Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Portugália fórum

Portugália (beszélgetős fórum)


2007. júl. 18. 15:56
Hello,uj vagyok az oldalon.En 10 evig ingaztam Portugalia es Spanyolorszag kozott es alaposan kiismertem mindket nepet.A spanyol nagykepubb,viszont oszintebb,mig a portugalok kedvesek egy bizonyos pontig,utana viszont,ha erdekuk nem fuzi hozza nem mozditanak az ujjukat sem erted.
29. helenhadsell (válaszként erre: 28. - Fulana)
2007. jún. 15. 19:01
Gyere, megnyitottam. Hétfoig varunk ha jelentkezik még valaki, aztan belevagunk. Olvasd el az elso tippeket.
28. Fulana
2007. jún. 15. 18:06
Köszönöm a hozzászólásokat :) Sokat segítettek. Elkezdem a portugált, és majd kiderül, mennyire fog menni. Jah, egyébként ez a fórum ötlet nagyon jó, én biztosan benne lennék ;) ...
2007. jún. 15. 12:00
Mit szolnatok hozza, ha nyitnank egy forumot, ahol kozosen megtanulnak portugalul. Kis nyelvlecke, szotar. Egymas segitése, ha kérdés, vagy gond van.
26. helenhadsell (válaszként erre: 23. - Fulana)
2007. jún. 15. 07:09

Nekem az a baj, hogy keverem. Spanyolul nem nagyon tudok, de az olasz plusz ez már osszefolyodnak.

Hál Istennek a portugálok annyira helyes emberek, hogy mindent megértenek. Cascais sörözöiben nincs az a nyelv amivel ne szolgálnának ki. és nincs az a nyelv, ami hátrányodra lenne, hogy pillanatok alatt mindenki a barátod legyen. :-) Lehet, hogy ezért nem megy nekem a portugál? :-)

2007. jún. 15. 07:04
Sziasztok! én beszélek olaszul, de nehézségeim vannak a portugallal. Ti mibol tanultok?
24. 737f507a35 (válaszként erre: 23. - Fulana)
2007. jún. 14. 23:03

Szia Niki!


Én beszélek olaszul és elkezdtem a portugált és így sem nehéz. A spanyol pedig jobban hasonlít a portugálra, úgyhogy szerintem menni fog!

És olyan nagyon szép nyelv!!!

23. Fulana
2007. jún. 10. 11:51

Sziasztok! A segítségeteket, vagyis inkább a véleményeteket szeretném kérni! Én spanyolt tanulok, de szeretném elkezdeni a portugált is. Van itt valaki, aki mindkettőt tanulja? Nyelvtanilag sok különbség van a kettő között?

Előre is köszönöm! NIKI :)

22. 737f507a35 (válaszként erre: 21. - 'szti)
2007. ápr. 17. 17:59

Nos, én a spanyol embereket nem kedvelem egyáltalán, így nem is kívánkozom Spanyolországba.

(Bár nem ők az egyedüli népcsoport, akikkel így vagyok, sajnos :-/).

21. 'szti (válaszként erre: 19. - Helenhadsell)
2007. ápr. 17. 06:42

én nem kicsit irigyellek :-))))

múlt héten néztem meg a portugál képeinket, egy kis nosztalgia...

viszont én spanyolországot is szeretem, meg az egész mediterrán részt

20. 737f507a35 (válaszként erre: 19. - Helenhadsell)
2007. ápr. 16. 23:55

:)))

Egy "kicsit" irigyellek ám!!!;))

2007. ápr. 13. 12:10
En minden évben kimegyek, Estoril, Cascais, Lisboa, gyonyoru helyek, az emberek pedig fantasztikusak. Spanyolorszag engem sem fog meg annyira.
18. 737f507a35 (válaszként erre: 10. - 'szti)
2007. febr. 21. 12:52
Ezzel én is így vagyok. Alig várom már, hogy akkora/ák legyen/ek a gyerek/ek, hogy már tudjuk őket is vinni!
17. 'szti (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 31. 19:35
Jaaa, hogy ott élsz :-))) Akkor persze, hogy elfogult vagy.
16. gpetra (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 31. 19:33
Igazad van, tényleg nem jártam sok helyen. Sőt, nagyon kevés helyen jártam. Tipikus üdülőövezet, nagy apartmanhotel, koszos medence, rengeteg ember... Barcelonát csak érintettük. Az egészre nem nagyon emlékszem, mert 10 éves voltam, de valahogy rossz az emlék. A szigeteiket viszont imádom. Egytől-egyig.
15. 'szti
2007. jan. 31. 19:30
Az ételek fantasztikusan finomak voltak Portugáliában, amiket mi ettünk. Nekem nem tűnt fel a két ország közötti különbség, bár a szárazföldön rég jártam, mostanában a spanyol szigeteken voltam.
14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - Gpetra)
2007. jan. 31. 19:29
Lehet keveset lattal belole, en is ahogy olvaslak benneteket, talan el kellene menni par helyre ujra Portugaliaba, adni neki meg egy eselyt, mert azert sok mindent nem lattam, a ferjem kisertem csak el. Madrid elsore engem sem ragadtatott el, de mar 6 honapja itt elek, lattam amit erdemes, igaz meg nem mindent, megismertem kicsit az embereket, hogy mennyire baratsagosak es mennyire irigysegtol mentesek, ezert talan elfogultabb vagyok.
13. gpetra (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. jan. 31. 19:25
Ez érdekes, én is voltam Spanyolországban, de nekem nagyon rossz emlékeim vannak róla. Nem is nagyon szeretnék visszameni. Biztosan nagyon sok függ attól, hogy melyik helyén jártál az országnak.
2007. jan. 31. 19:23
Nekem Spanyolorszag utan kicsit szegenyesnek tunt az egesz, kisertetiesen emlekeztetett Lisszabon Szegedre, a ferjem szerint meg tiszta Bukarest volt. Az etelek is jobbak spanyolban, es utaljak a spanyolokat, mert azok jobban elnek. A fizeteseket viszonyitva az arakhoz kb ugy elnek mint a magyarok. Ezt szurtem le. Mi kocsival mentunk at spanyolbol, hat a hataron mintha elvagtak volna az utakat, sokkal roszabb minoseguek voltak, es pofatlanul szedtek az autopalya dijakat.
11. gpetra (válaszként erre: 10. - 'szti)
2007. jan. 31. 19:00
Érdekes, amikor én ott voltam, egyfolytában haza akartam jönni, mert még kis hülye voltam, és csak az érdekelt, hogy a páromat láthassam már végre. Utólag jöttem rá, hogy mennyire jó is volt ott. Bármikor visszamennék.
10. 'szti (válaszként erre: 6. - Gpetra)
2007. jan. 31. 18:56

Sintrában és Fatimában is voltunk és persze Lisszabon szintén csoda :-))

Bármikor visszamennék.

2007. jan. 31. 17:10
Lisszabon a világ legjobb városa. Tettem is fel néhány fotót az adatlapomra... Én most megyek negyedszer :-)))
2006. dec. 21. 15:57
Igen, megdöbbentő. Amikor mi voltunk, olyan is akadt, aki hason csúszta végig az egész utat.
2006. dec. 21. 15:40
Fatimaba mi vasárnap mentünk, éppen mise idejére értünk oda. Nem vagyok katolikus, de hihetetlen élmény volt számomra is. Olyan enbereket láttam, akik járni nem tudtak és képesek voltak térden csúszva várakozni, hogy meg tudják érinteni a Szűz lábát...szóval egyszerűen hihetetlen.
2006. dec. 21. 08:31

Nem voltam Sintrában, ami bennem nagyon megmaradt, az Fatima. A mai napig előttem van.

Az emberekkel kapcsolatban a legkellemesebb emlékem az ajándékvásárlás. A boltban ragaszkodott hozzá a hölgy, hogy mindent becsomagoljon, amit vettünk. Nagyjából egy óra alatt sikerült neki, azt hittük, beleőszülünk :)

2006. dec. 20. 16:27

Nagyon örvendek, hogy Ti is így látjátok. Az emberek tényleg annyira mások, mint mi magyarok. Nagyon kedvesek, segítőkészek. A turizmus dél kivételével még nagyon gyerekcipőben jár, de szerintem ettől még bájosabb az ország.

Volt-e vkinek szerencséje megtekinteni Sintraban a Palacio Pena-t? Én ahhoz fogható kastélyt még életemben nem láttam, tényleg olyan érzésem volt, mintha a mai napig ott élne még a királyi család...

Délre is lementünk, de nekem az egy kicsit csalódás volt, így legközelebb már oda nem szeretnék visszatérni.

2006. dec. 20. 12:03

Csodaszép, egyetértek. Mikor először jártam ott, akkor készültek az Expóra, jó régen volt. Nagyon kevés turistával találkoztam és sok, rendkívül kedves helybelivel. Nekünk Estorilban volt a szállásunk és onnan mentünk kirándulni. A kedvencem talán Óbidos volt. Sajnos Portóig nem jutottunk fel.

Megfogadtam, hogy visszamegyek, annyira tetszett az ország és így is lett. Második alkalommal a déli részt néztem meg 4 éve. Az is szép, de sokkal inkább idegenforgalmi beállítottságú.

2006. dec. 20. 12:02
Mi az EXPO évében jártunk Portugáliában. Lisszabonban töltöttünk 3 napot, majd leutaztunk Algavre-ba, az óceán partra. Viszonylag sokat kirándultunk az országban, így sikerült jobban megismerni. Én imádom!!! Az emberek is fantasztikusak, soha nem találkoztam ilyen lassúsággal :)
2006. dec. 20. 11:47

Szia Emőke!


Én csak pár napot tölthettem el Lisszabon és környékén, de én is visszamennék, szép ország:-)

2006. dec. 20. 11:45

A nászútunkkal egy nagy álmom vált valóra: végre láthattam Portugáliát. 12 gyönyörű napot töltöttünk az országban a párommal kettesben. Mi szerveztük meg az egészet, autót béreltünk, szállást foglaltunk és rengeteg gyönyörű helyet látogattunk meg. Azóta is hihetetlenül kívánkozom vissza. És hát nem utolsó sorban Portóban pillantottam meg életemben először az óceánt.

Kíváncsi lennék, hogy mást is megfogott esetleg ennyire az a gyönyörű kis ország?!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook