Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor feküdjön le a baba este aludni? fórum

Mikor feküdjön le a baba este aludni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 20. 11:55

Az óraátállásnál hogyan érdemes csinálni?

Amúgy este remekül ment minden, 7-kor volt fürdetés, n8-kor evett és 8-f9-kor sikerült elaltatni. Viszont most éjjel 1-kor ébredt fel, fájt a pocija és háromig ébren voltunk. Utána meg aludt 5-ig, aztán reggel f10-kor keltünk...

Ma viszont ébren fogom tartani sokat, ameddig csak tudom... Mondjuk, ha fáj a pocija sajnos nem igazán tudok mit tenni éjjel.

32. samsam (válaszként erre: 21. - Töttike)
2009. máj. 20. 09:06
juj, álometetésnél nekem ugyan úgy felébredt hajnalban... szóval akkor is megette az adagot. azt nem is tudom, hogy az óraállítást hogyan éltük túl, én észre se vettem.
2009. máj. 19. 19:30
ez jó, bár a kánikula meg az óraállígatás néha bezavar a napirendbe.De a napirend jó dolog!
30. c3194ec9c7 (válaszként erre: 1. - RitaAnna)
2009. máj. 19. 19:01
úgy elkészíteni a dolgokat, hogy 7 órára kész legyen a vacsival.Még egy fél órát fog nézelődni-és 1/28-8-ra elalszik.És ezt folyamatosan. Igy mindig 8-ra aludni fog és tietek lesz az este.
29. 9461d5d8fe (válaszként erre: 28. - E0f56cc971)
2009. máj. 19. 18:58
Dettó!Most
2009. máj. 19. 18:55
nálunk anno, esti mese után irány surány, a vetett ágy, azaz este 20.00 óra volt. Apelláta nyista.
2009. máj. 19. 18:53
:):):)
2009. máj. 19. 18:52
azért alakult így mert a család 120 km-re volt így ritkán jöttek,azért volt durca ha szóltam ne vegyék ki mert annyira akarták ajkálni, persze ez nagyon jó, de nem hagytam magam.
2009. máj. 19. 18:47

és igy van jól irja ében nem szabad kikapkodni.

ő jól el tudja magát szórakoztatni,ha van mivel.egyre több minden kezdi majd érdekelni.

2009. máj. 19. 18:46

nem biztos,hogy több te minden nap együtt vagy a gyerköcöddel.

nagyon nehéz megtalálni a helyes utat.

azt tudom hogy te irányitod és ha rászoktatod dolgokra az nem tesz jó sem neked sem neki sem a párkapcsolatnak.

én azt próbálnám meg amit irtam.

nekem is volt már olyan gyerköcöm aki sirt és nyöszörgött,ha látom hogy fáj a hasa jó ha haára fekteted a lábadon és elkezded maszirozni a hátát felfelé.

de annyi trükk van még.

2009. máj. 19. 18:46
aham, és ha nappal többet lesz fönt ne akard mindenáron elaltatni(ringatás),hagy nézelődjön.Én két hónapos koráig nem hagytam hogy kikapkodják a kiságyából, csak megfordítottam,megsimiztem.pelusozásnál,fürcsinél volt kis dajkálás, játszás.
22. Töttike (válaszként erre: 20. - Zsanetta)
2009. máj. 19. 18:43
Akkor azt javaslom, hogy rád hallgasson! Nekem csak egy kisfiam van. Neked nagyobb tapasztalatod van!
21. Töttike (válaszként erre: 18. - Ében11)
2009. máj. 19. 18:40

Teljesen egyetértek! Ja és javaslom Tracy Hogg: A suttogó mindent megold című könyvét! Nekem nagyon bejött!

Üdv!

2009. máj. 19. 18:39

nem én csecsemö osztályon dolgozom és tudom.

biztos lesznek rosszabb jobb éjszakái de ezt tul kell vészelni.

egyik baba sem ugyanugy alszik minden este mint ahogy mi sem.befolyásolja öket a szobai hömérséklet,hogy fáj e a hasa.stb.

mi éjszaka is fél álomba megetetjük,mert igy reggelig kibirja.

persze esz nehezebb ha szopizik mert belealudhat.

cumisüvegből könnyebb kiszivni az adagot.

19. Töttike (válaszként erre: 16. - Zsanetta)
2009. máj. 19. 18:38
Az igaz, ha rászokik a sititgatásra, meg az ütögetésre, akkor nehéz leszoktatni róla! Ha simán is elalszik akkor inkább úgy próbáld!
18. ében11 (válaszként erre: 9. - RitaAnna)
2009. máj. 19. 18:37

lehet a helyváltoztatás is megzavarja.Hagyd a helyén, most még aranyos és elszuszog, de később már nem biztos hogy elalszik és lehet idővel teljesen átszokik hozzátok!

Nézd meg hány anyuka küzd hogy a gyereket visszaszoktassa a saját helyére.Mert a házasélet kimarad 2-3 esetleg több évig.Most még lehet bármerre vinni a dolgot, mert még elég pici.

Olyan sose lesz, hogy totál szabadidő, alvás.Mindig jön valami, mire nálunk elmaradt a hajnali etetés elkezdett fogzani mire lement a fogzás nos most meg néha rosszat álmodik és ugyanúgy előfordul hogy fel kell kelni hozzá betakarni megsimogatni stb.

Állandóan változni fognak a dolgok.

Figyeld meg pár hét és nap közben is sokat fent lesz.tedd oda ahol kedvére nézelődhet, babaszőnyeg

pihenőszék stb.

17. Töttike (válaszként erre: 11. - Zsanetta)
2009. máj. 19. 18:36

Szia! lehet igazad van! A 11- éjféli álometetés nem rossz ötlet! Akkor lehet nem kelne fel háromkor. Gondolom te is olvastad a suttogó könyvét!

Üdv.: Andi

2009. máj. 19. 18:35

szerintem nem kell sititgatni,ütögetni,büfiztesd meg mert a sok levegönyelés is okozhat hasfájást.lehet mikor késöbb etetted éhesebb volt,mohóbb több levegöt nyelt.

hidd el magától is el fog aludni,hasra vagy oldalra teszed.

cumiját kitámasztod a szájába ha cumizik,és majd elalszik.

ne szoktasd rá ezekre mert megszokja.

hidd elcsak róbáld meg,egy kis nyöszörgés nem árthat neki.

2009. máj. 19. 18:33
Jó ötlet, megpróbálom. Holnapra kiderül, hogy használt-e. :)
2009. máj. 19. 18:30
Hát igen, nem tetszik neki hogy nem foglalkoznak vele! Ez természetes! Próbáld ki a susog-ütöget módszert a visszaaltatáshoz! SSSSS SSSSS és közben nagyon finoman a popiját, vagy a hátát ütögetni, vagy egy picikét mozgatni. Így eltereled a figyelmét arról, hogy ő mit akar és előbb-utóbb (kb. 20 perc, fél óra) elalszik.
2009. máj. 19. 18:27

Ja és szerintem este fél 8-kor feküdjön le aludni! Mert ahogy írtad is akkor nem küszködik a pocifájással. Neki is jobb, nektek is jobb! Az éjjeli fenntlétről meg próbáld meg leszoktatni!

Pussz!

2009. máj. 19. 18:26
Szerintem arra ébred, hogy éhes, viszont evés után nem tud visszaaludni. Szerintem a hasa sem fáj, mert nem sír, viszont, ha le akarom tenni aludni akkor elkezd...
2009. máj. 19. 18:24

én lehet éjfélig még egyszer megetetném és hátha aludna reggelig.

bár ez attól is függ mennyit eszik napközben.

és éjjel azért kell fel mert éhes,vagy mert kialudta magát??

2009. máj. 19. 18:23

Szia! Szerintem ha éjjel felébred háromkor akkor csak etesd meg és minél előbb próbáld meg visszaaltatni. Én éjjel még lámpát sem kapcsoltam, csak gyorsan megszopiztattam és böfi után, vagy böfi se volt már raktam is vissza a kiságyába. Azt is fontosnak tartanám, hogy éjjeli alváskor csak egy helyen aludjon, mert különben a más környezet mást fog neki sugallni és külön fogja választani az éjjeli alvástól. Nappal lehet nyugodtan máshol altatni! Nagyon fontos, hogy ne szokja meg az éjjeli "foglalkozást", mert elfajulhat! Hidd el később sokkal könnyebb dolgod lesz!

Üdv.: Andi

2009. máj. 19. 18:11

Köszi a hasznos infókat. Egyelőre ezek alapján sem tudom eldönteni hogy mit csináljak. :) Nyilván amihez most hozzászokik később is az lesz. Este jó lenne, ha lenne több szabadidőnk Apával, viszont hajnalban meg azért szívesebben aludnék. Egyébként tényleg egy tündér, háromig alszik egy huzamban, utána meg - ha f5ig fönt van :) - reggel 7-ig.

Amúgy állítom hogy azért van, mert háromig a bölcsőjében alszik a mi hálószobánkban viszont utána már velünk az ágyban. Emiatt sokkal nyugodtabban alszik. És mi is imádjuk ahogy ott szuszog közöttünk.

2009. máj. 19. 18:05

én 4 hetesen 6 körül fürdettem, előtte meg 3 körül mert a klinikán is délután 3 körül fürcsiztek.A fürcsi mindegy is, nagyon sokkat fog még változni.

4-6 hetes korábban a etetés pelenkázás után foglalkoztam vele, simogatás 1-2 csörgő megmutatása éneklés ilyesmi,de este nem szórakoztattam.

Kb.8 kor evett utánna 11 kor és hajnal 4-5 kor is.de volt hogy a 11-est vagy a 4-5 öst kihagyta.

ha nappal pelusozásnál kicsit játszol vele, lehet hajnalban nem tud felkelni, vagy csak az evés erejéig.Ha mégis felkelne, ne vidd túlzásba a szórakoztatását, mert rászokik.Este legyen csönd, és legalább félhomály, rá fog jönni hogy anya nem játszik éjjel, nem énekel stb.

7. Dorottya84 (válaszként erre: 2. - Samsam)
2009. máj. 19. 18:03

Most hogy olvastam a korházba ahol szűltél 8 kor volt fürdetés,ahol én voltam (kútvölgyi ott átlagosan 10 kor volt pancsizás,de mi 18:30-45 körűl megyünk pacsálni és kb fél 8 kor el is alszik a kicsi lány pedig már 9 hós......szerintem a család ritmusához megfelelően fürdessen mindenki,na jó nem este 22 órakkor.......

ja és óraátállításnál is ugyan úgy volt fürcsi

2009. máj. 19. 18:03
igen, a hajnali dorbézolás nálunk is divat volt, egészen addig, amig rá nem jöttem, hogy nem az evészet, hanem a haverkodás állt a háttérben. annyit csináltam, hogy cicire tettem, nem néztem a szemébe, nem beszéltem hozzá, megbüfiztettem, letettem aludni. néhány nap után rájött, hogy éjjel alszunk... :) viszont, a te babád nagyon ügyes 4 hetesen ez szép!!!
2009. máj. 19. 18:01
Nálunk fél7kor ment az első évben a fürdés, majd vacsi és 7körül már alvás volt. Sokszor ébredt éjjel, és még most sem mindig alussza át az éjszakát, pedig már másféléves, azonban azt már sikerült elérni, hogy egyre később keljen fel úgy 100%osan, azaz még elvan magában a szobájában/ágyában, és így olyan 8 felé kelünk.
2009. máj. 19. 17:56
Egyébként azért álltunk át a korábbi időpontra, mert általában 6 és 8 között úgy aludt mint a bunda, fürdetés után meg nem volt álmos és 11-ig kukorékolt. :) Hozzáteszem, még hasfájós úh. az is ébren tartotta este. Ezért találtuk azt ki, hogy akkor - amikor mindig alszik - korábban fürdetünk. Be is vált mert este korán elalszik és a pocakfájást is átalussza, viszont hajnali 3-kor kipattannak a szemei és f5-ig nem alszik. Majdhogynem unatkozik és szórakoztatnom kell. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook