Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
762. monizsofi1982 (válaszként erre: 761. - 228bb89282)
2009. nov. 28. 10:30

Szia!

Most csak 3/4 1-kor,meg 4 óra után kelt fel.Igaz apa bement hozzá,csak nem tudta vissza altatni,mert "nem tudta",hogy ilyenkor etetem.Pedig mondtam neki,ha fél 3-kor vagy utána felkel,akkor mindenképp adok neki tápszert,aztán akkor még 2-3 órát visszaalszik...Férfiak...De legalább felkelt hozzá :)

Szóval azért jó éjszakánk volt,bízom benne,hogy a tea miatt /nem tudom írtam-e,Hipp-es, alma-citromfű teát kap,direkt gyerektea,granulátum formában/,de az az érzésem,hogy inkább az eső miatt aludt be.Dee kívánom,hogy tévedjek...

Gipszet még nem csináltuk meg,talán a napokban,ha Nadin sem lesz nyűgös estére,meg apa sem :)

Nézd,én úgy vagyok már vele,ha ő megnyugszik,akkor vele alszom egy szobában addig,amig:

1. elviseli,hogy a kiságyban aludjon,és nem mellettem az ágyban.

2.meg lehet neki már magyarázni,hogy ott vagyunk a másik szobában,aludjon csak a helyén.

CSAK ALUDJA MÁR VÉGIG AZ ÉJSZAKÁT!Brühühühühühü :S

Mert ha most ez a tea mizéria sem válik ben,akkor végképp feladom.Már azzal ijesztgetnek,hogy a foga miatt is lehet,akkor viszont úgy egy éves koráig nem lesz alvás :(

761. 228bb89282 (válaszként erre: 760. - Monizsofi1982)
2009. nov. 28. 09:01

Szegény... Remélem, ma jobb éjszakát volt. Nekem már csak kétszer kel Tomi, de az a bibi, hogy elalszom mellette. :( Amikor nem volt itthon az uram szerda éjjel, akkor vissza tudtam tenni a helyére, mert nem aludtam el szoptatás közben, meg szerintem nyugodtabb is voltam, mert nem keltettem fel a sétálgatásommal. :)))


Megcsináltad a gipszet már?

2009. nov. 27. 09:03

negyed 1, 2 óra,3 óra /bár ekkor apa kelt fel/,aztán 4-kot megetettem,valamivel 7 óra után arra ébredtem,hogy "beszélget",meg kiabál.Olyan édi volt :D

Most már tényleg nem tudom mi a fenét csináljak?!

2009. nov. 27. 08:10
Mi történt, Móni? :( Nem aludtatok megint? Nekem Tomi szerencsére ma is csak kétszer kelt, így kezdke végre kicsit pihentebb lenni...
2009. nov. 27. 07:56

Sziasztok!

Egy újabb baromi jó éjszaka után vagyunk :S

2009. nov. 26. 18:34
Azt olvastam,vagy hallottam,már nem is tudom,hogy előtte kicsit olajozzam be a kezét-lábát,bár ezt konkrétan nem rajzolták bele a használati útmuatóba :S
2009. nov. 26. 14:11

Csak óvatosan, mert amikor a gipsz szárad, melegszik, nehogy megégjen a kis keze.


Még nem láttam ilyet, de lehet én is veszek, megörökítem mindkettőét, aranyos ötlet. :)

2009. nov. 26. 14:06

Tegnap hozattam anyóssal Rossmannból gipszizét,amibe majd bele kell nyomkodni a gyerek kezét,meg lábát,és bele lehet tenni képkeretbe.Gondom az,hogy csak rajzos tájékoztató van.És "írja",ha beleöntöm a gipszet a tartóba +- 2 perc.Az mit jelent?Várjak két percet,és utána nyomkodjam bele Nadin kéz és láblenyomatát?Vagy 2 percig kellene a gyerek végtagjait a gipszbe nyomva tartani,hogy megmaradjon?

Ha valamelyikőtök csinált ilyen,legyen szíves segítsen!!!!Köszi!

2009. nov. 26. 14:03
Van egy kis házi diópálaszünk, gyere benyomunk! :)) Ja, jut eszembe ez csak nálam válna be, na mindegy... Kár, hogy még soha nem ittam belőle, pedig vagy 6éve cisnáljuk és mindenki imádja. Sjna nem szeretem az alkoholt...
753. monizsofi1982 (válaszként erre: 751. - 228bb89282)
2009. nov. 26. 13:59

:D

Nem rossz ötlet!

752. 228bb89282 (válaszként erre: 750. - Biromoni)
2009. nov. 26. 13:07
Katával már nálunk sincs gond, miatta lehet aludni. De Tomi!!!
751. 228bb89282 (válaszként erre: 749. - Monizsofi1982)
2009. nov. 26. 13:06
Én egy kis pálinkára gondoltam, mivel egyelőre úgy tűnik, nem fogad el semmit cumisüvegből. :( Csak ciciből. Így gondoltam, letolok egy pár felest, aztán csönd lesz éjszaka. Vagy mert magamat ütöm ki vagy mert őt. :))))
2009. nov. 26. 12:27

Sziasztok!

Nálunk tegnapelött volt discózás éjféltől 3-ig,de még az a jó,hogy ez nagyon ritka.

Ma meg fél 11-ig aludt:)ilyen sem szokott lenni,de azért nem panaszkodom.

Mostanában úgyis nyűgike volt,mert beteg lett ő is.

2009. nov. 26. 11:58
Kíváncsi vagyok,ő mit mondd.Egyébként én is beszéltem a mi védőnönkkel,okosabb azért nem lettem,mert szinte mindent kipróbáltam az alvással kapcsolatban,amit tanácsolt.Most majd megpróbálom vele az alma-citromfű teát.kaptunk Hipp-es mintát,a sógornőméknek elég jól bevált.Sztem te is nyugodtan próbáld meg vele délutánonként egy decit max.adsz neki,estére hat,kissé megnyugtatja,de nem kábítja úgy le,meg ilyenek,mint esetleg más.Bár gondoltam,adik neki Andaxint,az talán kiüti :D /nem ám,csak poén volt/
2009. nov. 26. 09:46
NA, akkor ma átment hozzátok a nemalvás, mert Tomi 1kor és 5kor kelt. Ezzel már ki is egyeznék. Nemsokára jön a védőnő, egyeztetek vele. Tegnap hoztak krumplit a szüleim, ma elkezdem adni neki, mert se a tápit, se a lefejt tejet nem issza meg üvegből. :(
747. monizsofi1982 (válaszként erre: 746. - 228bb89282)
2009. nov. 26. 09:07

Ne aggódj,az én kislányom ismét elintézte az éjszakát,negyed 1,negyed 2,negyed 3-kor már inkább megetettem,így tudtam aludni fél 7-ig.Most kínlódunk,hogy aludjon,bár igen csend lett,meg is nézem,talán elaludt,így le tudom vinni a kutyát a ház elé egy pisire :)

Apa töltött le a netről zenét,ami babáknak szól,beraktam neki,úgy látszik attól azért elalszik.Na,gyorsan megyek kutyázni,majd később is felnézek,pusszantás!

2009. nov. 25. 21:24
De jó neked! Nekem itthon sincs az ember - munka ügyben Pesten van -, egyedül nyomulok a két töpörÖdönnel. :) És nem merek lefeküdni, Tomi tuti felkel... :(
2009. nov. 25. 21:16

Na,megyek fürcsi-vacsi,aztán talán lesz valami apával is :D

Pusszantás,talán holnap is tudok jönni!Jó éjt mindenkinek!

2009. nov. 25. 21:14
Ó jaj,kitartás!
743. 228bb89282 (válaszként erre: 742. - Monizsofi1982)
2009. nov. 25. 20:53
A mienk is ilyen, Katánál másfél évesen vettük ki a rácsokat. Azt hiszem, már ébren is van. :((((
2009. nov. 25. 20:48
Nekünk állítható magasságú az ágyrács,meg sztem kivehető,és végül is ággyá alakítjuk majd így neki,ha megtanul biztonságosan mászkerálni :D
2009. nov. 25. 20:47
Alapból a Katával közös szobájukban altatom. De sajna a cumit utálja és tuti éhes. Mert ha egyszerre nem csak ilyen keveset enne, nem lenne gond. Most hozták a szüleim a házi krumplit, holnap csinálok is neki egy adaggal, remélem megeszi és laktatni is fogja. Én nem óhajtok vele aludni, Katával is idővel visszakerültem a nagy ágyba, bár ő ugye tápit is kapott, így hamar átaludta az éjszakát, vele is sokszor bealudtam éjszakai szoptatás közben...
2009. nov. 25. 17:39

nem volt egyszerű...főleg az elsőnél..Dominik majdnem 2 éves koráig velünk aludt egy szobában, legtöbbször mellette, pedig itt volt a kiságy...elkészült a gyerekszoba. és minden gond nélkül átszokott...ha néha átjön éjszaka, szépen visszaviszem:) hja másfél évig szoptattam, éjjel is1-2 szer felébredt enni...utána 2 éves koráig megébredt, kapok üvegben teát...hát hozzászokott...

kibírtam...Bálinttal az a fogzásos hónap volt kegyetlen nehéz, de túljutottunk rajt! matracon aléudtam a szobájukban...szerintem sok minden zavarta be egyzserre...letettük legalulra a kiságy lapját, jöttek a fogak, mozgásfejlődésben nagyot ugrott...nem akart megmaradni a kiságyban...kivettünk neki 2 rácsot, így ki be tud járni...az is segített, nem érezte magát bezárva.

2009. nov. 25. 17:19

Itt olvasok egy hirdetést,vagy mit:Mit lehet tenni krónikus fáradság ellen?

Szerintem ne szüljön gyereket,nem? :D

Szerintem az összes nyűg közül ez a legrosszabb,hogy szinte évekig nem tudsz aludni egy jót :(

De nem baj,örülök,hogy egészséges a gyerekem,meg vannak nála rosszabbak is.A nehéz napokon /vagyis szinte mindig/,ezzel vígasztalom magam!

738. monizsofi1982 (válaszként erre: 732. - 228bb89282)
2009. nov. 25. 17:14

Na,itt olvasom,ne tedd vissza a helyére,barikádozd körbe,te meg sipirc apa mellé.

Egyébként nálunk is ez van,bár Nadin a kiságyban alszik,este 8-9 között lerakom aludni /mikor-hogy/,általában fél 1,vagy fél 2-kor már nyekeg,megyek,cumi a szájba,akkor fél óra múlva megint,egy óra múlva megint...,és reggel van :S

Amikor apa pihenős,akkor ő is beszáll a játékba,így bár fent vagyok,de nem kell felkelnem,és azért ez is valami :D

De azért kíváncsi vagyok más véleményére én is...

2009. nov. 25. 17:10
bocsi,de szar e billentyűzetem,azért nem tudok normálisan írni,basszus!
736. monizsofi1982 (válaszként erre: 735. - 228bb89282)
2009. nov. 25. 17:09

Ismerem ezt az érzést.Muzáj megpróbálnod,hogy visszaszoktasd,mert úgy fogsz járni,mint sógornőmék.Az első fiuk,júliusban múlt 2 éves,és apa mellett alszik.Amíg újból teherbe nem esett,akkor vasárnap estétől csütörtökig anyával,péntek,szombat apával aludt.Mosz itt a 2.fiú,ő meg anyával alszik,mert nem marad meg a kiságyban.egyszer-kétszer kivette maga mellé,aztán tessék.Ugyan azt eljátszák,mint az elsővel,és akarnak mégegy gyereket,kíváncsi vagyok,ő kivel alszik majd?!

Sajnos muszáj lesz pár éjszakát rááldoznod,hogy visszaszoktasd.Nálam Nadin szerencsére csak nappal nem akart megmaradni a helyén,3-4 hetesen,de aztán valahogy visszaszokott.Volt nagy ordítás,meg minden...

Nálunk a szobájában a kiságy mellett van egy kihúzható ágy,azon aludtam.Ha majd nem marad meg a helyén,aakor szépen összecsukjuk a kiságyat,kinyitjuk a rendes ágyat,aztán este azon elaltatom,körbebarikádozom,majd megyek apa mellé.

Nem tudom,nálatok a Tominak van-e külön szobája,ha másként nem megy próbáljátok meg ti is ezt.Más ötletem nincs.

2009. nov. 25. 13:10
De a legszebb, szopi után gyorsan leszívtam 30 ml-t a géppel, többre nem volt időm, mert nyekergett, de egyszerűen azt se fogadja el. MOst mi a francot csináljak?! Szívat engem ez a gyerek, de nagyon... :(
734. 228bb89282 (válaszként erre: 733. - Fbab8271ce)
2009. nov. 25. 12:56
Azt mondod?! Kínomban elkezdtem mérni, 110et evett csak és egyszerűen nem hajlandó többet. Csináltam neki egy kis tápszert, tegnap írattam, de nem fogadja el. Fejnem kellene?! Mert szerintem hagyott benne valamennyit. A gyümit se fogadja el a tej után. De jobb lenne, ha többet enne kevesebbszer, mint ez a sokszor eszik keveset. :(
2009. nov. 25. 11:54
nálunk a fogzás előtti hónap volt így...volt olyan éjjel, hogy csak akkor nem üvöltött, ha cicin volt...lefeküdtem a gyerekszobába a matracra, magam mellé vettem, aztán elaludtunk...egy hónap volt kb így, aztán hipp-hopp javult a helyzet, amikor kijött a 2 alsó fog
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook