Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zselélapból hány db-t kell felhasználni, ha túrókrémbe szeretném tenni? Piskótatortához kellene. fórum

Zselélapból hány db-t kell felhasználni, ha túrókrémbe szeretném tenni? Piskótatortához kellene. (tudásbázis kérdés)


11. kattyus (válaszként erre: 10. - Ármin Márk Anyu)
2009. máj. 20. 18:29
Gratulálok!
2009. máj. 20. 15:12
Koszonom szepen mindenkinek!! keszen vagyunk, es egesz szep lett, es nagyon nagyon finom... levagtuk manoval a szeleit, de szivesen felvagnam az egeszet, csak ez Apaval az evfordulos tortank :-))) ma vagyunk 5 evesek :-))
2009. máj. 20. 13:58

A lapzselatint vízbe teszed, áztatgatod vagy 2 percig, aztán leöntöd a vizet róla, majd alacsony höfokon felmelegíted a zselatint. Nem szabad felforralni, csak melegíteni.Gyakorlatilag, amikor már feloldódott, kész is.

Ezt vékony sugárba, folyamatosan kevergetve a túróhoz, tejszínhez lehet keverni.Ötletként elöbb elkevered egy kevés tejszínes-túrós krémmel és utána öntöd a többi krémhez.

Egy normál adag tortához kb 10 gr lapzselatin szükséges.


Ha kapsz portzselatint, akkor pici vizet (kb fél deci) teszel mondjuk 1 evökanálnyi porzselatinhoz, és ezt melegíted fel annyira,hogy a szemcsék szépen elolvadjanak. S ezt kevered a krémhez.

Aztán van az a fajta, amit nem kell melegítgetni, csak egyböl, simán beleszórod a krémbe.


Remélem tudtam segíteni:)

8. kattyus (válaszként erre: 7. - Ármin Márk Anyu)
2009. máj. 20. 13:56
Én meleg vízbe áztatom, de pontosan nem tudom mennyibe. Bocsi, de közben melózok:)Ha feloldódott, akkor keverem össze a krémmel. Hagyom kihűlni, és irány a hűtő.
2009. máj. 20. 11:58
Senki nem tud segiteni hogy kell elkesziteni azselelapot??
2009. máj. 20. 11:38

En itt csak zselelapot kaptam, annak is orulok..

hideg vizbe beaztatom es? ez sima dr oetker..

5. kattyus (válaszként erre: 3. - Ármin Márk Anyu)
2009. máj. 20. 11:33
Amit én használok be kell áztatni. De mostanában zselatin fix-et használok, amit csak egyszerűen por alakban belekeverek a krémbe.
2009. máj. 20. 11:32
Én fél kg túróhoz 4 lapot szoktam felhasználni:)
2009. máj. 20. 11:25
Es hogy kell elkesziteni? mielott vki mondana, van a hatuljan elkeszitesi mod, de ennyire nem jo még a hollandom :-(( koszonom...
2009. máj. 20. 11:25
2-4
2009. máj. 20. 11:25
Gyors segitseg kene! Zselelapbol hany db-t kell felhasznalni, ha turokrembe szeretnem tenni? piskotatortahoz kellenne

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook