Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kánikulában, hogy kell utazni egy babával, hogy ne kapjon huzatot a kocsiban de hűgutát se a rekkenő hőségtől? fórum

Kánikulában, hogy kell utazni egy babával, hogy ne kapjon huzatot a kocsiban de hűgutát se a rekkenő hőségtől? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 20. 14:02

Mi is mentünk már nyáron két gyerekkel balatonra, igaz, mi fehérvárról, de így sem bírta egyik gyerek sem.

A hátsó ablakba textil pelenkát szoktunk tenni, a gyerkülésre is szoktunk tenni 1-1 textil pelust, hogy ha izzad ne tapadjon le. Menet közben is kapták az iszit igény szerint. Lehetőleg vizet, vagy citromos teát. Ruha:mindegyiken csak egy bő poló volt, cipő szandi semmi.Nedves törölköző volt nálam, menet közben töröltem az arcukat, lábukat kezüket és a tarkójukat.

Napozókrémmel indulás előtt nem érdemes bekenni a gyereket,mert "beizzad"alatta. Nyakra hónaljra jó a púder, felszívja az izzadságot

2009. máj. 20. 13:50

Ötletek:

-Klíma bekapcsolva, mielött indulnátok, így kellemesen lehül a levegö. Utazás alatt kikapcsolva, idöszakonként lábra bekapcsolni.

-Gyakori gyors szellöztetés ablaklehúzással

-Másik oldalon, hátul lehúzni az ablakot, résnyire.

- Nedves törölközöt is praktikus kiteríteni a hátsó ülés támlájára( ha nem ül ott senki), s ez is hüti a levegöt.

Söt, ha iszonyat meleg van és muszáj mégis utazni, akkor még az ablakra a baba mellett is lehet becsíptetni egy nedves törölközöt.Ez árnyékol is és hüti a levegöt a bébi mellett, de nem fog megfázni sem.

-Sok folyadékot itatni a picikkel utazás közben. Gyakran megállni és kis mozgás, addig az autó ajtajait kinyitni, mindet, hogy szellözzön, majd újra klímát bekapcsolni, hogy mikor visszaültök megint kellemes legyen a hömérséklet( ne hideg).


Ezekkel lehet játszadozni, ha nem bírja a baba a klímát , vagy érzékeny a huzatra.


Öltöztetés autóban: Mindenképpen könnyü, kis body ( az ülésbe esetleg egy textilpelenka, hogy kellemesebb legyen a börének) ha nagy a meleg , max egy vékony kis plédet rádobni, mikor szellöztetsz, ha nagyon félted, de szerintem neki is jól esik , ha lehülhet a teste a 30 fokos höségben.


Árnyékoló használata fontos.


Ezek jutottak eszembe, mint ötlet.

14. bared
2009. máj. 20. 12:55
én kicsiknél abszolút klímaellenes vagyok
13. kszisz
2009. máj. 20. 12:01

Nálunk a kislányom az anyósülés mögött ül és általában a vezető oldali ablakot szoktuk picit lehúzni. Én meg mindig ellenőrzöm, h ne menjen a huzat hátra hozzá, mert ott ülök hátul mellette. Ha kell, akkor apa mindig felhúzza az ablakot.

Én inkább totál le szoktam vetkőztetni, tegnap is utaztunk és csak egy body volt rajta, semmi más, még zokni se. Így is izzad persze, főleg, ha pont az ő oldaláról süt a nap, az árnyékoló sajnos nem sokat használ :(

12. macs77
2009. máj. 20. 09:18

Sziasztok, jó h indult ez a fórum, nekem is ez a problémám, mondjuk mi "csak" a Balatonra utazunk majd (Pestről), de kérdés: klímázzunk-e vagy sem a kocsiban? Ablak lehúzás nem jó, uis hátul ül a gyerek, és iszonyú huzat van ... hát nem tudom.

A lakás klímára (uis anyósoméknál kibírhatatlan nyáron a tetőtér, ők amúgy Agárdon laknak, oda is szoktunk menni), szal a lakás klímára azt mondta a védőnőm: lehet, de 26 foknál ne legyen hidegebb a klíma! Illetve ne legyen túl nagy különbség a kint és a bent között.

2009. máj. 20. 08:51

Elég messze, mondjuk relativ,200 km.


Mondjuk a gyerek eleve hátul ul, gyerekülést nem lehet előre tenni tehát ez felejtős.


Hát nem tudom mi legyen,most még hüvös van a kocsiban mert a garázsban áll de nálunk már most 25 fog van és még nincs 9 óra sem.


A klimától félek én is, de az ablak sem biztos,hogy jó.

Rövidebb távon ugy szoktam hogy az anyós ülés mögött ül a gyermek, magam mellett meg lehuzom az ablakot. De azért 200km lehet sok igy lehuzott ablaknál.


És hogy öltöztetiktek a kocsiba amig utaztok? Inkább melegebbenm,hogy le lehessen huzni az ablakot????

2009. máj. 20. 08:04

Sziasztok!

Nekünk volt már légkondi miatt fülfelszúrásunk.De mióta teszünk a kocsiba a fülére fülpántot,(nyári és nem meleg),vagy bedugjuk a fülét vattával,szemre napszemüveg,azóta nincsen tőle baja.A leghosszabb út 5 és fél óra utazás volt.Végig ment a klíma.De semmi baja,ha ezek a dolgok fent vannak rajta.

2009. máj. 20. 07:59
Mi klímázunk, és induláskor, ill. ha csak kicsit van meleg, akkor a másik oldali ablakot le szoktuk húzni, onnan nem megy a gyerekre huzat.
2009. máj. 20. 07:56

mi klímát használunk, lábra nyomatjuk, nem megy egyfolytában,

a gyerekemnek még sosem volt semmi baja,pedig sokat utazunk és sokszor hosszú távra

2009. máj. 20. 07:45
Mi csak a másik oldali ablakokat szoktuk lehúzni, mint ahol a bébi ül. Az nem baj, ha mozog kicsit a levegő, csak direkt huzat ne érje.
2009. máj. 20. 07:37
Klíma szerintem felejtő. Néha húzzátok le az ablakot, szellőzni, s fel... Mi ezt játszuk.. én hátul ülök, a gyerek elől a hordiba, s néha kicsire lehúzom, de nincs huzat
2009. máj. 20. 07:32
mi hátra, ahova ültünk lefagyasztott vizeket tettünk ásványvizes palackban... nem azt mondom, hogy kiváló, de a légkondi ablak verzió a már előbb megjegyzett dolgokat produkálta nálunk is((
2009. máj. 20. 07:31
Nekünk a doki a klímát mondta, persze 25 fok körül, és kiszállás előtt hamarabb kikapcsolni, hogy ne hirtelen legyen a meleg.
2009. máj. 20. 07:30

Bonyolult, a légkonditól fülgyulladást kapott, antibiotikummal kellett kezelni.

Úgy szoktuk. klímát be, amíg lehűl a levegő, aztán kikapcsoljuk.

Lehúzott ablak csapja a levegőt, nem szeretem.

Messze mentek?

2009. máj. 20. 07:24
lehuzott ablak?Klima?
2009. máj. 20. 07:24
Kánikulában, hogy kell utazni egy babával, hogy ne kapjon huzatot a kocsiban de hűgutát se a rekkenő hőségtől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook