Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
852. 228bb89282 (válaszként erre: 849. - Fbab8271ce)
2010. jan. 17. 21:57

22 óra?! Basszus, hogy én mekkora egy mákostészta vagyok! Mindkettő megvolt 6 óra alatt.


Nagyon szépek és kényelmesek lettek, valóban.

851. ice kuszi (válaszként erre: 846. - 228bb89282)
2010. jan. 17. 16:39
Hát igen, elég gáz, hogy hiába kiabál valaki a szülőszobából, a kutya se hallja. Ha a férjem nem lett volna ott, valószínű egyedül szülök... Mire előkerített egy dokit, már túl voltam két vagy három tolófájáson, a gyerek feje meg majdnem kint volt!:-)
2010. jan. 17. 12:00

Kisbibe!

boldog Születésnapot kívánok én is!


Én nem tudom milyenek a szobák,engem mindkétszer császároztak...

2010. jan. 17. 10:56
Nekem mindjét fiam indították, mert idő előtt repedt a burok, és gyengék voltak a fájások! 4-4 órát feküdtem velük erősödő fájásokkal az ágyon, infúzióval, fájásmérővel a hasamon. MIndkettpvel, amikor végre "megszabadultam" az ágyból, akkor sétáltam tusoltam...LAbda Dominikkal volt jó, kb egy órát rajt ültem (22 órás volt össz a vajúdás), de Bálinttal kifejezetten rossz volt, mikor kipróbáltam. Akkor most minden van egy szobán belül nem kell cipelni a köntöst, törölközőt végig a folyosón...
848. 228bb89282 (válaszként erre: 847. - Kishoresz)
2010. jan. 16. 20:43
Nagyon kedves vagy, köszönöm! Így 18 évesen... :D:D:D
2010. jan. 16. 18:44
Kisbibe! Isten éltessen sokáig! Boldog születésnapot kívánok!
846. 228bb89282 (válaszként erre: 845. - Fbab8271ce)
2010. jan. 16. 09:11
Katát én is úgy szültem, hogy egy szobában két szülőágy, de szerencsére nem volt mellettem senki. Amikor meg most Tomival elfolyt a magzatvíz, szintén egyedül voltam, így lehetőségem volt választani a szülőszobák közül, a legnagyobbat választottam. Szerintem nagyon jó lett, egyet panaszoltak a szülésznők, hogy a szülőszobák között nincs átjárhatóság, így nem mindig hallják meg, ha valahova menni kell gyorsan. A legnagyobb szobában volt egy nagy ágy, mi ketten aludtunk is egyet a férjemmel, azaz ő aludt - még horkolt is :))) -, én meg ugye az 5percesekkel (akkor még nem fájtak - kínlódtam. Aztán van hozzá egy nagyon szép és tágas tusoló wc-vel. Ebben a szobában van még egy labda is, iszonyat jó, bár egy idő után én a nagy ágyon feküdtem, mozdulni se nagyon bírtam. Velem nagyon kedvesek voltak, én csak jót tudok mondani. Nem kaptam feleslegesen infúziót, fájdalomcsillapítót, semmit. Amikor kértem, már vigyorogva mondta szülésznő, hogy nem ad, mert mindjárt kint a baba. :) És tényleg így is volt. Katával nem sétáltam, mert oxitocint kaptam, indították és fel se bírtam kelni, olyan fájásokat csinált nekem - persze a gép szerint gyengék voltak. Teljesen hagytak szabadon bármit csinálni, amikor bementünk, én is megnéztem a szülőszobákat, tényleg szépek lettek. A kádba nem ülhettem, mert ugye folyt a vizem, de tusolni szabadott, iszonyat jólesett!!! Szóval tényleg ajánlom, ha lesz rá lehetőséged, hogy állj be a melegvíz alá.
2010. jan. 15. 20:45

Amikor DOminik született, akkor még egy terem volt,és abban azt hiszem 4 szülőágy paravánnal elválasztva. Szóval ahhoz képest mindenféle felújítás modernizáció! De mondjuk abban a 22 órában, amíg fent voltam született kb 10 baba, szóval nagyüzem volt:D tél hidegfront!:D

két éve a VIP részlegben nem a fizetős szobában voltam... talán abból is 3 van??? hanem egy sima, de szép, felújított szoba volt. Vipen van bordásfal kád stb. ott "csak" tisztaság és rend volt, meg minden új, az talán akkor használják, ha tele a fizetős...nem tudom...és jön még ilyen kismama.

Szóval akkor most mindenki külön vajúdhat? Én mondjuk mindkétszer a folyosón sétáltam sokat, meg sokszor zuhiztam, szóval nem ragaszkodom az ágyhoz, meg a bezárt szobához....

2010. jan. 15. 17:11

Zsu!

Nem tudom,konkrétan mit újítottak fel,de tavaly,mikor szültem,minden tök jó volt,sztem vadiúj minden,csak semmi nem úgy történt,ahogy elmesélték.Mert hiába indítottak,nekem feküdnöm kellett egész végig,max.1-2 órát voltam labdán,de nem mászkálhattam,pedig lehetett volna.Felém sem néztek,mivel gondolom nem volt szülésznőm,gondolták tök mindegy.

Amúgy 3 szülőszoba van,mindegyik nagyon pöpec,csak hát ugye nem mentem vele semmire.De kultúrált volt,meg tiszta,nekem az volt a lényeg...

De ha konkrétan tudni akarsz vmit,akkor írd meg!

2010. jan. 15. 13:54
Amúgy a fórum címére kicsit visszatérve...:) Tudtok valami változásokat esetleg az elmúlt évekhez képest? Mire lehet számítani? Milyen az új szülőszoba? Pont akkor újították fel, amikor Bálintot szültem, így Ő a VIP részen született, az egyik vajúdóban, Dominik még a régi osztályon, most meg elvileg a felújított részre megyek...fő a változatosság!!!:D
2010. jan. 15. 13:52

Hát Dominikot másfél évig szoptattam, éjjel is 2-3szor evett! Ezek után Bálintnál az egy év már meg se kottyant. Hozzászoktam, h megébredek.

A 18hetes Uh-n kisfiúnak látták...! Még bent vagyok a "rutinban". ÍGy nem kell 5-8-10 év múlva kezdeni az éjszakázást, most még hozzá vagyok szokva.

841. 228bb89282 (válaszként erre: 840. - Fbab8271ce)
2010. jan. 15. 13:47

Hát, nem lesz egyszerű... Hogy bírod különben? Tudjátok már a nemét? Névvel hogy álltok? Fiúk várják már a tesót?


Az éjjeli takargatás hagyján. De nekem fel kell vennem Tomit, mert cici kell neki. :((( Éjjel 5ször kelt, tuti nem normális. közben Kata is kétszer, ma elég mosott sz.r vagyok sajna...

2010. jan. 14. 19:28

én 4 éve nem aludtam át szerintem egy éjszakát sem...de hát ez van...majd alszom,ha felnőttek a gyerekek...most is minden éjjel 1-2 között felébredek, átmegyek betakarom, megnézem őket

aztán lassan újra kezdem az éjszakai etetéseket:)

2010. jan. 14. 18:44
Teljesen megértelek benneteket lányok! Hanna már 1 hete minden éjjel felkel. Ezzel nem is lenne gond, de éjjel is 2-től 5-ig "szórakoztatott". Ki vagyok... :(
838. 228bb89282 (válaszként erre: 837. - Monizsofi1982)
2010. jan. 12. 22:27

Ennyire nem lehet egyszerű!


Szia Zsu, örülök hogy előkerültél!!! :)) Ünnepek jól teltek?! :)

2010. jan. 12. 22:18

De ha moinden kötél szakad,lehet,hogy kipróbálom az órát.

Ki tudja, lehet,hogy ez válik be,de akkor berosálok .

:D

2010. jan. 12. 22:16
már azt hittem azt javasolják,hogy hagyjuk egyedül,néha etessük meg,és tegyük tisztába...
835. 228bb89282 (válaszként erre: 834. - Monizsofi1982)
2010. jan. 12. 22:00
Tomi is brékel. Hulla vagyok én is detto. :(Most azt hallottam, hogy a gyerekek egy része azért kel fel éjszaka sokszor, mert nappal túl sok inger éri és éjszaka is keresi az ingereket. Javasolják - nem értem miért - ütemesen kattogó óra felszerelését a gyerekszobában a monoton zaj miatt.
2010. jan. 12. 21:50

Köszi csajok.Kicsit tartottam tőle,de muszáj voltam megírni.Kaptam üziket is,és jól estek.Majd megkukkolom a hozzászólásokat is.

Kisbibe,igazad van.Én sem erre számítottam,de most már talán minden oké.Nadin még mindeg nem alszik.Mostanában óránként felkel,én meg alig tudok visszaaludni,alszok fél órát,aztán megint nyökög,meg kiabál.Nem értem.De amúgy nappal tök jól elvan,abszolút nem nűgös,meg hisztis,csak ha front van.de akkor nagyon.Nem tudom,ezek a gyerkőcök hogy csinálják,de már fáradok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. jan. 11. 11:49

sziasztok! rég voltam itt, nem volt netünk!


de majd visszaolvasok!

Ma 4 éve a kórházban...!Hát szereztem tapasztalatot!:D Ma 4 éves az én nagy fiam!

Majd leírom a naplómban szerintem, h mi volt akkor, úgyse írtam még meg a születését.

2010. jan. 11. 09:54

Na, elolvastam én is. A lényeg számomra továbbra is az: minden újságból az ömlik a frissen szült anyukákra, hogy mennyire mámoros érzés, amikor megpillantjuk az újszülöttet és mindenhonnan csak mosolygós babákat látunk, de a valóság rohadtul nem ilyen. Én is megjártam szinte a poklokat Katával, Tominál egyből jött az érzés, de első gyereknél nekem sem. Sokszor csak kihúztam a fiókot, hog megnézzem, tényleg ott van. És nem fogta be az agyam, hogy ő az én kislányom. Idő kellett hozzá, pár hónap. Kínlódtam én is a szoptatással, párkapcsolati gondjaink is lettek a baba miatt, szóval úgy gondolom, igenis fel kellene készíteni a friss anyukákat, hogy ne a reklámokból alkossanak egy képet arról, hogy milyen is lesz az első időszak, mert az bizony - főleg az első 3 hónap - nagyon kemény, strapás meló.


Most meg azért, mert még mindig nem alszik rendesen Tomi. Jó lenne, ha elfogadná a cumisüveget, mert lehet elég lenne éjjel egy kis vízel megitatnom és aludna tovább. Nem tudom... Még van egy kis ideje kínlódni, aztán bekeményítek én is, mert ez nem állapot, hogy 4 órákat alszom éjjel sok megszakítással.

2010. jan. 10. 21:00

Sziasztok.


Remélem sikerült pihenni lányok!

Mónizsófi nagyon tetszett a cikked, az őszinteséged, minden amit leírtál. Nagyon sok boldogságot, és jó egészséget kívánok nektek!

2010. jan. 10. 13:31
Monizsofi, megjött a szüléstörténeted!!! Ha hazajöttem, elolvasom, csak gyorsan bejelöltem. Nagyon kíváncsi vagyok!
2010. jan. 9. 09:46
Kata az éjjel vándorolt, kétszer is átjött hozzánk. Először fél 1 körül jött, szívrohamot is kaptam majdnem, mert arra ébredtem, hogy valaki megfogja a kezemet. Mivel hulla voltam, így elsőre nem is fogtam fel, azt sem tudtam, hol vagyok. :)))) Aztán nagy nehezen visszatuszkoltam a helyére. Tomit persze felébresztettük, gyorsan megetettem, fél 3kor ébredtem, hogy megint bealudtunk szoptatás közben. Vissza a helyére mindenki, majd 5 körül újra. Szóval, maradtam hulla, tiszta zombi vagyok. Ember ma elmegy itthonról, megpróbálok hamar lefeküdni.
2010. jan. 9. 09:44
Jaj, Móni ez nehéz ügy. Szabadásgot kell adni a pasiknak, mert különben elmenekülnek. De néha bizony túlzásba esnek. Mert ők mások és nem értik, hogy mi miért panaszkodunk néha, ha egy kicsit elszaladt velük a ló. Türelem, és ha nagyon mérges vagy, szembesítsd vele, milyen nem akar lenni, tuti használni fog!
827. monizsofi1982 (válaszként erre: 824. - 228bb89282)
2010. jan. 7. 22:13

Ja,csak gondolom azért az urad tud viselkedni,ha kicsit többet iszik,vagy tudja hol a határ.Nos,az én párom,ha a "haverjaival" van,akkor sajnos nem ismer kontrollt,aztán meg majd hallgathatoma szaftos sztorikat,amik vagy igazak,vagy nem...

Köszönöm,ebből nem kérek.Sajnos nem érti meg,hogy lehet kultúráltan is szórakozni.Nem az.néha engedje el magát,de akkor is tudja,hol a határ.Ráadásul már családos ember.Sajnos az ő faterja alkesz volt,égett is miatta,mint a rongy,nem akarom,hogy a gyerekmnek is átkelljen élnie ezt!És még sorolhatnám...

826. monizsofi1982 (válaszként erre: 825. - 228bb89282)
2010. jan. 7. 22:09

ÓÓÓÓÓÓÓ,én Nadinnal folyamatosan éjszakázom,de szerencsére nem órákat,mert megitatom,cumi a szájba,aztán alszik tovább.De akkor is fel kell kelni,van,hogy óránként,és eléggé fárasztó Úgyhogy tudom mit érzel... :(

Remélem Kata hamar kiheveri ezt a megfázást,ha tényleg...

825. 228bb89282 (válaszként erre: 823. - Monizsofi1982)
2010. jan. 6. 22:08

Szerintem ne féltsd nagyon. Amit el kell kapnia, el fogja kapni. Persze nem azt mondom, hogy vidd szándékosan beteg gyerekek közé, de meg kell ismerkednie a bacikkal, hogy tanuljon az immunrendszere. Még ma nem volt beteg Kata, de az éjjel lehet megfázott, mert bepisilt és nem tudom, mennyit volt a pisis pizsiben. :(


Tomival már megint éjszakázok, kikészülök tőle. :(((

824. 228bb89282 (válaszként erre: 821. - Biromoni)
2010. jan. 6. 22:07
Sajnálom. :( De én eléggé szabadjára engedem, nekem meg az a bajom, hogy nem megy sehova. :( Pedig, amikor megismertem, elég nagy társasági életet élt, most meg! :((( Szilveszterkor hívták a barátai - egész idő alatt azon nyüsszögött, hogy nem hívják buliba, aztán amikor meg hívták és én mondtam, nem megyek el, közölte ő is itthonmarad. Jól "elcseszte" az estémet. ;)
2010. jan. 6. 21:45

na,az én "uram" is próbálkozott ilyenekkel,aztán rendre utasítottam,de nem kezdek bele.

Amúgy mi a helyzet?Közösségbe járó gyerekek,még nem betegek?Szerintetek meddig kell még féltenem Nadint?Meg persze a többi gyereket,akik 3 év alattiak,és otthon vannak anyával?!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook