Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás fórum

Fogamzásgátlás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2020. dec. 2. 20:13
Szedd tovább normálisan vagy tarts 3-6hónap szünetet. Közben eljutsz dokihoz is, és majd kivizsgál.
2020. dec. 1. 07:42

Sziasztok!

Lindinette fogamzásgátló tablettát szedek már több éve.

Az utóbbi 2 hónapban alig akart megjönni a menstruációm. Sőt ebben a hónapban még sem jött. Holnap kell bevenni a következő adagot. Csináltam tesztet negatív.

Szerintetek mit csináljak?

Tudom keressem fel csak bben a vírusos időben

695. kannanana (válaszként erre: 693. - Oxygeen)
2020. nov. 9. 12:25

Pesszárium, méhszájsapka spermiciddel.

Termékenységtudat.

Női vagy férfi óvszer.

Hormonmentes spirálok: arányszál, rézgyöngy stb.

Sokan 45 felett hormonos injekciót kapnak, de ennek brutál mellékhatásai lehetnek.

694. tbbze
2019. okt. 4. 10:35
Ha hsg rtg-n megállapították, hogy a petevezetékeim el vannak záródva és azóta lombik programmal összejött egy kisbaba van olyan, hogy kitisztul a petevezeték és teherbe esek vagy méhen kivül jön össze baba? A nőgyógyász azt mondta nem kell védekeznünk, de hallok olyat, hogy lombik után összejött kistestvér meg az avia torna is ott van. (nem szeretnénk több babát)
693. oxygeen
2019. szept. 23. 20:59
45 felett nincs mod fogamzasgatlasra? Komolyan gumival kell szexelni hazasoknak?
2018. dec. 1. 16:10

Sziasztok! FONTOS

Előző héten csütörtökön kezdtem el szedni a fogamzasgatlot és kedden elfelejtettem bevenni egy szemet amit ma vettem észre mi a teendő ? Vegyek be kettőt koszi?

691. kondygirl (válaszként erre: 690. - Drycica)
2018. aug. 22. 13:18

Szia,


A betegtájékoztatón azt írja minden tabletta ugyanannyi hatóanyagot tartalmaz, szóval mindegy, hogy melyik napot vetted be. Egy könnyítés, hogy napokkal jelzik, hogy biztosan tudd bevetted e már aznap.

690. drycica
2018. aug. 22. 09:37

Sziasztok. Jangee-t szedek lassan egy éve.Az lenne a problémám, hogy tegnap nem a 2.heti keddi tabletát vettem, d hanem az utolsó hét péntekit.

Ez okozhat valami gondot ??

Tudnátok segíteni?

2014. júl. 29. 21:52
Sziasztok! Fontos kérdésem lenne! Milgest fogamzásgátló tablettát szedek, kb 1 órája vettem be, és 20 perccel ezelőtt hasmenésem volt! Mi a teendő ilyenkor?
2014. márc. 9. 20:27

sziasztok!

Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy egy későn bevett tabletta miatt teherbe essek?


A 10. tablettát elfelejtettem időben bevenni, szóval egy hétfői napon kb. este 9-10 között kellett volna bevennem, de csak másnap azaz kedden este jutott eszembe, de addigra már túl voltam két aktuson. Tehát az utolsó tabletta szedésétől kb. 47 óra telhetett el, mire észbe kaptam!Mercilont szedek kicsivel több mint két éve, eddig nem nagyon fordult velem elő ilyen.Úgy tudom h 36 órán keresztül meg kell maradni a fogamzásgátló hatásának, ugye egyszer 24 óra(minden nap azonos időpontban való szedés) illetve a 12 óra (12 órán belül akármikor pótolható). Már szerintem kezdem beképzelni magamnak a beágyazódás jeleit, mintha feszülne a hasam, de fel is vagyok püffedve egy kicsit, egy pár nappal ezelőtt a mellem is picit nagyobb lett...szóval ilyenek!Nagyon rá vagyok stresszelve, h nehogy terhes legyek! Két tesztet megcsináltam, mindkettő negatív, ez az eset február 25-én történt, szóval még csak 12 napja.De most kell megjönnie márc. 11-12 körül. Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy terhes vagyok?Ahogy olvasgatom a hasonló cikkeket, egyre jobban bevonzom ezeket!

687. Kisjoke
2013. szept. 30. 13:02
Sziasztok! Én 11 hónapig szedtem a Jangee 20 fogamzásgátló tablettátt! Most arra az elhatározásra jutottam hogy abba hagyom a szedést!Ebben a hónapban már nem is szedtem nagy gond ha hirtelen abbahagyom ??? Milyen problémákat okozhat ez?
2013. aug. 11. 18:21
Sziasztok! Az utóbbi 4 hónapban 3 féle fogamzásgátlót szedtem, hogy meglássam melyikhez alkalmazkodik legjobban a szervezetem! Tegnap kezdtem el a 4. félét a diane 35-öt szedni! Az utóbbi pár napban a valószínű a nagy meleg miatt rossz közérzetem, hányingerem van! ?Meggondoltam magam és szeretném abbahagyni! Szerintetek baj ha bevettem az első tablettát és abbahagyom?? Előre is köszönöm a válaszokat!!
2013. aug. 9. 20:29
Sziasztok! Aki szed/szedett Velgyn fogamzásgátlót milyen tapasztalata van/volt a gyógyszerrel kapcsolatban? Előre is köszönöm!
2013. jún. 13. 15:01
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy magas vaszint mellett (47) szedhetek fogamzásgátlót vagy abba kéne hagynom?
683. 94f6aff9d7 (válaszként erre: 680. - Loksyméry)
2013. febr. 24. 19:04
jó ideje szedem,egy dekát sem híztam,van akinek éppen pattanás ellen írják fel,ha nem próbálod ki nem tudod meg,ha nem válik be úgyis váltani kell
682. 94f6aff9d7 (válaszként erre: 679. - Nana06)
2013. febr. 24. 19:01
szerintem majdnem mindenkinél van kritikus,hisztis időszak,nap mielőtt megjön a mensi,nálam is pont egy héttel előtte van egy hülye nap:S
2013. febr. 20. 21:33
Sziasztok ! A segítségeteket szeretném kérni.Már 5 éve szedek fogamzásgátlót,de ilyen még nem történ velem,mint ma.. :S ugye 7 napot ki kell hagyni, ma a 3.napon vagyok, tehát holnapra esedékes,hogy megjön a menzeszem. Ma este gondoltam,hogy veszek be A-vitamint, de az agyam már pár feladaton járt, és nem az A-vitamint vettem be, hanem automatikusan a következő havi levélből az első fogamzásgátló gyógyszert kaptam be... Vajon lesz-e ebből egy kis hormonzavar ? Nővérem azt tanácsolta, hogy ne csináljak semmit, a 8.napon vegyem be a következő gyógyszert. Szerintetek ? előre is köszi annak, aki tud hozzászólni. :(
2013. febr. 15. 15:24
Sziasztok! Én egy 33 éves 2 gyerekes anyuka vagyok és most határoztam el magam hogy gyógyszert szedek:))a dokim a jangee-t írta fel,valaki tud erről valamit?nagyon félek a hízástól,meg a pattanásos bőrtől:(( kérlek írjatok ha esetleg valaki ezt a gyogyit szedi:))) köszi
679. nana06
2013. febr. 15. 08:52

Jah és még valami ami eszembe jutott....felerősödtek az érzelmi kitöréseim. Eddig is érzékeny voltam, de mióta szedem a tabit azóta különösképp. Amikor elkezdem szedni az új levelet semmi baj, leginkább akkor jön elő amikor abbahagyom. Hisztizem, mindenen bőgök, veszekszek....de ha megjön a vérzésem akkor ez mind el is múlik és minden a régi :)


Ugye nem csak én vagyok ilyen hárpia ilyenkor? :)

678. nana06
2013. febr. 12. 13:32
És nektek hányadik napra jön meg általában a vérzésetek? Nekem már másodszor a negyedik napon jelentkezett.
677. Dyus33 (válaszként erre: 671. - Nikeeke17)
2013. febr. 9. 19:50
Általánosságban 1 szem fogigátló 36 órán át fejti ki a hatását, fél óra miatt ne aggódj, de még akkor sem, ha elfelejtetted este, vagy reggel beszedni, 12 órán belül pótolhatod bármikor. Azon túl már felesleges beszedni. Szerintem ez benne is van a betegtájékoztatóban.
676. Dyus33 (válaszként erre: 674. - Nana06)
2013. febr. 9. 19:47
17 éves korom óta szedek fogigátlót, mert összevissza volt a mensim. Idén töltöm a 35-öt, 5 vagy 6 féle bogyót szedtem, sosem lett bababaj :) Teljesen biztonságos, ne félj :)
675. Brigi1988 (válaszként erre: 674. - Nana06)
2013. febr. 5. 17:12
Mindenki fél tőle persze, de nem kell, ha minden szemet beveszel akkor biztos a védelem. Hányásnál, hasmenésnél kell odafigyelni,vagy antibiotikum szedésekor.
674. nana06
2013. jan. 15. 14:14

Nem rég fejeztem be az első levéllel...hát eddigi tapasztalataim, hogy az első másfél hétben hasmenésem volt, és kicsit fájt tőle a hasam...jah és nem tudtam tőle aludni...eleinte este vettem be, aztán úgy gondoltam megpróbálom reggel...és mióta reggel szedem azóta simán elalszom :)


Olyan furcsa...lehet csak én vagyok ilyen lökött, de így is kicsit félek, hogy ha most el fog múlni a menstruációm, és rendesen együtt tudok már lenni a barátommal, nem lesz-e valami bababaj....nektek nem volt ilyen félelmetek?

2012. dec. 24. 10:31

Kedves nana06!

A menzeszt rendbe hozta ugyan, nem is nagyon fájdogál a pocim, de vannak azért görcsök, lényegesen jobban viselem, mint a corenelle előtt, de visszatérek a yasminelle-hez, mert ott aztán semmi kínom nem volt. Az volt az igazi felüdülés. Mielőtt bármit szedtem volna nagyon szenvedtem mikor megvolt. Alig bírtam ki a munkahelyen is az első egy két három napot. Szóval remélem Te jobban leszel. Mindenkinek Kellemes Ünnpeket Kívánok :-)

Üdv: Gardenstate

672. c6560fb39d (válaszként erre: 671. - Nikeeke17)
2012. dec. 24. 08:44
Nem azzal van gond,hogy fél óra különbséggel vetted be hanem az,hogy az első levélnél még kell kiegészítő védekezés, 4 nap után nem véd,majd csak a második hónapban.
2012. dec. 23. 01:17

Sziasztok!


4 napja szedem a fogamzásgátló tabit (Cornelle). Az első napon este 8kor, a második napon meg kicsivel fél 9 előtt vettem be. A további két napban ez sajnos ugyanígy sikerült. A barátommal a második napon voltunk együtt. Lehetséges, hogy a "változó" időpontok miatt teherbeestem, vagy ez a fél órás különbség nem befolyásolja a fogamzásgátló hatását? :]

670. nana06 (válaszként erre: 669. - Gardenstate)
2012. dec. 20. 08:53
Köszönöm a válaszod! Sajnálom, hogy így alakult neked :s nekem a hét végén kell megjönnie, utána kezdem el szedni...hát sok mindent hallottam róla...van aki isteníti, van akinek nagyon nem vált be...kíváncsi vagyok én hova fogok tartozni....és menzeszkor is görcsölt tőle a hasad? Nekem nagyon erős görcseim szoktak lenni...tavaly kaptam egy magnézium kezelést, egy évig nagyon jól el is múlt...nem is görcsöltem...viszont mostanában megint kezd visszatérni...az orvos azt mondta, hogy ez valószínű akkor azért van mert hátrahajló méhem van...de a tabi segíteni fog rajta...háát kíváncsi leszek...
2012. dec. 19. 10:43
és még valami, csekélyke súlyom 51 kg-ot takar, mert egy bélszindróma miatt fogytam ennyire vékonyra, a 61 kg-omról, és még ebből is fogytam a coronelle miatt 1 kg-ot kb. Ezt onnan szűrtem le, hogy a kontaminált vékomybélszindrómám kezelve lett, és mikor az jóval után újra megjött híztam két kg-ot kb tehát 52,5 lettem menszesz alatt, ugye akkor nem szeded a gyógyszert pár napig, és mikor újra szedtem a menszeszt követően puff szaladtak le a kilók. tudom nem sokat fogytam, de a 165 centimhez az kevés, holott normálisan eszek elvileg a bélgond is megoldva, tehát rám ilyen hatásal van a gyógyszer. Remélem Te jól leszel nana06.
2012. dec. 19. 10:36

Kedves nana06

Először én a yasminelle-t szedtem, de vltam olyan idióta, hogy másik gyógyszert kértem annak ellenére, hogy a Yasminelle-vel semmi bajom se volt, viszont a Corenelle-t írta fel a doki, és speciel nekem hullik tőle a hajam, csekélyke súlyom ellenére fogyok, erre tgenap előtt jöttem rá, hogy a bélbántalmaim ellenére, ettől fogyok folyamatosan, fájnak a melleim tőle, a hasam is gyakran, mondjuk a menszeszt rendben tartja, de túl sok mellékhatást érzékeltem. Amúgy egy hónap alatt kiderül milyen hatása lesz Rád a gyógyszernek, de nekem negatív véleményem van a corenelle-ről.

Üdv: gardenstate

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook