Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2009. nov. 25. 07:42
Nem, mi iszonyúan. Tomi nagyon elromlott, mellette kell aludnom egy ágyban. :( Komolyan, hihetetlen. Azért is tűntem el ennyire, mert 1 hónapja alig alszom valamit, Tomi kicsinál. Megkapta a 4 hós oltást és azóta 5-ször tuti kel éjjel. Tegnap kínomban írattam tápszert, azt meg nem fogadta el, amikor kínáltam neki, így 22.30-kor már kelt is. Aztán onnantól 2-3 óránként. Nem tudom, mit csináljak, vissza akarok menni a hálóba az uram mellé! :( De egyszerűen nincs erőm. 2 körül visszatettem a helyére, de egy óra se telt el és már sírt is. Ennek meg így nem sok értelme van. Vaami tipp csajok, hogy mi a francot csináljak?! Már mondjuk kezdek hozzászokni a helyzethez, csak az a ciki, hoyg semmit nem tudok az emberrel tervezni. :(((
731. monizsofi1982 (válaszként erre: 730. - 228bb89282)
2009. nov. 23. 20:55

Ha nem virrasztaná(n)k,és apa nem folyamatosban dolgozna,és lenne olyan személy,akire rá tudnám bízni 1-1 éjszakára a bébimet mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül,hogy egymással is törődjünk,akkor köszi nagyon jól.

Én is remélem,hogy ez a baja,különben jövő héten elviszem dokihoz,mert ez már nem állapot.

Valamit még akartam írni,de elfelejtettem... :S

Veletek mizu? Ti jól vagytok?

2009. nov. 23. 15:16
Remélem, rendeződik a dolog nálatok. És az éjszakák - a virrasztást leszámítva -, hoyg telnek mióta visszaköltöztél apa mellé? :)
2009. nov. 23. 14:16

Az almával totál leálltam,most már újból csak tápszert kap.Kíváncsi vagyok.Egyre nehezebben viselem el,hogy egész nap egyfolytában sír,nem lehet megvígasztalni.Kézben is csak ideig-óráig,aztán rázendít.Olyan fáradt,de aludni meg nem akar,és egyszerűen képtelen vagyok elhinni,hogy normális dolog neki a napi kb.3 óra alvás,az is 6-8 részletben.

Totál kivagyok,mert ugye sem éjjel,sem nappal nem tudok pihenni,mert mire lepihennék,már fent van.

728. ice kuszi (válaszként erre: 727. - Monizsofi1982)
2009. nov. 22. 14:37
Zsófi, nem akarok beledumálni, de nem lehet, hogy Nadin azért görcsöl az almától, mert még túl korai a hozzátáplálás? Nem lehet, hogy ezért is alszik rosszul?
2009. nov. 21. 19:50

Az alma sajna megfogja Nadint,iszonyúan görcsöl tőle,visítva ordít :(

Érdekes,Nadin is szinte óránkét,de van,hogy félóránként felkel éjjel.Mióta betöltötte a 3.hónapot,azóta nemcsak nappal,de éjjel is ramatyul alszik,úgyhogy együtt érzek mindenkivel :S

Hétvégén most itt vagyok Nadinnal meg kutyuval anyunál,hétfőn megyünk haza,mert apa éjjel 12 órázik,így tud pihenni nappal.Jövő héten nem sokat leszek lehet,hogy abszolút nem,mert szarakodik a gépünk,ki tudja mikor fogják újra telepíteni.Talán lesz időm átmenni a barinőmhöz,aztán akkor benézek.

Addig is jobbulást mindenkinek,talán holnap még jövök.Pusszantás!

726. biromoni (válaszként erre: 725. - 228bb89282)
2009. nov. 21. 15:37

Köszike!

Vivien sem alszik mostanában sokat délután:(

Zavarja a nátha..most porszívóztam az orrát,sírt..de legalább kap levegőt.


Most tudtam volna aludni,ez az idő is olyan álmosító,de a gyerkősök nem akartak:)

Ki az úr a háznál???:DDD

725. 228bb89282 (válaszként erre: 724. - Biromoni)
2009. nov. 21. 09:07

Az a baj, hogy én napközben nem tudok aludni, mert sokkal fáradtabb vagyok, he megébredek mondjuk arra, hogy felkelt a gyerek. Tomi meg kb 40-45 perceket alszik napközben és mire aludnék egyet, kel is fel. :(


Jobbulást a gyerekeknek!

724. biromoni (válaszként erre: 723. - 228bb89282)
2009. nov. 21. 08:10

Szegénykéim!

Jobbulást a gyerekeknek!

Nálunk is hasonló a helyzet.Mindkettő beteg.

Náthásak,köhögnek.Vivien lázas is volt,de csak egy napig..nem akart lemenni neki.


Pihenj le Te is,amikor Tomi alszik ebéd után.

2009. nov. 21. 08:00
Jó reggelt, látom pangás van kicsit. :( Már voltunk az ügyeleten Tomival reggel, valószínű ismét középfül-gyulladása van. :( Ami nem csoda, hiszen Kata állandóan fogdosta mindenét, hiába szóltam rá többször is. Őt meg itthon tartottam egész héten a náthája miatt, így nem volt nehéz. Szinte semmit nem aludtunk éjjel, kész vagyok. . . :(
722. 228bb89282 (válaszként erre: 721. - Monizsofi1982)
2009. nov. 20. 07:34
Barack, alma. Szerintem mindkettő jó rá. Amelyiket bevezetted már.
2009. nov. 19. 23:10

Jól van,értem én!

Megírtam újból a cikkemet.Nem éppen esti olvasmány...

Egyébként meg tudnátok mondani,hogy melyik az a gyümölcs/lé,amitól kicsit lazul Nadin kakija?

Anyósom szerint a baracklé,amit adhatok neki.Tudtok még valamit?

Köszi,puszi! Jó éjt mindenkinek!

2009. nov. 18. 20:40

Móni, ne legyen lelkifurdalásod! Szeirntem jól tetted! A te helyed a párod mellett van éjjel! Így ő is megnyugszik kicsit legalább és hidd el, hogy Nadinnak is jobb lesz, ha érzi, a szüleinél minden ok. :) Én a kezdetektől külön altatom mindkét gyereket, fel sem merült bennem, hogy ott kellene aludnom, hiszen a szomszéd szobában van, egy nyekkenésre ott tudok lenni. Nem gondolom, hogy valaki ez miatt jó anya, mindenki érzi, mire van szüksége. Én úgy gondolom, az alvás egy magányos dolog, álmodban nem arra vágysz, hogy horkoljanak pl. melletted és felébresszenek, hanem nyugalomra. (Saját magamról beszélek, mielőtt valaki félreért. Nem ítélek el senkit, aki a gyerekkel alszik, de én úgy gondolom, egészségesebb a párkapcsolat szempontjából is, ha mindenki a helyén alszik.) Én nem ítéllek el egyáltalán, a magánszférát és intimitást meg kell őrizni és nekem ehhez szükség van a külön hálóra a férjemmel, ami nem a gyerekeké.


Tényleg nem akarok snekit megbántani, ha ő inkább a babóval alszik, mindenki maga dönti el. De én menekülésnek érezném, ha a gyerekkel aludnék és nem a férjemmel.

719. monizsofi1982 (válaszként erre: 717. - Ice kuszi)
2009. nov. 18. 17:25

igen,ezért van lelkiismeret furdalásom...Csak tudjátok annyi "jónak vélt" tanáccsal látnak el,és már nem tudom kire hallgassak,ha magamra hallgatok,akkor meg ez a vége...Na igen,majdcsak belejövök/ünk :)

Egyébként az esetek 90 százalékában a ti véleményetek dönt :)

718. ice kuszi (válaszként erre: 717. - Ice kuszi)
2009. nov. 18. 15:07
Persze ha sírva ébred, és nem tud visszaaludni, akkor átcuccolok hozzá az éjszaka hátralevő részére, mint ahogy elég gyakran mostanában! Már két hónapja jönnek a fogai, és van, hogy kétszer-háromszor ébred egy éjjel!:-)
717. ice kuszi (válaszként erre: 714. - Monizsofi1982)
2009. nov. 18. 15:04

Ne viccelj már, ezért van lelkiismeret-furdalásod? Már azt hittem valami komolyabb gond van!:-) Ha nagyjából átalussza az éjszakát, akkor miért ne aludhatna külön? Szerintem sokkal egészségesebb, ha külön szobában alszik, több oxigén jut neki, meg pl. ha valamelyik szülő meg van fázva, köhög-prüsszög egész éjjel, kisebb az esélye, hogy elkapja. Nelli 6 hósan ment külön, de csak azért, mert akkor költöztünk külön lakásba. Ha kezdettől itt laktunk volna, akkor valószínű, hogy már születésétől teljesen külön alszik. Egyébként nálunk épp az a gond, hogy csak a saját ágyában a saját szobájában tud elaludni. Ha anyukámnál vagy anyósoméknál vagyunk, nem alszik egyáltalán!!!

Ezen ne gyötörd magad! Mindenkinek jobb így.

716. monizsofi1982 (válaszként erre: 715. - Biromoni)
2009. nov. 18. 09:33

Nadin két óránként fent volt,ennyit az alvásról :S

De majd csak belejövünk :)

Fél 12-kor,meg fél 2-kor én keltem fel,utána apa volt az ügyeletes,bár így is hallottam mindent,úgyhogy akár én is mehettem volna :(

715. biromoni (válaszként erre: 714. - Monizsofi1982)
2009. nov. 17. 23:26

Szerintem nem lesz gond,én is így csináltam,nálunk Ottika 6 hetesen átaludta az éjszakát..igaz utánna sok probléma volt,és az is,hogy 18 hónapos korától velem aludt,mert nem volt hajlandó egyedül..sajnos.

Vivi meg most is velem alszik.

De már nem sokáig,mert költözök vissza apa mellé:)

2009. nov. 17. 21:57

Sziasztok!

Írtam a naplómba,majd olvassátok el,ha van kedvetek.Kicsit padlón vagyok,ott leírtam miért. A fene a lelkis mindenemet,hogy mindenből ekkora problémát csinálok,de túlélem. /Remélem :D /

Veletek mizu?

2009. nov. 15. 19:04

Köszi a tanácsokat,remélem azért ennyire még nem siet Nadin?!

Egyébként ma rendesen belehúzott a kakába,most vettem ki a 3. nagy csomagot :D

Igaz,adtam neki ilyen gyógyvizet,amit a DM-be lehet kapni hascsikarásra,meg ilyenekre,és tök jól beválik.Ezt kúraszerűen 3-4 napig lehet adni neki 6*5ml.És szereti az ízét.Valaki úgy is ismerheti,hogy kapormag olaj,mert azt is tartalmaz.Az illata nekem nem tetszik,de ő meg van vele elégedve.Jobb,mint az Infacol :)

712. ice kuszi (válaszként erre: 710. - Monizsofi1982)
2009. nov. 15. 08:56
Próbáld műanyag kanállal kicsit megkocogtatni az alsó ínyét! Nálunk már hetekkel a kibújás előtt kocogott a kanál!:-)
2009. nov. 15. 08:41
hát alattomos dolog ám a fog...:) Bálintnak most úgy bújt ki 3 rágófoga, h abból vettem észre, hogy naponta 5-6pelenkába kakilt...szerencsére most csak ez a "tünet" volt...
710. monizsofi1982 (válaszként erre: 709. - Fbab8271ce)
2009. nov. 14. 18:34

Néztem,nem a foga,az ínye "normális"-nak tűnik.Látszatra is,meg tapintásra is.Lehet,hogy ezek a hülye frontok viselik meg,mert ő sajnos a leges legkisebbet is megérzi :(

Mindegy,talán a hétvégén apával ketten rájövünk :)

2009. nov. 14. 09:37

foga nem lehet?

Volt, h Bálint egész éjjel cicin volt...szó szerint, a gyerekszobában matracon aludtam, magam mellé raktam és így tudott/tudtunk csak aludni...fél éves kora körül, akkor kezdtek jönni a fogai, kb 8-10 ilyen éjszakánk volt...

Dominik 3 és fél hós volt, amikor bedurrant az ínye, 4 hósan már kint volt 2 foga, viszont ő sokkal könnyebben vette, csak hasmenés volt, meg egy kicsi hőemelkedés...

2009. nov. 13. 21:07

Sziasztok!

Mi újság?

Szerintetek mitől van,hogy Nadin képes 1-2 órát végigbőgni úgy,hogy fogalmam sincs mi baja?Ha felveszem az nem jó,ha leteszem az nem jó,ha ringatom az sem.Ha etetem-itatom az sem.ŰÚgy ordít,mintha megijedne,tele torokból,tiszta görcösen.De szerintem nem a pocak miatt,mert tornáztatom,és az sem tetszik neki...Szerencsére jó idő van,így belecsapom a kocsiba,aztán sétálunk.De mi lesz,ha rossz idő lesz?Ilyenkor egyszerűen lefoglalni sem lehet...

De amúgy minden rendben,szépen eszünk kanállal,csak néha hisztizik be tőle :)

2009. nov. 12. 13:39
ok, hajnali 5kor indulok, szerintem pont jó lesz, akkor visszaérek időben:) amilyen a buszközlekedés..mert nekem jogsim nincs
706. biromoni (válaszként erre: 705. - Fbab8271ce)
2009. nov. 12. 13:23
Hozd el hozzám...:)))
2009. nov. 12. 13:21
mindenképp a korábbi busszal...csak Bálintot hova teszem?
704. biromoni (válaszként erre: 703. - Fbab8271ce)
2009. nov. 12. 13:08
Korán menjél,ha tudsz.8-fél 9 között és akkor nem kell sokat várnod,mert általában 9 körül már rengetegen vannak..
2009. nov. 12. 12:17

sziasztok!

nem kértünk mi se oltást...

kedden megyek terhesgondozóba, vérvételre, meg dokihoz...jaaaaj, rámegy a napom

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook