Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A bölcsőde - beszoktatás fórum

A bölcsőde - beszoktatás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A bölcsőde - beszoktatás

1 2
48. 4c1a787e8f (válaszként erre: 47. - Manka003)
2014. máj. 8. 09:59

Nem fog sérülni.

Az az egészséges gyerek, aki ez ellen tiltakozik, kifejezi az érzéseit.

Úgyhogy minden a legnagyobb rendben van.

Ha meg majd beszokik, akkor meg élvezni fogja az előnyeit.

A beszokás meg egyénfüggő, de a későbbiekre nézve nem jelent semmit.

2014. máj. 8. 09:51

Tapasztalt anyukák egy kis vígaszt adnátok? Kezdtük a bölcsit és nagyon rosszul viseljük! 25 hós


Beszokatáson vagyunk 4dik napja megyünk de már üvölt a kapuba.lelkileg engem is nagyon megvisel már előtte is de most aztán a keserves sírása miatt még jobban.egyfolytában az jár a fejemben hogy lelkileg ne sérülön .bár én is jártam bölcsibe és nem sérültem de az anyai aggodalom meg van bennem :) megnyugtatnátok? túl aggódom? köszönöm szépen !

46. 4c1a787e8f (válaszként erre: 45. - Ildinyoo)
2013. febr. 14. 10:14
Sokáig nem érdemes húzni...
2013. febr. 12. 15:40

Sziasztok!

A nagyobbik lányom 27hónapos, másfél hete kezdtük(?) a bölcsit. Az első héten a tíz hónapos kicsit is cipeltem magammal, mert nincs kire hagyni. Másfél hét alatt 1x sem jöttem ki a csoportszobából, mostanra már reggeltől az ebédig ott ülök, hetedik napja - nem is próbálkoztunk az elválással... A nevelőnk 1x sem próbálta még tisztába tenni a lányomat, sem engem kiküldeni, ha azt látta, hogy a lányom ágál ellene.

Nem szeretném ezt a beszokósdit elnyújtani, ahogy ülök a csoportban, van, hogy egy órát felém se néz a gyerek. Nem értek hozzá, eztért nem szóltam, de meddig várjunk a valódi kezdéssel..?

44. sárgarézfülü (válaszként erre: 42. - Beuc)
2013. jan. 6. 21:25

Kedves Beuc!

Biztos hogy agondozónéni nem szándékosan nem foglalkozik a gyerekeddel, de 16 gyerekre gondolj bele nagyon nehéz mind odafigyelni. A bölcsiben a lényeg hogy az önállóságra megtanitsák a gyerekeket, ehez az is hozzátartozik hogy önállóan menjen wc-re. Természetesen ekkor is oda kell figyelni rájuk, de előfordúl hogy ennek ellenére mellécsorog a pisi, főleg ha a gyerek az utolsó pillanatban szól. Szeritem ha megkéred a gondozónénit hogy mivel még gyermeked nagyon a szobatisztaság elején van ezért nem mindig sikerül időben letolnia a nadrágot, és kérnéd hogy segitsenek ebben még neki, akkor biztos hogy jó szivvel meg is teszi, főleg mert tudja hogy téged ez különösen zavar. Nem kell mindjárt váltáson gondolkodni, azt pedig ne feledd hogy a gyerek megérzi ha neked valami oknál fogva nem szimpatikus a gondozónéni, ez hosszú távon nem tesz jót neki. neked kéne változtatnod a hozzáállásodon és a legjobbat feltételezni még az elején.

43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 42. - Beuc)
2012. nov. 30. 07:28

Nyugi. Először próbálj meg vele beszélni, lehiggadva, nyugodtan. Nem te leszel az első.


Második körben próbáld meg átkérni másik gondinénihez.


Harmadikban beszélj a vezetővel..


Csak ezek után gondolkodj váltásban..



Bölcsiben el kell fogadni -valamelyest persze- azt, hogy 16 gyerek van, és nem egy.. Szerintem is ki kéne kísérnie, de ott van még másik 15, akit nem hagyhat egyedül, lehet, a másik is pelenkáz.. Egyébként meg szinte minden gyerek kicsit visszaesik ebben a bölcsiben, de aztán új erőre kapnak. Ne aggódj annyira.

42. beuc
2012. nov. 28. 12:17
Sziasztok!Nagyon remélem valaki olvassa még a fórumot és tud tanácsot adni,mitévő legyek. 3 hete kezdtük a bölcsit,2 év 1 hónapos a kisfiam,5 hónapja szobatiszta.Két gondozónéni van 16 gyerekre.Mindegyik gyerek "tartozik valakihez".Az enyém a nem szimpihez persze.Minden nap bepisil a kisfiam de csak azért,mert nem megy vele a bölcsis néni,hanem elvárja,hogy a gyerek teljesen önálló legyen.Szól,hogy pisilni kell,elindul,elkezdni letolni a nadrágját,ha megakad a fenekén,azért pisil be,ha sikerül letolnia,akkor meg kint marad a kukac azért áztat el mindent.Rajta kívül még 1 gyerek szobatiszta,többi pelusos.Jó az arány,akkor miért nem sikerül az enyémre odafigyelni?3 évesen kell szobatisztának lennie egy gyereknek,ehhez képest az enyém egy évvel fiatalabb,icipici segítségre lenne szüksége és nem kapja meg???Szerintetek???Tegnap kétszer pisilt be(ha jól számolom össz vissz 3-szor megy pisilni,nem rossz),szegénynek rémálma volt éjszaka.Elfogadta a bölcsit,flottul helytáll,minden okés lenne,de erre rámegy a lelki világa.Ma beszélek a nővel,holnap meg a másikkal is,de ha nem lesz változás szerintetek vigyem máshova?Honnan tudhatom biztosan hogy máshol jobb lesz?És ha beszélek a nővel és a gyerekemen csattan az ostor?Ha viszont így marad vissza rakja majd rá a pelust?Előbb veszem ki onnan minthogy erre sor kerüljön,az tuti.Szerintetek van lehetőség évközben bölcsi váltásra?Légyszi valaki segítsen mit csináljak!Köszi!
2012. nov. 14. 17:00

Gyöngyöspatán bent lehettünk a párommal délig az első két nap és akkor haza is hoztuk. Harmadnap már nem kellett maradnom, mert amikor beértünk, mintha már ottsem lettünk volna.

Szegényem sírt, amikor érte mentem és meglátott, de ez is elmúlik majd.

Itthon finnyás, de ott mindent megeszik. Nincs annyi nasi :) és látja a többieket enni.

Gondolom bölcsi válogatja ki mennyit lehet bent.

2011. ápr. 6. 06:00

Pár szó a beszoktatás megkönnyítéséhez.Ha már tudod,hogy felvették a gyereket, beszélgess vele a ráváró változásokról minél többet. A legtöbb bölcsiben lehetőség van az úgynevezett bölcsöde "kóstolgatásra".Megbeszélés szerint el lehet látogatni játékidőben, a gyerkőccel együtt.Ha már eldöntötted, hogy beadod, hidd el te is hogy jó helyen lesz, ne legyen bűntudatod. A legtöbb g.nő segítőkész és az ő célja is az hogy a gyerkőc minél hamarabb jól érezze magát.Próbáld a napirendeteket közelíteni a bölcsishez. Neked is könnyebb lesz ha a gyerek kiszámítható, kevesebb lesz a hiszti is.Ha már folyamatosan jártok, az együtt töltött idő mennyisége helyébe a minőség lépjen.Tudom hogy fontos a házimunka, de próbáljátok inkább a gyerkőccel tölteni az otthon töltött időt.Játszatok vele, meséljetek neki.Egy apróság: ha néha úgy érzed nem foglalkoznak a gyerekeddel eleget, beszélj róla a g.nővel, biztos meg fog érteni, de gondolj arra hogy te csak egy-két gyerekkel foglalkozol otthon a böliben 12 van egy csoportban.Az egész nap szinte a gondozásra megy el(pelenkázás etetés öltöztetés)

Hidd el sok okos dolgot fog tanulni,de számíts rá hogy durvaságot hisztit és akaratosságot is tanulhat társaitól.Sok sikert mindenkinek.Ja :munka előtt kb.1 hónapot szánjatok a beszokásra. 2 hét a hivatalos idő+ az esetleges betegségek.A teljes beszokás( amikor már a gyerek is elfogadja a bölit, belsőleg is)kb 2-3 hónap is lehet

39. Frosa
2011. jan. 7. 00:11
Sziasztok!Valaki ismeri a IX. kerületi bölcsődéket?A neten a Fehér holló utcait néztem ki, közel lenne a munkahelyemhez.Csak kíváncsi lennék, hogy kinek milyen tapasztalata van. Köszönöm!
38. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Béemré)
2010. nov. 13. 15:15

Szia!


Hát igen. Én eddig nem is tudtam, milyen ez. Mi imádtuk a bölcsit, és ők is a gyerekeimet. Nem csak őket, hanem az én lelkemet is ápolták, amikor nehéz helyzetben voltunk, a mai napig tartjuk a kapcsolatot velük... Az ovi is ilyen volt.


Most elköltöztünk, és itt - bár kiváló oktatómunkát végeznek - állítom, nem szeretik a gyerekeket. Az enyémeket biztos nem, és ez leginkább engem visel meg...


Tényleg elég nehezen kezelhető a kisfiam, a lányzó meg akaratos, de eddig miért nem volt komoly gond? Itt csak annyit tudtak mondani, hogy vigyem őket gyorsan el pszichológushoz. Mondtam, hogy jó, de most költöztünk, eddig a nagymamánál laktunk, más környezetből jöttek, és most született kistestvérük. Talán érthető, ha kicsit zizibbek... Ez őket nem érdekli... Én is a váltáson gondolkodtam, csak mivel ők nem utálják annyira, lehet, jobb lenne a fenekemen maradni...

37. fancsalilany (válaszként erre: 36. - F64f0d9a69)
2010. nov. 11. 13:18
Nem sokáig...
36. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - Fancsalilany)
2010. nov. 10. 14:27

Rájöttem, a bölcsi vezetők nagyon nagy úrhölgyek...

Le is vagyok sújtva teljesen.

Nem a gyerekekről szól, hanem a pénzről, amit ki lehet húzni a szülők zsebéből.

Azért vannak nagyon lelkiismeretes gondozónők. Csak azt nem tudom, meddig maradnak ott?

2010. nov. 10. 10:33
Ja! Indítottam egy naplót a bölcsis mindennapjainkról. Az első naptól kezdtem a mai napig. Akit érdekel szeretettel várom! A napló címe: Böcsis lett a gyermekem
2010. nov. 10. 10:26

Sziasztok!

Torta...? ez komoly...Elvileg nem lehetne bevinni semmi féle édességet ill házilag készült dolgot....ez szabály!

A gyermekem gondozónénijét kirúgták...ami a gyerekemnek nem fog nehézséget okozni, mert mindenki felé elég nyitott, de mi lesz azokkal a gyerekekkel, akik csak hozzá ragaszkodnak. Elvileg a megszokás , az állandóság, a biztonság szükséges ebben a korban...de így?!

A vezető néni is komoly volt. Mivel a gondozó néni levezette a vezetőnőnek, hogy miért nem kéne most elbocsájtania, a válasz ennyi volt, " Nem érdekel a gyekek lelki fejlődése!" Könyörgöm mit keres egy ilyen vezető a bölcsiben?!!!!!!

2010. nov. 9. 19:01

Ki vagyok akadva a bölcsin. Alig 2 éves gyereknek KÖTELEZŐ a szülinapi torta. Csakis csináltatva, blokkal együtt vihető be. Ez nekem egyáltalán nem tetszik. Gyerkőc megbetegedett, be sem mehetett.(nem vitte így be a tortát sem)

A tortát ki kellett fizetni. Mivel tej és tojásmenetes, alig 6000 Ft volt. És ezt megtehetik a szülőkkel... milyen világ ez??? Vagy csak én vagyok ilyen "különc"? Hab a tortán, még csak beszoktatás alatt van.

2010. nov. 9. 15:14

sziasztok

Nekem is kétségeim vannak a gondozónénikkel kapcsolatban,megfásult arccal jönnek-mennek a gyermekek között,nem hallok mást,csak "X,ezt ne ide tedd, Y,ne mássz oda,ne dobd ki,..." szövegeket.Fiammal okt.2.fele óta szokunk be,de még mindig nem megy,igaz,közben betegek is voltunk,de nem szereti,első héten egész nap sírt,azóta már csak mielőtt haza hozom pár órával és nem hajlandó sem ételt sem italt elfogadni a bölcsiben,ergo nem eszik semmit.A gondozók meg erőltetik a benn reggelizést és a benn alvást,nem zavarja őket,ha nem eszik-iszik fél napon át a gyermek,ráadásul ha nem szobatiszta,akkor ezerrel rátépőzárazzák a hasára a pelenkát,jó szorosan,és meg se kenik rendesen a fenekét és ha véletlenül még kicsit csorog az orra,úgy adják ki nekem,hogy az arcára van száradva az orrváladék és kapkod a levegőért a taknyos orra miatt.Így nem is csoda,hogy nem eszik és nem szeret benn lenni.Már a bőlcsi épületének látványától sírva fakad és nem akar bemenni.Hát én erősen gondolkodom a bölcsiváltáson,csak nem tudom ennek milyen kritériumai vannak,kihez kellene fordulnom?

2010. okt. 19. 10:27
Egyre jobban kétségeim vannak a beszoktatós gondozónővel. Az létezik, hogy nem lehez beszélni velük fél percet sem? Tudom, hogy sok a dolguk és agyerekek nagy odafigyelést igényelnek, de hogy alapvető dolgokat ne bírjak megkérdezni tőlük, ez enyhén szólva busszantó!
30. babuci10 (válaszként erre: 25. - 4c1a787e8f)
2010. okt. 19. 08:36

Szia!


Ez nagyon jól hangzik. Ti merre felé jártatok bölcsibe? Ritka az ilyen pozitív tapasztalat. :)

2010. okt. 19. 08:33

Sziaztok!


Csepelen, a városközpont közelében, vagy Csillagtelepen van valakinek bölcsi tapasztalata - első sorban az állami (önkormányzati) bölcsikre gondolok.

A védőnőm szerint legkorábban 1 évvel a bölcsibe adás előtt lehet jelentkezni. Én mindenképpen szeretném a babócát beadni - legalább 1 évre - már csak azért is, mert szeretném, ha mielőbb hozzászokna a gyerekekhez, gondozókhoz, hogy nem csak Anya van a világon, így telán könnyebben fog menni az ovi, illetve később a suli beszoktatás is, másrészt persze mielőbb vissza is kéne menni dolgozni, különben éhen hal az ember - nem igazán látom ugyanis az állam által biztosítottnak a mindennapi betevőt, hiába adták meg a 3 évet... :/.

Szóval, ha valakinek van jó/rossz tapasztalata a csepeli bölcsikkel, megköszönném. :)

Ha a magánbölcsikkel kapcsolatban tudna valaki infot adni, annak is nagyon örülnék. Gondolok itt arra, hogy havi mennyiért, mit nyújtanak.


Köszönöm szépen. :)

28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - Rita6)
2010. aug. 15. 11:44

Szia!


A XX. kerületet sajna nem ismerem.


Nálunk úgy van, hogy van lehetőség heti 2X vinni. Ez az úgynevezett felügyelet. Ez napi 4 órát jelent, és elég sok pénzbe kerül. Ez azoknak szokott jó lenni, akik amúgy is oda fognak menni bölcsibe, csak még nem vették fel őket. Anyuka el tud menni néha ügyintézni, nekik meg később a beszokás már nem fog "időt elvenni", meg gondot jelenteni...


6 hónapos kor felett lehet valaki bölcsődés.


Heti 3 naptól számít valaki állandó bölcsődésnek, ehhez viszont már fel kell hogy vegyék.


Ezeket érdemes megérdeklődni a körzetes bölcsiben, legalább ismerd meg a lehetőségeket! A legtöbb helyen segítőkész, normális emberek vannak, a személyes beszélgetés, helyzeted ismertetése pozitív előrelépés szokott lenni, legalábbis én így tapasztaltam.


Szép napot!!

27. fancsalilany (válaszként erre: 15. - Sziko)
2010. aug. 13. 14:51
Nálunk sem vesznek fel állami bölcsibe, ha otthon vagy még. Ezekből nagy problémák szoktak adódni.
26. Rita6 (válaszként erre: 25. - 4c1a787e8f)
2010. aug. 13. 14:45

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, a XX. kerületben tudtok ajánlani bölcsit,és milyen?

Van-e esetleg arra lehetőség, hogy csak heti párszor vigyem a babát, aki most 13 hónapos.

Köszönöm szépen a segítségeteket!

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Dio222)
2010. máj. 14. 14:39

Szia!

Törke sajnálom. Nálunk épp az ellenkezője volt, annyira imádták a kölykeimet, hogy már-már elkényeztették.. Furcsa is volt ezután az ovik kicsit ridegebb világa...

24. dio222
2010. ápr. 28. 08:56
Sajnos nálunk továbbra is megy reggel a sírás, pedig a kislányom novemberben kezdte a bölcsit, és már április vége. Még mindig úgy kell "kitépni" reggelente a kezemből a gondozónőnek. Pedig nekem nincs bűntudatom, és tudom, hogy jól is érzi ott magát a kicsim. DE!! Ha a gondozónőktől több szeretet és törődést kapna, nem lenne ez!! De egész nap nem foglalkozik vele senki, éppen ránéznek, hogy a testi épségét óvják, de közös játék, barátkozás, testi kapcsolat nincs. És én tudom, hogy az én kislányomnak ez hiányzik... :(
2010. márc. 16. 20:37

Sziasztok!


Bocsi, megint én vagyok.

Nem szeretném túlpörögni a témát, meg sokat okoskodni, de most kicsit nyugi van, úgyhogy elővettem a gyes-es törvényt. Szóval ez az 1998.évi LXXXIV. tv a családok támogatásáról.

Ennek a III. fejezetében van egy nem túl hosszú szakasz a gyesről. Ebben vannak ilyen jellegű korlátozások, de ezek jelenleg a nagyszülőkre vonatkoznak... Legalábbis én úgy olvasom, de nem vagyok se jogász, se közgazdász....


21. § A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt - keresőtevékenységet


a) a gyermek egyéves koráig nem folytathat, kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját,


b) a gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat.



A sok hülyeség miatt itt meg kedves Szikó elfelejtettem gratulálni a meglévő, meg az érkező gyermekedhez! Ez ugyania a lényeg!

2010. márc. 16. 19:47
Egyébként hol olvastad ezt 4órás bölcsi meg gyes dolgot? Mert ezek bevezetik, ha már nagyon cikkeznek róla.. Szerintem kormánytól függetlenül afelé tolódik ez a dolog, hogy mindent fizess magánba, mert nemá az állam tartson el!!! (Bár olyan társadalmi rend még nem volt az utóbbi pár 10000 évben, amelyik így vagy úgy ne támogatta volna a gyereket szülőket...)
2010. márc. 16. 19:43

Ajaj, a muszáj j és nem ly!!!

Elnézést...

2010. márc. 16. 19:41

Szia Szikó!


Azért mindennek kérdezz utána, amit mondtam, mert nehogy rosszat írjak...

Illetve egyben javítanom kell magamat, mert lendületből 3 évet írtam az előbb, pedig már csak a gyerek 2 éves koráig jár a gyes. Ha mondjuk nem járna gyed, csak gyes neked, akkor addig jár. Ezt viszont megnéztem a hatályos törvényben, jelenleg NEM KÖTIK FELTÉTELEKHEZ. Nézd meg nyugodtan a magyarország.hu-n, ott fent van a törvény.


Még egy van: Három jogalapon lehet valakinek a gyermeke bölcsődés. Ebből az első, ha valaki nappali tagozatos felsőoktatási intézménybe tanul. Ekkor nem kell lemondani a gyedről. Ez még esetleg egy lehetőség, mert azt nem kérdezik meg, hogy elvégezted-e. Csak jogviszony kell. Ha viszont már van diplomád, nyilván ez nem pálya.(A másik kettő, ha valaki dolgozik, vagy a szociális alap)

Azt mondják, hogy egy bölcsődés gyermek ellátása az államnak évente 1,2-1,4millió forintba kerül. Hát ezért csak azt veszik fel, akit nagyon muszály.

Egyébként én is olyan típus vagyok, mint te, hogy persze menjen a gyerek, ha mehet, neki is jó, meg neked is... Azért arra számíts, hogy ezért sokszor kap az ember a fejére, hogy milyen anya, merthogy nem használ ki minden másokpercet, amit a gyermekével tölthet... Ezen én már nem vitatkozom, mert rájöttem, hogy ez nem vitatéma, hanem egyszerűen el kell fogadni, hogy mások vagyunk, úgy ahogy van kövér, meg szőke, meg pörgős, meg lassúbb ember, úgy ezt is másként éljük meg. És csak az a fontos, hogy akkor és ott, abban a helyzetben nem csak a gyerek, hanem az egész család egyensúlya meglegyen. (Akkor meglesz a gyereké is.) Ha ez bölcsivel, vagy egyéb felügyelettel megy, akkor azzal, ha nagyival azzal, ha meg otthonléttel, akkor azzal...


Üdv Neked meg mindenkinek...

19. sziko
2010. márc. 16. 15:49
Sajnos az én gyerekem nagyon aktiv, hiányzik neki a gyerektársaság.Így muszáj hogy menyjen...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook