Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2009. nov. 12. 11:58

Jaj, lányok én azt hallottam, tele van ólommal. Én tuti nem adatom be. Mindenki szedi nálunk a vitamint, aztán csak lesz valami. :)))


Móni megnéztem a képeket, imádom Nadin nagy szemeit!!! :)))


Mi jól vagyunk, csak most pótolom az elmaradt takarítást, azért nem jövök gyakran. De azért olvasok. :))) Puszi

701. monizsofi1982 (válaszként erre: 700. - Biromoni)
2009. nov. 11. 22:46
Aztán döntsd el,hogy mi legyen...Most akkor ki ad tanácsot,de tényleg?Hova lesz ez a világ... :(
700. biromoni (válaszként erre: 699. - Kishoresz)
2009. nov. 11. 21:59
De annyi mindent hallani tényleg.Még az orvos sem adja be a saját gyerekeinek.
699. kishoresz (válaszként erre: 698. - Biromoni)
2009. nov. 11. 21:40
Már kellett nyilatkozni, de én sem adatom be. Remélem később sem lesz szükség rá... :(
698. biromoni (válaszként erre: 695. - Kishoresz)
2009. nov. 11. 21:37

Mi sem adatjuk be.

Te beadatod??

697. kishoresz (válaszként erre: 696. - Monizsofi1982)
2009. nov. 11. 21:33

Sziasztok.


Mónizsófi nagyon jók a képek, szép a pici lányod! :)

2009. nov. 10. 22:19

Sziasztok!


Én nem adattam be,meg nem is fogom.Sem magamnak,sem Nadinnak.

Iwiw-en új képek :)

Többiek és csalásdjuk jól vannak?

2009. nov. 10. 21:49

Sziasztok!


Remélem mindenki jól van!

Mónizsófi férfiakat megérteni? Szerintem a nők sokkal egyszerűbben "működnek". De biztos megoldódik a helyzet! Sok férfi nem tud mit csinálni egy pici babával, de később meg összenőnek... Majd meglátod.

Gyermekek jól vannak mindenhol? H1N1-et valaki beadatta magának/gyermekének?

694. biromoni (válaszként erre: 692. - Monizsofi1982)
2009. nov. 9. 09:26

Hát igen:D

Úgy is néznek ki szegénykéim..

693. monizsofi1982 (válaszként erre: 691. - Biromoni)
2009. nov. 8. 19:43
Igen,ő sajnos ilyen.Kiskorában szerintem egy picit elb...ták... :(
692. monizsofi1982 (válaszként erre: 690. - Biromoni)
2009. nov. 8. 19:42
Jé,nem adsz enni a gyereknek?!Nahát :D
691. biromoni (válaszként erre: 688. - Monizsofi1982)
2009. nov. 8. 18:57

A szeretgetést nem szereti??Ez kicsit furcsa.

Nálunk akkor szól,ha nem érintem meg ha elmegyek mellette..:)nem simizem meg,stb..

690. biromoni (válaszként erre: 689. - Monizsofi1982)
2009. nov. 8. 18:55

Az enyém is ugyanilyen.

Nem szeretik ha vmi gond van,meg azt hiszik,hogy mi nyaralunk itthon.

Ha a gyerekek mennek oda kajáért hozzá,mint most is:)hát mi van,anya nem adott nektek??

Persze éheztetem őket.Minden gyerek olyan,ha vki eszik,mennek oda kérni..

Hja,ha borul a bili..nálunk is borult jó párszor,és fog is biztosan.

Olyan azért nincs,hogy mindig mindenben egyetértsen a két szülő..

689. monizsofi1982 (válaszként erre: 687. - Biromoni)
2009. nov. 8. 18:43

Vele beszélni?Ha felhozom a témát,nem is figyel,vagy terel.Később,mikor már éktelen nagy patáliát csapok,akkor meg még én vagyok lecseszve,hogy miért nem szóltam,meg miért nem voltam erélyesebb?!

Ő egy külön műfaj,de tényleg :D Bár néha bőgni tudnék,úgy felránt a hülyeségeivel...

688. monizsofi1982 (válaszként erre: 686. - Biromoni)
2009. nov. 8. 18:41

jól van,de legalább mondaná meg.Mikor felhozom a témát,és mondom neki,bocs,de fáradt vagyok,megyek aludni,ne haragudj,hogy nem foglalkozom veled,csak annyit mond:jól van,semmi baj,kibírtam fél évig 1-2 nap nem a világ.Értitek?!

Meg ő nem is szereti,ha szeretgetem,csak úgy,maximum előjáték gyanánt.Ki érti ezt?

687. biromoni (válaszként erre: 685. - Monizsofi1982)
2009. nov. 7. 21:52

Nehogy elkenődj!

Tudom most kicsit nehéz,de hidd el ez is átmeneti állapot.

Mindegyikünk átment ezeken a dolgokon,egy jó tanács!Ha lehet mindent meg kell beszélni..

Mi se ezt tettük az elején,és csak gyűltek a sérelmek,amik tök hülyeségek voltak..

686. biromoni (válaszként erre: 684. - Monizsofi1982)
2009. nov. 7. 21:50

Móni!!!!

Hát férfi!!!

Téged akar,meg azt,hogy őt is babusgasd!

Tudod minden férfi ilyenkor olyan,mint egy nagy gyerek..lehet,hogy nem értetek egyet velem,de én ezt tapasztaltam:D

2009. nov. 7. 21:48

Bocsi,szóval:mondom,ordít.

Kicsit kivagyok,és már az írás sem megy :D

684. monizsofi1982 (válaszként erre: 682. - Biromoni)
2009. nov. 7. 21:47
Egyetértek veled.És arra kezdtem gondolni:mikor hazajöttünk a kórházból,tényleg sokat segített,még éjjel is felkelt vele.Persze hogy is aludjon,mikor úgy ordított Nadin...!Persze akkor 2 hétig itthon volt szabin.Aztán jött anyám,aki olyan jól kijött a gyerekke!Nála alig sírt,szinte egyszerre meg tudta nyugtatni.Azóta lett furi a viselkedése.Pedig megbeszéltük,ha már nem tudok szoptatni,akkor kijövök a kislány mellől,és szabadnapokon 1-1 éjszaka ő kel fel hozzá.Mit ne mondjak,eddig ebből nem lett semmi.Mikor felhoztam a témát,még ő volt megsértődve,hogy:Különben is,lassan két hónapja nem szoptatok,miért nem megyek át mellé a hálóba.Monom azért,ha nyikkan egyet a bébi,gyorsan tudjak cselekedni,ne arra ébredjek,hogy ordat,és felveri az egész házat.Így legalább ő pihenjen,ha már nem segít.De persze nem érti,mit mondok.erre te/ti mit lépnél/lépnétek?
683. monizsofi1982 (válaszként erre: 679. - 228bb89282)
2009. nov. 7. 21:40

Lehet,hogy azért látom így problémaként,mert folyamatos műszakban dolgozik,és szinte sosincs itthon.Amikor meg itthon van,akkor állandóan szerel valamit,ami általában mindig felfordulással jár /lásd.ablakcsere/.Mert tény,örülök,hogy ennyi mindent megcsinál,és nem kell szakembert hívni,de hogyan magyarázzam meg neki,hogyha velem nem is,legalább a gyerekével foglalkozzon?!

Mert szerinte én nem lehetek fáradt,ugyanis itthon vagyok,ez úgy kiverte a biztosítékot,hogy közöltem vele:ha itthon lesz leálláson,kb.2 hétig,akkor lehet:mosni,vasalni,teregetni,takarítani/csak felsöpörni a folyosót-fürdőt-wc-t-konyhát és felmosni/,rendezni a gyereket, a kutyát,mosogatni...Más nem jut eszembe.Mert mondtam neki,oké,hogy itthon vagyok,de mire lepihennék,arra eszik a gyerek,ha elalszik,csinálom a házi munkát+lefutok egy pisire a kutyával a lépcsőház elé,esetleg kajálok.Éjjel keljen fel ő is a gyerekhez 3-4-szer,és nem azért,mert eszik,hanem mert nyöszörög.Aztán akkor megtudja.De most nem?Épp az előbb mondtam neki,hogy legalább fél éve nem aludtam át az éjszakát egyhuzamban,úgyhogy nekem ne panaszkodjon,hogy fáradt :S

Mondtam,ha ezt a 2 hétben végigcsinálja,örülni fog,hogy vissza mehet dolgozni.Meg különben is,mióta kiderült,hogy babát várok /nov.29,tehát szinte 1 éve/,azóta a kutyasétáltatáson kívül nem voltam sehol a barátaimmal,mert ugye kismamabarát hely Kőszegen nincs tudomásom szerint,most meg szerintem egyesek le is köpnének,ha meglátnának egy pizzériában,vagy bárhol a gyerekem nélkül,meg én lennék a legrosszabb anya,meg hasonlók.Bezzeg ő duzzog,hogy 2 hónapja nem volt el a haverjaival.én meg közöltem vele,ne csak akkor hívják,mikor segíteni kell nekik,meg piálni kell.Ez aztán a barátság...!

2009. nov. 7. 21:12

Móni ne aggódj!Imádja Nadint a párod,emlékszel mit írtál még az elején??Hogy mennyit segít neked,mindig a kislánnyal van stb..

Nincs itt semmi baj.

Nálunk az első gyereknél-Ottikánál..azt sem tudta,hogy hogyan fogja meg a nagy kezével..az elején kicsit féltékeny?volt,mert ő háttérbe szorult,pedig nagyon fiút akart-a születésekor tudtuk csak meg hogy milyen nemű lesz..

Viviennél már teljesen más volt.Rutinosabb.Rá néz a kicsi lány,még táncol is az apjának,ő meg elolvad tőle..


Azért nyugodtan rákérdezhetsz a párodtól,hogy miért viselkedik másként..én rákérdeznék,bár nem tudom,hogy jó ötletet adtam-e most..Finoman..:)

2009. nov. 7. 19:53
Húúú de megtekertem. Szóval azt akartam tömören írni, hogy mi is kisfiú pártiak voltunk... De már nem cserélném el őket... Párod is biztos belátta már!
2009. nov. 7. 19:52

Sziasztok lányok!


Szép hétvégét mindenkinek.


Mónizsófi mi mind2x nagyon kisfiút szerettünk volna. Állítólag Dominál nagyon csalódott is voltam mikor kiderült, hogy kislány (az orvos szerint). Egy ideig úgy voltunk, hogy ha biztosra lehet menni, és fiúnk lenne 3.ra, akkor bevállalnánk. De rájöttünk, hogy ez így nagyon jó nekünk. Sőt Hanna apa kedvence (néha nem is örülök neki...) születésétől fogva. Ő fürdette mindennap, ha nem délutános volt... Szerintem se aggódj. Domival is nehezen barátkozott meg az apukája, de pár hónap eltelt és elválaszthatatlanok lettek...

2009. nov. 7. 19:15

Szóval, azt akartam mondani, hogy kitartás, Nadin lesz apuci szeme fénye, majd meglátod! Ezek a kishercegnők úgy le tudják venni az apjukat a lábukról, hogy hihetetlen. Idén már cirkuszban voltak kettesben, holott még anno a babakocsit se tolta, sőt soha nem ment le vele még a játszótérre sem. Úgyhogy tényleg azt tudom mondani, türelem.


A másik meg: a más gyerekében nem lát konkurenciát. Nadin meg akárhogy is nézzük, az mivel neked sokkal kevesebb időd van rá a baba miatt. Ezért is nyilatkozhat pozitívan más gyerekéről, mert vele nem neki kell törődni. Nem neki sír otthon, nem neki kell vele kínlódnia, mert az elején a férfiak csak a problémát látják a gyerekben - legalábbis nálunk is így volt és úgy veszem észre, nálatok is ez a szitu.

2009. nov. 7. 19:12
Móni, nálunk Kata 8 hónapos volt, amikor már lehetett vele viccelődni és akkor mondta az apja - aki saját bevallása szerint nem szereti a gyerekeket, de mindenkinek a gyerékvel nagyon jól elvolt -, hogy ha ennyi idősen jönne a második, egyetelne percig nem gondolkozna azon, legyen-e tesó. Aztán nehéz menet árán lett ugye Tomi, de vele már a kezdetektől tud mit kezdeni, a rutin. :))) És ő másodikra is lányt szeretett volna... Ha már gyerek lesz.
677. monizsofi1982 (válaszként erre: 676. - Ice kuszi)
2009. nov. 7. 19:06

Na,igen.csak amikor más gyerekéről jobban áradozik,mint a sajátjáról,azért ez nekem szörnyen fájdalmas :(

De jól van,nem szólok,míg legközelebb el nem megyünk ,mi kis család,a sógornőmékhez,és meg nem látom,hogyan viselkedik a bébivel.mert mikor ott vagyunk, Nadinnal nem is foglalkozik,minden rám hárul.Csak akkor méltóztatik odajönni,mikor nem bírok a gyerekkel,mert Győrben más a levegő,szokatlan,meg ugye nem a saját helyén alszik.De akkor is fél óra után,már tiszta idagbaj.

Mert azért én is megszuttyongatom a bébit,de a sajátommal is törődnöm kell,kíváncsi vagyok,majd akkor mit csinál...

2009. nov. 7. 15:19
Nálunk is hasonlóan volt, amíg pici volt, addig nem nagyon tudott vele mit kezdeni az apja. Én már bele is törődtem, hogy apja helyett apja is leszek a gyerekemnek, de idővel változott a helyzet. Most másfél évesen már lehet vele jókat játszani, és erre az apja is rájött. Egyre többet vannak együtt. Ha mégkértem eddig is megvolt vele, de pár perc után megunta. Most már előfordul, hogy egy-két óráig ki sem jönnek a gyerekszobából! Úgyhogy türelem Zsófi! Ja, és múltkor azt mondta, hogy most már nagyon örül, hogy kislány, és el sem tudja képzelni, hogy fia legyen! Pedig ő is fiút akart, és az elején bár nem nagyon mutatta, de kicsit csalódott volt!
2009. nov. 6. 16:47
Ja,és ne azt írjátok,hogy féltékeny vagyok,mert végül is igaz,de csak a történtek után alakult ki ez az érzés...Meg alakulni is fog,szerintem :(
2009. nov. 6. 14:26

Nagy dilemmában vagyok,mint mindig :)

Szerintetek miért van az,hogy a párom jobban elvan más gyerekével,mint a sajátjával?

Észre vettem,hogy a sógornőm gyerekével tök jól elvan,tud kérdezni,ha valamit nem tud,vagy nem biztos benne,szó nélkül viszi tisztába rakni,meg ilyenek,bezzeg Nadinnal...

Néha külön fel kell hívnom a figyelmét,hogy:Apukám,sír a gyereked,nem néznéd meg? /pl.mikorfőzök,vagy mosok,és nem tudok hirtelen odamenni/

Azt még tudni kell,hogy a sógornőmnek fia van,júliusban volt 2 éves.Amíg nem volt Nadin,addig bár az elején tényleg kevesebbet foglalkozott vele,mint később,mikor már "tudott vele mit kezdeni".De most megszületett ott a 2 gyerek,szintén fiú.Majd eszét vesztette,hogy elmehessen oda /Győr mellett laknak/,most is ott van,elment apóssal,bár még a kórházba is be akart menni hozzá,de tegnap délután kiengedték őket.

Szerintem tuti áradozni fog a gyerekről,és tudom,hogy engem zavarni fog,mert Nadinról senkinek nem áradozik,legalábbis az én jelenlétemben.Mert ha megállít minket valaki az utcán,mondjuk séta közben,és kérdik,milyen gyerek Nadin,akkor ő néma csendben van,meg sem szólal,mintha ott sem lenne.Kezd az az érzésem lenni,hogy nem is szereti,mert lány lett,és ő fiút akart.Vagy lehet,hogy csak bemesélem magamnak?

Ti hogy látjátok,mi a véleményetek?

673. ice kuszi (válaszként erre: 672. - Monizsofi1982)
2009. nov. 6. 12:37
Köszi, majd utánanézek, ha megyünk a Tescoba. De lehet, hogy mégsem lesz rá szükség, mert Nelli elkezdte enni a kenyeret, de csak az üres kenyeret, vajasan, vagy kolbisan nem kell. De nem baj, a felvágottat meg virslit úgyis kenyér nélkül eszi! Jó lenne, ha rászokna, mert sokszor egyszerűen nem tudom mit adjak neki!
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook