Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2009. aug. 24. 23:17
Az én lányom ma szinte semmit nem aludt. Hozzáteszem éjszaka sem, bár ez nem ritka mostanában. Tiszta hiszti volt egész nap, alig bírtam vele. Úgy látszik, tényleg front van...
2009. aug. 24. 11:27
Kishoresz,néztem iwien a képeket,olyan cukik a gyerkőcök!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. aug. 24. 11:09

Sziasztok!

4 óra óta alig akar aludni a kiscsaj.Állandóan felriad,hiába vagyunk csendben.Bekapcsoltam neki a Minimaxot halkra,de még így is.Nem tudom,front lesz?Az egyik ismerősöm is reggel fél 7-kor vitte le az unokáját /2-3 hónapos/,meg a kutyát,mert nem bírt a gyerekkel.Így megoldotta a kutyasétáltatást is.Még az a szerencse,hogy Nadin azért elvan,nem ordít egyfolytában.Gyorsan kivasaltam,most anyum van mellette,amíg gépezek egy kicsit...

2009. aug. 23. 21:20

Sziasztok.


Hát Kisbibe nagyon ügyes a férjed, igazán szépek - mesélnek a képek!!!!!

Mónizsófi örülök, hogy ennyire jól alakulnak a dolgok, nagyon ügyes a kishölgy. És egyre jobb lesz, egyre több mindent csinál és feltalálja magát. Imádtam ezt a csöppkort mind2 lányomnál. Persze minden kornak meg van a maga csodája, szépsége.

Ice Kuszi. Vigyázz a derekadra, mert még biztos szükséged lesz rá. :) Remélem hamar megoldódik. Biztos megijedt a sötében szegény kisleány. Azért valami fekhely jó lenne "alád", mert azt elhiszem, hogy a derekad nem bírja a kemény padlót...

Jó éjszakát mindenkinek!

338. monizsofi1982 (válaszként erre: 335. - Biromoni)
2009. aug. 23. 09:21

Na,jó szórakozást!

A Karneválról annyit,hogy bögrét akartam,és nem volt olyan,amilyet szerettem volna... :(

Engem konkrétan nem érdekel,csak a bazársorokon szoktam nézelődni,aztán ennyi...

Lehet,hogy én vagyok az egyetlen volt szombathelyi, akit hidegen hagy a Karnevál?

2009. aug. 23. 09:18

Sziasztok!

Ki is vágtam az újságból Nadint,majd beragasztom a naplójába :) Anyukám anno az enyémet is elrakta,a mai napig megvan.

Ice kuszi,nem próbáltál meg egy vendég ágyat odatenni,vagy egy matracot a kiságy mellé?Mi úgy csináltuk meg a szobát,hogy a kiságy mellé raktunk egy kihúzható ágyat /ez vendégseregnél is jól jön/,és akkor ott vagyok mellette.Nem ám tényleg tropára megy a derekad!

kisbibe,ezt a büfimódszert majd alkalom adtán kipróbálom.Ma hajnalban és reggel sikerült büfiztetnem.Kicsit feljebb emeltem a párnámat,ráfküdtem,bébit a mellkasomra+hasamra hasaltattam.Így büfizett 2-3-szor,majd elaludt.Utána visszatettem a helyére. Néha szeret hason aludni,de inkább oldalt viseli meg a fekvést.

Képzeljétek,már nézeget nagyon,és mintha gügyögne is /bár kissé korainak tartom,de ha abból indulok ki,hogy még egy hetes sem volt,mikor emelgette a fejét,meg megtartotta...A doki is csak lesett/

Bízom benne,hogy most már belerázódunk...

Köszi a tippket,meg a jó szókat,sokat segítettetek.

Pusszantás!

2009. aug. 22. 21:28

Csajok, köszi! Azért hozzátartzik, hogy a férjem fotózik, igaz hobbi szinten, de elég jó képeket készít. Így könnyű jó képeket csináltatni a gyerekekről - és egy évben egyszer rólam is. ;)


Mónizsófi, láttam a mai Savaria Fórumban voltatok benne. :))) Örültem is nektek nagyon! ;)


Azt próbáltad már, hogy jobbra-balra megdöntöd Nadint, mintha egy óra tikk-takkolna a kezedben (máshogy nem tudom leírni), állítólag ez is segít, hogy feljöjjön a büfi. Tomi dettó ugyanez, van hogy egy fél óra is eltelik, mire sikerül neki. Vagy hasra szoktam tenni egy kicsit, esetleg próbáld meg kicsit fekve hagyni, aztán vedd fel. Tedd le, vedd fel. Így talán sikerül büfiztetni kicsit.


Holnaptól ismét mama, szuperül érezzük magunkat, de sajna jövő héten vége van a nyárnak - hűvös szelek járnak :( -, így jövünk is haza.


Remélem, addig mindenkinél megoldódnak a kínos gondok... :( Puszi nektek, jó éjszakát!

335. biromoni (válaszként erre: 329. - Kishoresz)
2009. aug. 22. 08:06

Mi esküvőre megyünk.

Mindenkinek jó karneválozást,és gyönyörű hétvégét kívánok:)

334. ice kuszi (válaszként erre: 327. - 228bb89282)
2009. aug. 21. 23:06
Hát vele mostanában minden nap történnek ilyen dolgok, a délelőtti alvásról is mostanában szokunk le, bár ez az éjszakai ezerszer ébredés nem használ az ügynek! Most ott tartunk, hogy ott alszom a kiságya mellett a padlón égő villany mellett egész éjszaka, mert pár percenként fent van, és ha nem lát engem, vagy sötét van, sír. Amint meglát, már fekszik is vissza, és becsukja a szemét. Próbálom én is magyarázni, hogy itt vagyok akkor is, ha nem lát! Nem tudom mitől ijedhetett meg! Remélem hamar elmúlik, mert a derekam egyre kevésbé bírja a kemény padlót!:-)
2009. aug. 21. 22:57

Móni! Nálunk is ugyanígy volt, se büfizni, se elaludni nem volt hajlandó nálam! Igen, ahogy Kisbibe is írta, az anyuka az evést, az apuka, nagymama a nyugalmat jelenti számukra!

Idővel ez változni fog, csak türelem!

Nálunk most már csak én tudom megnyugtatni, ha valami baja van, mindig hozzám jön, nagyon anyás!!!

2009. aug. 21. 13:54
Én is néztem a gyerekeket,nagyon szépek!Gratulálok!
2009. aug. 21. 13:31

Biztos, hogy meg tudod nyugtatni. Ne aggódj! :) Tippem nincs, hogy miért nem büfizik nálad! Remélem megoldódik! Nagyon szép ez a leányzó, néztem az új képeket!

Kisbibe láttam Te is tettél fel képeket. Tomi is nagyon szép, Katától meg egyenesen ájuldozom... :)

Tényleg: Szeleburdi?????

2009. aug. 21. 13:11

Sziasztok!

Nadin most már kevesebbet bukik.A doki egyébként konkrétan nem refluxról beszélt...

Már most félek,mi lesz,ha egydül maradok vele,ki fogja megnyugtatni,meg ilyenek.Szar lesz az elején,remélem azért hamar megszokja a dolgokat.

Ja,és álam nem hajlandó büfizni,foghatom akár egy órán keresztül is,nagyon ritkán sikerül.Ha felteszem a vállamra ordít,így bajos a büfi.Próbáltam más módon is,úgy sem ment,nem tudom miért.Van valami tippetek erre?

Tényleg,Szeleburdiról tudtok valamit?Régen írt,csak nem?

Pusszantás!

2009. aug. 21. 09:30

Sziasztok.


Nálunk a nagyobbik lányomat nem lehetett kirobbantani közülünk, míg a pici nem volt hajlandó a mi ágyunkban elaludni, amikor még picur volt. Na most már őt sem lehet kirobbantani... :)

Kisbibével teljesen egyetértek. A mamáknak nyugodtabbak, hisz tényleg csak pár órát vannak a babákkal.

Hogy vagytok? Nadin még most is sokat bukik?

Kisbibe már nem mentek a mamához vissza? Hogy vagytok?

Többiek hogy vagytok? Karneválra jöttök?

328. biromoni (válaszként erre: 326. - 228bb89282)
2009. aug. 21. 06:37

Teljesen igazad van!


Jó volt a mamánál?Gyerekek jól érezték magukat?

327. 228bb89282 (válaszként erre: 322. - Ice kuszi)
2009. aug. 20. 21:50
Katánál is volt egy ilyen időszak, de szépen lassan le tudtam róla szoktatni. Elmondtam neki, hogy kimegyek, nem kell sírni, a szomszéd szobában vagyok. Kellett egy kis idő, de megtanulta és utána már nem hisztizett. Türelem! :) Nem történt vele mostanában valami nagyobb dolog?! Pl. elkezdett beszélni, futni, egy alvás kimarad, stb?! Mert olyankor szoktak lenni ilyen történések. :) Kitartás!
326. 228bb89282 (válaszként erre: 325. - Monizsofi1982)
2009. aug. 20. 21:48

Ez tök normális, ugyanis ha te fogod, érzi a tejci szagát és enni akar - legalábbis nálunk. Meg a mamáknak nagyobb a türelmük is, hiszen naponta csak pár órát hallanak babát sírni, míg te egész nap, ez miatt türelmetlenebb, idegesebb lehetsz, amit a baba érez.


Örülök, hogy ilyen szépen fejlődtök. Reflux? Ezt mondta a doki?! Ne tedd le kaja után vízszintesbe kb negyed óráig, nekme akkor nem bukik Tomi, különben jön vissza a cucc nálunk is. :(

2009. aug. 20. 21:27

Szerintetek az normális,hogy anyukám meg tudja nyugtatni 95százalékban a gyereket,én meg nem?

Mil esz,ha egydül leszek vele itthon?Főleg este,akkor jön ki rajt a hisztérika :(

2009. aug. 20. 19:14

Most próbáljuk visszaszoktatni a kiságyba,ha egydül leszek vele itthon,akkor tudjak majd főzni,meg ilyenek.

Csak az a gond,hogy tegnap már ugye a kiságyban aludt éjszaka,és tartotta a 3 órás szopizást.Előtte meg 5-6 órát simán elaludt.Nem tudom miért,talán változni fog a dolog,remélem :)

323. biromoni (válaszként erre: 321. - Monizsofi1982)
2009. aug. 19. 18:43

Örülök,hogy minden rendben.

Biztos nyitott a gyomorszája,azért jön vissza.A csecsemőknél,az alsó záróizom kialakulásáig gyakori a bukás.

Fő,hogy növöget a kisasszony:)

igazad van az alvással kapcsolatban.Én is biztos kínlódni fogok,bár ki tudja..

2009. aug. 19. 14:58

Örülök, hogy minden rendben van!

Érdekes, nálunk minden fordítva van, mint máshol. Az én kislányom a mi ágyunkban nem hajlandó aludni, csak a kiságyában. Pedig mikor még éjjel szopizott, akkor kényelmesebb lett volna, ha ott alszik velünk, mint áthurcolni! De ő hajthatatlan volt! Nagyon szereti a kiságyát!:-)

Pár napja viszont csak úgy hajlandó elaludni benne, ha engem lát! Nem tudom mi történt vele! Éjjel is többször fent van, és ha nem lát, sír! Fekhely híján a padlóra kell lefeküdnöm mellé, lassan már az egész éjszakát így töltöm!:-(

2009. aug. 19. 10:55

Voltunk dokinál,azt mondta,hogy amíg nem esik vissza a súlya,addig valószínű,hogy nem bukik vissza annyit.Meg,hogy lehet,hogy vmi gyomor betegsége van,ami elég sok bébinek,de majd rendbe jön,ne aggódjak,Mert a babáknak másképp épül fel a bélrendszere,meg valami záróizmot is mondott,hogy nem záródik rendesen,azért jön vissza a tej.

Mindegy,szóval iperedünk.Ma lesz a 3.napja,hogy nem kap tápszert /attól szerintünk nagyon fájt a poci/, és kamillás-köményes teát kap,na attól van puki,meg azért kaki is :)

54cm,és 3720g-ot mértek tegnap. :)

Én csak azért nem akartam,hogy mellettem aludjon,hogy ha később majd nem szoptatok,akkor vissza tudjak menni a hálóba aludni,tanulja majd meg,hogy egyedül aludjon.Mert a sógornőmék is rácsesztek ezzel,valakinek a mai napig a gyerekkel kell aludnia,pedig már 2 éves.

Nem tudom,majd kialakul.Meg,ha egyedül leszek itthon,a kutya miatt nem akarom az ágyon hagyni,mert bár kezdi megszokni,az ördög nem alszik,nehogy neki támadjon,amíg főzök,vagy csak kimegyek Wc-re...

320. ice kuszi (válaszként erre: 318. - Biromoni)
2009. aug. 18. 15:59

Igen, ezt én is elfelejtettem írni, hogy ez az ivás dolog is egyénfüggő. Van, aki 2-3 liternél nem tud többet inni, mégis rengeteg teje van, én meg ha 4 litert nem iszok meg, már látom a kárát!


Móni! Mi volt a dokinál?

2009. aug. 18. 14:37
Mónizsófi mit mondott a gyermekorvos? Hogy vagytok?
318. biromoni (válaszként erre: 315. - Monizsofi1982)
2009. aug. 17. 21:07

Szia!

Csak magamról/tapasztalat/mondom,hogy nem bántam meg,hogy a mai napig a kislányommal alszok,mert még mindig szopizik.Ugyanugy voltam,mint Te Nadinnal.Elaludt és mikor a kiságyába akartam rakni felkelt.Volt,hogy 1-2 órán át nem aludt vissza.Hát inkább ott alszik mellettem és én is nyugodtan tudok aludni.3 személyes az ágyunk,meg az anyai ösztön ugysem engedné,hogy ráfeküdj.

Ja és csak annyit igyál amennyi jólesik.A 3 liter is elég,ha többet kívánsz akkor oké,de ne erőltesd.

Kíváncsi vagyok mit mond a gyerekorvos.

2009. aug. 17. 14:26
Akkor jó :)
316. ice kuszi (válaszként erre: 315. - Monizsofi1982)
2009. aug. 17. 14:03

Persze, hogy belejöttök, ez nem is kérdés!:-)

Természetes dolog, hogy cicin alszik el, hisz még csak ott érzi magát teljes biztonságban! Nálunk is így volt, amíg szopizott!

2009. aug. 17. 10:30

Holnap megyünk gyerekorvoshoz.Apa szerint azóta bukik sokat,hogy napi 2-szer kap tápszert.Nem tudom,már összefolynak a napok.Én is próbálok sokat inni,gyümilevet,meg ilyeneket,nemcsak teát.

Péntek óta úgy tűnik Nadin kicsit szedett magára, a mérleg szerint.Itt van anyukám,szerinte is túl sokat bukik /3 gyereket nevelt fel,csak tudja :) /,ő i jön velünk majd dokihoz,mondtam neki,ő is nyugodta mondja,hogy ahhoz képest igenis sok tejci jön vissza.

Mától megpróbálunk csak tejcizni,semmi tápszer.De én úgy emlékszem,azért adtam neki a tápszert,mert előtte is 1-2 napja visszajött a tejci,és azt akartam,hogy végre valami maradjon meg benne.

Istenem,mnnyit problémázom,mi?De belejövünk,érzem,tudom :)

Egyébként 2-3 napja Nadin a fürdés és vacsi után /8-10-ig/ egyfolytában ordít, és az a vége,hogy cicire kell rakni /tápszer után,2 órával/ és úgy alszik el,és csak mllettem, a kiságyba rakva egyből felkel,és ordít tovább.Nálatok mi/volt a helyzet?

314. monizsofi1982 (válaszként erre: 312. - Kishoresz)
2009. aug. 17. 10:24

Szia!

Köszi szépen!

313. ice kuszi (válaszként erre: 311. - 228bb89282)
2009. aug. 16. 22:44
Hú 5-6 litert? Az még nekem is sok. Én 4-5-öt iszom, még ezt sem hiszik el sokan! Mondjuk én hármat amúgy is meg szoktam, mikor nem voltam tejgyáros!:-)
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook