Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen veszéllyel van a babára-6 hetes-ha pont mellette egy 17*7 mm-es vérömleny van? fórum

Milyen veszéllyel van a babára-6 hetes-ha pont mellette egy 17*7 mm-es vérömleny van? (tudásbázis kérdés)


16. Danica16 (válaszként erre: 15. - Szzsuzska88)
2009. máj. 30. 09:57

Gratula a jó hírhez, azért a továbbiakban is legyél óvatos, és figyelj magatokra!

Kellemes babavárást! :)

2009. máj. 29. 14:48

Sziasztok!

Ma voltam ultrahangon,és képzeljétek felszívódott:)Nagyon örülünk neki,de persze oda figyeltem magamra az elmúlt napokban.Nekünk szerencsénk volt.Sajnálom hogy nem mindegyikőtöknek.

Mindenkinek gratulálok a kicsikhez,és köszönjük hogy érdeklődtetek utánunk!

Vigyázzatok magatokra

2009. máj. 28. 08:39

Nálunk is volt egy vérömleny, pont a baba körül, de a 10hétre felszívódott, a 12. heti genetikain már nyomát sem találták az ömlenynek. Most 34hetes vagyok és nyoma sincs...

Pihenj sokat, lehetőleg ne emelj, és nyugalom! :))

13. miniszter (válaszként erre: 11. - Szzsuzska88)
2009. máj. 27. 08:57

Zsuzska!

Csak bíztatásképpen:

Velem a 8-9. héten történt meg ugyanez, észrevettem, hogy ömlik belőlem a vér.

Sírva, remegve, összekészített kórházi cuccal rohantunk be a nőgyógy. ügyeletre. Biztos voltam benne, hogy éppen vetélek. (ugyanis nekem volt már sajna két vetélésem, de más miatt)

Aztán kiderült, hogy "csak" vérömleny. 50-50% -ot mondtak a dokik, és SZIGORÚ fekvést. Kérdeztem, mennyire szigorúan feküdjek? Erre a doki: "Na jó, enni és WC-re menni fölkelhet". Fasza.

Kb. 3 hétig feküdtem, szó szerint mint egy múmia, forgolódni is alig mertem az ágyban. A csládom intézett helyettem mindent, a nagy gyermekemet is ők rendezték. És mellette szedtem egy RUTASCORBIN nevű gyógyszert a dokim javaslatára.

EREDMÉNY: pillanatnyilag 34 hetes vagyok, mindjárt szülök!


ÚGYHOGY KITARTÁS, ÉS SZIGORÚ FEKVÉS AZ ELKÖVETKEZENDŐ PÁR HÉTBEN!!!!!!!!

12. 7f1aaaaa11 (válaszként erre: 11. - Szzsuzska88)
2009. máj. 27. 08:22
Szia! Gratulálok a babához. Olvasom itt az előttem írókat és zömmel nem értek eggyet velük. Nem akarlak elrettenteni, csak tapasztalatom szerinti tanácsot adni. Nekem is hematómám volt és igen felszívódhat, kiürölhet, de ott is maradhat végig, ami az én esetembe 24 hét volt/ most 10 hós a babám/ , végig véreztem, görcsöltem. az elején senki se vette olyan komolyan, se a védőnő, se a nőgyógyászom.Azt mondták elég csak pihenni, meghogy ne emeljek nehezet. hát nem volt elég, bár az utolsó hetekbe csak feküdtem.Ha ujra kezdhetném, még azt is meggondolnám mikor megyek pisilni.Én erről a lap.eljárásról nem hallottam, de jó ha ez elvégezhető. Sok pihit, írj majd hogy vagytok.
11. szzsuzska88 (válaszként erre: 10. - Agitamas)
2009. máj. 22. 17:16

Ma voltam védőnőnél,kérdeztem tőle hogy nagyon kell e aggódnunk,de azt mondta nem,nyugodjunk csak meg,sok kismama küzd hasonló gondokkal.Azt is mondta még ha esetleg nem szívódik fel,hanem nő tovább és veszélyeztetné a magzat növekedését vagy egyéb panaszt okozna,laporoszkópos eljárással le tudják szívni.Szóval kicsit nyugtató volt,és nem kell szigorú ágynyugalom hála az égnek,persze azért sokat pihenek.

Gratula a kisasszonyhoz:)

2009. máj. 21. 19:18

Az én lányom szeptemberben születetett.Nekünk a 10.héten derült ki,hogy vérömleny van ,és olyan helyen ahonnan nem tud kiürülni.Csak abban bízhattunk,hogy felszívódik,és hál istennek így lett.Nekem is mondta a doki,hogy pihengessek,de szigorú ágynyugalmat nem írt elő.Mondjuk minden eset más.Én sokat sétáltam ,amennyi jól esett annyit.Nagyon féltem a koraszüléstől.A kicsi végül kicsit hamarabb 36 hetesen és 4 naposan született meg,2540g-al és 49cm-el.De nem biztos ,hogy e miatt.

Ne izgulj!Tudom,hgy könnyű mondani....de akkor is.:)))

9. szzsuzska88 (válaszként erre: 8. - Gpetra)
2009. máj. 21. 14:19
Először is gratulálok a picihez,igyekszem pihenni és remélem hogy felszívódik az a fránya vérömleny.És Neked is szorítok érte!
2009. máj. 21. 12:10

Én 11 hetes vagyok, és a terhességem eleje óta van vérömleny a méhemben. A dokim azt mondta, hogy semmit nem jelent, felszívódik, vagy kiürül.


Nekem nem kell feküdnöm, "csak" pihennem.

2009. máj. 21. 12:09
nekem volt ilyen a harmadik gyereknél. Feküdj-csak WC-re és fürödni mehetsz ki. Semmit-szó szerint semmit nem szabad csinálnod-csak feküdni.
6. szzsuzska88 (válaszként erre: 4. - Petra 24)
2009. máj. 21. 11:34

Köszönjük szépen a biztató szavakat!Mi is reménykedünk,de sajnos minden gondolatom e körül forog,de sokat pihenek azért hogy minden a legnagyobb rendben legyen!És persze hogy írok a következő ultrahang után!

Sziasztok

5. moni1978 (válaszként erre: 1. - Szzsuzska88)
2009. máj. 20. 20:32
Húgomnál volt hasonló a helyzet, neki felszívódott, most van egy két és fél éves kisfia.
2009. máj. 20. 20:30

Szia!


Szegény, biztosan nem lehet most neked könnyű, mert mindig az jár a fejedben, hogy minden rendbe legyen, és ne legyen semmi gond. Nekem még nincs babám, csak néha beszélünk róla a férjemmel, de még távoli terv, azonban mindig rettegek, hogy remélem nem lesz semmi gond.


Azonban a helyedben biztosan nagyon nagyon reménykednék, és mondanám a kis lúrkómnak, hogy legyen erős, és gondoljon arra mily sok földi jó vár rá mire megszületik. Anya, Apa imádja madj nem beszélve a családokról.


Kitartás! Majd írd fel hogy mi lett, vagy ha bármi van írj!


Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

2009. máj. 20. 18:17
Azt írták a papírra h becsülten 6 hetes terhesség.Nagyon remélem hogy minden rendben lesz vele,velünk.Egyébként azt mondták az ultrahangon hogy 10 nap múlva menjek vissza kontrollra,ha esetleg erősen véreznék akkor pedig azonnal.
2009. máj. 20. 17:18
még felszívódhat nyugi!!!hány hetes vagy?
2009. máj. 20. 16:56
Azt szeretném kérdezni hogy az milyen veszéllyel van a babára-6 hetes-ha pont mellette egy 17*7 mm-es vérömleny van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook