Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2009. aug. 16. 21:05
Mónizsófi boldog születésnapot!!!!!!!!!!
311. 228bb89282 (válaszként erre: 309. - Ice kuszi)
2009. aug. 16. 07:25
Ugyanígy vagyok vele. Ha nem iszom egy órán keresztül, úgy érzem totál kiszáradok, szörnyű. Egy nap simán megiszok 5-6 liter folyadékot, holott előtte a másfél liter is alig csúszott le. :)
2009. aug. 15. 23:00

Szép estét mindenkinek.


Kisbibe jó szórakozást nektek holnapra.

Mónizsófi nem lehet, hogy sok a gyógyszer meg a tea egyszerre? Én is ittam minden szopiztatásnál vagy a teát vagy vizet. Szerintem helyre fog állni a tejmennyiséged, figyeld csak meg. Mikor mentek a gyermekorvoshoz?

309. ice kuszi (válaszként erre: 307. - 228bb89282)
2009. aug. 15. 22:48

Igen, én is iszom éjszaka amikor felkelek etetni, 3 pohárral, és lefekvés előtt is 3 pohárral! Reggel így is úgy érzem, kiszáradok!

Ha nem hízott, akkor mindenképp szólj a gyerekorvosnak a bukás miatt, az első hetekben minimum 200g-ot kell híznia hetente! Lehet, hogy csak emiatt eszik többet a baba, és nem is kevés a tejcid!

308. 228bb89282 (válaszként erre: 304. - Monizsofi1982)
2009. aug. 15. 22:08
More Milk Plus nagyon jó! Drága, de nem kell folyamatosan szedni. Én Katánál már későn hallottam róla, de most egyszerre ezzel kezdtem. Katát én is tápiztam a tej mellett, most viszont egyáltalán nem kell, nincs is itthon. Szerintem próbáld ki, ha a keret engedi még, hiszen elég kiadással járt már így is a baba...
307. 228bb89282 (válaszként erre: 305. - Biromoni)
2009. aug. 15. 22:02

Nyugi csajok, nem sértődtem meg! De már látom, abszolút úgy tűnt. ;) Nem vagyok egy sértődékeny alkat. :)))


Mónizsófi ne izgulj, én rájöttem arra, ha éjszaka is iszom (amikor felkelek szoptatni), akkor szinte folyamatos a vízpótlás és nincs nagy ingadozás. Szeirntem igyál egy pohár vizet. Ezt ajánlják is, hogy minden szoptatáskor inni kell egy pohárral. És nálunk is így volt, el is felejtettem mondani, hogy hason nem bukott Tomi, de hanyatt szinte mindig. A gyerekorvosnak lehet el kellene mondani, ha gondolod, mert van valami cucc, ami áll. pudingosítja a tejet és nem buknak a gyerekek. Szopi előtt kell beadni neki. Sajnos a nevét nem tudom... :(


Holnap megint elutazunk, majd csak szerda este jövünk haza, így addig nem tudok jönni. Vigyázzatok magatokra! :)))


Holnap bucsu lesz a mamánál, megyünk ringlisezni. ;)

306. 228bb89282 (válaszként erre: 301. - Da5a93d992)
2009. aug. 15. 21:56
Nagyon köszönöm, beleadtunk apait-anyait. ;))) Már neked sincs sok hátra. Hol szülsz?!
2009. aug. 15. 20:18

Minden gyermek és Anyuka is más.De az nem jó szerintem ha Nadin ilyen sokszor bukik és nem is hízik.Én imádom az anyaság minden percét,és ki is szeretném használni,főleg amíg picik és ránk vannak utalva.:))

Senkit sem szerettem volna megbántani,nem is olyan vagyok.Csak a véleményemet írtam le.

kisbibe igazad van.Van aki befordul ha nem mehet el valahová a gyerek nélkül.

remélem minden helyrerázódik Nálatok is Monizsofi.Ügyes vagy.

A tejingadozás természetes,majd beáll idővel,reméljük jó sok lesz állandóan.Ebben sem vagyunk egyformák.Van akinek rengeteg van és van aki bármit megtesz és mégsincs neki.

Én is "megszeretettem"Vivikével a tápit idővel.Nagyon nyugodt kislány Ő,születésétől fogva.remélem az is marad.:))

Kellemes,boldog hétvégét kívánok Mindenkinek!

2009. aug. 15. 16:28
És szedek homeos bogyót a tejremre,meg teázom ezerrel,de mégis ingázok... :(
2009. aug. 15. 16:27

Köszi mindenkinek a bíztatást.Most apa arra jött rá,hogy ha hason van,akkor jó neki.Egyelőre.lehet,hogy csak pár napig,de akkor nem jön vissza szinte emmi.Nem értem,de Nadin biztos tudja.

Én sem szívesen tápizom,de muszáj,mert kitapasztaltam,hogy ha minden kb.2.szopizást nem ciciből kapja,hanem már az előre lefejt tejből,akkor lesz a következőre elég tejem.Valahogy nekem most hol van tejem,hol nincs.Reggel lefejek mondjuk 20ml,délben meg 130-at.Tökre nem értem,hogy miért ingázik,pedig nem idegeskedem.Apa sokat segít,hogy addig is fejjek,vagy mit tudom én,hogy legyen elég tejem.

Ja ,a minap is úgy jártam,hogy cicizés után a vállamra akartam rakni Nadint,épp,hogy felemeltem,sugárban jött belőle a tej.Szó szerint ömlött.

Tegnap lemértük,mérleg szerint egy grammot sem hízott,annyi,amennyivel hazaengedtek minket.Hát,kíváncsi vagyok,mikor indul meg végre...

302. da5a93d992 (válaszként erre: 296. - Ice kuszi)
2009. aug. 15. 14:59

Nelli is nagyon édes. Minden kismanó egy tündér. :)

Remélem hozzánk is hamarosan megérkezik a kisfiunk. Már kezdek türelmetlen lenni, pedig még van hátra pár hét.

301. da5a93d992 (válaszként erre: 299. - 228bb89282)
2009. aug. 15. 14:58
Gyönyörűek a gyerekeid!! :)))
2009. aug. 15. 14:56

Szia Monizsofi!

Bekukkantottam, nem tudok semmi okosat írni, mert én még mindezek előtt vagyok és pár hét múlva lehet, hogy én kérem itt a tanácsokat. S szerintem addigra te is kitanulod a szopiztatás fortélyait.

Fel a fejjel, menni fog! A sírás biztos a hormonoktól volt, végülis terhesség alatt is elég érzékeny az ember lánya :) Nagyon szép a baba!!

2009. aug. 15. 13:41
Azt meg még elfelejtettem írni, hogy Tomi is sokat bukik, de nem kell megijedni a mennyiségtől, annak egy része nem tej, hanem a gyomornedvek, amikkel keveredik. Úgyhogy nyugi, Nadinnal ügyesek vagytok! :)
2009. aug. 15. 07:52
Én nem állítottam, hogy bőgni hagytam a gyereket. Bár egyszerre nem is kapkodom fel, a másikat se tettem, pár percbe nem hal bele egyetlen kisbaba sem. Adtam neki az elején egy kis forraltvizet, később pedig teát. Hetente 40 dekát hízik, így egyáltalán nem is éheztettem. De a legelején túl továbbra is úgy gondolom, ha az anyuka nem akar befordulni és ki akar lépni otthonról igenis szépen lassan rá lehet szoktatni a gyereket, hogy ne félóránként nyammogjon be 30-at (amivel nem igazán lakik jól, csak nassolgat), ha 3 óránként megenne 130at és utána boldogan, tele pocakkal elalszik. Úgyhogy én továbbra is az igény szerint 3 óránkénti (persze nem percre pontosan) kajálásban hiszek és nem csinálnám máshogyan, ha lenne még gyerekem.
297. biromoni (válaszként erre: 296. - Ice kuszi)
2009. aug. 14. 23:26
nagyon egyetértek!Még jó hogy nem hagyom bőgni a gyerekemet ha éhes.Ha óránként,mert kevesebb a tej,mint kellene,akkor óránként,mivel a tápit nem fogadta el.2 hetes gyereknek meg nem adhattam mást.Természetesen majd mindenki kitapasztalja,hogy mi a jó neki.
2009. aug. 14. 23:10
Én is az igény szerinti szoptatásban hiszek. Nálunk nem vált be egyik módszer sem, de ez egy különt történet! Ha újra csinálhatnám (bárcsak tehetném), akkor igény szerint szoptatnék! Hiszen mi sem mindig pontosan ugyanannyi idő múlva leszünk éhesek. Meg aztán mi értelme lenne sírni hagyni szegény gyereket egy vagy másfél órán keresztül? Az senkinek sem jó! Normális esetben úgyis beáll néhány hónapon belül három-négy órára!
2009. aug. 14. 21:45

GRATULÁLOK Nadin érkezéséhez!!!!! Nagyon ügyesek voltatok!


Örülök, hogy jobban megy már a szoptatás, én is írattam fel az elején tápszert, nehogy abba a hibába ess, mint én. A babának annyit kell ennie, hogy a csupasz súlyát szorozd meg 150-nel és kijön egy szám. Tomi most 6 kiló x 150 = 900 grammot kell ennie. Mi anno Katánál vettünk mérleget, kényszeres méregető is vagyok, de most hétvégére lent hagytam Ölbőn, így nem tudom, mennyit eszik, de nem is baj. De az elején jó, ha van mérlegetek, te is megnyugidhatsz. Visszatérve én beleestem abba a hibába, hogy túletettem - mert azt hittem, kevés neki a tejci, ezért adtam plusz tápszert - és kitágult a kis gyomra. Szóval, ha mindenáron adni akarsz neki valamit, szerintem csinálj egy kis édesköményteát és add neki két kaja között.


Az igény szerinti szoptatás az első két hétben szerintem ok, de utána be kell állni a kb 3 órára, mert megőrülsz, nem fogsz tudni kimozdulni otthonról. Az én fiam le se szállna a ciciről és fél óránként enne, ha tehetné, ezért nem hiszek az igény szerinti szoptatásban. Ja, úgy hogy előtte bekajált 130 grammot. Ő abszolút cicifüggő - milyen lesz később?! :))))


Úgyhogy a tápival csak óvatosan, inkább kapjon teát, ha úgy érzed még éhes maradt. Számold ki, hogy kb mennyit "kell" ennie egy nap és oszd el, hányszor eszik, hidd el ki fog jönni rendesen, hogy mennyit "kell" ennie. És akkor se ijedj meg, ha egyszer-egyszer kevesebbet eszik, mert te sem eszel mindig ugyanannyit.


Na, kiosztottam magamból azt hiszem mindent és most végre először bevetem magam a fürdőkádba!!!! :))) Nyakig érő forró vízba. ;)


És masszírozd meleg víz alatt a cicit, áll. az is segít! ;)


Jó éjt Csajok!

2009. aug. 14. 21:33

Sziasztok lányok!


Mónizsófi hogy vagytok? Mi újság?

293. kishoresz (válaszként erre: 291. - Monizsofi1982)
2009. aug. 13. 22:18

Hát ezt nevezik igény szerinti szoptatásnak. Ellene nem tudok szólni, meg mellette sem. Hanna "igény szerint", mármint 3-4 óránként evett, de annyit, hogy nem is csodáltam, hogy tök duda. Ő 3750 g-mal született, és nagyon-nagyon jó evő volt. Mindig cseszegetett a védőnő, hogy 6x kell ennie a gyereknek egy nap, de ő csak négyszer evett. Igaz mindig adagon felül.

Szerintem próbáld meg nagyon sokan dícsérik. Valószínűnek tartom, hogy Nadin be fog állni, időpontokra, és akkor fog enni. A mérleget feltétlen használd és tapasztald ki, hogy mitől bukik. "Sajnos" csak találgatni tudsz, hisz még nem tudja megmondani mi a gond. :) Belekeverettem az írnivalóba. Már nagyon fáradt vok. Majd holnap benézek.

Jó éjt lányok!

292. biromoni (válaszként erre: 291. - Monizsofi1982)
2009. aug. 13. 20:24

Én annak a híve vagyok,hogy ahányszor szopizni akar annyiszor tedd cicire.A kisfiam 1-1,5 óránként szopizott,ő eleve 4850-el született és több kellett neki.A kislányom is óránként,mert ő az elején nem fogadta el a tápszert,mert nem volt elég tejem sajnos./de még mindig van/Nekem sem állt másból a napom csak a szopiztatásból majdnem.És még Ottika is itt volt nekem.Hiába tettem meg mindent nem lett annyi tejci amennyi kellett volna.

Mérleget mindenképpen szerezzetek be.

Puszi Nektek

2009. aug. 13. 20:18

Na,irattam tápszert,vacsira azt kapott a bébi.Eddig úgy tűnik kevesebbet bukott vissza.De ha cicizik,akkor többször bukik,és nagyon sokat.Holnap apa megy és talán tud kölcsönözni mérleget,kíváncsi vagyok,hogy tényleg én látom-e soknak,vagy valóban elég sok tejci jön vissza.A védőnő szerint csak annyit bukik,ami a felesleg.De kérdem én:Ha megeszik kb.60ml-t és abból a felét vissza bukja,akkor az a 30 ml elég neki?Mert szerintem tökre nem.Azt mondta,ha óránként akar cicizni,akkor óránként rakjam.Hát nem tudom,nektek erről mi a véleményetek?

Igyekszem enni,de hiába kezdek neki,nem annyira sokat tudok enni,pedig gyűröm.Egész nap szinte ezt a teát iszom.Éjjelente meg tejet,csokis keksszel. :)

A pihenéssel meg úgy vagyok,ha elaludt Nadin,és végre le tudnék feküdni egy kicsit,naná,hogy egyből fent van.Így ugrott a pihi.De nem baj,amíg az éjszakákat majdnem végig alussza :)

290. ice kuszi (válaszként erre: 282. - Monizsofi1982)
2009. aug. 13. 15:12

Na látod, hogy megy az a szopiztatás! Az a lényeg, hogy ne görcsölj a tejcin, természetes, hogy néha kevesebb, néha több. Az elején én is ilyen voltam. Ha úgy érzed, hogy nem ürült ki rendesen szopizáskor, fejd le! Az a lényeg, hogy semmiképp se próbálj "spórolni" vele! És a három aranyszabály: egyél rendesen, igyál sokat, és pihenj amennyit tudsz!

Minden rendben lesz, ne aggódj!

2009. aug. 13. 14:52

Sziasztok!


Én is ittam a szoptatós teát, elég sokáig. Napi 1 litert csináltam és azt iszogattam. Szerintem tényleg hatásos. Igaza van Biromoninak, hogy nem szabad idegeskedned. Ügyes vagy és megoldasz mindent és napról napra könnyebb, egyre rutinosabb leszel. Nem árulok el titkot, hogy az nagylányomat mikor haza vittük a kórházból és beléptünk a lakásba elkapott a pánik, hogy itthon nincs nővér, nincs védőnő, akitől lehet kérdezni... Anyu jött el megfürdetni, és a szomszédainknál is voltak gyerekek, mindig megkérdezhettük egymást, hogy ki mit gondol erről meg arról. Nálatok a házban fiatal anyuka van? Tesód? Szüleid? Párod szülei? Mindent nem kell neked megoldani, fogadj el segítséget! Az sosem árt! Csodálatos dolog, de nem vagy hozzászokva, hogy éjjel felkel, már nem alszol annyit, a háztartást ellátod... :) De megoldod, mert ügyes vagy!!!

Kisebbik lányomnál már nem kellett, hogy valaki jöjjön, sőt szerintem el is szuperáltuk magunkat úgymond. Szent volt a fürdetés - csak mi. Akkor én is kevés segítséget fogadtam el. Szóval csak a tapasztalat íratja ezt velem!

Vigyázzatok magatokra, és sétálgassatok csak! Az neked is kikapcsolódás! :)

Aztán várunk, írd csak a fejleményeket!

288. biromoni (válaszként erre: 286. - Monizsofi1982)
2009. aug. 13. 14:02

Hát írhattam volna hogy tartalékba legyen tápszer.de ezt a védőnőnek kellett volna mondani.

A szopis tea jó,én is ittam.

Ne idegeskedj,mert attól is elapadhat a tejcike.Biztos mohón eszik azért bukja vissza.Nem??

Akkor nagyon jó kislány!Te meg ugyes Anyuka vagy!:))

287. monizsofi1982 (válaszként erre: 285. - Biromoni)
2009. aug. 13. 12:35

Ja,krémet használok,a kórházban ajánlottak egy Alsol nevűt,tényleg jó.Állandóan kenem a cicim,hogy végre meggyógyuljon.

Remélem tényleg nem leszek depis,mert gondoskodom róla,szeretgetem,ellátom legjobb "tudásom" szerint,csak szerintem meg vagyok ijedve,meg minden...

286. monizsofi1982 (válaszként erre: 284. - Kishoresz)
2009. aug. 13. 12:33

tegnap estére elment a tejem,Nadin bőgött,én meg vele.Apa nyugtatott,hogy semmi baj,vegyek elő a fagyasztóból tejcit.Gyanús volt,hogy tegnap délután szinte óránként enni kért,bár sokat bukik vissza,azt hittem csak ezért éhes mindig.Még jó,hogy előzőleg tudtam lefagyasztani tejet...Délután hozott barinőm szoptatós teát,megittam gyorsan hármat.Reggelre lett tejem.De volt itt a védőnő,mondtam írasson tápszert a dokival,nehogy még egyszer így járjunk,és ne legyen tartalék tejem.

Voltunk levegőn,kb.fél órákat,mikor jó idő volt.Szerintem ennyi kell neki is.

Éjszakánként jó gyerek,majdnem végig alussza az éjszakát,egyszer,max kétszer kel fel,attól függ előtte mikor evett.

Nagyjából ennyit tudok írni.

2009. aug. 13. 08:10

Mónizsofi!


Nagyon örülök,hogy megy a szopizás Nadinnak.A krém nagyon jó a cicidre.Nem csinálsz semmit sem rosszul,nekem olyan sebes volt...azt hittem megőrülök,pedig a 2.gyerekem már és még mindig szopizik,pedig már 14 hónapos.

A sírhatnék természetes.Depire még ne is gondolj.Miért is lennél az,mikor ott az a kis tünemény a karodban.Mindjárt én is bőgök..

Legyetek jók.Puszi

2009. aug. 12. 21:08

Mónizsófi!


Örülök, hogy sikerült szopiztatás. Hidd el minden ilyen szépen megoldódik. Valószínűleg semmi gond nincs a bimbóddal, csak tényleg nincs hozzászokva. Van bimbóvédőkrémed. Két szopiztatás között kend be és szerintem helyre jön.

Szerintem boldog vagy azért van sírhatnékod! (Még azt tudom elképzelni, hogy esetleg fáradt vagy??? Vajon miért???) Nem leszel depis, mert jössz ide és mindent megbeszélünk.

Nadin hogy "viselkedik"? Mit csinál egész nap? Voltatok levegőn, vagy még továbbra sem lehet menni két hétig? Éjszaka hányszor szopizik?

2009. aug. 12. 20:20
Miért van az,hogy egyfolytában sírhatnékom van?És bőgök is.Lehet,hogy depi leszek?Nem érzek bánatot,csak úgy rámjön... :(
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook