Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit keres egy élelmezésvezető, és mi a feladata? fórum

Mennyit keres egy élelmezésvezető, és mi a feladata? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. jún. 7. 20:45

Ismertek olyan "ingyen " programot, ami nyersanyagmennyiséget számít?

Az egyik forgalmazó szerint tele van a net ilyenekkel, de én csak "pénzeseket" találtam.

EcoStat programot használunk a számlák megrendelésére (államkincstártól) ennek van élelmezési része. Csak azt nem tudom hogy ez alapban van vagy csak ha megrendelte a suli?

2009. jún. 7. 06:27

Egyszerűen és határozottan rázd le a szállítokat!Ha gondod lesz valakivel,úgyis megkeresed őket.

Mikor majd jobban belejösz,menni fog az otthoni meló is,a szellemi meló után,felüdűlés lesz az otthoni meló,legalább is én így voltam vele:)))

2009. jún. 6. 09:24

Eltelt az első hét. Valóban nagyon összetett ez a feladat, és még nem is igen látom át.

Szerencsére minenki nagyon segítőkész, és nem várják el, hogy 4 nap után tudjak mindent.

Viszont amit megmutatnak az utána már folyamatosan én csinálom, és mivel nem vagyok még biztos magamban folyamatosan kérdezek.

Már híre ment, hogy élelmezésvezető váltás volt, és ostromolnak a beszállítók, amit kicsit még élvezek is mert olyan mint amikor udvarolnak az embernek. De volt már, hogy terhesnek éreztem, mert nem tudtam a munkámmal foglalkozni tőlük.

Dióhéjban ennyi.

Amúgy a lakás szalad, be kellene vásárolni, az udvar tiszta gaz, a gyerekeimnek anyahiányuk van, nincs tiszta ruha, de itt a hétvége és majd mundent gyorsan elintézek!

2009. jún. 4. 06:33
Én is dolgoztam:))Buszhoz kellett igazodni:))Én mikor uj volt még a dolog,jegyzetelgettem,amely elősegítette,hogy mikor mit csináljak,és ne gabalyodjak bele:)))A jegyzet mindig a táskámban volt,és ha itthon eszembe jutott valami hozzáírtam:))Tudod,az ember inkább megkönnyíti a dolgát,mint megnehezíti.
2009. jún. 1. 22:06

Reggel kezdek, most egy kicsit izgulok. Fél 7-től leszek 3-ig, de mivel ez az első nap biztos nem én leszek az első aki leteszi a lantott.

Du. már tdok mesélni.

49. csókica (válaszként erre: 48. - Csocsifagyi)
2009. máj. 30. 06:14

Okés:))Akkor még egy pici szüneted van a kezdésig:))

De mivel benne voltál egy-két dologban biztos hogy könnyebben fog menni:))Nem csodálkozom,hogy téged választottak:))Szerintem lelkesen beszéltél a dolgokról,és gondolták,na ez okés lesz nekünk:)))

48. csocsifagyi (válaszként erre: 44. - Csókica)
2009. máj. 29. 08:31

Sziasztok itt vagyok.

A munkát még nem kezdtem, majd 2-án. Most lefoglal a kicsi lányom beszoktatása, mert én még itthon voltam vele gyesen.

De már készülök. Szerencsére tanuló (szakácstanuló) köromban 3 évig üzemi konyhán voltam tanuló, így azt legalább megtapasztaltam milyen ott. Éretségi után a szüleim éttermét én vezettem, és ha kellett főztem, felszolgáltam, számláztam.

A munka egy kisváros gimnáziumában lesz. 550- 600 főre főzünk, szerencsére ez már nem gyermekétkeztetés. Megkérdeztem. Tehát nem kell annyira speciálisan számolgatnom.Egy leves és A, B főétel. A térítésí díjat nem én szedem majd(ez is könnyebbség)

Ősszel kezdem az élelmezésvezetői tanfolyamot aminek örülök, mert ott legalább megtanulok mindent erről a szakmáról.

2 szakácsnő, és 5 kézilány van, hát a konyha amolyan iskolai, de nincs vele gond.

Majd megírom az első napom is.Sziasztok!

2009. máj. 29. 06:01
:))Tényleg,már tegnap is írni akartam,emlitetted,hogy nálatok volt "főszakácsnő"nálunk nem volt,összesen 5 konyhásnénim volt,tudod váltottműszak,szombat,vasárnap.Ha valami teritékre került,mindig annak szóltam aki éppen dolgozott,kértem adja át a többieknek,és ha mindenki itt lesz megbeszéljük,és várom a javaslatokat,én mindenkit egyformán kezeltem,és nem is éreztették egymással,hogy valaki több lenne a másiknál.Kiváncsi vagyok tényleg hogy megy a suliban az élelmezés csocsifagyinak,mert te is, én is másféle helyen voltunk.
46. Serry (válaszként erre: 43. - Csókica)
2009. máj. 28. 09:45
Látom te is úgy vagy az élelemzéssel, mint én a dietetikával. Nagyon jó ilyen emberekkel találkozni. Ritka aki tényleg szereti a munkáját.
45. Serry
2009. máj. 28. 09:44

Igen biztosan így van. Minden új meló nagyon fárasztó:))

Reméljük majd jön és mesél ha belerázódott:)

2009. máj. 28. 07:01
csocsifagyi nem ír,szerintem tele van feje a sok uj dologgal,amit alaposan át kell gondolnia,és amíg bele nem rázódik,biztos hogy nagyon elfárad a melóhelyen,nem fizikailag gondoltam,hanem szellemileg.
43. csókica (válaszként erre: 41. - Csókica)
2009. máj. 28. 06:56

Az utolsó mondatomnál bakiztam:))a romlandó áruból kevesebbet,a tartósból többet rendelni.))

Annyira szerettem ezt a melót,hogy évezettel beszélek róla,és már keverem a szezont a fazonnal:))Előbre jár az eszem,mint a kezem:)))

42. csókica (válaszként erre: 41. - Csókica)
2009. máj. 28. 06:47
Én 17 évig voltam az intézetben,de ebből 11 évet voltam élelmezésvezető.Egyszer a frász jött rám:))Egy kislány rosszúl lett,kiszállt a Köjál,egyből kérte az ételmintákat,mert hasonló tünetei voltak,mint az ételmérgezésnek.Nem volt semmi nyugalmam míg az eredmény meg nem jött.Nem volt semmi hiba a konyhán nálunk,a kislánynál májbetegséget állapítottak meg.Totálra megnyugodtam erre a hírre,de tényleg nagyon vigyázni kell.Elvégre emberkék vannak a kezünk alatt,ha én nem használnék lejárt élelmiszert itthon,akkor pláne nagyobb közösségben még úgy sem.
41. csókica (válaszként erre: 38. - Serry)
2009. máj. 28. 06:33
Jól tetted,mert úgy néz ki ez családi vállalkozás volt,és mindent úgy akartak megoldani ahogy nekik megfelel,nem pedig előírás szerint.Ilyen nincs,hogy pont tészta ne legyen raktáron,mert ha tojás nincs oké,mert az romlandó,de tészta:))természetesen figyelni kell a lejárati időt is az élelmiszereknél,nem csak úgy bele a kajába,vagy nem megfelelően tárolták.Én általában előre 2 hétre csináltam étlap "tervet,ha pont akkor más dolgom nem volt:))Ja leltár,addig ki-be járkáltak,nem volt fontos,mikor odakerültél akkor már fontos volt a leltározás,pedig az kell.Biztos hogy azért nem volt feltöltve a raktár,mert nem figyeltek oda,mert aki odafigyel az tudja mit kell rendelnie.Természetes hogy nem romlandó árút halmozzuk fel,hanem a tartósból rendelünk többet.
40. Serry (válaszként erre: 39. - Manya29)
2009. máj. 27. 13:50

Nem életkor szerint. Ez így nem helyes. A közalkalmazotti bérbesorolás 1 végzettség szerint történik: tehát lehetsz akár 40 éves is. A bérkategórián belül az ugrás vagyis magasabb fizetési osztályba sorolás 3 évenként történik, vagyis 3 éves munkaviszony után ugrasz egyet.

Így azonos kategóriáén belül ugyanazzal a végzettséggel lehet valaki 20 évesen és 40 évesen is ha ugyanannyi a munkaviszonyuk.

2009. máj. 27. 11:18
Az élelmezésvezető ha közoktatásban dolgozik, akkor életkor szerint kapja a besorolási bért, ha nem akkor megegyezés kérdése. Nagyon összetett feladata van: étlap elkészítése, nyersanyagok megrendelése, kiadása a szakácsok részére, a kiadott nyersanyagokkal történő elszámolás és még lehetne sorolni.
38. Serry (válaszként erre: 37. - Csókica)
2009. máj. 27. 09:56

Na igen ezekért hagytam őket ott a fenébe 2 hét kemény meló után:))

Úgy nézett ki ez a cég,hogy volt a feleség aki csinálta a könyvelést. volt a férj aki volt a kreatív elme és szervezte a cégeket ahová főztünk. aztán volt az öccse aki intézte a beszerzéseket kiszállításokat. Úgy raktároztak ,hogy sehogy 2-3 naponta rendeltek vagy hoztak árut és fogalmuk sem volt mi van a raktárban miből mennyi fogyott, csak,hogy elfogyott és kell. Volt,hogy hajnalban rohantak piacra máshová valamilyen összetevőért mert akkor mikor kiadta a raktárból a cuccot derült ki,hogy nincs pl tészta a levesbe.

A konyhán volt egy főszakács egy szakácsa tanuló, egy kisegítő srác aki pizzát sütött és délben ebédet szállított, de ha valamiért ugrani kellett őt küldték. Aztán volt egy mosogatónő aki takarított is. Egy kézilány aki hajnaltól 9ig szendvicset gyártott ( napi 150-200 db-ot kellett megcsinálni) Az előkészítésben 4 órában segített neki a barátnője.

Na ezt a káoszt kellett volna úgy rendbe tenni,hogy nem tervezhettem én meg az étlapot csak készen kaptam, hogy ezt fogjuk főzni jövő héten. Minden keddre csinálta meg a főnök.S közben meg gépelgessem a tápanyagokat árakt a számlákról. Ja volt egy pénztárosunk is aki az egyéb adminisztrációt.

Aztán hamar feladtam. Így,hogy mindig hátráltatnak, javasoltam mivel most kerültem oda és anyagi felelősséget akarnak rám terhelni csináljunk egy leltárt. Aztán töltsük fel a raktárakat. készítsen forgó étlapot. Egyiket sem lehetett. A leltárra nem volt idejük. (fogalmuk sem volt mivel gazdálkodnak) De én nyugodtan csináljam meg egyedül. Mondtam egyedül nem vagyok hajlandó. Mert,hogy igazából átadást átvételt kéne csinálni.c Miért nincs feltöltve a raktár volt a következő. Ja és forgó étlapot azért nem lehet csinálni, mert "igénylik" a munkások a változatosságot. forgó étlappal meg nem lehet. Volt az indok. látszik mennyire nem értettek hozzá. Miután eljöttem kaptak egy ÁNTSZ ellenőrzést, mert bejelentés ment az egyik cégtől,hogy romlott volt a krumpli püré . S pont aznap cseszte el a sóska főzeléket a szakácsné. Úgyhogy ki rúgták. Aztán fél év múlva hallotta,hogy csődöt jelentett a cég és egyetlen alkalmazottja sincs már. Szóval ehhez kellett volna asszisztálnom. Nem vállaltam. Gondolom jól tettem:)

37. csókica (válaszként erre: 36. - Serry)
2009. máj. 27. 06:30
Az intézetünket azért számolták fel,mert nagyon lecsökkent a gyermeklétszámunk,a legutolsó létszám 39 volt,és elvitték őket egy nagyobb intézetbe.Pedig nevelés szempontjából,biztos hogy sokkal jobb a kislétszám,mint ahol rengeteg gyermek van.Mikor gyermekfelügyelő voltam itt,14 gyermek tartozott hozzám,volt amikor helyettesítettem tanulásban a délutános nevelőt,mert pl:betegség miatt nem volt.Nem is volt gondom a gyermekekkel:))Úgy hogy tudom,hogy a kislétszámmal eredményeket tudsz elérni,de már majdnem annyi dolgozó volt,mint gyermek,és ez pénzügyileg már gázos:((Olyan nincs,hogy csak úgy valaki neked átszervezi az étlapot,én mindig igyekeztem betartani az ÁNTsz előírásait,elég volt akkor változtatni,ha nem érkezett meg az árú.A főszakácsnőd meg elmehet a fenébe,elvégre ha ellenőrzés volt,téged vettek elő,nem pedig a főszakácsnőt.Biztos hogy nem adnék lángos,és másnap hússal töltött pitát,hisz az tésztaféleségnek felel meg,vagy egészségesen étkezünk,vagy sehogy:))Ha valaki azt akar enni,csináljon magának otthon!:))
36. Serry (válaszként erre: 32. - Csókica)
2009. máj. 26. 09:48

Sajnálom,hogy így alakult. Én dietetikusként tudom milyen ez az egész. Lehetek élelmezésvezető is akár nevelő otthonban mint te.

Egészen más világ az intézményi élelmezés mint a kiszervezett vállalkozósdi. Én a magam részéről ezt az egész kiszervezősdi nagyon helytelenítem. nálunk is kiszervezték alólunk az élelemzést. Így a dietetikai szolgálat lóg a levegőben. A kolléganőim nem igen tudják kiihez tartoznak kinek felelek. Teljesen újjá kéne szervezni az ápolási igazgatóság alatt. De erre ők nem hajlandók. +-an vannak egy adminisztrátor és egy élelmezésvezető képesítésű meg a nyugdíj előtt álló dietetikus. Szóval szép helyzet egy volt megyei kórházban.


Na nem panaszkodom. nekem még valahová a két gyerek után vissza kell mennem dolgozni.

Egyénként abban egyetértek veled,hogy az élelemezésvezető mint vezető igen is tekintélyt kell ,ohgy parancsoljon. Vagyis kell,hogy elismert legyen. Ezért is utáltam a vállalkozó mellett. Mivel kezdő voltam ezért elég durva volt. A konyhai dolgozók becsültek, de a főszakácsnő a hátam mögött tett keresztbe a vállalkozónál. S képzeld el mikor rám bízta a vállalkozó,hogy tervezzek egy étlapot. megcsináltam szakmailag és idénynek is megfelelő volt, könnyen emészthető és igazán nyári kajákkal. Fogta a "főnököm" a sima vendéglátó menedzser végzettségével és teljesen áttervezte. Na akkor ennek milyen üzenete van? Ráadásul olyan rosszul hogy csak. Te adnál nyári időszakban két egymás utáni napon felnőtteknek, mert vállalatoknak főztünk: lángost a másik nap meg hússal töltött pitát. Amit mindkét esetben úgy gondolt,hogy azt ott készítik el a konyhán ,hogy friss legyen? Hát nem ilyen nincs.

Fogtam és megmondtam nem erre a feladatra szerződtem amit tőlem várnak. Nem tehetem rendbe két-három hét alatt azt a raktárazási és egyéb elcseszett rendszer amit ők két év alatt szartak el. bocs a kifejezésért. S elvárták volna még azt is,hogy emellett töltsem fel adatokkal az élelemezési programjuk adatbázisát. Ami szerintem nem az én feladatom, mert a tápanyagtáblázatot egy adminisztrációs is e tudja gépelni. A napi feladatok mellett ezek csak úgy mentek volna ha a nap 24 órájában ott vagyok. Ja mindezt persze brutto 70-ért.

Na szóval ezekből lett elegem.

Sajnálom,hogy te meg így jártál. Sajnos ez a tendencia. Férjem munkahelyén egy vendéglátó ipari szakközépben is most szervezik ki az élelemezést. Nem tudom milyen lehet választani,hogy mész a vállalkozóval ,aki vállalja,hogy még egy évig alkalmaz ( se sem szabi, sem végkielégítés sem semmi a közalkalmazottként járna), vagy maradsz közalkalmazott és még egy picit húzod aztán nem lesz munkád.

35. csókica (válaszként erre: 33. - Csókica)
2009. máj. 26. 07:03
Nem csak az ÁNTSZ/Köjál/fog téged látogatni hanem felsőbb helyről pénzügyi ellenőrzés is várható,bár nem tudom az iskolánál hogy csinálják,de nekem mindig volt külön ellenőrzés,nem csak a gazdaságvezetőnél.Kiemeltek egy hónapot,és azt végig cincálták:)))
34. csókica (válaszként erre: 32. - Csókica)
2009. máj. 26. 06:43
Bár lehet,hogy a tekintélyt a skorpió természetemmel vívtam ki:)))Nem tudott engem senki megvezetni,még az igazgatóság sem,persze nem is kellett a nyakamon ülni,és ez jó volt nekik,mert tudták hogy flottul viszem a dolgot.
33. csókica (válaszként erre: 28. - Csocsifagyi)
2009. máj. 26. 06:37
Lehet,hogy nem voltak eléggé talpraesettek,mint te:))vagy nem úgy beszéltek,mintha odalennének a melótól:)))
32. csókica (válaszként erre: 27. - Serry)
2009. máj. 26. 06:35

Igen tudom,hogy ÁNTSZ,de nekem Köjál marad:)))

Vállalkozó mellett biztos nem volt jó,de a nevelőotthonban ahol én voltam,tekintélyt parancsoló beosztás volt,remélem érted,mire gondoltam,mert írták itt lejjebb hogy volt ahol nem kellett élelmezésvezető,mert nem volt jelentősége.Sajna az intézetet felszámolták,mert különben még mindig ott lennék:)))

31. Claudie (válaszként erre: 28. - Csocsifagyi)
2009. máj. 25. 22:10

SZia!

Gratulálok én is az álláshoz!

Ha szabad kérdeznem,milyen végzettséged van?Dietetikus végzettséggel is el lehet hasonló területtel helyezkedni??

30. Serry (válaszként erre: 28. - Csocsifagyi)
2009. máj. 25. 18:24

Gratula!

Sok sikert a munkádban!

29. 9c8432d068 (válaszként erre: 28. - Csocsifagyi)
2009. máj. 25. 18:03
Gratulálok!!! Sok sikert a munkádhoz.
2009. máj. 25. 16:50

SIKERÜLT CSAJOK!!!!!

A beszélgetés és a végzetségeim alapján, ami igaz hogy nem élelmezésvezető, alkalmasnak találtak.(Volt élelmezésvezető végzetségű hölgy is, 2 is. Mégis engem vállasztottak)

Úgy hogy jövő kedden kezdek.

Köszönöm a hozzászólásokat, mert nagyon sokat segített a felkészülésben.

Madarat lehetne velem fogatni!!!!!!! :)

27. Serry (válaszként erre: 25. - Csókica)
2009. máj. 25. 08:50

KÖJÁL= ÁNTSZ ma már.

Igen megnézik az étlapot, azt,hogy milyenek a higiénés körülmények a konyhán az étlap megfelel-e az előírásoknak, amik mára már csak ajánlások sajnos. Mikor te voltál élelmezésvezető akkor még törvény írta elő a normákat. Mára ez a közétkeztetési törvény megszűnt helyette van más egészen más amit spec én nagyon sajnálok.

Aztán ami még felügyeleti szerv az az Állategészségügyi szolgálat.

Közétkeztetésben be kell tartani a pénz normákat amik igen alacsonyak és ebből kell kihozni az előírt tápanyagtartalmakat. Ami nem könnyű feladat.

Csináltam egészen rövid ideig vállalkozónál mint dietetikus, de nekem nem jött be. Nem azért mert képtelen lennék elvégezni az élelemzési feladatokat. képesítésem is meg van hozzá, de vállalkozóval együtt dolgozni marha nehéz.

Azt hiszem közintézményben meg közbeszerezési eljárásban választod ki 1 évre a beszállítókat.

2009. máj. 25. 08:40

Köszi az infókat, még másfél óra, és jelenésem van.

Fekete nadrágra, és fehér felsőre (örök klasszikus) esett a választásom. Nyáriasan elegáns, és csak nagyon szolidan sminkelek.(szinte, csak spirál és egy kis szemfesték, esetleg észrevehetettlen színű rúzs) Az igazgató és a gazdaságvezető is nő (40 feletti) Úgyhogy a miniszoknya nem jön be. Nincs is miniszoknyám :)

Na jó szorítsatok, legkésöbb délben itt vagyok, és mesélek.

Izgulok nagyon, de próbálok nyugot, kiegyensúlyozott nőci látszatát kelteni.

25. csókica (válaszként erre: 24. - Csókica)
2009. máj. 25. 06:35
Nézte van-e elég főzelék,gyümölcs,ívólé,azt hiszem nálunk 5 főzelék kellett hogy legyen egy héten,de mi egésznap és hétvégén is üzemeltünk de mi gyermekélelmezés voltunk,a felnőtt élelmezést nem tudom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook