Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mibe érdemes fektetni a pénzem? fórum

Mibe érdemes fektetni a pénzem? (tudásbázis kérdés)

2013. jún. 29. 08:50

Állampapírba és pár hónapos banki betétekbe már nem érdemes. Fizet max. évi 5%-ot. És a végén tényleg kevesebbet kapsz vissza, mint amit beraktál, főképp most, hogy emelkedik a tranzakciós adó és csökkent az alapkamat. A befektetési alapokhoz nem értek, én is mostanában kezdek el majd nézelődni a neten.

Az ingatlan piacon most aránylag olcsón tudsz vásárolni, de kérdés, hogy később megindul-e a kereslet...

2013. jún. 29. 08:19
A napokban hallottam a Tv-ben,hogy 100000 ezret beteszünk két hónapra,98 ezret kapunk vissza minden levonás után!:(
2013. jún. 28. 20:47
Állampapírokba fektetnéd? Államcsőd esetén...hát... Az állappapirok mögött a milliárdos befektetőknek van fedezete, de hétköznapi halandóknak semmi...Ha Soros gyögy f*ngik egyet berogyasztja az egész államot, akkor meg lesz sírás-rívás sajnos...
2013. jún. 26. 21:01
Nekem van egy ismerősöm aki megkeresi neked a legjobb, legkedvezőbb ajánlatot.Ő ezzel foglalkozik.Én is ő segítségével fektettem be a pénzem és nagyon elégedett vagyok vele. Ha érdekel írj és megadom a számát :)
9. margareta51 (válaszként erre: 2. - Koppanya)
2009. okt. 28. 17:22

Oszinten mondva en nem bizok az allamban az meg eddig kifosztotta az embereket/romaniara ertem/ha van penzem ingatlant veszek eddig ez jott be a legjobban"proba-szerencse"


Evekkel ezelott vettunk egy telket 3500 DM-kal most a 15x-et eri,a gyerekek tiltakoztak de biza most jol jon .

8. koppanya (válaszként erre: 5. - Kobagabi)
2009. máj. 21. 07:02
gratula hozzá, de erre én képtelen vagyok, hogy rizikózzak
7. koppanya (válaszként erre: 6. - Reddyke)
2009. máj. 21. 07:01
köszi az értelmes választ, én is vmi ilyesmire gondoltam, de hiába írtam be a keresőbe, régi cikkeket adott ki
6. reddyke (válaszként erre: 5. - Kobagabi)
2009. máj. 20. 22:14
Akkor Te sem a párna alá tetted....
2009. máj. 20. 21:37

semmibe. Otthon tedd a párna alá, az is többet ér manapság sajna. Mi is betettük, mire a kamatadót levonták, alig kaptunk rá valamit:(

Ki is vettük, és rizikóztunk tőzsdén. Bejött, de 2 hóig ideg volt. De a befektetett pénz 1/3-ával több lett a végére:)

2009. máj. 20. 20:50
A privatbankar.hu oldalon pedig be tudod határolni hogy milyen befektetési forma a megfelelő neked!
2009. máj. 20. 20:48

Szia! Az alábbi cikk szerintem elég érthatő áttekintést nyújt:


Zsebre megy – Akciós bankbetétek vagy állampapír?


A bankok, a magyar állam nehezen, csak rendkívüli eljárások révén tudják hiteligényüket fedezni. A klasszikus források piacai kiszáradtak, nem működik jól sem a bankközi piac, sem az állampapírpiac, de még a külföldi anyabankok sincsenek könnyű helyzetben. Ilyen környezetben rendkívüli módon felértékelődött a lakossági forrás, vagyis a bankok versenyre keltek a betétesek pénzéért, és az állam is örömmel köszöntené a lakossági állampapírvevőket.


A kereskedelmi bankok kivétel nélkül akciós betéti kamatokkal vonzzák a lakossági tőkét. A módozatok változatosak, de a közös jellemző, hogy 3-6-9 hónapra már akár 12-13 százalékos akciós kamatokat is ígérnek.


Ha pedig valaki attól tart, hogy a kétségbeesett magyar kamatemelkedésnek még mindig nincsen vége, olyan instrumentumok is ismertek, amelyek vagy a jegybanki alapkamathoz, vagy a bankközi piachoz kötve azt ígérik, hogy a betétek kamatai követik a piaci mozgásokat.


Némely bank valamilyen extrafeltételt is megfogalmaz, csak egy adott összeg felett ígéri az akciós kamatot, vagy csak a betétben elhelyezett új pénzekre. A lényeg az, hogy akinek van szabadon leköthető pénze, az biztosan hozzájut a kiváló kamatokhoz, hiszen legfeljebb el kell vinnie egy másik bankhoz, ahol új pénznek számít majd a tőkénk


Másodlagos állampapírpiac


Az állam kénytelen-kelletlen hasonlóan magas kamatokat fizet az állampapírok után. Az IMF, a Világbank és az EU 25 milliárd dolláros hitelkerete ugyan lehetővé tette, hogy az államadósság kezeléséért felelős intézménynek, az ÁKK Zrt.-nek az idén már nem kell új állampapír-árverésekkel piacra lépni, de a másodpiacon ilyenkor is adhatók-vehetők az állampapírok. Eladók vannak, vevők már kevésbé, ezért ezen a piacon is igen magas kamatok alakultak ki.


Egy egyéves állampapír 11,5, míg egy hároméves 12,5 százalékért kapható meg. Legalábbis az állampapír-piaci referenciahozamok alapján, mert azért ne lepődjünk meg, egy lakossági befektető biztosan gyengébb hozamot tud csak realizálni a bankfiókban, vagy a brókercégnél, ha ilyen értékpapírt vesz, bár a tranzakciós díjak kivédésére is van mód.


A Magyar Államkincstárnál minden magyar állampolgár számlát nyithat, ahogy egy bankfiókban. A kincstár fiókjainak címlistája itt található meg. A kondíciós lista szerint lényegében minden ingyenes (számlanyitás, számlavezetés, vásárlások, eladások)


Melyiket vegyük?


Elöljáróban érdemes leszögezni, hogy ezek a befektetések gyakorlatilag mind kockázatmentesek, és nagyon vonzók. A bankbetétekre immár teljes körű állami garancia van, az állampapírokért szintén az állam vállal teljes körű felelősséget.


Vagyis azt a megtérülést, amit az ajánlatban ígérnek nekünk, azt meg is fogjuk kapni. Ráadásul akár 11,5, akár 13,5 százalékról is beszélünk, az valóban komoly reálhozam, hiszen csökkenő, alig 4-5 százalékos inflációs környezetben fog ketyegni a 6 hónapos, vagy éppen egyéves lekötésünk. A választást ezek után leginkább két szempont befolyásolja, egyrészt az dönthet, hogy milyen futamidőre szeretnénk lekötni a pénzünket, másrészt az, hogy milyen kimenetelű válságot várunk.


Futamidő


Legyünk először kicsit optimisták! Vagyis tételezzük fel, hogy jelenleg rendkívüli kamatkörnyezetben élünk, azaz ennél alacsonyabbak lesznek a nyugodtabb piacon a kamatok. Ebben az esetben olyan instrumentumot válasszunk, amelyik pontosan lefedi a tervezett lekötési időnket. Vagyis ha hat hónapig van szabad pénzünk, mert utána lakást szeretnénk venni, akkor a legmagasabb hathónapos kamatot ígérő bankbetét remek megoldás.


Találhatunk 13,5 százalékos betéti kamatot is, ilyen hozamot az állampapírpiacon nem kapunk. Ha már hároméves befektetésben gondolkodunk, akkor érdemesebb egy hároméves állampapírt megvenni. Három éven át évi 12 százalékos kamatot kapni remek befektetés. A bankban ugyan az első 9 hónapra elérhetnénk akár 13 százalékot is, de félő, hogy utána a maradék két év három hónapra már sokkal gyengébb kamattal köthetnénk csak le a pénzünket.

2009. máj. 20. 09:21

Mekkora a kamat vajon?

Hol tudok pontosan utánanézni?

Köszi a hozzáértő válaszokat!

2009. máj. 20. 09:20
Tanácsot szeretnék kérni, mi a legbiztonságosabb? Ha államipapírokba fektetek annak hány %-ért vállal felelősséget a magyar állam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook