Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miivel lehet helyettesíteni a tojást fasírozottban, töltött káposztában, ha valaki tojásérzékeny? fórum

Miivel lehet helyettesíteni a tojást fasírozottban, töltött káposztában, ha valaki tojásérzékeny? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 23. 21:50
A töltöttkáposztába nem tettem soha tojást bele.Fasírozottban sem szükséges.Nekem is a fiaim tojás érzékenyek.Ìgy a palacsinta is tojás nélkül készül és nagyon is ízlik nekik,alma szeletekkel sütöm és egy kis fahéjat szórok rá ;o)
2009. aug. 11. 11:49
A töltöttkáposztába nem kell tojás!
2009. aug. 11. 11:07
Még soha nem tettem töltött káposztába tojást, nem is tudtam, hogy van, ahol tesznek. Hús, rizs, fűszerek jól becsomagolva. És kevergetni se szoktuk, betöltöd, felrakod, időnként utánalöttyintesz kis vizet, ha elfőtt. Mifelénk csinálták kemencében cserépedényben is.
2009. aug. 11. 10:53
Volt már hogy kifelejtettem,semmi nem történt.A káposztát óatosabban kell kevergetni,akkor nem esik szét.
2009. máj. 19. 13:24
A fasírthoz egy kisebb nyers krumplit reszelt az anyukám amikor drága volt a tojás, nagyon jól összefogja, szerintem a káposzta töltelékébe is jó.
6. csehild (válaszként erre: 4. - Eszter_good)
2009. máj. 19. 07:56
Köszönöm szépen!
5. csehild (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2009. máj. 19. 07:56
Köszönöm szépen!remélem sikerül!
4. eszter_good (válaszként erre: 3. - Eszter_good)
2009. máj. 18. 13:36

Bocsánat, elrontottam a linket :) De azért bemásolni még jó lehet :) :) :)

[link]

2009. máj. 18. 13:35

A tojásnak kétféle funkciója van. "Összeragasztja" a tésztát, és a tojáshab megemeli, lazítja, könnyűvé teszi.


A lazításra sütőport használhatunk. 1 teáskanál sütőpor 1 tojásnak felel meg.


A "ragasztásra" többféle dolgot lehet használni.


* keményítő

* lenmag

* tofu

* zabtej

* 1-2 alma reszelve

* 1 banán pürésítve


Lenmag "tojás":

1 csésze lenmag 3/4 csésze vízzel jól elturmixolva. Ebből 1/3 csésze felel meg 1 tojásnak.

Kevert tésztákhoz jó, kevésbé morzsolódik a tészta. A tésztához sütőpor is kell, hogy sütés közben felemelkedjen és könnyű legyen.


Általános tojáshelyettesítő keverék:

2 evőkanál liszt

1.5 teáskanál étolaj

0.5 teáskanál sütőpor

3 evőkanál víz

Jól össze kell keverni, és azonnal felhasználni, mert a sütőpor 2 óra alatt tönkremegy.

Ez a mennyiség 1 tojásnak felel meg


Egyéb ötletek:

<a href="http://www.vegetarianus.info/vegetarianus_taplalkozas/tojashelyettesites.html">

2009. máj. 18. 13:16

Lenmag "tojás":

1 csésze lenmag 3/4 csésze vízzel jól elturmixolva. Ebből 1/3 csésze felel meg 1 tojásnak.

Kevert tésztákhoz jó, kevésbé morzsolódik a tészta. A tésztához sütőpor is kell, hogy sütés közben felemelkedjen és könnyű legyen.


Általános tojáshelyettesítő keverék:

2 evőkanál liszt

1.5 teáskanál étolaj

0.5 teáskanál sütőpor

3 evőkanál víz

Jól össze kell keverni, és azonnal felhasználni, mert a sütőpor 2 óra alatt tönkremegy.

Ez a mennyiség 1 tojásnak felel meg


Sok sikert! Egyébként, volt hogy kifelejtettem a nevezett ételeidből és nem lett semmi :-) egyben maradtak.

2009. máj. 18. 13:10
Miivel lehet helyettesíteni a tojást fasirozottban, töltött káposzában, ha valaki tojásérzékeny?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook