Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túl hideg légkonditól lehet valami betegséget összeszedni? fórum

Túl hideg légkonditól lehet valami betegséget összeszedni? (tudásbázis kérdés)


2015. dec. 30. 05:28
sok ember cask bemeseli maganak,hogy megfazok legkondi mellette.mi itt sokszoir amellett is alszunk es soha semi bajunk.egy dolog a lenyeg,hogy az immunerendszered legyen eros/egyel sok gyum es zoldseget ennyi/.
2010. júl. 3. 16:25
Torokfájást és szem gyulladást valamint alergiát is okozhat.
2010. júl. 3. 11:05
Elegem van a légkondis üzletekből!Kellemes bennt tartózkodni,ahol van,de jelenleg is itt ülök a 30fok melegben lázasan,mandulagyulladásssal,náthásan.Nem,nem ettem túl sok fagyit,s nem ittam sok hideg üdítőt,egész egyszerűen csak a boltok ahova járok,mind légkondisok.Ezt én értékelem is,hisz jót akarnak,hogy kellemes környezetben vásárolhassunk,ez így is van.De kijövök,kilépek a 20fokról a 30fokba,onnan be a 40fokos autóba,ami mivel nem légkondis,az ablakot eleve letekerem,már kész is a megfázás.Tudom,erre egyszerű válasz,ne menjek olyan helyre,ne húzzam le az ablakot stb.,de ilyen nincs,akkor az autóban nem kapnék levegőt,boltba meg muszáj menni.Minden nyáron ez megy:(:(:(
17. d879a0c5b4 (válaszként erre: 16. - Marjann)
2009. máj. 21. 22:44

Az a baj, hogy télen is van légkondi, amikor aztán tényleg nem kéne :D

Viszont a nyáron bontják le, állítólag az új épületben normálisan lesz megoldva a hűtés/fűtés :)

16. Marjann (válaszként erre: 14. - D879a0c5b4)
2009. máj. 21. 22:14

Milyen klassz fősuliba jársz, hogy van légkonditok:)

Amikor elsős egyetemista voltam (jó, 6 éve) akkor költözött vissza a kar a felújított épületbe. Volt olyan terem, ahol csak sörpadok voltak:)

2009. máj. 21. 20:16
szemgyulladást és jó kis torok fájást is ez tapasztalat!!!!!!!!!!
14. d879a0c5b4 (válaszként erre: 13. - Marjann)
2009. máj. 21. 19:31
Tanulok, fősuli...
13. Marjann (válaszként erre: 12. - D879a0c5b4)
2009. máj. 21. 19:28
Ülések alól? Hol dolgozol?
2009. máj. 21. 19:23
Nálunk az ülések alól fújták a hideget, bokáig érő kabáttal takaróztam, védtem a veséim és egyebeim... Elég idióta volt, aki így tervezte meg...
2009. máj. 21. 19:19

Kezdek megijedni...

Szerencsére ma nem volt olyan vészes a helyzet, amikor elment a főnök gyorsan kikapcsoltam. Amikor meg csak kiment az irodából mindig feljebb csempésztem 1 fokkal:D

2009. máj. 21. 17:17
Szemgyulladást is lehet kapni a légkonditól.
2009. máj. 21. 15:33
Én arcüreg gyulladást kaptam tőle.
2009. máj. 21. 15:06
Hát nekem rossz tapasztalatom van: a munkahelyi klíma egyik nyáron napokig a lábamra, ill. altestemre ment (így állítottuk be az irodában h akkor talán nem fázunk meg ha alulra megy), következménye: petefészek gyulladás :(( Úgyhogy óvatosan a klímával, alapból én sem vok klíma-ellenes, a lényeg h ne legyen nagy különbség a kint és a bent között, és ne ülj a közelében (én sajna ott ültem...)
7. Szilvóca (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. máj. 21. 10:43
Igen csatlakozom az előttem szólóhoz azzal az 5fok különbséggel.Sajna a légkonditól jó sok problémád lehet.Az orr szárasság ellen használjatok párologtatót,orrcseppet.Ami bajod lehet:felfázás,megfázhatnak az izületeid,vesemedence gyulladás,ha pont valaki erőteljesebben kapja a hideget előfordulhat arc-,homloküreg gyulladás,ha nincs rendesen kitakaríttatva a klíma,akkor minden féle baci,gomba megtelepedhet benne amik okozhatnak fertőzést,előidézhet allergiát,aszthmát.Most hirtelen ennyi jutott eszembe.Az izületi megfázást nem biztos,hogy a közeljövőben érzi meg az ember,hanem úgy 20 év múlva.
2009. máj. 21. 10:39

Igazából engem leginkább az zavar, hogy mozog a levegő. Ha lekapcsolom a légkondit, vagy leáll mert elérte azt a hőfokot rögtön megszűnik a hideg-érzetem.

Mondjuk érdekes is, hogy kinn van 30fok én meg forró teát iszok:)

Amúgy sem vagyok egy légkondi-párti, télen azzal fűtöttünk és annyira kiszáradt az orr-nyálkahártyám, hogy szabályosan fájt. Vettem ilyen sóoldatos sprayt, de az is max 10percre használt. (légkondinál meg ugye hogy párologtassunk)

2009. máj. 21. 10:29

Nálunk egész évben nincs 20 fok, régi a rendszer és sz.r... Az a kedvencünk, amikor télen is megy a légkondi és mindenki nagykabátban ül :D

De ez az idő lejárt, épül az új épület :))

4. s.emoke (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. máj. 21. 10:24

Szia Marjann,

Nálunk hasonló a helyzet, az iroda egyik fele fázós (ez lennék én is) a másik felének állandóan melege van... Így nyáron is hosszúnadrág vagy bokáig érő szoknya, zokni, zárt cipő, kardigán, + egy másik a derekamra kötve, mert nekem ott húz a hideg. Ha szandálban jársz, vigyél magaddal harisnyát és hazamenetel előtt vedd le. Forrón tea is segíthet, ha nagyon fázol.

2009. máj. 21. 10:21
Ez nagyon rossz! Úgy tudom a kinti hőmérsékletnél 5 fokkal legyen hűvösebb, az a normális. Ne hagyd, hogy megbetegítsen a főnököd!!!
2009. máj. 21. 10:18
A főnököm folyton lecsavarja a légkondit 21 fokra. Milyen "klassz" betegségekre számíthatok a nyár folyamán? (attól eltekintve, hogy az orrom folyton ki van száradva). Szerintetek segít, ha kardigánt hozok (bár a lábam is fázik, mégsem hozhatok cipőt, zoknit)?
2009. máj. 21. 10:16
Túl hideg légkondi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook