Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnaptól böjtölök fórum

Holnaptól böjtölök (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
257. Ancika
2007. ápr. 13. 15:10
halihó :))))
256. 4716605536 (válaszként erre: 255. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 13. 14:33
én még csinálnám nagyon szívesen tovább, de a mai az utolsó napom, tehát összesen csak 3 volt. Az a helyzet, hogy holnap A Kedvessel megyünk kirándulni, és meg szeretnénk ejteni egy romantikus vacsit is valami szuper étteremben, úgyhogy ott , Vele már enni kell :)) A "nemcigizést" terveim szerint folytatom :)
2007. ápr. 13. 13:39

Ügyesek vagytok fiúk,lányok!!!!Nemsokára csatlakozom én is.

Remélem a fejfájás is elkerül titeket,én nálam közben mindíg szokott lenni,elmaradhatatlanúl.

Azt sosem úszom meg!

Posh,te meddig is szeretnéd csinálni?Azt tudom Mandala,te max holnapig ,ugye?

254. mandala77 (válaszként erre: 253. - 4716605536)
2007. ápr. 13. 09:03
:) Örülök! Én is tele vagyok energiával, majd szétrobbanok. ;)) Bár a mérleg nem mutatja, érzem, és látom, hogy kisebb lett a pocim is. :))
253. 4716605536 (válaszként erre: 252. - Mandala77)
2007. ápr. 13. 08:51
szia mandala :) Én jól haladok, 3. nap füst és ételmentesen, és úgy érzem, tele vagyok energiával, a kedvem is nagyon jó! :)))) Veled mizújs?
2007. ápr. 13. 08:13
Mizujs böjtölők? :)
2007. ápr. 12. 22:43

Szóval én csak azt nem értem,hogyha,az emberben van egy hit valami iránt,hogy az jó neki,az egészségesebbé,vékonyabbá,kiegyensúlyozottabbá teszi,akkor miért kell egyből lerombolnia valakinek,vagy valakiknek?Kinek jó ez?

Szerintem senkinek sem!

Hiszen köztudottan,bizonyíthatóan,már maga a hit gyógyít,a hit fogaszt. Ezt veszik el,folyton folyvást az emberektől,hogy mindere van egy ellen vélemény.

Ezért találták ki a placebót is,nem?

Itt van pl Norbi!Útálhatjuk,butaságnak tarthatjuk,de akire hatással van az igen is hisz benne,és fogy is tőle.Meggazdagodott?Meg hát,de közben százezreket állított fel a fotelból,hogy mozogjanak,hogy figyeljenek oda ,hogy mit esznek.

Persze őt is szidjuk.

Mondhatnám a testkontrollt is,azt is szidják mint a bokrok,stb stb......és most itt a legújabb ,hogy a böjt is egy nagy butaság....

Hát akkor,légyszíves,vázold fel nekem kedves HMG,te miben hiszel,Mi a te "RELATIVE"biztos véleményed???

250. 0c97fbb607 (válaszként erre: 246. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 12. 20:56

Még nem voltam ilyenen,de ha megtehetném ,én szívesen elmennék.Mert szerintem pont erről szólnak.Nem csak a testeddel,hanem a lelkeddel is foglalkoznak,és irányítanak,hogy ne essen bajod.

Kiléphet az ember a megszokott mókuskerékből,egy valószínűleg szép és nyugodt környezetbe,ahol bizony kénytelen önmagára figyelni....Mi a rossz ebben?Nem tudom mennyibe kerül egy ilyen,de nem hiszem ,hogy többe,mint egy nyaralás teljes ellátással.

249. 0c97fbb607 (válaszként erre: 242. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 12. 20:49
Megmondom őszintén,én nem tudom mennyit kell fizetni egy dietetikusnak,vagy mennyibe kerül egy Norbi könyv,vagy Béres Alexandra kazetta,sem a * diétához való turmix.De manapság mindennek ára van,méghozzá elég húzós.A fogyókúra ipar erről szól.Mindenki ha bajban van a súlyával,egyénisége szerint válogat.Egy precíz ember,valószínűleg,vagy kalóriát számol,vagy konkrét étrendet követ,és tart be.És így tovább.Ezért van az ,hogy mindenki más fogyókúrára ,étrendre esküszik.Engem csak az bosszant,hogy miért kell egymást szidniuk,megcáfolniuk úton útfélen.Közben pl én,annakidején teljesen meg voltam zavarodva,az információ áradattól,és már egy ételt sem tudtam jóízűen megenni,mert biztosan volt benne olyan ami "nem egészséges".
248. 0565efa6e6 (válaszként erre: 247. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 12. 20:32
Lemaradt: "esetleg egy RELATÍVE biztos véleménye"
247. 0565efa6e6 (válaszként erre: 245. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 12. 20:29
Pl. nekem a Collamin - a honlapon lehet róla olvasni - elég hazugságszagú, persze biztosat nem tudok mondani, az embernek az addigi tudása alapján van egy sejtése, esetleg egy biztos véleménye.
246. 0565efa6e6 (válaszként erre: 244. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 12. 20:27

Erről lenne szó, önmagunk megismerése, az elcsendesedés. Csakhogy a "böjtkúrák" vagy tanfolyamok vagy akármik nem ezért vannak...

De igen, kell valaki, aki irányít, hogy ne essen bajod.

245. 0565efa6e6 (válaszként erre: 243. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 12. 20:26

Legtöbbször egyszerű hazugságokról van szó. Vagy nincs semmiféle kutatás, vagy egy egyszerű hamisítvány egy nívótlan tudományos lapban (jobb lapokba - pl. Nature - általában csak tiszta kuttaások kerülnek be), vagy valahol máshol.

Őszintén szólva tényleg nem tudok erre mit mondani.

Ha nem hiszel nekem (most általánosságban), megértem. Miért hinnél? Mi okod lenne rá? Miért bíznál bennem meg jobban, mint bárki másban? És teljesen igazad van. Az internet személytelensége mögött sok a csaló. Az ember sokszor csak a megérzéseire támaszkodhat. Én azért tanulok, amikor tudok, hogy ki tudjam szűrni a hazugságokat; de ha kell, megkérdezem, aki nálam jobban ért ehhez. Alapvetően a különböző fogyókúrás cikkek tévedésein, hülyeségein egyszerűen átlátni, a különböző táplálékkiegészítők is könnyedebb műfaj, persze vannak kivételek.

Szóval nehéz ez, nem tudok mást mondani...:-/

2007. ápr. 12. 20:25
A böjtkúrákról annyit,hogy sok embernek igenis szüksége van ,hogy fogják a kezét,irányítsák egy egy böjt alatt,vagy egyszerűen ,hogy kilépjen a megszokott környezetéből,és nyugalom,megértés várja.Sőt bárki ha böjtöl a legoptimálisabb ,ha az ember elvonul arra az időre,de ez nálam ,meg gondolom máa családban élő embernél,fizikai képtelenség.
243. 0c97fbb607 (válaszként erre: 241. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 12. 20:15
Prsze,pontosan erről van szó!De egy laikus,hogyan szűrje ki ,hogy mi az igazság,ha folyton ,tudományos kísérletek igazolt "hiteles"cikkek is ellentmondanak egymásnak??
242. 0565efa6e6 (válaszként erre: 240. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 12. 20:14

Ezekből természetesen nem lehet messzemenő következtéteseket levonni, ha neked bejött, nem híztad vissza, mondjuk úgy, hogy szerencséd volt, mások egy-egy hosszabb "böjtbe" (koplalásba) belebetegszenek.

Egy egész iparág épült a táplálkozás köré, és itt nem a dietetikusokra gondolok, bár sajnos köztük is vannak, akik eladták a lelküket. Persze hogy ki mit miért tesz, nem tudhatjuk. Megélhetés, hogy a gyerekeinek megfelelő életszínvonalat tudjon biztosítani stb. Szóvalez sem feltétlenül elítélendő, csak sokszor nem tudju ka valódi okokat.

Szóval sokan jókat keresnek azon, hogy különféle kúrákat stb. csinálnak, és ez elég nagy szemétség.

241. 0565efa6e6 (válaszként erre: 237. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 12. 20:09
Tudod, mi miatt van káosz? Mert sok amatőr, minősíthetetlen honlap árasztja magából a hülyeséget (ha benne lennél a szakmában, tudnád, hogy káoszról szó sincs, legfeljebb vannak bizonytalan pontok). Teljesen igazad van, nekem is elegem van ebből, de nem tudok mit csinálni, legföljebb azt, hogy leírom nektek a dolgokat legjobb tudásom szerint. De ehhez én és a dietetikusok kevesek vagyunk, szélmalomharc az egész.
2007. ápr. 12. 20:05
Ez érdekes,mert én pont a böjtökkel fogytam le és másfél éve semmiféle jojo effektus nem volt.Pedig időközönként 2-3 hónapokra elengedem magam.Most is már lassan 2 hónapja lazítok,és ugyanúgy 55 kiló vagyok.Amíg fogyókúráztam,diétáztam,mindíg vissza is jött!
2007. ápr. 12. 19:59
Én is sokk szor probáltam böjtölni de olyan nehezen menek le a kilok a hátrány hogy ha abba hagyod a dupláját szedet vissza de azárt hajrá nekemis sokszor modják hogy ne egyek anyit.
2007. ápr. 12. 19:54
Konkrétan ez a cikk amit ,belinkeltél,nem volt vele semmi bajom,csak erről eszembe jutott a többi cikk amiket olvastam régebben,meg hát a mai napig is elolvasom őket.De sokszor,nagyon sokszor kell mosolyognom azon,hogy pl a múlt héten pont az ellenkezőjét olvastam.
2007. ápr. 12. 19:49

Nem értem az "ilyen hozzáállást",meg a "senki nem tud rajtad segíteni"-t.

Már 17 kiló fogyáson vagyok túl,és bármit megeszem amit megkívánok.A testkontroll elveit próbálom betartani.Abban is biztos vagyok,hogy mindenkit a jószándék vezérel,és segíteni akarnak,de ha az ember belemélyed ebbe a kérdésbe,akkor azt tapasztalja,hogy az egész táplálkozási tudomány,egy nagy káosz.Lassan mindent megcáfolnak mindennel,utánna meg még azt is megcáfolja valaki!Nekem csak ebből lett egy kissé tele a hócipőm.Közben pedig az emberek szegények azt sem tudják ,hogy most akkor mi van?

236. 0565efa6e6 (válaszként erre: 235. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 12. 19:37

Semmi gond. Persze ilyen hozzáállás mellett senki nem tud segíteni.

A cikkírót ha lehet, ne szóld le (bár általánosságban beszéltél, ami eleve nem korrekt), ismerem személyesen, nagyszerű ember és kiváló szakértő, a maga területén az egyik legjobb.

Senki nem tilt semmit: "Nincs rossz étel, csak rosszul összeállított étrend."

2007. ápr. 12. 19:23
Bocs mindenkitől ha egy kissé elragadtattam magam.
2007. ápr. 12. 18:21

Elolvastam.Ezt is,mint jópár böjttel,diétával kapcsolatos cikket,tudományos leírást stb.De még mindíg nem írta meg nekem senki a tutit!Továbbra is nagy ívben teszek a dietetikusok,a táplálkozás tudósok ,a kísérletek eredményeire...sorolhatnám.Szóval az összes témával foglalkozó cikket érdekességképp olvasgatom ,de semmi több.Nem hiszek egyik "oldalnak"sem.Már nem!Ha böjtölök ,mert úgy érzem jól esne,akkor egyszerüen citromos vizet,vagy teákat iszom.Eszem ágában sincs megvenni semmiféle gyárban előállított "természetes" készítményt,sem porokat ehez.Öreg vagyok én már ahhoz,hogy egész életemet fogyikkal töltsem,és nem elég naiv ahoz ,hogy bedőljek ilyen olyan fogysztó,gyönyörű izmokat csináló stb szereknek.Nem szedtem ,és nem is szedek sem vitamint ,sem más étrend kiegészítőt.Inkább egyszerűen megeszem a gyümölcsöket,és elrágcsálom a sárgarépát, ha megkívánom.És teszek arra is ,hogy mi egészséges és mi nem,mert már a tököm tele azzal,hogy az okosok,doktorok ,kutatók köpik nyakra főre ,hogy mi az egészséges étel,mi TILOS!Hát nekem aztán ne mondja meg senki ,hogy mi tilos!!!

Hiszek a böjtben és kész!Hiszek a természet gyógyító erejében.Hiszek abban ,hogy amit a föld terem,az kivétel nélkül egészséges(természetesen emberek álltal ehető dolgokra gondolok)Nevető görcsöket tudok kapni azoktól akik bizonyos zöldség és gyümölcsfajtákat tíltanak ,mert nem egészséges!!Szóval,amíg az emberi test működésének csak töredékét ismerjük,amíg csak tapogatóznak a nagyfejű dokik,hogy mi a fene lehet a hosszú élet titka,addig én köszönöm szépen nem kérek belőle!!!!Megeszem amit megkívánok,jóízűen,jókedvel,hülye bűntudat nélkül.És ha szükségét érzem,még az "egészségtelen" kaják után beiktatok egy "egészségtelen "böjtöt is!

233. 0565efa6e6 (válaszként erre: 232. - 0565efa6e6)
2007. ápr. 12. 17:45
Mármint: "...tudnék ajánlani...
232. 0565efa6e6 (válaszként erre: 174. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 12. 17:44
Szia! Egy cikket tudnák ajánlani: [link]
231. 93a74b44ea (válaszként erre: 227. - 4716605536)
2007. ápr. 12. 17:27
Több, mint 13 évig szívtam azt a büdös bagót... Ezalatt kétszer volt 3-4 hónap, amíg "leszoktam", a többit végig... Gimiben, fősulin legalább 1, néha 2 doboz is elfogyott egy nap, fősuli óta viszont fél doboznál kevesebbet szívtam általában.
230. Arlett (válaszként erre: 229. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 12. 15:32
Majd kipróbálom :)
229. 0c97fbb607 (válaszként erre: 226. - Arlett)
2007. ápr. 12. 15:15
Nevetni fogsz...a múltkori 10 naposomnál,rengeteget gondoltam a kis Vukra!Ha nagyon nehéz volt,akkor ezt ismételgettem magamban!:DDDD)))!!!
228. 0c97fbb607 (válaszként erre: 227. - 4716605536)
2007. ápr. 12. 15:13
Helyesbítek!Mindenkit csodálok,aki le tudott szokni arról a fránya cigiről!És mindenkit tisztelek,aki legalább megpróbálja!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook