Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


162. monizsofi1982 (válaszként erre: 160. - 228bb89282)
2009. júl. 22. 12:03

Ők adtak volna bogyót,vagy amit te viszel?

Szedtél szülés előtt valamit?Ha igen,milyen higításban? 5-9 CH?

Tejserkentőt vettem,de nem szedem,mert most minek?

Hülye kérdés:Nálad mit jelent,hogy belövell? Előtej,vagy mi?

A mellszívót szerintem csak itthon fogom alkalmazni,főleg,ha szerencsém lesz,és csak 3 napot leszünk benn :)

2009. júl. 22. 11:54
Ja és a gátsebre is van bogyó, nekem ez is kezd használni, ha érdekel, megírom a nevét, mert én még mindig kínlódok vele, első baba születése után egy héttel már tangát hordtam, most bezzeg! :( Mamabugyit. :((( Még mindig, pedig már alig vérzek és szombaton lesz 4 hete, hogy szültem. :(
160. 228bb89282 (válaszként erre: 158. - Monizsofi1982)
2009. júl. 22. 11:53
Nem, de ha akartam volna, szedhettem volna. Masszázsolajuk van, ha csináltál gátmasszázst, én akiket kifogtam a két szülésem alatt, nagyon kedvesek voltak és együttműködőek. De már írtam korábban is, hogy én meg voltam elégedve bent szinte mindennel. Nyugi! Viszont ne kezd el szedni a tejserkentőket addig, amíg be nem lövell a cicid és csak utána, meg a mellszívót se használd- ha van addig -, mert ödémás lehet a melled. Legegyszerűbb itthon ezeknek nekiállni. Én szedem az urticát és ricinust is tejserkentésre, egyik nap egyiket, másik nap másikat. És úgy néz ki, lassan használ is! :))) Tomi nemrég 120 grammot evett ciciből, még bukott is vissza, ráadásul egy nagyon picit tudtam fejni is - ha nem kellett volna felvennem, még biztos többet tudtam volna.
159. 228bb89282 (válaszként erre: 158. - Monizsofi1982)
2009. júl. 22. 11:50
Algopirint és panadolt lehet szedni, én mondjuk ittam pezsgőtablettát is, kálciumosat, nagyon jó volt, most is iszok még. De egy csomó gyógyszert szabad szedni, nődokiddal beszélj. Ja, Nasivin orrcseppet is lehet használni, én is voltam beteg terhesen, nem is egyszer. Kata mindent hazahozott a bölcsiből. Mielőbbi jobbulást kívánok!
2009. júl. 22. 11:41

SOS:lehet,hogy kicsit megfáztam.Coldrexet,vagy valamit a vitaminokon kívül vehetek be,hogy ne vegyen le a lábamról?

Tényleg kisbibe:vajúdás alatt kaptál homeopátiás bogyót?

Vagy milyen beálítottságúak a szülésznők?

Előre is köszi,akár melyikőtök is válaszol!

157. monizsofi1982 (válaszként erre: 156. - 228bb89282)
2009. júl. 22. 11:24

Szerintem nem.Én már csak magamból indulok ki:Bár persze,én szilárd kaját eszek,de úgy szoktam kajálni,hogy két falat /pl./szendvics,utána 2-3 korty innivaló.Olyan hamar jól lakok...

Ja,egyébként,amint látjátok,eddig semmi.Nadin még a pocakban.A sógornőm már írogatja az sms-eket,hogy: Nadin baba bújj ki!

Azt hiszem oroszlán lesz a lányom,legalábbis ami a makacsságot illeti,hehe!

Egyébként persze,hogy sok a probléma kisbibe.Ha minden hip-hopp menne,tök uncsi lenne az egész,és a férfiak is simán megbírkóznának vele.Bár néha szívesen cserélnék velük... /82 átalvatlan-sírós éjszaka után... :) /

2009. júl. 22. 08:10
Jó reggelt lányok! Képzeljétek, pont annyi tejem volt tegnap - megnőtt az adag -, mint amennyi "elő van írva". :) 630 grammot evett meg Tomi, meg persze egy csomó teát letolt mellé. :) Persze cukor nélkül. Szeritetek az gáz, ha mondjuk eszik 90 gramm tejet és rá kb 10 percre issza a teát?! Mert nagyon sír és adtam neki, hogy tele legyen a pocija. Csak attól félek, hogy így nem higítom szét a tejet?! Mennyi probléma, hihetetlen! :)))
2009. júl. 21. 22:02
Jó étvágyat, jó éjszakát!
2009. júl. 21. 21:58

Megyek vacsizni. Ha Nadin is úgy akarja,holnap jelentkezem!

Jó éjt!

153. monizsofi1982 (válaszként erre: 152. - Kishoresz)
2009. júl. 21. 21:47

Szép estét neked is!

Bírjuk a meleget,csak a szúnyogokat nem.Tegnap este is,meg ma délután óta fáj a derekam,néha görcsölgetek,de nem fűzök hozzá nagy reményeket...

Nálatok mizu?

2009. júl. 21. 21:41

Szép estét lányok!



Kisbibe ne má hogy öngyi akarsz lenni a sok sírástól. Ez a "probléma" magától fog megoldódni. Fáradt vagy? Persze 2 gyermek mellett, naná. Kicsi türelem, ha az orvos azt mondta, hogy Tomi nem hal éhen, akkor biztos úgy lesz. Szerintem nem lesz gond. Én mind2 lánynak édesköményteát adtam 5 napos korától. Nem azért mert hasfájós lett volna egyik is - csak azt lehetett adni.

Mónizsófi hogy vagy? Bírod még a meleget?

2009. júl. 21. 16:01
Na,végre egy kis sikerélmény :)
150. 228bb89282 (válaszként erre: 149. - Monizsofi1982)
2009. júl. 21. 14:20
Most evett 120 tejet, ivott rá egy kis teát és kidőlt! :))) Béke van! És nem is bukott vissza egyelőre semmit. Remélem, marad ez a szitu. ;)
2009. júl. 21. 12:33

Milyen érdekes mi?Vagy keveset esznek,vagy túl sokat,alig van olyan bébi,aki az átmenetbe tartozik...De akkor ő vagy hasfájós,vagy egyéb problémája van...

Szurkolok,hogy mielőbb megoldódjon a problémátok!!!

148. 228bb89282 (válaszként erre: 147. - Monizsofi1982)
2009. júl. 21. 12:27

Eddig csak cukros vizet adtam neki, mert alacsony a cukra, doki előírta. De olyan volt, mintha nem kapott volna semmit, ugyanúgy ordított. Most találtam a Müllerben egy olyan teát, amit már 2 hetes kortól lehet adni, most főztem le az első adagot. Egyelőre alszik, most rohanok felmosni, mert mindjárt kelni is fog. Doki is azt mondta: tea-víz korlátlan mennyiségben mehet neki. Nem tudom még, mi lesz...


Aranyos vagy különben, de inkább tartogasd a tejcit Nadinnak, jó lesz az a hozzátápláláskor is. :)))

147. monizsofi1982 (válaszként erre: 146. - 228bb89282)
2009. júl. 21. 12:13

Légy egy kicsit türelemmel,hamarosan szülök,aztán csempészek neked egy kis tejcit :)

Bár lehet,hogy hülyeséget írok,de próbáltad teáztatni,vagy valami?Nem lehet,hogy ettől a kuka melegtől csak szomjas? /megszólalt az első gyermekes kismama :o /

2009. júl. 21. 12:05
Csajok, el vagyok keseredve. Beszéltem a dokibácsival. Nem adhatok Tominak tápszert többet. :( Kb. 500-550 gramm tejet eszik egy nap és azt mondta, ezzel éhenhalni nem fog, de pótolnom tilos. Ja és próbáljam meg a 3 óránkénti etetési időt 4 órára kitolni. Könnyű mondani. Ha mostanban nem leszek, lehet öngyi lettem a sok sírástól. Így is mindig éhes volt ez a gyerek, de hogy most mi lesz?! El vagyok kicsit keseredve... De csak túléljük valahogy.
145. monizsofi1982 (válaszként erre: 143. - Kishoresz)
2009. júl. 21. 12:01

Nem baj,persze,hogy nem!Az egyik majd a jobb cicimet szívja,a másik meg a balt :)

Lehet én is úgy járok,mint anno egy ismerősöm:A kórházban megszoptatta a saját gyerekét az egyik ciciből,utána meg hoztak neki egy idegen bébit,hogy szopassa a másikből,mert szó szerint ömlött a teje... :)

De én sem vagyok tápszer ellenes!

144. monizsofi1982 (válaszként erre: 142. - 228bb89282)
2009. júl. 21. 11:59

Az túlzás,hogy van,de végül is van.Ezen nem tanakodtunk annyit,most épp a Marcellnél tartunk,aztán ki tudja.Apa nem tudott még úgy a gép elé ülni, hogy nézzen ő is fiúnevet, de majd megpróbálom odacitálni,bár a héten délutános...

Mert ugye volt az elején egy lista mindkettőnknek fiú-lánynevekkel.Most megpróbálunk ezekből szanálni.

2009. júl. 20. 22:19

Félre ne értsél, nem vagyok tápszerellenes. Sőt Domi 7 hónapos már nem fogadta el az anyatejet, akkor kellett volna tápszert adnom neki. Még ki is köpte. 8 hónapos korától azt eszi, amit mi. Sem a főzeléket, sem a cicit, sem a tápszert nem fogadta el. :(

Hanna annál nagyobb zabás jelenleg is. Látszik rajta. :) Ő 6 evés helyett 4x evett csak, de 80-100 helyett egy evésre 140-150-eket szívott. A főzelékből is rengeteget evett 6 hónapos kora után. Na nála abszolút nem kellett hozzátáplálással foglalkozni.

Remélem tényleg tudod addig szopiztatni. Aztán lehet, hogy Mónizsófinak meg annyi teje lesz, hogy a két pici, akár tejtestvér is lehet. :)

Már ha nem baj Mónizsófi... :)

142. 228bb89282 (válaszként erre: 140. - Kishoresz)
2009. júl. 20. 21:31

Tudtam, de sajnos nem volt sok tejem. Most néztem meg, amit akkor vezettem füzetet (muszáj volt a hozzátáplálás miatt, hgogy pontosan tudjam, mennyit evett egy nap), ahhoz képest most dupla mennyiség van, sőt több is. De ez nem elég Tominak. :( Egész nap enne. Ezt meg én nem bírom. Tényleg szerencsés voltál, bár engem nem zavar, hogy kap egy kevéske tápszert is. Inkább, minthogy éhezzen. :) Én nem vagyok tápiellenes, de amit tudok, megteszek, hogy Tomit is tudjam 6 és fél hónapig szoptatni, Katánál sajna akkor elapadt a tejem.


Mónizsófi, tényleg nagy poén lenne! Azért van fiúnevetek?! ;)

141. monizsofi1982 (válaszként erre: 140. - Kishoresz)
2009. júl. 20. 20:23

Látod,te is,sajnos az időváltozás sem hatotta meg Nadint.

Egyébként épp azon nevettem délután,mi lenne,ha kiderülne nem is kislányunk lesz :D

Azt hiszem,leesnék a "mészárszékről"...

2009. júl. 20. 14:14

Sziasztok.


Mónizsófi azt hittem már elmentél szülni abban a viharban! Most már jól vagy?

Kisbibe lesz ez még jobb is! Katát tudtad szopiztatni? Nekem nagy szerencsém volt mind2 lányomnál, mert rengeteg tejem volt. Remélem jól beindul és akkor elfelejtheted a tápszert.

Szerencsére ma azért nincs olyan meleg.

Szép napot lányok!

139. monizsofi1982 (válaszként erre: 138. - 228bb89282)
2009. júl. 20. 13:55
Jól van,örülök,hogy végre neked is sikerélményed van.Remélem nekem is hamarosan lesz.De tök jól vagyunk.Mi is élveztük a hűvös időt,bár a kutyám szempontjából nem szerencsés,mert akár hányszor levittem,láb+alvázmosás.Kicsit fárasztó volt,bár általában a hugom csinálta,mert nem bírom a sok hajolgatást...
2009. júl. 20. 11:34

Helló csajok! Anyós most levitte Tomit sétálni, én meg épp takarítok ezerrel. :( Nem szeretek, de már megevett minket a kosz. :)


A vihart én nagyon élveztem, főleg a vele járó lehűlést. Sajna már megint patakokban folyik rólam a víz, de végülis most van itt az ideje, nem akarok én rosszat a nyári szabadságát töltő embereknek. ;) De a hét második felében lévő 40 fok kicsit durva, igaz DNY Mo-ra mondták, de akkor is. Nálunk is lesz tuti 35-36 fok.


Ma jó napunk van eddig még nem kapott Tomi tápszert, ami nagy szó, mert 80 körül van tejem és az meg nem elég neki, így mindig pótolgatnom kell, de ma kicsit több volt, sikerült fejnem is picit, így most levitte a mama sétálni a követező etetésig. :))) Így most egész jó kedvem van. :)

2009. júl. 20. 10:18

Sziasztok! Még mindig egyben vagyok,csak tegnap hajnalban nagyon szarul voltam,és ez az egész napomra kihatott.Szerencsére anyós áthívott minket ebédre,mert nem biztos,hogy képes lettem volna főzni...

Köszi,hogy szurkoltok,de ez a pici lány,nagyon jól érzi magát idebenn :)

Veletek mizu? Remélem mindenki agybaj nélkül átvészelte a vihart :)

2009. júl. 20. 09:50
Mónizsófi csak nem?
135. kishoresz (válaszként erre: 134. - 228bb89282)
2009. júl. 19. 22:26

Szia!


Igen Mónizsófi egy kicsit elveszett. Lehet, hogy épp a kórházban van a pici lányával???

Nem bántam, hogy szombaton nem volt jó idő, így volt egy nyugis napunk a lányokkal.

Nálatok minden rendben? Jól vagytok?

Jó éjt!

134. 228bb89282 (válaszként erre: 133. - Kishoresz)
2009. júl. 19. 22:20

Köszi! Végre eljutottam odáig, hogy frissítsek! :)


Tényleg, Mónizsófi kicsit eltűnt. Talán megérkezett Nadin? Akkor legalább megtapasztal mindent, ami a fő kérdésben szerepel! :)


Ti jól vagytok? 7vége nyugisan telt?!

2009. júl. 19. 22:02

Sziasztok.


Kisbibe jók az iwiw-es képek!!

Mónizsófi hogy vagytok? Nadin nem jelentkezett még érkezésre?

Jön a meleg!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook