Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? fórum

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
321. c1307368b9 (válaszként erre: 319. - Pansioner)
2014. okt. 17. 19:58
Miért illik?
320. 80ASIQ
2014. okt. 17. 14:46

Ez a témát nem illik-nem illik-féle módon kellene kezelni, hanem törvényt vagy szabályt kellene hozni rá: Fogadott orvosnak kell fizetni, ügyeletsnek nem.

Ha ez nincs leszabályozva (ez így helyes?) akkor marad a megosztottság, a kétségek, hogy na, most ezt hogyan ollik, hogyan kellENE?

2014. okt. 17. 13:26
A fogadott orvosnak illik adni hálapénzt. Az éppen akkor ügyeletben lévőnek nem feltétlen.
2014. okt. 17. 13:23

Én azt gondolom! Ha az a doki nem lenne ott az a gyerek akkor is a világra jön ha akarják ha nem,ha a dokival ha nélküle!De viszont ha már fogadott doki és lelkisen járt az anyuka magánba a doki is az volt én azt gondolom hogy pofátlanság...most lehet mindenki fúgat,de gondoljuk végig reálisan,alapból felfogadta akkor????

De amugy igen ez a dolguk ezért nem volt a fiamnál sem fogadott dokim és most sem lesz!

2014. okt. 17. 09:13
Ha nem akarok, nem tudok pénzt adni, nem fogadok fel dokit! Szülök az éppen ügyeletes orvosnál. Nem kötelező adni, de felfogadni se. Félreértés elkerülése érdekében, nem vagyok hálapénz párti, de ha fogadott dokim van, az azzal jár.
2014. okt. 17. 08:00
Nem kötelező.Semmi rossz véleményem nincs róluk.
2014. okt. 17. 07:59
Megköszönték.Miért kötelezõ pénzt adni?
2014. okt. 17. 07:55

Egyfolytában arról dumál mindenki, hogy mennyire szemetek az orvosok, hogy hálapénzért dolgoznak! Na most itt jön be a közmondás: "Ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el!"

Az, hogy a hálapénz dolog megszűnjön csakis rajtunk betegeken, hozzátartozókon múlik!

Ergo, az a véleményem, hogy jól teszik!

2014. okt. 17. 07:50
az orvosnak kutya kotelessege jo munkat vegezni boritek nelkul!nalunk ausztraliaban soha senki sehol nem ad borravalot,egyszeruen nem divat itt!
312. Vivvv
2014. szept. 16. 23:50
Nem mindegy, hogy felkérünk egy orvost a szülés levezetésére (ebbe az is beletartozik, hogy akár a szabadsága alatt is be kell rohannia esetlegesen) vagy sem. Az előbbinél természetesen illik fizetni, hiszen az megállapodással működik, különleges kérésként. Ügyeletesnél szülni más. Ott én sem támogatom a borítékot, hiszen ott abban a pillanatban ő a munkáját végzi, ahogy a sarki zöldséges vagy az utcaseprő vagy bárki más. Én most is és az előző terhességemnél is magánrendelésre jártam, ami vizsgálatoktól függően havi 8-10 ezer forint. Szülésre viszont nem fogadtam és nem is fogadok orvost, mert nem fizetek azért 80 - 100 ezreket. Tökéletes az ügyeletes is. Szülésznőt érdemesebb fogadni. Olcsóbb és ő van az anyukával végig. Én a dokit csak addig láttam ameddig vágott, nyomtam, összevarrt. :)
311. grizus
2013. ápr. 19. 01:42
Azt hogy nyilván nem volt pénzük ilyen úri huncutságokra. Szörnyű, hogy a paraszolvencia ilyen elterjedt, én nagyon ellenzem, szerintem halál ciki dolog, és különben is, van fizetésük, nem?
310. Cindyke
2012. dec. 3. 10:16
Jól tették! Aki nem tud fizetni azt ne lássák el normálisan? Sajnos hogy szokás lett hogy fizetni "kell" :-(((
2011. febr. 14. 06:15
Helyes!:)
308. leviatan (válaszként erre: 307. - 80ASIQ)
2010. febr. 1. 12:53
Rossz helyre kattintottam... :P alatta, vagy folotte lehetett a masik "kedvenc" forumom...
307. 80ASIQ (válaszként erre: 306. - Leviatan)
2010. febr. 1. 11:20
Semmi gond! Lehet, hogy az abortuszos témát olvastad előtte és megkeveredtél. Jár így at ember. Szép napot kívánok! :)
306. leviatan (válaszként erre: 305. - 80ASIQ)
2010. jan. 31. 23:38

:O


Ezer bocsanat, teljesen beneztem :P... De hogy mit olvastam helyette, fix nem tudom megmondani :D.


Akkor storno, amit irtam... :)

305. 80ASIQ (válaszként erre: 304. - Leviatan)
2010. jan. 31. 23:33

Nem értem, hogy honnan tudnám a topik címéből, hogy ez a topik az abortuszról szól?

Egyébként igazad van.

304. leviatan (válaszként erre: 303. - 80ASIQ)
2010. jan. 31. 22:36

A temarol mindig nagy a vita, de addig nincs vita alap, amig nincs 100%-os fogamzasgatlas!

(ovszer 97%, a maradek 3% elszakad, vagy eleve lukas;

tabletta 86%!!! - pedig mennyi no bizik benne vakon;

petevezetek, ondovezetek elkotese: 90% - hibas mutet, avagy a szervezet ellenreakcioja)


Mert az eddig olvasott megoldasok abortusz ellen, nekem nem tetszenek: "nem kell kefelni es akkor nem lesz a no terhes" - ez volt a kedvencem! Mutasson nekem barki egy ferfit, aki a parjaval csak gyereknemzes celjabol kefel :P.

303. 80ASIQ (válaszként erre: 302. - Leviatan)
2010. jan. 31. 20:16

Pusztán a topik címére válaszoltam, jeleztem is, hogy nem olvastam el a hozzászólásokat. Ennyi.

--

Nem vagyok abortuszpárti, bár nem tiltanám be, mert a saját, kötőtűvel végzett művelet - Te is írod, egyetértek Veled - valóban életveszélyes.

A témáról könyvet lehetne írni, de egyetértés akkor sem alakulna ki e témában.

302. leviatan (válaszként erre: 301. - 80ASIQ)
2010. jan. 31. 16:43

Nem is a fizetesrol vagy nem fizetesrol van szo...


De ha torvenyileg szabalyozni akarnad, akkor hogyan? A nok mindent elkovetnek hogy gyerekuk legyen es azert is, hogy ne legyen. Ha torvenyben lenne foglalva, hogy tilos az abortusz, akkor a kovetkezmenye az lenne, mint a Ratko korszakban volt, rengeteg no meghalt az abortusz elvegzesenek modja miatt. Vagy hogy csak egy peldat hozzak, kototuvel probalt spontan abortuszt vegrehajtani magan a no es ebbe belehalt... ez nem jo megoldas!

301. 80ASIQ
2010. jan. 31. 10:29
Nem olvastam el a topikot. Így befolyás nélkül az a véleményem, hogy ezt törvényileg kellene korrektul szabályozni. De ha ezzel hülyeséget mondok, akkor azt mondom, hogyha nem kötelező fizetni akkor szemrehányást sem lehet tenni azoknak akik nem fizetnek. Hallomásból tudom, hogy sok tehetős nem fizet, míg Julcsa néni a tanyárol legalább egy tyúkot ad és szégyelli magát, mert csak ennyit tud. Nem akarom másra erőltetni, de mi szoktunk hálaajándékot adni az orvosnak, ha rászorulunk.
300. d3bb59819c (válaszként erre: 299. - Leviatan)
2009. jún. 4. 07:57
:))))
299. leviatan (válaszként erre: 298. - D3bb59819c)
2009. jún. 3. 17:21
Szerintem a ket tabor nem fog kozos nevezore jutni... ugyhogy talan felesleges is erre tobb szot pazarolni, lehet ezert :).
2009. jún. 3. 14:33
Na csak ennyi? Már 5. napja nem szidjátok a dokikat! :)))
297. leviatan (válaszként erre: 294. - Struki)
2009. máj. 29. 19:55

ennyi erovel, amikor meg a nyomdaiparban dolgoztam, akkor nekem is jart volna vaskos boritek minden millios uzlet utan... (2-5 milliokrol volt szo szinte mindig, minden nap)...

megsem tartottam a markom, megsem kaptam jutalmat, vagy akar koszonomot az ugyfelektol, vagy a munkaltatotol. de ezt vallaltam, ahogy az orvos is azt vallalta, hogy segit a betegeken, vagy levezeti a szulest :)...

296. leviatan (válaszként erre: 295. - Struki)
2009. máj. 29. 19:52

szerencsere nem verremeno vita :).


en meg nem talalkoztam egy fuleszen kivul olyannal, akihez szivesen visszamennek...


aki tud adjon, ha ugy iteli meg, hogy kellene adni... de ne legyen mar kotelezo, ill. ne nezzek mar le azt, aki nem tud vagy nem akar adni.

ill. nem csipem, hogy annak akinek nincs penze es nem tud adni, annak nem JAR a megfelelo ellatas...

295. struki (válaszként erre: 293. - Leviatan)
2009. máj. 29. 19:36

De egyébként fölösleges tovább vitáznunk :)

Én megértem, hogy az aki, nem tud adni, őneki is ugyanolyan ellátás jár, mint annak, aki ad.

És maximálisan elitélem én is azt az orvost, aki benyőgi, hogy ennyi lesz a szülés.

Csak ne általánosítsuk őket, és ne mondjuk rájuk egyhangú véleményt.

Én az orvosommal maximálisan meg voltam elégedve, és fel tudnék sorolni még kb 5 orvost, akinél szívsen szülnék.

294. struki (válaszként erre: 293. - Leviatan)
2009. máj. 29. 19:32
de tesz is érte minden alkalommal
293. leviatan (válaszként erre: 290. - Struki)
2009. máj. 29. 19:17
bar jo esellyel egyszer van ilyen az eletben... de az orvos szinte naponta zsebreteszi...
2009. máj. 29. 19:14
én se szeretem a boritékolást, mert kínos a helyzet. a kislányom besárgult , kék fény kellett neki, nem javult két napig az értéke. adtam a nővérnek pénzt, és egy másik gép alá tette, ami turbó kék fény volt. egy nap után lement az értéke és hazaengedtek a kórházból. sajnos rá kényszerítenek bennünket. amíg nem adtam pénzt nem is tudtam hogy van ez az újabb gép. utána készségesen felajánlotta hogy ha gondolom akkor használjuk azt. sajnos ez így működik. a szülésért , mivel én kértem meg az orvost hogy foglalkozon velem , nem sajnáltam a pénzt, de húsvét mind két napján meg látogatott bennünket hogy hogy vagyunk. van egy pár ilyen szakma ahol ez így megy. feketén.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook