Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
2009. okt. 1. 15:01

Ice kuszi!


Hogy van a kislányod? Időnként bekukkantok az adatlapodra és látom, hogy sokat kínlódsz az etetéssel. Most hogy vagytok? Eszik a kis gyönyörűség?

2009. okt. 1. 15:00

Sziasztok.


Kisbibe nagyon örülök, hogy minden rendben van, már nagyon izgultam miattad.

Móni! Én Dominikánál 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, rengeteg tejem volt, de 11 évvel ezelőtt még ezt mondták. Akkor már 3 hónaposan javasolták a főzelékeket, illetve a gyümölcsöt. 8 hónapos korára már nem cicizett, és a főzelékeket sem fogadta el... :( Azt kellett adnom neki amit mi ettünk, mert azon kívül már semmit sem fogadott el. Pedig a tápszert is ki kellett próbálnunk - na azt meg abszolút el sem fogadta.

Hannánál már nem fogadtam meg a tanácsokat. 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, mert nála is rengeteg tejem volt. Szerencsém volt az anyatejjel mind a kettőjüknél. Hanna tehát 6 hónapos volt mikor elkezdtük a gyümölcsöket és a főzelékeket. És öröm volt etetni. Elfogadta egész 1 éves koráig a cicit (szerintem utána is elfogadta volna, csak én úgy voltam vele, hogy addig bőven elég, ha kap), örömmel ette a főzelékeket, és a gyümölcsöt.

"Sajnos" tápszeres ügyben így nem tudok okosat mondani, de szerintem se adjál neki 4 hónapos kora előtt a tápszeren kívül mást.

Hanna nagyon szorulásos volt. A gyerekorvos ezt az anyatejes táplálásra "fogta" és volt hogy 5 napig nem volt széklete, nekem akkor glicerines kuppot kellett adnom neki, az helyre rakta.

Kisbibe jó kis tippeket adott szerintem ezekkel a bios dolgokkal kapcsolatban. Én is próbáltam figyelni, hogy ne kapjon olyan dolgot, ami allergizál - bár ice kuszi esetében ugye nem kellett adni, mégis tejallergiás lett szegény. :(

Kitartást kívánok!

2009. okt. 1. 13:16
És köszi csajok, hogy szorítottatok, nagy kő esett le a szívemről tegnap! :)))
2009. okt. 1. 13:16
És a legtöbb tejpépen rajta van, hogy 4 hónapos kortól, mert el kell adni, az hogy egy kisbaba gyomra még mennyire fejletlen, nem gond. Hetente egy kaját lehet bevezetni és 3 napig kapja egyre nagyobb adagokban. Tuti nem unja meg,hiszen nem tudja, milyen lenne más. :) Úgyhogy ne hagyd magad, ne kapkodj. Onnantól amúgy is kicsit macerásabb lesz minden a reszelgetés, turmixolás, stb. :))) Örülj, amíg csak tápszert kap, mellesleg ez a legjobb, amit kaphat jelen helyzetben, maximálisan kielégíti minden szükségletét, igényét.
2009. okt. 1. 13:12
Úgy akartam írni, hogy tejpépet - pedig tudom, milyen trendi és csak úgy hívogatnak a polcokról, hogy engem vegyél meg (Kata egyet sem evett meg a kölespépet imádta) - és glutént tartalmazó dolgokat. Glutént (búza) azt hiszem olyan 7-8 hónapos korig nem kaphat, szintén allergizál.
2009. okt. 1. 13:11

Monizsofi, ne adj neki semmit tápszeren kívül 4 hónapos koráig!!! Komolyan... Kata is tejallergia-gyanús volt (kellett adnom pótlást, nem volt elég tejem), pedig HA tápszert kapott, aztán már az allergiásoknak valót egy idő után. Ráérsz mást adni neki később is, nem marad le semmiről. Tomi 27-én volt 3 hónapos,de meg se fordult a fejemben, hogy 4 hónapos kora előtt mást is adjak neki. Tomi most csak anyatejes, ha bírom és lesz tejem, akkor karácsonyig várni fogok a hozzátáplálással.


Amikor elkezded vásárolni a kajákat, ügyelj arra, hogy ne vegyél neki tejpépet, amiben glutén van, allergizálhatnak. Én nagyon sokáig bioboltban vettem köles és rizspépet (vízzel kell higítani, egészséges, nulla allergia) és később ezeket ízesítettem almával, körtével, barackkal, mikor mivel. Ezer Ft körül volt egy doboz, de sokáig elég is volt. Kata semmilyen tejterméket nem kaphatott 1 éves koráig, bár én másfél éves korig adtam a tápszert. Utána kapott inkább tejet, addig csak tápszert. Joghurtokat is 1 éves kora után kezdtem bevezetni. A mamának üzenem, hogy ha nem akarja, hogy 30 évesen az unokája allergiás legyen - mert ugye a lakosság jelentős hányada az és ebben közrejátszhat a mi korunkban "divatos" korai hozzátáplálás is -, hagyjanak, hadd te döntsd el, mikor van itt az ideje.


Ha szorulásos Nadin, a patikában nagyon jó homeós bogyókat lehet venni rá, nekünk is ez rakta helyre Tomit augusztusban. A Pelikán patikában nagyon értenek hozzá, van is szinte mindenük, bennük még nem csalódtam.

486. monizsofi1982 (válaszként erre: 484. - Ice kuszi)
2009. okt. 1. 12:02

Nekem is ez a véleményem,főleg,hogy egész eddig rengeteget bukott...Most már talán rendeződik a dolog.

Köszi,hogy írtál :)

485. ice kuszi (válaszként erre: 482. - Monizsofi1982)
2009. okt. 1. 11:51
:-) Nálunk le van hurrogva minden, amit a hoxán olvastam!:-(((
484. ice kuszi (válaszként erre: 481. - Monizsofi1982)
2009. okt. 1. 11:50

Szerintem 4 hós kora óta ne adj neki semmit tápszeren kívül, még kóstolás szintjén sem! Ha megkérdezed a védőnőt vagy a gyerekdokit, ugyanezt fogja mondani! Egyszerűen nem elég érett még az emésztőrendszere, hogy ezeket megeméssze!

A többi dologgal is vigyázz majd! Az én kislányom is tejallergiás két hós kora óta, pedig egy éves kora előtt nem kapott semmi tejterméket, csak babajoghurtot! Utána is csak kevés sajtot, kefirt.

Ha szorulása van, a kamillateát tudom ajánlani, először gyengén főzve, ha nem használ, akkor erősebben. De még ezt sem szabad túlzásba vinni, mert ez is okozhat allergiát!

483. biromoni (válaszként erre: 477. - 228bb89282)
2009. okt. 1. 11:27
Nagyon örülök,hogy semmi baj nincs:))
2009. okt. 1. 10:26

És képzeljétek,eddig bármi "vitás"ügyünk volt a párommal Nadin miatt,vagy akár milyen tanácsot adtatok vele kapcsolatban,simán elfogadta,mikor mondtam neki,hogy "...a Hoxás lányok szerint...-ez így,meg úgy van,meg ők is így gondolják,ahogy én...Meg mondták,hogy ezt-meg azt próbáljam meg..."

Tök érdekes,pedig ilyen szempontból utálja a netet,hogy"csetelek",meg Hoxa már megint...!

2009. okt. 1. 10:19

Lányok,a véleményetkre lennék kíváncsi:

Kicsi lányom 4-én lesz két hónapos.Kb.1 hónapos kora óta kap csak tápszert,bár az elején ha volt időm,1-1 alkalommal fejtem,és anyatejet is kapott,de inkább zömében tápszert.

Az anyósom /aki nagyon jó fej,és imádom,de tényleg!!!!/ nagyon szorgalmazza,hogy 2-3 hét múlva adjak neki 1-1 kiskanál reszelt almát/ami inkább püré lenne/,és őszibarackot.Mivel tápszeres,és bírná a pocija.Meg ezek amúgy is hajtanak,nem lenne szorulásos.Ja,meg a főtt krumplit saját levében,azt is adjak majd neki,szintén ne sokat,csak 1-2 kanállal.

Én úgy gondolom,akár tápszeres a Nadin,akár nem,3,5 hónapos kora előtt még korai ez a fajta kóstoltatás.Nem tudom miért,lehet,hogy ti,vagy akár más,aki olvassa, nem feltétlenül osztja a véleményemet.

Nektek mi a véleményetek,azon kívül,hogy:"Te vagy az anyukája,hallgas az ösztöneidre.Ha nem akarod,ne adj neki...stb"

Megkérdezném a dokit,vagy a védőnőt,csak attól félek,simán lehurrognának.

Kisbibe, a te Tomid néhány héttel idősebb,azt hiszem.Te eteted már ilyemivel?Mikor kezdted,ha igen?

De a többiek is írjanak!

Egyébként a kedves párom is szorgalmazza,és igazat ad az anyjának.Majdnem össze is kaptam vele,hisz' nagyon a gyerekéhez sem ért,etetni is ritkán eteti,akkor meg mit akar?De inkább hallgattam...

Köszi a reakciókat előre is.

480. monizsofi1982 (válaszként erre: 477. - 228bb89282)
2009. okt. 1. 10:06

Hurrá,ugye "megmondtam"?! Nagy öröm,és boldogság nekünk ez a jó hír!!!!!!

Pusszantás!

479. monizsofi1982 (válaszként erre: 476. - Kishoresz)
2009. okt. 1. 10:05

Szia!


Igen,a Wesselényibn laktam sok évig,amúgy 6 éves korom óta Szhelyen lakunk.Laktunk Kámonban, a Gotthard Jenő Ált.Isk.-ba jártam suliba,majd a Telekibe /volt 411/.

Csak nem te is ott lktál vhol a környékünkön? :D

478. 228bb89282 (válaszként erre: 476. - Kishoresz)
2009. okt. 1. 08:06
Igen, ráadásul majdnem szomszédok voltunk. :)))
2009. okt. 1. 08:05
Jó reggelt, itt vagyok! Köszi, hogy szorítottatok, minden rendben. :) Dokibácsi nagy mosollyal kérdezte, hogy hol is van a csomó?! Ugyanis eltűnt, mire odaértem hozzá. :D Valószínűleg egy tejmirigy telt fel, de be nem gyulladt még, ezért nem fájt. Az este nem tudtam jönni, mert elfoglalták a gépemet. :)
2009. szept. 30. 21:29
Móni Te laktál Szombathelyen?
2009. szept. 30. 21:26
Kisbibe? Várlak... :(
2009. szept. 30. 15:05

Sziasztok.


Kisbibe nagyon szorítok én is neked!!! Este ha tudsz azért írj nekünk le hogy mi volt, mert izgulunk. És úgy érzem, hogy ezt a többiek nevében is kérem!!

Móni gyönyörű a picilány! Nem csodálom, hogy bele szerettél! :)

Én sem adatom be a h1n1 vírus elleni oltást. Csak attól jobban aggódok, hogy a szüleim, illetve húgom (aki krónikus betegnek számít) beadatják-e. Szerintem a doki hozni fogja az oltást, bár már azt sem tudom, hogy kiknek adják be ingyen. Egyébként nekem mondhatnák, hogy kötelező... Meg már több helyről hallottam azt, hogy lehet, hogy az iskola kap oltóanyagot. Szerintetek kötelezhetnek arra, hogy beadják a lányomnak? Rémisztő a gondolat...

Remélem mindenki jól van. Örülök, hogy süt nap! Vigyázzatok magatokra.

Kisbibe szorítunk!!!!!!!!!!!!!!!!4

2009. szept. 30. 14:57
Én biztos, hogy nem adatom be! Nagyon ellene vagyok mindenféle védőoltásnak!
472. biromoni (válaszként erre: 467. - 228bb89282)
2009. szept. 30. 13:15

Szorítunk!!!

Reméljük minden rendben lesz.

2009. szept. 30. 12:10

Ja,és raktam fel egy képet Nadinról,ma készült.Éppen beszélgettünk,ezt örökítettem meg :D

Olyan szép már az arca,és annyit beszél,meg mosolyog, minden.Tartja a fejét,tévézik néha egy kicsit. És ma reggel álmában nevetett,csudajó érzés volt...

Azt hiszem beleszerettem :)

470. monizsofi1982 (válaszként erre: 465. - Kishoresz)
2009. szept. 30. 12:04

Szia!

Köszi neked is a bókot.

A cikkem még mindig sehol,lehet annyira negatív,hogy be sem rakják :)

De azt hiszem beleírtam,hogy ez csak az én szemszögem, nem minden szülés ilyen...

Lehet,ha pár év múlva szülnék,meg sem kottyanna.Mindegy,kíváncsi vagyok,mikor jelenik meg,ha megjelenik.

Azt írták,kötelezően beadják a bébiknek,meg a kismamáknak...stb,az oltást.Egy ismerősöm úgy tudja,a legvacakabb szérumot vette meg az ország /csak másképp adják elő,mintha a legjobbat vették volna meg, a nagy lóvét meg lenyúlják!/.Aki meg allergiás tojásra az be se adassa,mert ugye azt hiszem azokon kísérletezik ki az ilyen cuccokat. /a tv-ben is szokták mutogatni,hogy tojásokba injekciózzák az anyagokat.../

Hát nem tudom beadassam-e,magamnak nem kérek szerintem.A sima ellen sem oltattam be magam sose,pedig a cégnél tavaly is lehetett ingyen kérni...

469. monizsofi1982 (válaszként erre: 464. - Biromoni)
2009. szept. 30. 11:55

Szia!

Köszi szépen,szerintem is tündér a bébim,amikor nem ordít :)

A tieid is csudaszépek /meg mindenkié,éljenek a gyerekek!!!!/,jobbulást nektek,és vigyázzatok magatokra!

Pusszantás!

468. monizsofi1982 (válaszként erre: 463. - 228bb89282)
2009. szept. 30. 11:53

Szia!

Drukkolok neked,szerintem ártatlan dolog az egész,egy ilyen jó embert+anyukát nem büntethet meg a sors!!!!!!!!!!

Majd írj,hogy mi van,bár godolom kisebb gondod is nagyobb annál,hogy egyből géphez ülj,ha lesz valami hír...

Kitartás,sok puszit küldünk!!!!

2009. szept. 30. 07:18
Ma megyek 16.20ra dokibácsihoz, szorítsatok, remélem nem lesz semmi...
2009. szept. 30. 07:18

Helló!


Tuti nem oltatok be senkit a családban. Kell a gyógyszergyáraknak a pénz, semmi másról nem szól. Nem durvább semmivel, mint egy átlag influenza, sőt amiket olvastam róla - elég sokat, talán kicsivel gyengébb is, hiszen a sima influba sokkal többen "szoktak" belehalni, mint ebbe eddig összesen. Aztén tavaly is meg volt a pánikkeltés, hogy minden idők eddigi legdurvánn influenza járványa fogja februárban elérni Mo-t, abból se volt szerintem semmi. Pénz, pénz, pénz...

2009. szept. 29. 21:28

Sziasztok.


Én is vagyok, csak nem volt mit írnom.


Kisbibe szorítok érted. Remélem semmi komoly nincs!!

Viviennek gratula, nagyon ügyes. Ottikának pedig jobbulást.

Móni szép ez a kisleány, én is mindig nézlek benneteket. Remélem, hogy most már minden jól alakul. Cikked megjelent már, mert mindig a főoldalon keresem... :)

Lányok mit szóltok a H1N1-hez? Pontosabban az oltáshoz? Beoltatjátok a gyerekeket, magatokat?

464. biromoni (válaszként erre: 463. - 228bb89282)
2009. szept. 28. 22:25

Sziasztok!

Kisbibe reméljük nem lesz semmi komolyabb baj:(


Monizsofi örülök,hogy rendben vagytok.Nadin tündéri.Folyamatosan olvasok itt is mindig,csak nem írtam:(


Mi jól vagyunk.Vivien elindult egyedül.Ottika beteg volt,de holnap már mehet ovódába.

Pusssz Nektek!

2009. szept. 28. 22:17

Nem vagytok elfelejtve, olvasok, csak mivel kettővel vagyok itthon vagy olvasok, vagy kommentelek. A kettő már nem fér bele az időbe. :) Lassan megyek aludni, vasárnap megkeresztelték Tomit, szerencsére jól tűrte, hangja nem volt. Viszont találtam egy elég nagy csomót a mellemben (nem fáj, így mellgyulladás kizárva), el vagyok keseredve, szerdán megyek dokihoz, arra kaptam időpontot. Szóval, most nem vagyok toppon. :( Majd írok, hogy mit mondott a doki.


Örülök, hogy javul a helyzet Monizsofi! Ugye mondtam, minden nap jobb lesz!


Szép álmokat mindenkinek!

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook