnak is, és bízhatsz magadban annyira, hogy minden csak rajtad múlik. Én másképp tapasztaltam. Nagyon sok minden nem rajtam múlt. Pedig jót akartam. De nem lettem ettől reményt vesztett. Tudtam, hogy valamiért akadályozva vagyok. Bíztam benne, hogy ez nem véletlen. Valamit tanulnom kell belőle. Én ezt a lélek fejlődésének tudtam be. Tehát, hogy a rossz azért történik, hogy felül tudjak emelkedni önmagam sajnálatán, és egy magasabbrendű isteni elrendelésnek tudjak megfelelni.

Az hogy csak jóra, szépre gondoljak, hogy mindenkit szeretettel fogadjak ezzel pontosan azt ismerem el, hogy ember vagyok, sok-sok negatív tulajdonsággal, amelyeket le kell kűzdenem. Hiszen, ha nincs rossz, mitől lenne valami jó? Akkor csak egysíkú minden. Nincs mit összehasonlítani. És ki született úgy, hogy soha nem vétett, nem bántott meg senkit. A pozitív gondolatok pontosan a negatívból való átfordulást jelentik. Azt, hogy ne legyen túlsúlyban a másokra és saját magunkra ártó szándék. Ezzel éppen azt szeretném magyarázni. A mindig gondolkodj pozitívan a legegyszerűbb eseményekre is értendők. Nem feltétlenül egy komoly és nehezen megbocsátható esetre. De ha kicsiben megtanuljuk, pl. egy goromba eladóra, ügyintézőre, főnökünkre, barátainkra, szomszédainka is visszatudunk mosolyogni, és meg tudjuk köszönni indokolatlanul is a "kedvességét" ezzel meg tudjuk változtatni a világot és önmagunkat is. Meg fogunk lepődni milyen változás megy végbe egy idő múlva a körülöttünk levőkbe.

Végül a gyógyszerrel kapcsolatban szeretném elmondani, hogy soha senkit nem szabad lebeszélni a gyógyszer szedésről. Ez is egyfajta hit. Ha valaki abban hisz már fél gyógyulás. És vannak előrehaladott és visszafordíthatatlan betegségek, amikor kell és kihagyhatatlan a gyógyszer. De ha valaki elkezdi önmaga gyógyítását, (mert az energiagyógyászat lényege, hogy a gyógyító katalizátorként beindítja az öngyógyító folyamatot) előbb-utóbb azt fogja észrevenni, hogy folyamatosan csökkenhet az adagja, s nagyon sokszor már el is maradhat. De hangsúlyozom ezt nem a gyógyító mondja meg, hanem egyes egyedül a beteg dönti el.

27. szimba (válaszként erre: 20. - Ddba37bd80)
2009. júl. 3. 16:31
Csak az a baj, hogy a sarlatánok miatt azok is hitüket vesztik a dologban, akik egyébként fogékonyak lennének rá.
2009. júl. 3. 16:28

A csoda: te magad vagy. Azzal, hogy élsz és hozzáraksz egy követ a nagy várépítéshez. Mindannyian egy-egy csoda vagyunk. A kapcsolataink pedig az újabb csodák.

Kedves Zumbi! Nincs harag a lelkedben? Vagy csak nem szembesültél még vele? És a harag nem rossz. A szeretet egyik megnyilvánulása. Mert csak arra haragszunk, aki megérinti a lelkünket. Aki közömbös, aziránt még ennyit sem érzünk. És akire már tudunk haragudni, annak meg tudunk bocsátani, mert megérthetjük az ő szándékait, okait, és így bele tudjuk képzelni magunkat a helyzetébe. Ezzel meg is bocsátunk neki. De elsősorban önmagamnak kell megbocsátanom. Mert minden szorongás és ok nélkülinek hitt félelem mögött az önmagunk feletti ítélkezés áll, az, hogy büntetni akarjuk magunkat. Miért? Ezt kell előásni.

A hit segít át mindenen, és ehhez még csak felsőbbrendű lényben sem kell hinni, csupán önmagunkban. Ez az én hitem. Hiszem, hogy képes vagyok kibírni, megoldani, átformálni, megalkotni...

Nem tudok egyetérteni azzal, hogy nem kellenek gyógyszerek. Ez egy bizonyos - nagyon veszélyes - irányzat, talán Áginak is köze van ehhez, nem tudom. De igenis, kellenek a gyógyszerek. Vannak betegségek, amiket csak így lehet kezelni, tünetmentessé tenné és gyógyítani. Pl. anyám epilepsziáját semmiféle auralátó és energiagyógyász nem tudta volna gyógyítani. És a férjem szívbetegségét is csak gyógyszerekkel lehet szinten tartani. De az is biztos, hogy sok betegség lelki eredetű, és meggyógyulni csak akkor tud bárki is, ha hisz a gyógyulásban, ha nem mond le az életről.

Még egy gondolat Ágitól, amivel nem értek egyet: hogy csak a jóra és szépre szabad gondolni. Ha negatív élményem van, ha bántanak, ha problémával állok szemben, először szembe kell néznem - farkasszemet kell néznem a valósággal, megtalálni, mi okozza azt, és miért váltja ki belőlem a negatív érzelmet, - és akkor meg tudom oldani. A negatívumok is kellenek, ezt én tapasztalásnak hívom - már tudom, hogy arrafelé nincs megoldás. Kicsit más, mint amit Ági írt. De köszönöm, hogy megmozgattad a gondolataimat, Ági!

2009. jún. 29. 19:14
Az embernek természetéből adódik,hogy csak a fizikailag érzékelhető dolgokat hiszi el. Nagyon sokáig kísérletezik önmagával. Orvostól-orvoshoz jár. Gyógyszerek tömkelegét önti magába. Pedig ha elolvasná, hogy milyen mellékhatásokkal jár nem biztos, hogy bevenné. Évek telnek el és egyre több betegséggel kűzd meddigre más megoldás felé nyit. Jobb esetben még nem késő. De sajnos vannak már visszafordíthatatlan folyamatok. Ez legtöbbször rajtunk múlik. Azon, hogy mennyire hisszük el, hogy menthetetlenek vagyunk. Én az utolsó lehelletig hiszem, hogy minden visszafordítható. A hit a lényeg, és csodák igenis vannak. Kérlek benneteket, soha ne adjátok fel.
2009. jún. 29. 18:18

Az energiákkal nem csak gyógyítani tudunk, hanem bármit el tudunk érni pozitiv irányban. Pl. ha lehangoltak, ha elesettek, ha önbizalomhiányosak vagyunk. Ha ellenséges közegbe kerülünk. Le tudjuk csillapítani a haragot, el tudjuk kerülni a veszekedéseket, a féltékenységet, a gyűlölködést.

A színeknek és a hangoknak is megvan a sajátos frekvenciája. Ezek segítségével lehet erősíteni magabiztosságunkat, kommunikációnkat, sportteljesítményeinket, tanulási készségünket, ösztöneinket, intuiciónkat. Továbbá szerveink működését is helyes irányba tudjuk terelni.

2009. jún. 29. 15:34
Írd meg a születési dátumod.
22. Shally
2009. jún. 29. 15:11
Érdekel ez a számmisztikai elemzés!
21. ddba37bd80 (válaszként erre: 12. - Zumbi)
2009. jún. 29. 15:08
Ne hagyd, hogy a negatív gondolatok uraljanak. Tudod, hogy a negatív gondolat a negatív eseményeket vonzzák. És fordítva is igaz. A pozitív pozitívot vonz. Tudatosan irányítani kell a gondolataidat, hogy mindig csak jóra,szépre gondolj. Akkor is ha nem éppen jó dolgok történnek veled. Gondolj arra, hogy ez csak egy átmeneti állapot. Ezután már csak jobb jöhet. És mivel semmi sem véletlen, ezért arra gondolj, hogy azért történik veled mos valami rossz, hogy megtaláld a jó felé vezető utat.
20. ddba37bd80 (válaszként erre: 19. - Shally)
2009. jún. 29. 14:50
Agykontrollal kezdtem 20 éve. De a fizikai síkot nem találtam elegendőnek. A szellemgyógyászat az, amiben mindenre magyarázatot és megoldást tudok találni. Sokat gyakorlok, és szívesen segítek mindenkinek, aki kéri.Senkit nem utasítok vissza, akkor sem, ha szegény. Nincsenek feltételek, nincs mérlegelés. Az önzetlenség,az együttérzés, a szeretet a feltétele annak, hogy gyógyítani tudjunk.
19. Shally
2009. jún. 29. 14:39

Szia Ági!

Te milyen tanfolyamokat végeztél, milyen módszerrel gyógyítasz?

Én is elindultam a spirituális úton végeztem angyalt, reikit egészen a mesteriig, egy kis szellemgyógyászatot, lehet előbb utóbb szivesen foglalkoznék energetikai gyógyítással.

Te hogy jutottál el addig hogy gyógyító lettél?

18. zumbi
2009. jún. 29. 14:22
Nincs harag a lelkemben !
2009. jún. 29. 14:14
Megbocsátásra azért van szükség, hogy mi magunk megtisztuljunk. A nyomasztó emlékek,érzések belülről rombolnak minket. Ezeket fel kell szabadítani, el kell engedni, hogy te magad tiszta lelkű legyél. Tudom, hogy ez nagyon nehéz, de hidd el, elsősorban önmagunkért kell megtenni, másodsorban környezetünkért, családunkért. Mert ha mi nem vagyunk teljes értékűek, mind lelkileg, mind testileg, hogyan is tudjuk feladatainkat megoldani, és hogyan tudunk a családunknak, barátainknak szeretetet adni. Senki sem lesz elégedett. Továbbadjuk a saját negatív energiákat. Ezzel őket is megfertőzzük.
16. fbb53e1d99 (válaszként erre: 15. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 29. 13:41
mire gondolsz, ki vele!:)
15. c2f8e79cdf (válaszként erre: 14. - Fbb53e1d99)
2009. jún. 29. 13:40
Remélem azért vagy itt ,amire gondolok.?!
14. fbb53e1d99 (válaszként erre: 13. - C2f8e79cdf)
2009. jún. 29. 13:39
szia,barátnőm:)
13. c2f8e79cdf (válaszként erre: 10. - Ddba37bd80)
2009. jún. 29. 13:29
Most sajnos mennem kell munkába,de mihelyst időm lesz kérdezek.
12. zumbi
2009. jún. 29. 13:25
Nekem is szükségem lenne a gyógyulásra lelki szinten.Ugyanis nagyon sok negativ gondolat gyötör, és félek, hogy nehogy depis legyek, ha már nem vok az
11. c2f8e79cdf (válaszként erre: 10. - Ddba37bd80)
2009. jún. 29. 13:22
Szia! Teljesen egyetek.Sőt azt mondom csak úgy lehet meggyógyulni,ha magunk is akarjuk.Neked is sikerült?
2009. jún. 29. 13:20

Tudjátok-e és elhiszitek-e, hogy betegségeinkért elsősorban mi vagyunk a felelősek. Ezáltal mi tudjuk önmagunkat leginkább meggyógyítani. Az öngyógyító folyamat beindítását meg lehet tanulni. Nem túl bonyolult, csak elhatározás és kitartás kell hozzá. Nem kellenek gyógyszerek, melyek csak a tünetet kezelik, de a valódi okot nem szüntetik meg. Nem kell életünk végéig orvosokhoz, pszichológusokhoz járni. Mi magunk is helyre tudjuk tenni gondolatainkat, meg tudjuk gyógyítani minden szervünket.

Az egyetlen lényeges dolog a feltétel nélküli hit abban, hogy Isten (van aki más magasabb elrendelésben hisz) mindig a legjobbat akarja nekünk, még akkor is, ha mi bizonyos esetekben másképpen vélekedünk róla. Ez a mindenek felett való hit segít nekünk a legnehezebb helyzetekben, abban, hogy kibírjuk, abban, hogy megtaláljuk a megoldást, a számunkra kijelölt utat. Hogy megtaláljuk a belső békét, hogy tudjunk megbocsátani, és ezáltal szeretni. Mert ezek blokkolnak minket, és rombolják lelkünket, testünket. Ha érdekel benneteket ez a téma, ha úgy érzitek, hogy a lélek oldaláról való megközelítéssel ti is tudtok, akartok meggyógyulni, írjátok le milyen problémátok volt, van, hogyan próbáltatok ebből kigyógyulni. Írjatok sikereitekről, kudarcaitokról vagy egyszerűen csak kérdezzetek. Feltétel nélkül mindenkinek válaszolok és segítek.

Szeretettel

Ági

2009. máj. 23. 10:40
Valóban a fizikai test gyulladásai is hőtermeléssel jár. Ilyenkor bevesszük a gyulladáscsökkentőt. Ez még csak a panasz megszüntetése. Az energiagyógyászatnál nem az a lényeg, hogy panaszmentesek legyünk. Az okot szüntetjük meg. Az egész testen kezeljük a csakrákon keresztül. Így a gyógyító energia mindenhova eljut. Akarva akaratlanul te is energiával gyógyítottad meg a fogadat. Ha materiális szemmel nézem, akkor a relaxálással az agyad fájdalomközpontjára tudtál hatni. Az energiafelvétlnél meditálással érjük el a magasabb frekvenciát. Ez nagyon finom rezgésekből áll. A fizikai testnek a rezgései sokkal durvábbak. A finom rezgések segítenek ahhoz, hogy boldoggá legyünk, de ahhoz is, hogy ha környezetünkben feszültség van (veszekedés), a frekvencia megváltoztatásával lecsendesíthetjük. Olyan ez mint egy rádió adó-vevő állomás. Át tudsz állni más csatornára. A hagyományos orvoslást tisztelem, és senkit sem szabad a gyógyszerek abbahagyására bíztatni. Ezt mindenki maga dönti el.
2009. máj. 22. 21:26

A túloldalról nézve...

Az emberi test energiát termel, hiszen állandó a testhőmérséklete. Vannak kisugárzásai, ezt mérni is lehet, mint az EEG, az EKG, és valóban időnként felfedezek magamon területeket, ahol hidegebb vagy melegebb egy terület, pedig nincs gyulladás, nem fáj, ugyanakkor vannak tipikus panaszaim ilyenkor, amit meg lehet feleltetni egy-egy területnek. Pl. a hasamon gyerekkoromban mindig volt egy féltenyérnyi felület, ami hideg volt, bármit csináltam (persze, napozáskor nem). Amikor rendeződött a szorulásom, többé nem tapasztaltam a hideg foltot. De én nem az aurával magyarázom ezt, hanem a test energiájával, mert valóban: a gyulladás energiatöbbletet jelent, ahogy írtad. De a fogfájást magam is meg tudom szüntetni, meditáció nélkül, erős koncentrációval, vagy idegbecsípődés esetén le tudtam annyira csendesedni, hogy szinte láttam a gyulladt pontot. De azért nem helyettesíti a hagyományos orvoslást, ami beteg, azt gyógyítani kell. Viszont igaz, hogy a lélek fájdalma a testben nyilvánul meg, tehát bizonyos testi betegségeknek a lelki okát kell kezelni, és meggyógyulunk. Ez az én véleményem.

2009. máj. 22. 20:54

Én gyakran járok energiagyógyászhoz, meg is gyógyultam többször is a segitségével....olyan hatalmas dolgokat nem tudok mondani, csak néhány kisebb példát, pl. ideggyulladás volt a vállamban, pár napig ugy fájt, hogy esténként nyögtem meg jajgattam, és amikor elmentem az energiagyógyászhoz, egyik pillanatról a másikra elmult. Fogfájást szintén kezeltettem igy, nagyon fájt már a fogam pár napja, azzal a legagresszivabb fájással, de a fogorvosnak a gondolatától is irtóztam...felhivtam ezt a hölgyet (távgyógyitást is tud alkalmazni), ő meggyógyitotta, és elmult teljesen, nyom nélkül a fogfájás, és vissza sem tért :))

Erős fájdalmaktól is szabadultam már meg, aminek fizikai okát nem lehetett megtalálni.

2009. máj. 22. 19:38
Ez a fajta energia finom rezgésekből áll, amit meditációs állapotban lehet legkönnyebben előidézni, de sok-sok gyakorlás után, meditáció nélkül is beindulhat. Pl. előfordul, hogy nem is tudjuk, hogy beteg a másik, mégis elindulnak az energiák.
2009. máj. 22. 15:33
Végül is az aura maga az energiatest. Én nem látom, de a kezeimmel érzem. Lehet érezni, ha valahol gyulladás van, vagy éppen kimerült valahol.A gyulladásoknál energiatöbblet van, az alulműködött szerveknél kiürülés. Ezeket ragyogóan lehet kezelni a csakrákon keresztül
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook