Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Méltányossági kérelem Apeh felé? Volt már aki kérte, és megkapta? fórum

Méltányossági kérelem Apeh felé? Volt már aki kérte, és megkapta? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
200. WMíra (válaszként erre: 199. - Dandoczi)
2013. szept. 28. 13:57
Köszönöm a segítséget!!Intézkedni fogok...
199. dandoczi (válaszként erre: 198. - WMíra)
2013. szept. 27. 14:51

Írd meg pár mondatba mit szeretnél, teljesen úgy sem tudsz mindent leírni, és megírják mennyiért válalják!

Én kb 5 mondatot írtam, és visszahívtak még az nap!

198. WMíra (válaszként erre: 196. - Dandoczi)
2013. szept. 27. 11:44
Igen ez az oldal.Csak azért kérdeztem kb. összegeket .hogy mire készüljek!De még mindíg nem tudom..Annyi kérdésem lenne még:az oldalon található ,,Ajánlatkérés,, részt kitöltöm.Oda egyből írjam is le a problémámat és Ő emailbe megküldi az árajánlatot?? köszömöm.
197. klenca
2013. szept. 27. 06:31
Volt, kértem, megadták de iszonyú lassúak.
196. dandoczi (válaszként erre: 186. - WMíra)
2013. szept. 26. 15:18

Ha erről az oldalról beszélsz (kerelmek-beadvanyok.hu) nekem csak jó tapasztalatom van! Férjem rokkant nyugdíjas, két kicsi gyerekünk van. Évek óta küzdöttünk a tartozással amit már végrehajtó tiltott, és nem csak a kérelemben segítettek hanem minden papírban ami kellett végig támogattak!

Persze nem ingyen, de ki dolgozik a mai világban ingyen?

195. WMíra
2013. szept. 20. 11:03
Néha Ők sem tudják hogy mit(és miért)csinálnak.
194. WMíra
2013. szept. 20. 10:50
Köszönöm a válaszokat!
193. Csabi3 (válaszként erre: 192. - Andesz75)
2013. szept. 20. 10:36

Én megírtam, h édesanyám segítségét kértem, erre anyukám nyugdíjával kezdtek foglalkozni, h az ő kiadása mennyire engedi meg ezt, sőt a tesóm bérével, a végén már örültem, ha békén hagynak.

Most az a legfontosabb miből fizettem be, igazolnom kell, h a cégem adott rá pénzt.:))

Úgy, h vigyázzatok!

192. Andesz75 (válaszként erre: 191. - Csabi3)
2013. szept. 20. 09:52

Úgy gondoltam én is, hogy ha papíron van autód esetleg ingatlanod akkor már nem engedik el a tartozást. A részletfizetés nem tudom milyen alapon ítélik meg. Talán a tartozás összegétől is függ.

Nekem is papíron van egy autóm ergo van mit pénzzé tenni tehát ki tudom fizetni a tartozást.

Hogy az ingatlanon amit részben örököltem másnak van haszonélvezete és ő nem akarja eladni az a kutyát sem érdekli. :(

191. Csabi3 (válaszként erre: 190. - Andesz75)
2013. szept. 20. 08:33
Azt sem veszik figyelembe, h papíron mennyid van, mert nekem megírták, h van mit lefoglalni, autó vagy ingatlan, van fedezet, nem engedték el, sőt részlet fizetést sem kaptam.
190. Andesz75 (válaszként erre: 186. - WMíra)
2013. szept. 20. 08:00

A nyomtatványokon fix kérdések vannak amire nem lehet nem jól válaszolni. Van néhány sor 1-2 kérdésnél ahol leírhatod a szituációdat de szerintem ehhez nem kell segítség. Meg tudod csinálni egyedül is. Minden csak az ő jóindulatukon múlik illetve azon, hogy neked papíron "mennyid" van.

Én részletfizetést kaptam de így is havi 80ezret fizettem 3 évig holott nem is keresek ennyit.

Ahogy előttem is írták arra figyelni kell, hogy amíg tart az elbírálás az alatt az idő alatt kamat rakódik a tartozás összegére és az nálam potom 152ezer Ft lett.

189. kuszkusz (válaszként erre: 185. - 0888a0c192)
2013. szept. 19. 22:03
Kedves beus181!Nem írigyellek titeket.Keresztül mentem rajta és azt kittem soha nem lesz vége.Nemkem is válallkozásból adódóan volt tartozásom.Akb:860000fz-os tartozásom mire kifizettemMajdnem 1,2 lett.....kérelmet írtam a részletfizetésre,azt ők úgy ítélték meg,hogy nálam ez csak pillanatnyi pénztelenség és ezért egy hónapn belü 350000ft-t kellett kifizetnem és a többit 50000ft/hó.Aztán Mire én úgy gondoltam,h végre vége,akkor jött egy csekk megint...pótlékot kellett fizetnem a már kifizetett tartozásomra..erre megint írtam kérelmet,hogy méltányosságból engedjék el,de csak valamennyit sikerült...nehéz kikerülni belőlle.
188. 99279bb06f (válaszként erre: 186. - WMíra)
2013. szept. 19. 18:33
Általában 5 ezer forint.
187. CsillagTM (válaszként erre: 186. - WMíra)
2013. szept. 19. 17:08

én nem tudom, de nem ajánlom neked. nagyon nagy a reklámjuk, nyomatják magukat ezerrel. de én anno felhívtam őket, és egy tök arrogáns pasi vette fel, aki - miután mondtam, h egyelőre csak érdeklődök - paraszt stílusban (bocs, de ez az igazság) közölte, konkrétan leszólt, h "meg lehet próbálni nélkülük is, de akkor tuttti nem kapok egy fityinget sem, na bezzeg velük, mert ők aztán olllyan profik..."

bicskanyitogató volt a stílusa, úgyhogy én itt rövidre is zártam a dolgot velük.

186. WMíra
2013. szept. 19. 14:05

Sziasztok!

Esetleg Valaki tudna mondani egy körülbelüli összeget amit kérhetnek a Kérelmek és beadványok ügyintézéséért??köszönöm

2013. febr. 13. 15:01

Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem, illetve inkább tanácsra..


párom beltag volt a családi cégben (bt), ahol mindenki összevissza számlázott, egy barátja meg könyvelt csak szarul, és a felszámolásnál kerestek rajta 500ezret, ami papíron volt de évek óta nem volt semmi a céggel, se vagyon, se tulajdon, semmi. A felszámolásnál engedélyezték, hogy újrakönyveltessük, lekönyveltettük rendesen, és megszüntették a bt-t. Páromon most követel a NAV félmilliót mint volt beltagon, és a rossz bevallás alapján számolták a társasági adót, ami ebből kb 300e. Ezt szerettük volna töröltetni, mert nem valós, csatolva a jó bevallásokat, ami szerint nincs fizetendő társasági adó. Ezt elismerik, mondták hogy ez ok, de azok a bevallások számítanak amit beadott anno, es aszerint mint végrehajtható okirat alapján ennyi, ki kell fizetni. A kérdés igazából az lenne, hogy nem lehet-e elendegést kérni arra hivatkozva hogy rossz volt a könyvelés, összevissza lett számléázva meg könyvelve a cég, kifizetni pedig nem tudjuk? Hallottam hogy valakinek simán elengedték az egészet vagy a nagyját, másnak meg nem, gondolom méltánoysság kérdése. Illetve ha mégsem engedik el/vagy egy részét, akkor milyen részleteket, mennyi időre szoktak engedélyezni általában, mire érdemes hivatkozni, mik a trükkök, hogy kedvezően bírálják el? (Lakáshitel, számlák kifizetése után kb 30000 Ft marad egy hónapban páromnak, egy rozoga autó van a nevén amit évekkel ezelőtt sem kellett a Nav-nak, meg ősszel meghalt anyukája, és utána örökölte meg a 30 nm-es lakást amiben lakik).


Illetve még annyi lenne, hogy a közös háztartásban élést megalapozza az, hogy kb 1 éve bejelentkeztem hozzá tartózkodási helynek, mert oda szerettem volna járni szakorvoshoz, mivel sokszor voltam ott és így egyszerűbb volt, illetve félig ott lakom én is, de még ha hozzávennénk az én fizetésem sem tudnánk befizetni részletben sem nagyon... Egyáltalán hogy vizsgálják ezt? Ha nem ír be engem a kérelemre mint közös háztartásban élőt akkor ennek hogy járnak utána, vagy jobb lenne kijelentkeznem tőle?


Kb ennyi lenne, bármilyen tanácsnak nagyon örülnék...

184. Remoni (válaszként erre: 182. - Kobagabi)
2012. szept. 2. 19:11
Milyen adótartozás volt ez? Illeték? Mert azt nem lenne méltányos elengedni. Részletfizetést adnak rá.
2012. szept. 2. 17:27
hat ja evekkel ezelott ma?nem sok jovot igerhetek sajnalom nagyon...:-((
182. kobagabi (válaszként erre: 179. - Helga.srumf)
2012. szept. 2. 12:58

Beadtuk a méltányossági kérelmet, tudtunk erről, de ELUTASÍTOTTÁK!!!!!!!!!!!! Na ezért kellett kifizetni a 950ezret+kamatait. Semmit nem engedtek el belőle, egy fillért sem... Pedig építkeztünk, abba bele is forgattuk, számlával igazoltuk, ráadásul 3 gyereket is nevelünk. De az Adóhatóságot ez sem hatotta meg. Kis híján tönkrementünk emiatt.

De szerencsére ennek vége:)

181. Andesz75 (válaszként erre: 180. - CsillagTM)
2012. szept. 2. 08:25

Egyetértünk.

Egyébként meg ha már valakinek (vagy családtagjának) van egy lakása vagy autója már nem kap semmiféle kedvezményt. Maximum részletet. De hogy egy fillért nem engednek el mivel van fedezet (el lehet adni lakást,autót) így fizetni kell. Nekem még több mind 1 milliót kell kifizetnem 1 év alatt. Tönkretették az életem. :(

180. CsillagTM (válaszként erre: 179. - Helga.srumf)
2012. aug. 13. 23:32

nem unod még a reklámozást? ráadásul egy ilyen amatőr oldal reklámozását?

helyette inkább tanulj meg helyesen írni...

179. helga.srumf (válaszként erre: 178. - Kobagabi)
2012. aug. 13. 22:30

Kedves kobagabi!

A jövőben, ha hasonló gondod van jó ha ezt tudod!


134. § (1) Az adóhatóság a magánszemély kérelme alapján az őt terhelő adótartozást - a magánszemélyt terhelő járuléktartozás kivételével -, valamint a bírság- vagy pótléktartozást mérsékelheti vagy elengedheti, ha azok megfizetése az adózó és a vele együtt élő közeli hozzátartozók megélhetését súlyosan veszélyezteti.


Mivel a méltányosság nem jár alanyi jogon, így ternészetesen ennek meglétét a kérelmezőnek kell bizonyítani. Ami nem egyszerű dolog, de hozzáértő segítségével nem lehetetlen, ha valóban nehéz a szociális körülményed az bizonyítható!

Ajánlom ezt az oldalt:


[link]


Érdemes utánna járni, ha jár neked a kedvezmény akkor ne a családodtól vedd el !

2012. júl. 1. 17:44
Hát mi kinyögtük a 950ezres tartozást +77ezer kamatot. Jelentem végre vége:) Bár ehhez az kellett, hogy másodállást vállaljak, és a 3 gyerekemet emiatt napi szinten alig lássam:( Sajna mire az Apeh-os dolognak vége lett, addigra 2 számlánkat emelték olyan mértékben, hogy hiába nem kell fizetnünk az Apehnak, az összeget kifizetjük másra:( Csöbörből vödörbe. Lassan külföld a megoldás:(
177. b892d196e8 (válaszként erre: 176. - Survivor3)
2012. márc. 27. 12:24

Köszi!

Én meg szeretlek is:)

176. survivor3 (válaszként erre: 175. - B892d196e8)
2012. márc. 27. 12:22

Ügyes vagy és meg is érdemelted!

Én is szívből örülök.

2012. márc. 27. 12:06

Én kértem ismét és ezt is elengedték:)

Az előző elég nagy összegű volt a mostani csak a kamatok voltak.

Nagyon örültem.

2012. márc. 23. 16:35
mostanában kért valaki mérséklést?
173. mokusmama66 (válaszként erre: 170. - Hoffmann Bea)
2011. nov. 9. 20:58

A sok jó tanácsra én is felkerestem az itt ajánlott: [link] oldalt!

Igazatok volt, nagyon korrekt és kedves ügyintézést kaptam.

Annak ellenére, hogy az előzőekben egyedül megírt levelemet már többször is elutasították.

Végre nem nem kéretlen tanácsokat, hanem igazi segítséget kaptam, ami mindent megér !

172. Andesz75 (válaszként erre: 171. - Erzsébet50)
2011. okt. 26. 07:39
Biztos jó az ami írtál, a segítség sosem árt. De azért ez egy formanyomtatvány, tehát konkrétumokat kell leírni és nem könyörögni. Arra csak 4-5 sor van. Tehát annyira elrontani ezt nem lehet.
2011. okt. 23. 11:17

Csatlakozom az alattam szólóhoz, nekem is volt szerencsém a lenti oldallal találkozni és nagyon kűröltekintően megírták a levelemet.

Nekem öröklési illetéket kellett fizetnem, de sajnos fogalmam sem volt, hogy járjak el, mit írjak a kérelembe.

Először én is bele estem abba a hibába, ahelyett hogy hozzáértő segítségét kérném, inkább innen-onnan hallott tanácsokra hallgattam.

Persze, hogy elutasították a kérelmem.

Akkor találtam rá én is erre a web oldalra, így fény derült sok városi legenda hiteltelenségére.

Nehezen bár, de sikerült részletet kieszközölni.

Először is, amit nem kérünk azt nem adják maguktól.

Másodszor, az úgynevezett síró leveleket el kell felejteni, mert ez már nem működik.

Kizárólag a törvényben meghatározott alapok számítanak, és azok jó kombinációja.

Mivel jogi végzettségem nincs én teljesen másképp gondoltam, ahogyan az valóban értendő.


És egy fontos jó tanács !!!!!

Ha önállón segítség nélkül nekivágsz irkálni az APEH felé, azt is jó ha tudod,elutasítás esetén egyesszögben azonnal követelik a pénzt.

Mondhatod, hogy nincs miből, ráterhelik a lakásra és végrehajtást indítanak, ezt saját bőrömön tapasztaltam !


Szóval érdemes odafigyelni!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook