Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed alatt jön a második baba.Visszamehetek táppénzre? fórum

Gyed alatt jön a második baba.Visszamehetek táppénzre? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 17. 13:41

sziasztok


lenne egy kérdésem most jelen pillanatban gyed-en vagyok jövő februárban tölti a fiam a 2születésnapját idén novemberben megérkezik a kistestvér a kérdésem a következő a gyedet átruházhatom vagy csak a gyest?

2010. jan. 28. 15:03

Tapapasztalatok:


Első baba megszületett 2008. augusztusában, előtte 2008-ban megvolt a 180 ledolgozott napom (ez még fontos lesz)


Jött a Tgyás majd a 2009 márciustól gyed és gyed alatt a második baba. Visszamentem táppénzre, a táppénzt az alapbér után adták, szóval nem függött semmi mástól, így azért érezhetően több volt mint a gyed (persze alapbérfüggő, hogy megéri-e). Első gyerkőc után kispapa elmehetett gyes-re munka mellett (a gyerek 1 éves korától).


Érdeklődtem a munkahelyen, hogy mire számítsak a gyerek születése után. azt mondták, ha decemberben megyek Tgyásra, akkor a megelőző évben AZAZ 2008-BAN megvan a 180 ledolgozott napom, így jöhet a Tgyás (azét kevesebb, mint elsőre) és utána jöhet a gyed. Ha 2010-ben-ben megyek Tgyásra akkor meg jön a zsíroskenyér és a kikapcsolt villany, mert csak minimális pénzt kapok. Január közepére vártuk a babát, ezért december közepétől elmentem Tgyásra (1 hónappal a várható születés előtt már el lehet). Az apuka visszamondta a gyest a Tgyás kezdetétől az államkincstárnál (be kellett mutatni erről az igazolást a Tgyás igénylésénél). A tgyásról ebben az esetben a háziorvos állít ki papírt, terhesállománynak hívják, ha valaki szülés előtt kezdi meg a Tgyást (ez nem táppénzes állomány!)


Ja igen, és táppénz alatt tényleg nem jár étkezési jegy (viszont az első 15 napra, azaz a betegszabadságra igen, és ez a ledolgozott időbe is beleszámít)

2010. jan. 2. 19:15
gyedből gyedbe nem egyszerűbb lenne?
2010. jan. 2. 18:44
hello étkezési jegy nem jár táppénz alatt, nálunk legalábbis úgy van, hogy az első hónap táppénz után már nem jár az utalvány
2009. máj. 20. 18:58
A helyedben nem mennék, mert ki tudja, még mit hoz a holnap.
2009. máj. 19. 16:59
Nem értek hozzá, de azt olvastam, hogy az előző naptári év alapján számolják a táppénzt. Azaz az én olvasatomban jan 1.-dec 31. alapján. Ebben nekem volt 5 hónap fizetés és 7 hónap táppénz/tgyás. Ha ennek veszem az átlagos bruttóját és beszorzom 0,6-al akkor az ez alapján bérkalkulátottal számolt nettóm nagyjából ugyanannyi mint a gyed (max egy ezressel több) Viszont van kb 10 nap szabadságom amire teljes bér jár, plusz a céges étkezési utalvány 8 ezer forint ami jár táppénz alatt is, így már megérné, ha nem lesz utána kevesebb a tgyás/gyed-em emiatt. Ezt viszont végképp nem tudom kiszámolni. Nem tudjátok hol tudják ezt kiszámolni nekem rendesen?
12. drnéni (válaszként erre: 9. - Kaprazat)
2009. máj. 19. 15:01
Szerintem sem fogja megérni, mert a táppénz aug.1-től csak 60%. Viszont (ez nagyon bonyolult) a második babára számolt TGYÁS és GYED lehet, hogy táppénz után lenne magasabb, mert a táppénz ezek számításába nem számít bele, hanem csak a kivett szabadság, ezt korrigálják a megfelelő időtartamra. Mindenképp számoltasd ki pontosan, mielőtt döntesz.
11. 228bb89282 (válaszként erre: 7. - Kaprazat)
2009. máj. 19. 14:54
Igen és ez 2008. novemberében volt, szóval nem is olyan régen. Azóta szerintem a szabályok ezen részéhez nem nyúltak. Sok sikert!
2009. máj. 19. 14:35

Szia!


Én most gyesen vagyok már mert a kisfiam betöltötte a 2-t.És mi is most szeretnénk még egy kis bébit és mivel kevés a gyes így kiíratom magam táppénzre!Én nagyon utána jártam a munkahelyemen hogy hogy járok jól!De ha te még gyeden vagy én nem mennék táppénzre mert az kevesebb vagy kb ugyan annyi mint a gyed!!

9. kaprazat (válaszként erre: 6. - Sznebk2)
2009. máj. 19. 14:28
Én úgy számoltam, hogy meg fogja érni. csak 2 hónap volt a gyed, a többi Tgyás és előtte meg a fizu.
2009. máj. 19. 14:26
Én gyed végén estem teherbe és nem kezdtem el a gyes-t, hanem táppénzre mentem. Úgyhogy tuti megoldható! Legalábbis 2005-ben működött, de tudtommal ez nem változott.
7. kaprazat (válaszként erre: 4. - 228bb89282)
2009. máj. 19. 14:26
Köszi, akkor elvileg lehetséges. A doki és a cég valószínűleg partnerek lennének benne.
6. Sznebk2 (válaszként erre: 2. - Nikó81)
2009. máj. 19. 14:25
Szerintem igen, csak nem fogja megérni, mert az előző fél évet, vagy teljes naptári évet nézik, és annak az x %-át fizetik. Szerintem most a GYED-ed több,mint amit táppénzen kapnál.
2009. máj. 19. 14:25
Na jó. Ninsc tudathasadásom, a párom nevében akartam írni csak belekavarodtam.. :)
2009. máj. 19. 14:25
Én visszamentem. Egy nap szabadság után.
2009. máj. 19. 14:24
Gyeden van a párom és útnak indult a második babónk. Nem ismerem a szabályokat, ki tud írni az orvos táppénzre ha visszamondom a gyedet? Járt valaki hasonló cipőben?
2009. máj. 19. 14:21
Szerintem nem
2009. máj. 19. 14:20
Gyed alatt jön a második baba.Visszamehetek táppénzre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook