Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kezdődik, munkanélküli vagyok, leendő anyós türelmetlen.. fórum

Kezdődik, munkanélküli vagyok, leendő anyós türelmetlen.. (beszélgetős fórum)

1 2 3
71. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Naiv)
2010. márc. 27. 10:30
Az ember akkor éljen felnőtt életet, ha ennek így-vagy úgy, de meg tudja teremteni az alapjait. Az emberek jó részének a rezsi, az étkezés elviszi a jövedelmének nagy részét. A majd valahogy csak lesz nem túl jó megoldás, mert a számlák jönnek kegyetlenül határidősen, és ott nincs kec-mec... Azt pedig nem lehet elvárni, hogy egy egészséges, felnőtt fiatal nőt csak úgy eltartsanak... A férjén kívül... Akár tetszik, akár nem, a közös életre is készülni kell anyagilag is... Nagyon egyszerű a megoldás: leendő anyósoddal menj munkát keresni! Szépen hívd meg magaddal, hogy lássa, nem csak lógatod a lábod. Persze bizonyos igényeket pedig lejjebb adni: fodrász, kozmetikus, műköröm, rúzs, parfüm és társai. Másként nem megy!!
2009. jún. 26. 12:18
köszönöm szépen Noémi:)
2009. jún. 26. 12:14

Ebben igazad van kedves Írisz:) két dologárt tényleg mindent megtesz egy nő.


Költői kérdés.....rendben.


Én nem úgy vettem ki a szavaiból h az nem kívánt terhesség volt....szerette azt a fiut, csak elhagyta....de biztos én értettem félre, elnézést.


A lényeg a lényeg és kívánok Naivnak, hogy olyan boldog anyuka legyen, mint én vagyok, és neked hogy minél előtt átéld ezt a csodát. Mert ezt mindenki megérdemli!:)

2009. jún. 26. 11:38

nem azt mondtam, hogy nem érdemli meg, csak feltettem egy költői kérdést

ez el sem hangzott a számból kedves Noémi

és igenis, aki a munkahelyén felelőtlen, ilyet megcsinál, nem hiszem, hogy felnőtt dolog....

ez pedig az én véleményem

és a teherbe esést meg lehet előzni

én ezt így gondolom

a mai világban lehet védekezni a nem kívánt terhesség ellen

elnézést, ha naív fogamzásgátló mellett lett terhes, vagy kiszakadt a gumi, tudom ilyen is van

de én úgy gondolom, hogy egy nő két dologért tesz meg mindent: hogy legyen gyereke és hogy ne legyen gyereke

2009. jún. 25. 20:04

Sziasztok,


Bocsi h bepofátlankodok, de lenne egy kérdésem.


Adott egy Lány, akinek volt egy szerintetek rossz döntése, szerintem nem, mert sajnos manapság egyedül felnevelni egy Kisbabát, az a felelőtlenség és az az alapfeltétele jó pár dolgonak hogy apja legyen.


Gondolom mikor terhes lett naiv, nem gondolta hogy egyedül marad...nem egy ember járt már igy sajnos az ismerőseim közül is...és nem mindenki happy boldog most hogy van egy gyerek akit imád...de nem tudja eltartani. nem vagyok abortusz párti....tényleg nem, de vannak nehéz döntések az életben és azt amit valaki dönt szerintem utolag ne olvassuk a fejére.


Másik,....most terhes. Én is fiatalnak tartom, de nem Őt a kapcsolatot inkább! Bár én 24 évesen szültem a Kicsikémet (engem nem ér támadni férjem van és lakásunk!!)


de ezt meg ők érzik, hogy már elég érett e a kapcsolat egy gyerekhez. A szüleim fél év után házasodtak össze 2 gyerek van és 33 éve imádják egymást!


Na de hogy valaki nem akar menni dolgozni és kirugatja magát...hát igen, nem feltétlenül meggondolt, felnőtt döntés....de nem lrzem h köze van a gyerekneveléshez, vagy ettől függene h jó anya lesz-e.


Szval azt a hozzászolást, h mindig annak lesz gyereke aki nem érdemli meg....hááááááááááttttt, nem tul szép és nem éppen felnőtt gondolkodás által vezérelt szavak, nem igaz????


Senkinek sneki feleltt ninc sjoga pálcát törni...merthogy soha nem tudhatja milyen any alesz....lehet pont az aki ebben kételkedik, ínem tud majd eleget tenni anya kötelességeinek. Soha nem tudhatod előre miylen anya lesz.


Tudod mikor tudod meg???? mikor megszületik, hazahozod....és éjszakázol vele keményen, de akkor sem tudsz haragot érzeni mikor már hetek óta nem aludtál...de csak egyre és egyre jobban szereted a Kicsikédet.


Bocsi ha hosszu voltam.

66. naiv (válaszként erre: 65. - Anka71)
2009. jún. 25. 14:42
hát remélem
65. Anka71 (válaszként erre: 64. - Naiv)
2009. jún. 25. 14:39
Akkor nagy gond nem lehet (mármint az együttlakással).
64. naiv (válaszként erre: 62. - Anka71)
2009. jún. 25. 14:26
teljessen külön háztartás csak a lépcsőfeljáró van az anyósék előszobájában
2009. jún. 25. 14:25

na fejlődőképes vagy, ezek mind mind alapfeltételei egy babavállalásnak

talán végre felnősz egy kisbabához

62. Anka71
2009. jún. 25. 14:24

Naiv, azt hogy érted, hogy csak az előszoba közös? Tehát külön háztartásod van, tehát két teljesen külön lakrész anyósék házában? (Szerintem ez fontos lenne).

Mert ha nem, akkor anyós úgy fogja fel, hgoy egész nap "kerülgethet" Téged, abból meg jó nem sül ki.

61. naiv (válaszként erre: 60. - F65231edcb)
2009. jún. 25. 14:21

nincs gond ezekre a kérdésekre neharagudj de imunis vagyok már

igen megtartom és a párom is mellettem van nem mint tavaj csak annyi a különbség,h most a párom is nagyon-nagyon akarta a babót és van normális hely ahol felnevelhessük együtt

kimeritettem a kérdésed??

2009. jún. 25. 14:13

gratulálok

és remélem ez a baba megmarad és megtartod

sok boldogságot és problémamentes terhességet kívánok

és az alapkérdés:

miért mindig annak sikerül, aki nem akarja és abortuszon is volt már?

bocs, de ez kikívánkozott

59. naiv (válaszként erre: 58. - Gabcsyka)
2009. jún. 25. 12:57
ha minden igaz akkor 5hetes kismama vagyok
2009. jún. 25. 12:45
Elolvastam a naplódat, és elolvastam a hozzászólásaidat is. Szerintem te még nem vagy alkalmas az anyaságra, mert nincs felelősségérzeted. Először valóban dolgoznod kellene, tapasztalatot gyűjteni és aztán kellene családon gondolkodni!!!!!
2009. máj. 29. 11:47

Csicsi!


szerintem sem volt rákényszerítve Naív, hogy abortuszra menjen:(

arra sem kényszerítette senki, hogy hazudjon és ne menjen munkába

hidd el, nekem sincs mindig kedvem dolgozni jönni, de HAHÓ EZ AZ ÉLET

and life is not picnic!!!

erről szól a felnőttség és a felelősség!!

ennyi

nekem sem volt kedvem munkába jönni, amikor elhalt a babám és műtöttek

de jönni kellett!

túléltem

naív azért remélem találsz munkát és tanulsz az elkövetett hibákból!

2009. máj. 29. 09:33

Naiv,

egy munkakeresési jótanács: van egy cikk a novagyok Ezo-rovatában, hogyan találd meg álmaid munkáját - szerintem nagyon hasznos tanácsok vannak benne! Alkalmaztam belőle pár módszert, és a múlt héten meghozta gyümölcsét, szuper állásra vettek fel, igaz, még csak próbaidőn vagyok, de eddig minden jól megy!

2009. máj. 29. 09:31

Szia,

az érettségről és az anyaságról csak ennyit: én nagyon zűrös ember voltam, amikor (védekezés mellett) teherbe estem, mindenki azt tanácsolta, inkább vetessem el, mert nem leszek képes felelősen felnevelni. Voltam is abortuszbizottságon, kétszer, a harmadikra nem bírtam elmenni, nem tudtam volna bántani a kicsit (de már volt abortuszom, ezért nem ítélek, és arra intek mindenkit, hogy ne tegye, mert szörnyű döntés, és szörnyű meghozni is, és aki ezt a szörnyűséget vállalja, hát oka van). Nos, megszültem a kicsit, és megváltoztam - a terhesség amúgy bizonyítottan előhozza az érettség génjét! Azt hiszem, ha nem leszek anya, soha nem tanulom meg a felelősséget - és örökre hálás leszek a sorsnak, hogy megváltozásra kényszerített. Szóval a felelősség tanulható, és a gyerek szerintem megtanít rá mindenképpen.

54. Pici04 (válaszként erre: 52. - Csicsi25)
2009. máj. 25. 23:30

Szia!

Ne haragudj,de leirom a velemenyemet.

Szerintem ilyen viselkedessel,mint pl nincs kedve vkinek bemenni dolgozni es inkabb hazugsaggal "kirugatja" magat,stb.,stb nekem nem tünik erett,felelösegteljes gondolkodasnak,viselkedesnek.

A gyerekvallalashoz pedig arra lenne szükseg.

A masik dolog,hogy az abortuszra senki sem kenyszeritette szerintem.Kellett?Hmmm.

Mas is volt hasonlo helyzetben es talalt mas megoldast.

Sok esetben keresni kell csak a megoldast es akarni.

Az ember meg felelös a cselekedeteiert.

Ez a velemenyem.

Nem tamadaskent irom ezeket.

53. naiv (válaszként erre: 52. - Csicsi25)
2009. máj. 25. 22:37
köszönöm szépen,remélem minden rendben lessz
2009. máj. 25. 22:18

Sziasztok! Én is elolvastam a naplót, de én másképp látom a dolgokat. Ha figyeltetek, Naív nem akarta elvetetni a gyerekét, de rákényszerült. A pasija elhagyta, a szülei sem álltak mellé. Mit tehetett volna? Azóta is bánja, és folyton a kisbabája jár a fejében.


Hogy hazudott a munkáltatójának, mert nem volt kedve bemenni dolgozni? Ez olyan nagy bűn??? Veletek nem volt még olyan, hogy semmi kedvetek nem volt dolgozni menni? Sosem voltatok magatokba roskadva, hogy valami annyira bántott, hogy nem volt kedvetek emberek közé menni? Nem hinném, hogy Naív a munkahelyén töltött idő alatt többször is eljátszotta volna ezt. Valószínűleg egyedüli eset volt. A hibát ott követte el, hogy nem tudott jól hazudni. Mondhatta volna pl. hogy egész éjjel rosszul érezte magát és szeretne egy napot otthon maradni.


Én nem ítélem el. Az vesse rá az első követ, aki soha nem követett el még hibát az életben!


Nem hiszem, hogy bűn, ha valaki 22 évesen gyereket szeretne! Arra nem gondoltok, mennyire fájhat neki, hogy szerette volna azt a kisbabát, mégis el kellett vetetnie? Hogy senki nem állt mellette, akire számíthatott volna? Hogy Ti is elítélitek?


Bocs a kemény szavakért, nem akartam senkit megbántani.


Naiv! Neked azt kívánom, leendő férjedben találd meg az igazit, teljesüljön minden vágyad és legyetek nagyon boldogok!

2009. máj. 21. 09:43

elolvastam a naplót

már ne is haragudj naív, de ne csodálkozz, ha kirúgtak és remélem tanultál az esetből és nem csinálsz mégegyszer ekkora butaságot

elég felelőtlen vagy, nem hiszem, hogy most neked még babát kellene vállalni

egyébként mi 6 hónapja ptóbálkozunk a babával (tavaly nyáron volt egy elhalásom) és borzalmas volt olvasni, hogy abortuszod volt

és most nem ítélkezek feletted, mert nincs hozzá jogom

csak fáj

hogy mi mindent megteszünk és egy vetélés után sem jön a baba

de ez sem ide illő téma

ennyi

50. tücsimücsi (válaszként erre: 48. - Naiv)
2009. máj. 20. 22:02

MOST így érzed, de mi lesz később? A naplódba is azt írod könnyen esel szerelembe. Szinte az egyik kapcsolatból már ugrottál is a másikba.

A munkahelyedet is félvállról vetted, semmi felelősség nem érződött ki a soraidból.

Szerintem korai még ez a gyerekvállalás, olyan rövid ideje vagytok együtt... de tényleg ti tudjátok.

49. 96126be7d9 (válaszként erre: 48. - Naiv)
2009. máj. 20. 21:53

Szerinted felnőtt gondolkodásra vall, hogy elveszted az állásod, mert nincs kedved dolgozni és hazudsz?

Szerelemnél több kell a gyerekvállaláshoz.


De visszatérve a topicra, nem szép hogy az anyós máris puffog, de ha az ő házában laksz, dolgoznod kell. Persze jön majd a gyerek, gondolom úgy érzed ez mentesít téged a munka alól... Nem fogtok jól kijönni.

48. naiv
2009. máj. 20. 21:33
nem gyerekfejjel gyereket hanem olyan férfinak gyereket akit az életemtöl is jobban szeretek és bármi történjen mellette maradok!!!
2009. máj. 20. 20:53

Hát kislány, elolvastam a naplód, és amilyen buta libuska vagy, megérdemled hogy ne legyen munkád.

Mi az hogy nincs kedvem menni és hazudok?

Pfff. Ilyen gyerekfejjel gyereket... Ti tudjátok.

46. tücsimücsi (válaszként erre: 45. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 20. 20:33

Ki fordul ellene??? Csak ledöbbentem...ennyi.


Nekem még a neve se volt ismerős.

2009. máj. 20. 20:24
nem azért mondtam a naplót hogy ellene forduljatok csak beugrott hogy ismerem más téma miatt a hozzászólásait és megnéztem.....
2009. máj. 20. 20:16
Elolvastam a naplót...no comment...
2009. máj. 20. 20:10

Én 4 éve vagyok munkanélküli,márciusba kiközvetítettek 2 hónapra közhasznú munkára egy suliba,letelt és most jön a baba.

De 4 év alatt ez az 1 lehetőség volt.Most mejd megint kapom a szociálist,még jó hogy a párom külföldön dolgozik.

Itthon semmi lehetőség nincs,mindenhol a leépítés van sajnos.

42. tücsimücsi (válaszként erre: 36. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 20. 19:37

Ha nem hívod fel a figyelmet, eszembe se jut elolvasni a naplóját. Megtettem és el vagyok hűlve...


Akik most hozzászóltak a témához nem ártana elolvasni a naplót, mert tisztább képet kapunk erről a leányzóról akiről nagyon nehezemre esik elhinni, hogy 22 éves. Valahogy az írása nekem egy másik korosztályt tükröz....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook