Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
882. Amazon11 (válaszként erre: 881. - Bancsi77)
2010. febr. 9. 10:15

Sziasztok !

Tavaly májusban szültem Szombathelyen. Eredetileg Körmendre mentünk volna,Leiner volt az orvosom, de miután órákig hiába hívtuk telefonon, amikor már 3-5 perces fájásaim voltak, végül Szombathelyre "estünk be".Tele voltam félelemmel, fogalmam sem volt, ki ügyel éppen. Szerencsém volt.A férjem végig mellettem volt,Ruttner doktor vezényelte a szülést,nagyon gyorsan és viszonylag simán ment minden. Több ismerősöm vajúdása lényegesen hosszabbra nyúlt, de mindenkivel ott lehetett az apuka is.

2010. febr. 9. 09:45

Sziasztok!


Én tavaly novemberben szültem. Túlhordás miatt vettek fel,akkor a 4 órás infúzióra nem jöhetett, be a párom. A doki mondta, hogy másnap mindenképp burkot repeszt, akkor viszont már az elejétől bent lehetett velem.

Azóta csak nem változott.

2010. febr. 8. 19:37

Azért csodálkoztam, mert 4 éve is és 2 éve is bejöhetett már reggel 8kor, amikor bekötötték a 4 órás infúziót, pedig mindkettőnél számítani lehetett rá, hogy délutánnál előbb nem lesz baba! Vagy csak addig nem mehetett a csaj ismerőse vele, amíg felvették, lerendezték a papírokat, és ténylegesen nem indították a szülést! (remélem) mert hát lélektani szempontból a vajúdásnál fontos...

Nem akarok hülyeséget terjeszteni, biztos csak félrehallottam, elvégre most már annyi mindent korlátoztak itt Szhelyen hát valamit meghagyhatnak nekünk is...:(

879. ice kuszi (válaszként erre: 875. - Fbab8271ce)
2010. febr. 8. 15:40
Velem a vajúdóban nem volt ott a férjem, csak a szülőszobán, de oda is csak nagy könyörgések árán engedték be! Aki utánam jött a vajúdóba, ő pedig a férjével jött! Szóval én sem értem...
878. ice kuszi (válaszként erre: 874. - Monizsofi1982)
2010. febr. 8. 15:39
Örülök neki! Az én lányom egyébként ugyanilyen kiszámíthatatlan. Már kb. három hete nem itta meg a tápit egyáltalán, max. 70-80 ml-t. Már lemondtam róla, hogy valaha még megissza, pedig mást nem igazán tudok neki adni helyette egyelőre. Most 3 napja megint megissza! Úgyhogy én sem értem ezeket a kiscsajokat!:-)
2010. febr. 8. 13:52
velem egyébként bent volt a párom vajúdás alatt is,dél körül küldtem le,hogy egyen egy szendvicst,meg igyon egy gépi kávét,mert tudtam,hogy utána nem lesz rá ideje :D
2010. febr. 8. 13:50
Én nem hallottam még erről.sztem kérdezd meg majd a dokidat.De most majd kutakodok neten,ha van valami,akkor majd írok. Ne aggódj,talán tényleg csak rosszul hallottad.
2010. febr. 8. 12:10

sziasztok!

Ma voltan a vércukorterhelésen, fél füllel hallottam...nem tudom hogy van: Igaz, hogy nem lehet vajúdás alatt bent kísérő csak a tényleges szülésnél??? Akkor 8-10 órákat is akár egyedül van egy kismama? (saját tapasztalatból kiindulva)

Nekem sokkal fontosabb volt, hogy ott legyen velem párom, amíg feküdtem az oxitocinnal 4 órát, meg utána amíg vajúdtam 5-6 órát... Mert hát maga a "szülés" az csak fél-egy óra...

Ti mit tudtok erről????

Remélem nem jól értettem!!!!

2010. febr. 8. 11:48
Nadin mot megevett 220ml tápszert.Eddig sosem ette meg még a 160ml-t sem.Nahát...........
873. monizsofi1982 (válaszként erre: 872. - Ice kuszi)
2010. febr. 8. 11:30

Szia!

Nem baj,hogy megosztod velem a gondolataidat.Sajnos Nadin nem igazán eszi meg a tápszert már,pedig próbálom,de ugye ha megcsinálom,akkor meg kellene ennie,mert később már nem adhatom oda neki,de kiönötgetni meg sajnálom.Majd megpróbálom neki,most tejpép helyett a tápszert délelőttönként,talán megeszi.

a dokink azt mondta,vacsira mindenképp főzeléket adjak neki.Persze akkor nem eszi már meg,úgyhogy marad a tápszer,mert általában annyira befárad,hogy idegtépő kanállal etetni...

Mindegy,szóval megpróbálom,aztán majd kiderül.Egyébként azt mondta a védőnő,hogy adhatok neki babapiskótát is :D

872. ice kuszi (válaszként erre: 871. - Monizsofi1982)
2010. febr. 6. 14:48
Szia Móni! Bocsi, hogy beledumálok, de szerintem tuti az a gond, hogy nem eszik (vagy csak alig) tápszert! Még csak 6 hós, nagyon éretlen az emésztőrendszere, a tápit tudja legjobban emészteni és hasznosítani! Egy éves koráig az anyatej vagy tápi kell hogy legyen fő tápláléka! Ha kevesebbet eszik belőle, próbáld gyakrabban kínálni, még ha nem is megy annyira, ez a neki való táplálék! Én pl. megpróbálnám így: reggel felkelés után tápszer, mondjuk 160ml, vagy amennyit kér. Délelőtt, kb. 3 órával a reggeli után vagy megkínálnám egy kis tápival, vagy ha nem kér, akkor gyümi. Ebédre ok a főzelék. Délután tápi, vagy ha azt kapott tízóraira, akkor gyümi, vacsira pedig jöhet a tejpép, az jóllakatja éjszakára! Pontosan nem tudom mennyi tápit kellene meginnia egy nap, de gyanítom, hogy közel egy litert. Megnyugtatlak, az én kislányom soha nem ivott ennyit, mondjuk meg is van az eredménye (alultáplált kategóriába tartozik:-(((). Egyébként dekára pont annyi volt a súlya fél évesen, mint Nadinnak. Most kb. 10 kiló 21 hósan!
871. monizsofi1982 (válaszként erre: 870. - 228bb89282)
2010. febr. 5. 13:58

Nos,Nadin fogyott múlt hónap óta kilenc dekát,és sérelmezte az orvos,meg,hogy miért 4-szer eszik.mondom annyi főzeléket eszik délben,hogy estig nem is kér mást.

Reggel 8--között kelünk,akkor kap tajpépet,1-2 óra körül főzeléket,este 6 körül gyümit,fürdés után negyed 9 körül főzelék,vagy ha nem marad,akkor tápszer.Most mit csináljak? A tápszer annyira nem ízlik már neki,meg nem is eszi meg az adagját,max.160ml-t.Hiába próbálom neki a főzelék,meg a gyümi között adni valamit is,nem kell neki,mert tele a pocak.Most azt próbáltam meg,hogy mindenből egy kicsit kevesebbet kap,tejpépet+főzeléket 3/4 adagot,hogy meg tudjam etetni pluszba.

Tehát:8-9 között tápszer,kb.160ml,majd 11-dél körül 3/4 adag tejpép,majd kb.3 óra múlva 3/4 adag főzelék,a többi marad ugyan úgy.Másként nem megy.Mert ha minden ből a korának megfelelő adagot kapja,aakor csak 4-szer eszik.Remélem érthető vagyok...

Egyébként 68 cm,meg 6780g.Látnátok az apját,olyan vékony,mint egy giliszta,meg ugye múlt hónapban kijött felül a foga,csoda ha fogyott?Szerintem nem.

Amúgy örülök,hogy jól vagytok!

Ja,hamarosan nem lesz netem,mert szolgáltatót váltunk.Mire kijönnek kikötni,meg a másik szolgáltató beköti,lesz 2-3 hét,úgyhogy ne aggódjatok,majd megpróbálok a barinőmtől netelni néha.Remélem azért még a hétvégén lesz net :D

Addig is vigyázzatok magatokra!

Pusszantás!

870. 228bb89282 (válaszként erre: 868. - Monizsofi1982)
2010. febr. 3. 19:46

Tomi 10 kiló körül van és olyan 70 centi lehet.


Még szoptatok, a tej már ugyan fogyóban, naponta kétszer kap főzeléket/gyümölcsöt/pépet. Nadin mekkora?


Képzeljétek, Kata 5. hete jár egyfolytában bölcsibe - kopp-kopp -, szegényke érzi is, hogy valami nem ok, ő ennyit nem szokott. 2 hét bölcsi után 2 hét pihi (betegség) itthon, eddig ez volt. Most meg nem érti, miért kell mennie. :))) De amikor ott van, akkor már nagyon jólérzi magát szerencsére. Készülnek a farsangra, pénteken lesz náluk. :)

869. biromoni (válaszként erre: 865. - 228bb89282)
2010. febr. 1. 15:35

Gratula a fogacskákhoz:)

Vivienre is rákiabáltam mikor ráharapott,igaz sírt,de utánna már nem csinálta.

Mikor akarta akkor rámnézett és nevetett,mondtam nem szabad..méghogy nem tudatosan akarta...???

868. monizsofi1982 (válaszként erre: 865. - 228bb89282)
2010. jan. 31. 21:52

Gratula a fogakhoz.Csak szoptatod Tomit,vagy azért adsz neki vmi mást is?

Most mekkora?centire meg súlyra.mert képzeljétek,az én gyerekem "ducibb",mint a barinőm fia,akivel egy napon született.És ő még szinte szopizik,néha kap csak "ezt-azt"...Míg az enyém...Meg is lepődtem :D

2010. jan. 31. 21:47

Mondjuk mikor felhívtam őket,akkor mondták,hogy 26-28 hetes korban érdemes,mert akkor jól látható,és szerencsére Nadin az első 12 percben elég aktív volt,és megmutatta a pofiját,az a kép ki is lett rakva a szobájában :D

És tényleg olyan is lett,a vonásai egytől-egyig.

Nézd,igazából te tudod,de a Pelikán gyógyszertár mellett /ahol a régi klinika is volt a Palace-nál/,na állítólag amit a kórházban hirdetnek,az ott van vhol.Az egyik ismim járt ott,azt hiszem az meg 15 ezerért csináltatott,de nem nagyon érte meg.Bár a Dolce Vitában azt hiszem lehet csináltatni 8 ezerért is.Akkor azt hiszem 1 képet kapsz,kettőt küldenek. A percet nem tudom.A miénk azt hiszem 15 perces lett volna,de mivel Nadin eléggé elfáradt,így 12 perc körüli lett,de nem érdekelt minket annyira.a csajszi mindent megtett a siker érdekében...

2010. jan. 30. 18:18
Azon gondolkoztam én is, hogy a 12ezer ft, ok, hogy kapok 2 képet, + az emaileset, azt elő tudom hívni...de...most ok, hogy lehet érdekes a film, de az is lehet, hogy abból 10percet bökködni kell a gyereket, hogy felébredjen... meg ki tudja, hogy hogy fekszik, mit mutat...ahhoz kicsit drága (nekem), főleg, hogy jön a gyesem! köv hónaptól... háááát...meggondolandó, mire költöm!
2010. jan. 30. 17:31

Nekünk jól tippeltek, én mindkét terhességem alatt a kb 25-27. hét között voltam, már nem tudom pontosan, mikor is. A DVD-t mi se néztük meg azóta sem, de majd lehet a gyerekek, ha nagyon lesznek, szívesen megnézik. Katánál nem lehetett normális képet csinálni rűla, annyira el volt bújva, de Tomi nagyon kis helyesen látszódott. :)


Tominak is kibújt a két alsó foga, sajnos szoptatás közben elkezdett harapni, ami iszonyat fájdalmas. Rá is ordítottam párszor, rmeélem abbahagyja... :(

864. ice kuszi (válaszként erre: 863. - Ice kuszi)
2010. jan. 30. 15:40
Szóval nekünk kidobott pénz volt!:-(
863. ice kuszi (válaszként erre: 862. - Monizsofi1982)
2010. jan. 30. 15:39
Mi is ott voltunk, hát mit mondjak, ennyi pénzért többet vártam! Mondjuk mi már későn mentünk, már 32 hetes is elmúltam, és azt mondták, nem tudják garantálni, hogy jó képek lesznek, mert már túl nagy a baba! Végülis a pofiját akartuk látni, az sikerült is, de a dvd azóta is ott porosodik a polcon, nem igazán mozgolódott rajta! Ráadásul a súlyát is jól félrebecsülték, 3 kg-nak mondták 32 hetesen, jól rámhozták a frászt, hogy 4 kg fölött lesz! Érdekes módon 3210 g-al született 39 hétre!
2010. jan. 30. 13:58

Sziasztok!

Jó régen voltam,alig győzöm pótolni a lemaradást.

Remélem mindenki jól van.

Mi megvagyunk,növögetünk,már kibújt a 3.fogacskánk is.

Mi 4D-n a Dolce Vitában voltunk,12 ezerért 15 perc jár,meg 2 kép,hármat meg mailben küldenek.Egyébként ez a Madentko-ban van.Sztem tök megérte!

Pusszantás mindenkinek!

2010. jan. 20. 16:06
csak szerintem sokkal jobb,mint a kórházi.
2010. jan. 20. 13:38

Kórház 4D uhról tudtok valamit? mennyi ideig tart, hány perces? adnak képet, felvételt?

Néztem, h van maszek is Szhelyen, de a kórházi olcsóbb jó pár ezerrel!

859. biromoni (válaszként erre: 858. - Fbab8271ce)
2010. jan. 19. 14:20

Már nem fogom ezt írni:(

Tudod,hogy Otti nem igazán partner a gyerek nevelésben sajnos,de mindegy ez nem ilyen panasz fórum.


Majd jöttök,remélem azért lassan,de biztosan ideértek,de mi is mehetünk hozzátok.

2010. jan. 19. 13:24

Én már várom, mikor írod mégis, hogy jön a harmadik!

Te jó ég, még jó, hogy nem mondtam napot, mert össze-vissza hetünk van!

Tegnap is dél helyett párom 3ra ért haza. így aztán lehet tervezni, mikor megyünk látogatóba!:SSSSSs

857. biromoni (válaszként erre: 855. - Ice kuszi)
2010. jan. 18. 19:17

Még jó,hogy rá fogod magad szánni.Nellikének tesó kell.

Hányszor mondtam én is,hogy én még egy gyereket??-ugyanse..és mégis itt vannak ketten nekem:)

Életem legjobb döntése volt.

2010. jan. 18. 17:14

Hát ha jól emlékszem, akkor talán a 4. tolófájásnál feküdtem fel az ágyra, és hát nem meglepő, h már érezte a doki, h ott a feje...

Igaz Bálintnak a nyakán volt a köldökzsinór, azért nem csúszott ki 1-2 fájás alatt...

remélem májusban megírhatom a történetet!

és nem előbb!!!:))))

855. ice kuszi (válaszként erre: 854. - Fbab8271ce)
2010. jan. 18. 15:16

Nekem sem akarták elhinni, hogy tolófájásom van, a doki (dr. K.Cs.) elég hülye képet vágott, mikor a férjem közölte vele. Aztán meg azt mondták, hogy ne nyomjak, mert előző vizsgálatnál még nem tűnt el a méhszáj. Jó fejek, a fájás nyomta magát, nem tudtam visszatartani. Ekkor még a labdán ültem, nem is tudom hogy kerültem fel az ágyra, szerintem úgy ráncigáltak fel, annyira magamon kívül voltam. Akkor már kb. három tolófájáson túl voltam, és mondták, hogy jön a feje. Következő fájásnál még egy kicsikét nyomtam, és kint is volt, robogott mint a gyorsvonat!:-)

Kicsit irigyellek, hogy újra átélheted, nekem nagyon szép élmény volt a szülés. Csak sajnos az utána következő egy év volt kemény, emiatt nem hiszem, hogy valaha is rászánom magam még egy babára!:-(((

854. fbab8271ce (válaszként erre: 851. - Ice kuszi)
2010. jan. 17. 22:09

Bálinttal voltam hasonlóképpen...sétálgattam a folyosón. Bementem az ágyhoz a szobába(VIP), mondom páromnak hívd a dokit, lecsúszott a gyerek feje!!! Erre ő szól a szülésznőnek, az meg azt válaszolta, h én azt nem érezhetem, meg hát itt sétáltam még kint egy perce.

Jött a doki, kb 2 perc múlva. Mondja, feküdjek fel az ágyra, na mondom most fájás van, majd ha vége, mert most nem tudok! Aztán felfeküdtem és mondta a Ruttner, h ott a gyerek feje!

Azt mondta max negyed óra és megvan , így is lett!

hja: utána a szülésznő odajött!!!, hogy ő nem gondolta volna...

Én mindkétszer megkaptam a fiúkat egyszerre szülés után rám tették, és csak pár perc után vitték el felöltöztetni a babót!

853. 228bb89282 (válaszként erre: 850. - Biromoni)
2010. jan. 17. 21:57
Köszönöm, jól megöregedtem... :D:D:D
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook