Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kerti medence fórum

Kerti medence (beszélgetős fórum)


11. eragon (válaszként erre: 7. - Zsófyc)
2010. júl. 22. 22:42
Szia Zsófyc.Nagyon örültem annak amit írtál nálam jobban senki nem fél a békáktól,a multkor a medencénkben is volt,már irtozom kimenni a kertbe a három gyerköccel-persze hogy ne is lásssák rajtam hogy az infartus szélén állok-és ez most eggy remény,én még ilyet nem is hallottam. Mi a neve ennek a riasztónak és hol és mennyibe kerül?De bárki tud jó ötletet a BÉKÁK elriazstására az írjon elörre is köszi mindenkinek,Kata.
2010. jún. 7. 14:17
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Szeretnénk a kertbe egy kisebb medencét. Tudtok valami jó kivitelezőt, aki nem horror áron, de jó munkát végez? Hol érdemes kutakodnom?
2009. máj. 18. 22:32

lehet h van védett faj, de azzal ha elriasztod nem lesz baja...

Szomszédomék segítségemre voltak, és nagy nehezen megfogták... mmost egy vödörben van, lefedve, holnap veszek hálót, elkerítem a medencét, és utána elengedem. Mint utólag kiderült, egy varangyos béka, de ha éltetek nagyot... undorító.

2009. máj. 18. 17:56
Am nem védettek a békák?:$
2009. máj. 18. 17:46
Lehet butaság, de úgy tudom h vannak ilyen kerti risaztók, rágcsálók ellen és úgy tudom h az békák ellen is yo. Nekünk van a kertben, mert állandóan tele vagyunk sünikkel, egerekkel, békákkal és a kutya állandóan bekap mindent...:D. Mióta van riasztónk nem nagyon jártak erre békák, legalábbis én nem találkoztam velük...
2009. máj. 18. 15:48
Hát nem tudom mi lehet az oka, nálunk amúgy sincs sok béka, meg van körbe térkő is. Sajnálom, ez nagy átok, meg át is érzem, mert tavaly várta a lányom, és egész végig nem fürödhettem. Idén megváltás lesz.
5. kicsikezseni (válaszként erre: 4. - Vorsi75)
2009. máj. 18. 15:01
klórt mi is tettünk bele, hetente 10dkg-ot ír a dobozán, és van klórtablettánk, ami egyben algaölő is. Kb 2-3 hét alatt olvad el, attól függ hogy állítjuk az adagolót. Pelyhesítő nekünk is van benne, meg van ph mínusz, azt hiszem ez a neve, de arra nem volt szükség, jó a víz. A sót csak idén próbáltuk, tavaly algaölőztünk, és hiába tettünk bele többet az előírtnál, mindig zavaros volt a víz. A só eddig jónak bizonyul. Viszont béka volt benne tavaly is, idén is. Mondjuk idén még annyi nem ment bele, mint tavaly. Most viszont benne van egy hatalmas, és én így nem fogok bele menni.. pedig megdöglök a melegtől:(
2009. máj. 18. 14:53
Szia! Lehet nem tudok segíteni, de a tapasztalataimat leírom neked. Én ezt a sós dolgot még nem hallottam. Már hét éve van medencénk, bár békánk sosem volt. Mi használunk algaölőt, meg klórt , ami lassan oldódik, és ha kell pelyhesítőt. Nézünk ph-t, ami alapján beállítjuk a vizet. Mindig tiszta, sőt télen sem engedjük le, három éves volt most, csak a pici miatt lett kicserélve. Lehet a sóra mennek? Érdemes amúgy vegyszert használni a bacik ellen is. Heti egy volt a legsűrűbb vegyszerezés, amúgy évi 10.000.-ből kijön az egész. Sokat sem szabad használni.
2009. máj. 18. 14:50
nekünk rendszeresen vannak benne:((((
2009. máj. 18. 14:49
nekünk évekig volt medencénk, de egyetlen béka se volt benne.... :)
2009. máj. 18. 14:45

Sziasztok!


Azt szeretném tudni, hogy akiknek van kerti medencéjük, azok hogyan védekeznek a békák ellen? le szoktuk takarni éjjelre a medencét, de napközben mégis bele mennek a békák, és mivel eléggé félek tőlük, nem megyek így bele. És nincs itthon senki, aki kiszedné:( Van valami ötletetek? Jah és a másik, kaptam az ötletet algásodás ellen, eddig bevált. Nem algaölőt tettünk bele, hanem konyhasót. Eddig 2,5 kg van a vízben, kb 10m3, és kristálytiszta a vize. Ezen a téren van valakinek tapasztalata? milyen gyakran pótoljam a sót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook