Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
912. biromoni (válaszként erre: 910. - Bancsi77)
2010. febr. 14. 14:17

Én a patikába vettem édesköménytermést és azt forráztam le vizzel,és úgy adtam nekik.

Igen én is azért nem adtam instantat mert az volt ráírva,hogy 4 hónapos kortól.

Lehet a sima vizet jobban elfogadná:)

Az Neked csak jó ha megittad,több lesz a tejcid:)

2010. febr. 14. 11:33

Sziasztok ! Kisbibe: köszi,én is örülök ! :)

Most néztem a fényképeiteket,mindenkinek gratulálok a gyönyörű gyerekekhez !:) Én is töltök majd fel,csak betöltési hiba miatt eddig még nem sikerült. Számítógépes téren enyhén szólva antitálentum vagyok,igyekszem rájönni,mi a bibi.


Nóri is csak 4-szer eszik egy nap ( 3x tápszer,1x főzelék, a 2. tápi után desszertként gyümölcs,ill. a főzelék után is babakeksz v. gyümölcs),már mindent kipróbáltam,ez vált be. Éjjel gyönyörűen alszik( ne utáljatok nagyon!:)),8-reggel 8-ig, nem fér bele több a napba, mert ha gyakrabban kínálom, nem éhes igazán,nem is eszik rendesen. Inni sem volt hajlandó sokáig,max 1-2 kortyot. 7 hónapos koráig felkeltettem éjjel és megitattam tápszerrel,mert attól féltem, kiszárad... Csak a tápit itta meg,semmi mást,próbálkozhattam bármivel.Hosszú távon napi 5-700ml folyadék viszont kevés elméletileg egy csecsemőnek.A minimum elméletileg 100ml/ttkg/nap,de Nóri ezt nem olvasta.:)Szóism.,bocs. Kb. egy hónapja jutottunk el oda, hogy 100-150ml teát megiszik napközben,már nem cserepes a szája.:) Amíg pici volt és anyatejet kapott,akkor is kínálgattam forralt vízzel és édeskömény teával(én gyógyszertárit főztem) az orvos javaslatára,mert hasfájós baba volt-nem részletezem,horror-,nem volt szabad gyakran cicire tenni az emésztése miatt. Ma már máshogy csinálnám ezt is,de akkor,bár majd' megszakadt a szívem számtalanszor,betartottam az utasításokat.Ezzel az egésszel tulajdonképpen csak annyit szerettem volna mondani,hogy én is úgy tudom,forralt vizet igény szerint,gyenge édeskömény teát naponta párszor már egész pici babának is lehet adni.Ma már klassz etetőcumik is vannak,kimondottan szoptatott bébiknek.Nem hinném,hogy emiatt "leszoknának" a ciciről. A gyümölcslé és instant tea más tészta,miután az finom édes, bár szerintem ezt is babája (ízlése) válogatja.

910. bancsi77 (válaszként erre: 904. - Biromoni)
2010. febr. 14. 08:10

Én is adok neki, annak idején Vivien is kapott édesköményteát. egy nap alatt még 1 decit sem iszik meg, néha kortyol 1-2-t. Most nem találtam csak édesköményeset, több gyógynövény is van a teában.

Régen volt instant csak édeskömény tea. Vettem filtereset is, de azokat nem issza meg, megittam én:) Na meg azt vettem észre, hogy németül ráírják 1 vagy 2 hónapos kortól, magyarul meg ráragasztják 4 hónapos kortól.

909. 228bb89282 (válaszként erre: 907. - Monizsofi1982)
2010. febr. 13. 22:10
Ja és Tomi is négyszer eszik egy nap, csak nekem cikibb, mert nem tudom, menniy tejet, lemérni meg mindig elfelejtem... :( De szeirntem most ő is fogyott, igaz abból a 10 kilóból talán nem is olyan nagy baj. :D
908. 228bb89282 (válaszként erre: 905. - Biromoni)
2010. febr. 13. 22:08
Holnap megyünk. :) Nem nagy banzáj, csak nem én főzök. :))) "Bószünna", ahogy régen Kata mondta. :D
2010. febr. 13. 18:48

Sziasztok!

Nem is adok neki olyan tejes cuccot,ami nem neki való,hehe!

Amikor hazajöttünk a kórházból,szombat volt,így a védőnő csak hétfőn jött ki hozzánk.Mondta,nyugodtan adjak neki forralt vizet,vagy babateát.

A mi védőnőnk,szerencsére normális,rugalmas,nem kioktató...stb.Ja,és van gyereke,így azért jobban is figyelek rá,mert azért neki is vannak tapasztalatai,míg egy gyermektelen védőnő csak a tankönyv után tud menni.ezzel nem akarok megbántani senkit,ez az én véleményem!

Remélem mindenki jól van,és megtehettétek,hogy szánkóztatok a gyerkőcökkel.jaj,már Nadin is ott tartana.De nem sürgetem,hamar újra itt lesz a tél...

906. 228bb89282 (válaszként erre: 904. - Biromoni)
2010. febr. 13. 18:30
Én is adtam forralt vizet, illetve teát Tominak, mert iszonyat melegek voltak a nyáron. Nem tudom akár félóránként cicire tenni, így meg lehet szomjas. De most nagyon örülök, Tomi végre elkezdett inni, mert amióta elkezdtem a hozzátáplálást, semmit nem volt hajlandó inni.
905. biromoni (válaszként erre: 903. - 228bb89282)
2010. febr. 13. 18:23

Szia!

jobbulást a gyerekeknek!

jól sikerült az ünneplés?

904. biromoni (válaszként erre: 901. - Bancsi77)
2010. febr. 13. 18:16

:)

Én adtam mindkettőjüknek teát is-édesköményt.Főleg Vivien júniusi baba,majd a nagy hőségben nem adok neki...Adtam és én nem értek egyet azzal hogy ne kapjon az anyatejes baba teát vagy vizet..

Szerintetek?Vélemény?

2010. febr. 13. 14:41

Nem vesztem ám el, csak kicsit sűrű volt az életem az elmúlt időszakban, megkukkanthatjátok a naplómban. De nem igazán rossz, csak sűrű és még lesz is kicsit.


Szia Bancsi, szia Amazon! Örülünk nektek (is)! :)))


Tomi kezd kúszni, jaj olyan büszke vagyok rá! :)) Azaz még csak a popeszt tolja az égbe és a kedvencem, amikor egyik kezén könyököl és a másik kezével játszik, irtó laza! :))) Sajna az éjszakáink még mindig iszonyatosak, de most kitaláltam a tutit! :))) Szinte soha nem aludt a saját ágyába, így most kezdem odaszoktatni, hátha akkor elmarad majd éjszaka is ott.

902. 228bb89282 (válaszként erre: 875. - Fbab8271ce)
2010. febr. 13. 14:33
Zsu, nálam végig bent volt a férjem! Itthon elfolyt a magzatvíz és onnantól ott volt a szülés végéig. Stoppolásnál lelépett - nem is bánom -, meg amikor elvitték a babát, követte, nehogy ellopják. ;))) Olyan szép gyerek lett. :)
901. bancsi77 (válaszként erre: 898. - Biromoni)
2010. febr. 12. 15:45

a te gyerekeid is szépek:)

Persze úgy gondoltam, hogy szopik, de mellette szerintem gyümilevet, meg főzeléket is kóstolhat. a nagylányt is 10 hónapig szoptattam.

Ha szomjas, az utcán azért csak nem kapom elő a cicit:) Mert a védőnő azt mondta, ha szomjas akkor is csak szopjon.

900. Amazon11 (válaszként erre: 897. - Biromoni)
2010. febr. 12. 15:07

Ajjaj,akkor még papucsban is...:),helyesbítek: :( !

Az enyém 20 km-re, de a keze messzire elér...)

Ez van... Majd igyekszem észben tartani,míg elérem az anyós-kort. Lőjenek le, ha ilyen leszek!) Az a gyanúm,hogy erről is sokan tudnának mesélni...)

Kitartás! Az írásaid alapján szerintem nagyon tapasztalt,harcedzett,klassz anyuka vagy!)

899. biromoni (válaszként erre: 891. - Monizsofi1982)
2010. febr. 12. 14:49

Szerintem még várjál atejcis dolgokkal.Rudi,puding stb.amit anyósod akar adni Nadinnak.

Először én is a babajoghurtot adtam nekik,meg ezeket a babás kajcsikat néha.

Gondolom a fogacskák is zavarhatják.

898. biromoni (válaszként erre: 895. - Bancsi77)
2010. febr. 12. 14:46

Nagyon szépek a lányok!

Izabella a kisebbik neve ugye??

Épp azt néztem,hogy milyen szép képeket csinálnak a kórházban a babákról.

Már épp ideje volt,hogy váltottak.

Ha van sok tejcid,akkor adjál neki csak anyatejet 6 hónapos koráig!Az a legeslegjobb,minden benne van ami kell a babucikának!!

897. biromoni (válaszként erre: 896. - Amazon11)
2010. febr. 12. 14:44

kÖSZIKE!

Teljesen igazad van.Vivi is kapott tápit is,mert nem volt elég a tejem,de fél éves koráig nem akarta elfogadni,így sokszor volt ciciin.Nem baj megoldottuk.Még most is van,az altatásnál adok neki és ha felébred akkor.Neki ez már élvezet és kényeztetés,nem a fő tápláléka 20 hónaposan::))

1 évesen adtam neki már rendes tehén tejet is.5-6 hónaposan kezdtük el a gyümit és utánna a főzelékeket.

Kisfiamnál is ez volt,Őt 4 hós koráig tudtam szoptatni,pedig rengeteg volt,csak ugyanaz a helyzet volt nálunk is,hogy az idegtől elapadt a tejem.Sajna nekem az anyósom a 3.szomszédom..de már túl vagyok ezeken a dolgokon..nem érdekel.

Elsők a gyerekeim az tuti.

896. Amazon11 (válaszként erre: 894. - Biromoni)
2010. febr. 12. 14:37

Gratulálok a legifjabb családtaghoz! :) Egészséget,sok boldogságot kívánok Nekik!

Nagyon klassz,hogy van kertetek és meg tudjátok termelni magatoknak a biozöldséget-gyümölcsöt.Így tényleg biztos lehetsz abban,hogy a legjobbat adod nekik.Az pedig,hogy van anyatej is,tényleg pótolhatatlan! Én sajnos nem tudtam ezt megadni Nórinak,2.5 hónapos korától már ki kellett pótolni az anyatejet tápszerrel,4 hónapos volt,amikor végleg kiapadtak a források,bármit is tettem(napi 5 liter folyadék,ebből 3 tejserkentő tea,homeopátia,meditáció stb....)Ennek egyrészt alkati okai voltak,másrészt rengeteg durva dolog történt velünk akkoriban,amik végképp betettek az amúgy is nehézkes tejtermelésnek.:( Ha valakit érdekel,majd egyszer elmesélem. Az orvos javallatára 4 és 5 hónapos kora között csak tápszert kapott Nóri,5 hónapos korától adtam neki apránként az első gyümölcsöket,főzelékeket.Teljesen igazad van,az üveges kaja szükségmegoldás.Mivel a férjem mezőgazdasági vonalon tevékenykedik (és jómagam is agrármérnöknek készültem anno),sajnos tisztában vagyunk vele,hogy egészséges táplálkozás címén mennyi káros anyag jut a szervezetünkbe pont azokkal a dolgokkal,amik elvileg ennek ellenkezőjére lennének hivatottak.Félelmetes mennyiségű műtrágyát,növényvédő szert,gyakorlatilag mérgeket juttatnak a földekre,növényekre.A legrosszabbak az import és nem szezonális dolgok.Holland növények nem is "láttak" földet...Az ismeretségi körünkben nincs olyan őstermelő,akitől bátran vásárolhatnánk és nyugodt szívvel adnám a terményét a pár hónapos babának.Azért döntöttem az üveges kaják mellett-most,hogy lassan 9 hónapos,azért már főzök is neki- az orvossal egyetértésben,mert a nagy múltú gyártók komolyan veszik az ellenőrzést(iszonyú piacvesztést szenvednének,ha valami nem stimmelne),talán biztonságosabb.Nem ehet szegény egész télen csak krumplit és répát,nekünk csak az van tuti forrásból.Meg persze rizst,az egál.Nyáron ez már nem lesz téma,bespájzolok majd a mélyhűtőbe télire egy lecsekkolt termelőtől. Hülye voltam,tavaly erre nem is gondoltam a sok egyéb dolog miatt. Lehet,hogy a legtöbb anyukának égnek áll a haja az eszmefuttatásomtól,tőlük ezúton is elnézést kérek.:) Továbbá nem állítom,hogy ez az üdvözítő út,több okból sem,én sem tartom annak, csak nem volt jobb ötletem. Szép napot,jó babázást Mindenkinek !)

2010. febr. 12. 10:03

sziasztok!

Szerencsére az én anyósom 400 km-re lakik:) Anyám meg 30-ra, így senki nem szól bele semmibe, de nem is hagynám, mert már van egy 15 éves lányom, ő is Vivien:)

Én sem vettem sok üvege kaját, inkább főzők, most így fogom. Igaz még csak anyatejes, mert 3 hónapos.

Mi a véleményetek arról, hogy 6 hónapig csak anyatej? Régen nem így volt, a nagy lány 4 hónapos korától kapott főzeléket, meg szopizott és nem lett semmi baja, még csak egy kicsi allergiája sincs.

894. biromoni (válaszként erre: 892. - Amazon11)
2010. febr. 12. 00:17
A kisfiam nagyon szerette a tejpépeket is,a kislányom már nem.Annál inkább a gyümit.Még mindig szopizik,pont ma 20 hónapos.Most meg észrevettem,hogy több lett a tejcim,szerintem ez pszihésen alakult így.Mármint,hogy itt van a picike a sógornőmnek..húúú ilyenkor van az,hogy de jó lenne még egy,de aztán győznek az észérvek..:(
2010. febr. 12. 00:14

Én személy szerint nagyon ritkán adtam üveges kaját a gyerekeknek.Szépen főztem nekik külön mindig.Vivien meg sem ette az üvegeseket.Persze nagyon jó,hogy vannak,megkönnyítik a főzést,csak nem is olyan olcsók.Nekünk van kertünk,mi termeltük a zöldségeket,gyümiket mindent,így legalább nem paráztam azon,hogy milyen vegyszeres vackokat kell vennem.


csajok!Megszült a sógornőm,olyan jó volt a kezembe fogni azt a kis csöppséget...és jó volt a kórházba is bemenni,nosztalgiáztunk egyet..:D

Nem sok minden változott.A nővérek egymás alá tesznek,megy a veszekedés ezerrel stb..

892. Amazon11 (válaszként erre: 891. - Monizsofi1982)
2010. febr. 11. 18:16
Anyós...ismerős a téma.... Bár minket anyu sem kímél,most a tejbegrízzel kerget ki a világból. Négy gyereket felnevelt,akkoriban nem nagyon válogathattak az anyukák,mégis felcseperedtünk valahogy,rendben,aláírom.Viszont szerencsére mi már adhatunk olyasmit is a csemetéknek,ami talán egészségesebb,korszerűbb vagy csak simán egyszerűbb.:) Bár tény,hogy etetés terén elég elvetemült módon ráálltam az üveges kajákra("elefántos",ha már márkát nem írhatok),legtöbbször-azért nem kizárólag-ezeket eszi,szereti.Nálunk nagyon bevált a babakeksz is,eleinte picit beáztatva,most már simán,boldogan csócsálja. Ti mindig főztök a gyerkőcöknek,vagy van rajtam kívül más anyuka is,aki sokszor ad üveges bébiételt,pempőt,miegymást? Mi a véleményetek,tapasztalatotok erről?
891. monizsofi1982 (válaszként erre: 889. - Amazon11)
2010. febr. 11. 16:52

persze,várunk szeretettel.

Képzeljétek csajok,találtam babapudingot,amit 6 hónapos kortól lehet adni Nadinnak.Hurrá!!!!!!

Ízlett neki,drágább,mint a sima joghurtok,pudingok,de ezt merem neki adni.Anyós Danettel,meg Rudival akarja tömni,jajjjjj!Eddig sikeresen megakadályoztam a "tömködést",apa össze is veszett vele miatta.Meg tijást akar adni neki,meg virslit,az eszem megáll.Nem elég neki a babapiskóta?Azt is találtam 6 hónapos kortól,és a védőnő is azt mondta,adhatok neki.Naponta kap egy darabot,nagyon élvezi,hogy "egyedül" eszik.Persze ott vagyok mellette,és vigyázok,nehogy baj legyen.

Az éjszakáink megint krucifixesek,ez a szeles idő nagyon nem tetszik neki.A hó még hagyján,attól bealszik...

Veletek mizu?

890. monizsofi1982 (válaszként erre: 886. - Biromoni)
2010. febr. 11. 16:47

Dettó,Géza bácsi nagyon profi :D

Nadinnal neki köszönhetünk mindent :)

889. Amazon11 (válaszként erre: 888. - Fbab8271ce)
2010. febr. 11. 14:49

Szia(sztok)!

Ahogy már írtam,a terhesség alatt én is maximálisan elégedett voltam vele,nekem a stílusával sem volt semmi bajom(sokan durvának tartják).Az akkori védőnőm is nála szülte a gyerekeit,azt mondta,ha szülne még,csak nála tenné.Ráadásul a terhesgondozáson kívül(amit ő tartott itt Kőszegen), jártam hozzá magánrendelésre is szorgalmasan,a szülés megbeszélésére a férjem is velem tartott.Ezek után ért valóban meglepetésként,hogy "felszívódott",elérhetetlen... Lehet,hogy rosszul látom a helyzetet(na ja,elfogult vagyok,végeredményben a bőrünkre ment a vásár),de szerintem egy szülész nem teheti meg,hogy fél napig elérhetetlen és vissza sem hív.Nem tudom,nekem kellett volna később is keresni,hogy köszi,azért jól vagyunk?!...Még most is felmegy bennem a pumpa,ha erre gondolok. Na mindegy,az a lényeg,hogy végül minden jól alakult a lehetőségekhez képest! Sajnálom picit, hogy csak most bukkantam Rátok,tetszenek a hozzászólásaitok.) Nóri lányom szinte hajszálra pontosan úgy viselkedett,mint Nadin.A kaja-mizériának se vége-se hossza. Alkalomadtán szeretnék majd én is tanácsot kérni Tőletek,ha elakadnék... Úgy látom,nagyon klassz,összetartó csapat vagytok,talán "beférünk" mi is...:) Szép napot Mindenkinek!)

2010. febr. 10. 21:19
Nekem az első szülésemnél a Leiner doktor kb 3 órát ott volt jófomán végig mellettem, amíg elmentem picit sétálni, letusolni, addig is ott várt, és utána is míg összestoppolt, amíg vissza nem hozták a babát, mellettem volt, beszélgettünk. Akkor maximálisan meg voltam vele elégedve, én sajnálom picit, hogy elment, de nekem Körmend messze van eljárni hozzá, mert ha párom úgy dolgozik, mire odaérnék vonattal, busszal a vizsgálatra havonta, az sok, viszont maszekba se akartam járni havonta
887. ice kuszi (válaszként erre: 884. - Bancsi77)
2010. febr. 10. 16:16
Szia! Én is hozzá jártam, de nekem sem sikerült nála szülnöm!:-( Pedig előtte viccesen "megbeszéltük", hogy aznap megyek szülni, mert ügyeletben lesz, de utána szabira megy! 8 nappal a kiírás előtt volt ez a nap, úgyhogy nem sok esélyem volt, de sikerült jól "időzíteni", hajnali 2-kor bekerültem a kórházba. Kislányom viszont annyira sietett kifelé, hogy nem várta meg a dokit!:-)
2010. febr. 10. 14:46

Sziasztok!

A sógórnőm most szült és bent lehetett a férje végig vele.A Doma Gézánál szült,ő volt ügyeletben és nagyon aranyos,profi volt.Én is sok jót hallottam a Doma Dr.Úrról.

Én Péter doktornál szültem mindkét gyermekemet csak én császáros voltam..

885. Amazon11 (válaszként erre: 883. - Fbab8271ce)
2010. febr. 9. 13:32
Én egyrészt azért jártam Leinerhez, mert többen ajánlották, másrészt pedig akkor igazolt át Körmendre-már korábban is rebesgették,hogy oda fog szerződni-,ott szülhet mindenki a saját,választott orvosánál. Minden meg volt beszélve,úgyhogy a mai napig nem tudom megemészteni a viselkedését. A terhesség alatt végig nagyon korrekt volt,amikor viszont a legnagyobb szükségem lett volna rá,cserben hagyott.Később sem jelentkezett... Ruttner doktor idejét mi sem raboltuk sokáig,olyan gyorsan történt minden. Levetettük a köldökzsinórvért, akkor megállt bennem az ütő, mert majdnem ölre mentek a szülésznővel.A doktor a vérgyűjtéssel akart először foglalkozni, a szülésznő a kislányommal-neki drukkoltam.Szó-szót követett, a végén már kiabáltak és csapkodtak,a vita hevében levertek egy műszeres tálcát, minden repült,csörrent a padlón,közben húzták-vonták a kicsinyemet... Dermesztő volt... Valéria nyert.)
2010. febr. 9. 13:17

Én a Herczeg-hez jártam, de a Németh L.-nél szültem.

Mikor mentem be a szülőszobára megkérdezték, hogy a Herczeg vissza jön-e. Lehet szülhettem volna nála, vagy miért kérdezték? És a szomszéd kismama is így volt. De jó volt a Németh doki is, elég sokat ott volt.

2010. febr. 9. 11:51
leinerhez jártam én is az első kettővel...de a másodiknál már nem lehetett fogadni, így Ruttnernál szültem...de az az igazság, max fél órát volt ott, tényleg csak a legvégén ...
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook