Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Epilepsziás munkahelyi kálváriája fórum

Epilepsziás munkahelyi kálváriája (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepsziás munkahelyi kálváriája

1 2 3 4 5
138. Hattori (válaszként erre: 137. - Morello78)
2022. nov. 13. 20:44

[link]


Egyenlő Bánásmód Főhatóság

Egyébként Home office jó megoldás.

Tudom ,régi fórum, de hátha.

2016. márc. 30. 21:43

Üdvözlök minden fórumozót! Teljesen új vagyok itt, azzért fordulok ide, mert segítséget szeretnék kérni. A barátom epilepsziás. Neki kamaszkorában kb. 12 éves korában jelentkezett a betegség, nem sokkal édesapja elvesztése után. Tünetei ritkán voltak. Gyógyszert szed egyfélét (Convulex, 4 szemet naponta.)

A betegsége bár enyhe, mégis most megnehezíti az életét, méghozzá a munkavállalás szempontjából. Ugyanis bárhová jelentkezik, képességei alapján felvennék, de minden esetben most már kérnek tőle olyan orvosi igazolást, hogy gyógyszeres kezelés alatt nem áll. S innentől kezdve minden esélye elszáll. Pedig tud és képes is dolgozni. Ahol dolgozott, ott betegsége soha nem okozott problémát és a munkáltatói is meg voltak vele elégedve.

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen lehetőségei vannak munkavállalás terén ebben az esetben. Milyen orvosi igazolásokkal lehet a házi és üzemorvosi papíron kívül az alkalmasságát igazolni.

2011. júl. 23. 13:59

Sziasztok!


Én még új vagyok itt. Nekem a férjem epilepsziás. És sajnos sehova nem veszik fel dolgozni már évek óta. Itt ahol lakunk mindenki ismeri a betegségét, így eltitkolni nem lehet. Meg sajnos az én párom nem rohammentes. Most éppen gyógyszerátállításon van , mert nagyon sok rohama van.

esetleg nincs valami itthon végezhető munka amit csinálhatna?

Nyugdíjat se kap. Akkor miből éljen meg? És van egy 2 éves kisfiunk akiről gondoskodnunk kell. Nagyon nehéz. van valaki ilyen helyzetben mint mi?

135. vikucka
2011. júl. 17. 19:29
A legelso orvosi vizsgalaton. en nem titkolom sehol sem, de mint irtam mär 15 eve rohammentes vagyok, vagy megregebben.
134. d116a44d35 (válaszként erre: 133. - Vikucka)
2011. júl. 17. 10:53
Hogy titkolja el? Nem kell gyógyszert szednie? Nem volt ráírva a régi kartonjára? Te hogyan és mikor mondtad el a munkáltatódnak ?Én is gondoltam erre ha elköltözök és új orvosom lesz nem mondom meg.Szerintem gyógyszer nélkül is ok lenne minden. Évek óta semmi vagy csak nagyon ritka és az is csak kialvatlanság,stressz,idegesség,izgalom hatására (nem is mindig ha ilyen helyzetbe kerülök)
133. vikucka (válaszként erre: 131. - D116a44d35)
2011. júl. 11. 13:38
Hát az unokatesóm kezdetektől fogva titkolja, még a háziorvosa sem tudja. Én elmondtam a cégnél és az üzemorvosi kartonomon is rajta van, hogy serdülőkori epilepsziám volt, ami már elmúlt. Ha az önéletrajzba nem is írnám bele, de később elmondanám a leendő munkáltatónak. Marha nehéz,
2011. júl. 8. 19:06
Sziasztok!Én is epilepsziás vagyok.A munkahelyemen a kezdetektől tudnak erről.
2011. júl. 8. 18:58
Pályakezdő vagyok. Beírjátok az önéletrajzotokba ,hogy ez a bajotok? Max.este vagyok rosszul. Azt,hogy x éves koromtól y éves koromig komoly volt ezért végeztem később?
130. d116a44d35 (válaszként erre: 129. - 421d0fb05f)
2011. júl. 8. 18:57

Minek hirdeted más munkahelyét? Ha valamelyik dolgozó akarja akkor beregisztrál és hirdeti itt vagy facebookon vagy iwiwen vagy máshogy.

Bemutatkozásodból nem epilepszia hanem más komoly pszicho betegséged van. Utálom az olyan embereket akik dicsekednek azzal ,hogy mit nem tudnak vagy sajnáltatják magukat.

2010. okt. 19. 22:05

A Magyar Epilepsziás Betegek Jövőjéért Egyesület kéri a támogatóit: szavazzanak a Vodafone Angyalok lencsevégen c. fotópályázatra "Tévhit" címmel beküldött fotónkra! Munkánkkal részben a társadalmi diszkrimináció ellen szeretnénk küzdeni. Előre is köszönjük a támogatást!


Szavazni a következő oldalon lehet NAPONTA egyszer:


http: //apps.facebook.com/vf_gallery/?installed=1&session={%22session_key%22%3A%222.CfSnpIsTrw6cMVwPig8xAA__.3600.1287061200-100001398379

2010. okt. 16. 23:01
Igen végülis semmi köze hozzá. De! Ha rosszul vagyunk, mert letagadtuk, a legrosszabb hogy kiraknak..
2010. júl. 22. 09:22

Sziasztok.


Ma kapom meg a felvételi eredményeket, de nem sok reményt jósolok mert a magyar érettségit elszúrtam, ráadásul 12.-ben is 3-as voltam csak:(

Szóval val.színű holnaptól el kell mennem állást keresni, de úgy gondolom hogy senkinek semmi köze hogy epilepsziás vagyok, mert magánügy, és annak mondom el akinek ÉN jónak látom. Nem értem miért kell(ene)elmondani a munkaadónak hogy nekem ilyen bajom van?


Persze ott van az a köcsög üzemorvos aki előtt muszáj nyílt kártyákkal játszani, de én azon a véleményen vagyok hogy mivel az emberek nincsenek felvilágosítva az epilepsziáról, (vagy a másik véglet hogy a legrosszabb verziót tudják) nem fogom elmondani nekik mert úgysem értik meg. Egy munkaadó pedig a felelősséget nem vállalná

2010. márc. 12. 09:28
Sziasztok! Nemtudom tisztába vagytok-e vele, hogy egy epilepsziás ne dolgozzon , gyerekek között, egyáltalán emberek között, mert betegsége nem teszi lehetővé /vallják a munkaadók/.Ne dolgozzon monitor előtt, mert az rohamot válthat ki. Az orvosok szerint könnyü munkát végezzen. Az epilepsziás olyan munkát végezzen, ahol egyedül van stb. Ezzel a társadalom kivet minket magából. Akkor az epilepsziás hogyan éljen meg? Erre milyen ötletetek van, ugyanis jelenleg én is ebben a cipőben járok.
125. Meda (válaszként erre: 124. - Judy47)
2010. jan. 29. 19:18

Én is nagyothalló vagyok, gyere át az

Epilepszia - A teljesebb életért Fórumba! Ott nagyobb a forgalom, én is gyakran ott vagyok. Ha átjössz, nagyon örülnék. Mert végre ketten lennénk epis és nagyothalló.

Priviben is levelezhetünk ott. A kérdéseidre megpróbáljuk válaszolni. Ami a betegséggel kapcsolatos.

124. judy47 (válaszként erre: 123. - Meda)
2009. okt. 24. 12:54

Kedves Meda!

Sajnos a kézügyességem nem tul jo,operálták az ujjamat és naponta többször kiesik a kezemböl valami.Kisrángások vannak.Sajnos.Nem tudom,hogy milyen munkát tudnék vállalni,mert még ráadásul nagyothallo is vagyok.Kétségbe esetten keresem a helyem ahol dolgozni tudnék.Valamit.

123. Meda (válaszként erre: 121. - Judy47)
2009. okt. 23. 18:22

Kedves Judy!


Én is epis vagyok, én sem találok olyan munkát amilyet szeretnék. Csak olyan van amilyet kínálnak. Rengeteg epis dolgozik a szociális foglalkoztatókba..... Én is ott dolgozom már 5 éve, nyomdában. Asztalon ülve hajtogatok, ragasztok...


De ennél jobbat nem tudok, mert a társadalom szemléletét kéne átformálni. Tavaly májusban volt a parlamenti ülés és a fogyatékosok közé szerepeltek volna pszchiátriai betegek, de leszavazták. Ez nem jó, mert nem kapunk erre fogyatékossági támogatást. Csak azok kapják, akik vakok, siketek és nagyothallók, mozgássérültek, értelmi fogyatékosok, autisták.


A fenébe!!!

122. Sznebk2 (válaszként erre: 121. - Judy47)
2009. máj. 29. 13:20
Igen, igen, egyet is értünk. Pont azért írtam, hogy akár epis, akár nem, ugyanolyan ember,mint bármelyik másik. Munkavállalási problémái sokaknak van, ezt is írtuk már lejjebb, úgyhogy igazából nem bántás akart lenni senki részéről. (aki bántott, már nem tagja a HOxának). Csak beszélgetünk. Szép idő van, bár fúj a szél, élvezd, és kellemes hétvégét kívánunk Nektek is, és mindenkinek. ÉS nagyon is egyetértek, hogy írtad a cikket, mert erről beszélni kell, mert jelen lévő probléma, sokakat érint. Nem csak az episeket, hanem azok családjait, környezetét is.
121. judy47 (válaszként erre: 118. - Sznebk2)
2009. máj. 29. 13:11
Én itt már kiszállnék ebböl a témábol.Majd csendes megfigyelö leszek.A cikk azért született meg,hogy más epis vagy más betegségben szenvedöknek milyenek a munkavállalási problémái.Egyébként nem érzem se mártirnak,se áldozati báránynak.Csak azt tudom irni,hogy egy képzeletbeli körön belül lenni az is más,mint a körön kivül,mert az is másképp érzékeli a dolgokat.Episek is lehetnek tanultak,lehetnek kulturáltak.Ugyan akkor én ugy látom,hogy egy vezetö is lehet furcsább mint egy epis.
120. Sznebk2 (válaszként erre: 115. - Judy47)
2009. máj. 29. 12:31
Még annyit fűznék hozzá, hogy elég szomorú, hogy kevés ember írja le magáról, hogy szuper. Azért az a sok megkeseredett ember. Szuper lehetsz feleségként is, pékként is, anyaként is, meg vasárnapi ebéd után is.
119. Pocok:) (válaszként erre: 118. - Sznebk2)
2009. máj. 29. 12:30
Igy van!!!
118. Sznebk2 (válaszként erre: 115. - Judy47)
2009. máj. 29. 12:29
A szuper után ott egy smile jel, amit általában akkor teszünk oda, ha mosolygunk, amikor a mondandónkat írjuk. A "szuper" egyébként visszajelzésként érkezik hozzám, a munkatársak (akik fogyik), a főnököm, az ügyfelek, az egyetemi prof., aki elvállalta, hogy a konzulensem lesz az államvizsgára. Nem nagyképű akartam lenni, hanem nyomatékosítani, hogy úgy is lehet valaki nagyon jó a szakmájában, ha mást csinál. De amint látom, Te szívesen elmerülsz ebben az áldozat szerepben, nem úgy tűnik,hogy a kiutad keresed, hanem mindenki mást hibáztatsz a betegséged miatt. Erről Te sem tehetsz,más sem. Nem kell azért mindenkiben ellenséget látni, aki jóakaróan közli Veled, hogy lehet ám másként is élni.
117. Pocok:) (válaszként erre: 115. - Judy47)
2009. máj. 29. 12:09

Miért kell igy reagálnod másra nem értem.

Nem is jövök többet mert csak felbosszantom magam.

Azért mert valaki nem ért egyet veled még lehet szuper...

116. genlips (válaszként erre: 115. - Judy47)
2009. máj. 29. 12:00
Én örülök, hogy sikeres, te ezzel szemben támadod ezért. Wow, egyre """biztosabb""" vagyok abban, hogy óvódába, gyerekek mellé való vagy
115. judy47 (válaszként erre: 112. - Sznebk2)
2009. máj. 29. 11:53
Örülök,hogy te Szuper vagy.Kevés ember irja le magárol.
114. Pocok:) (válaszként erre: 112. - Sznebk2)
2009. máj. 29. 11:49
Ez a lényeg h megtaláltad a helyed:)))
113. judy47 (válaszként erre: 107. - Genlips)
2009. máj. 29. 11:49
Nem vitatkozom veled.Mert ugy sem tudsz erröl a betegségröl tul sokat.Gyerekbe milyen emlék maradna ha nem lát semmit????Mert akkor sem látott.
112. Sznebk2 (válaszként erre: 111. - Pocok:))
2009. máj. 29. 11:42
Én mindenáron az egészségügyben akartam dolgozni (már valamikor írtam lejjebb). De hát gondold el, én meg a betegek...:):) 2 nap munka, egy hónap betegszabi. Plusz ki a fene hozná be a rokonát hozzám, hogy tapizzam össze,miközben a kezembe köhögök...:):):) Ez van, ezt kell szeretni. De HR-sként szuper vagyok! :)
111. Pocok:) (válaszként erre: 110. - Sznebk2)
2009. máj. 29. 11:30

Erre gondoltam én is...nálunk is van a családban testi fogyatékos és hiába vannak álomfoglalkozásai sajnos be kell látni h vannak korlátaink:((

A párom is belátta h a szeme miatt nem lehet az ami akart lenni bár álomként mindig megmarad neki.

A rokonunk is olyan állást talált ahol helyt tud állni 100%-an igy is.Szóval én csak ennyit akartam irni.

110. Sznebk2 (válaszként erre: 109. - Pocok:))
2009. máj. 29. 11:22
Még egyet: nekem tüdőproblémám van, születési rendellenesség és az a lényege (genetikai), hogy nincsenek csillószőrők, amik kihajtsák a váladékot. Nos, ezért folyton úgy köhögök, mint egy százéves bagós, mint aki meg akar fulladni, hurutosan. Most 32 éves vagyok, de egész életemben úgy néznek rám,mint egy leprásra, mert télen ugye influenzásnak hisznek, nyáron meg csak tüdőbajosnak. Mindenki befogja a gyereke arcát,meg ilyenek. És azért, mert félnek, hogy fertőző. Én ezt értem és mosolyogni szoktam, hogy allergia, asztma (az is van) és ha látom, hogy rémüldöznek, akkor mondom,hogy nem fertőző, csak csúnyán hangzik. Tényleg nem fertőző, viszont cserébe én mindenkitől mindent elkapok,mert lemegy a baci és csinálja nekem a ramazurit. Megértem őket, mert nekem is van két gyerekem (tőlük is mindent elkapok) és én is féltem őket, amikor valaki köhög a metrón. EZÉRT már gyerekként sem jutott eszembe, hogy boltba menjek, vagy ügyfélszolgálatra, vagy gyerekekhez dolgozni, mert nem teszem magam tönkre azzal, hogy állandóan magyarázzam, hogy nem vagyok fertőző, csak úgy hangzik. Ezért irodában dolgozom, ott természetesen tudják, hallják és megértik. Ezt kaptam a sorstól, együtt élek vele.
109. Pocok:) (válaszként erre: 106. - Judy47)
2009. máj. 29. 11:01

Kár volt megszólalnom úgyis csak a magadét hajtod...

Sokkal kisebb problémákkal nem adnak orvosi alakalmasságit "hivatalosan"..persze csak úgy lehet kapni ....

Részemről ennyi.Kicsit a másik oldal nézetét is átgondolhatnád,de úgysem fogod mint látom.

Senki nem téged bánt csak egyszerűen nem érti h miért nem érted meg az ő álláspontjukat.

Ha lenne gyereked te is félve biznád rá olyan emberre akivel bármikor történhet egy roham.

Tény h mással is bármikor történhet előre nem látható dolog de itt mégiscsak nagyobb a kockázat.

Na többet nem irok..

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook